# Součásti brýlových závěsu: tváření za studena + CNC soustružení – případová aplikace

> Typické součásti brýlových závěsu: těla závěsu, šrouby Ø1.0–1.8 mm, čepy závěsu a polotovary tvářené za studena v mosazi a nerezu. Soustružení Swiss-type + tváření za studena, série od 10,000 ks, RoHS/REACH.

https://www.sinbo-machining.com/cs/case/eyeglass-hinges/

---

## Na této stránce

  - Typické skupiny součástí
  - Typické parametry dodávky
- Rychlý přehled parametrů
- Oborový scénář: součásti závěsu jsou externím jádrem
- Typické skupiny součástí a procesy
- Pracovní postup: výkres, schválení vzorku a opakovaná série
- Kvalita a dokumentace
- FAQ
  - Související materiály · Související služby · Související případové studie
- Plánujete podobné součásti?

# Součásti brýlových závěsu: tváření za studena + CNC soustružení
Typické skupiny součástí pro výrobu brýlí — těla závěsu, brýlové šrouby, čepy závěsu a polotovary tvářené za studena v mosazi a nerezu — s kombinací tváření za studena a CNC soustružení, na které tato kategorie stojí. Přehled aplikace
### Typické skupiny součástí

|  Těla závěsu / box |  Mosaz CuZn39Pb3, nerez
|  Brýlové šrouby Ø1.0–1.8 |  Nerez, niklovaná mosaz
|  Polotovary tvářené za studena |  Mosaz, ocel, tvářené 60–180 T

### Typické parametry dodávky

|  Rozsah dávek |  10,000–50,000+ ks na skupinu
|  Toleranční schéma |  ±0.005 mm na vodicích průměrech
|  Dokumentace |  EN 10204 3.1, RoHS/REACH

## Rychlý přehled parametrů

|  Parametr |  Specifikace
|  Skupiny součástí |  corpi cerniera / box (těla závěsu); viti occhialeria Ø1.0–1.8 (brýlové šrouby); perni / pernolini (čepy závěsu); semilavorati a freddo (polotovary tvářené za studena)
|  Typické materiály |  mosaz CuZn39Pb3, nerez; nerez, niklovaná mosaz; nerez 303, mosaz; mosaz, ocel
|  Technologie obrábění |  soustružení Swiss-type; soustružení Swiss-type + válcování závitů; soustružení Swiss-type + broušení; tváření za studena (60–180 T)
|  Typické velikosti dávek |  10,000–50,000+ ks na skupinu
|  Výchozí toleranční schéma |  ±0.005 mm na vodicích průměrech
|  Materiálové certifikáty |  EN 10204 3.1, RoHS/REACH
|  Požadavek na kontrolu |  kontrola prvního kusu
|  Lhůta nabídky a vzorků |  nabídka do 48 hodin; první vzorky za 7–15 dní

## Oborový scénář: součásti závěsu jsou externím jádrem
Výrobci brýlí se soustředí na design, značky a finální montáž; závěs — těla, šrouby, čepy a polotovary tvářené za studena, ze kterých vycházejí — je téměř univerzálně zadáván externě. Kategorie stojí na kombinaci dvou procesů: tváření za studena pro polotovary blízké finálnímu tvaru a CNC soustružení Swiss-type pro dokončené přesné prvky. Skupiny součástí jsou bohaté na varianty (délky šroubů, průměry čepů, styly těl podle kolekce) a vyžadují těsné tolerance vodicích průměrů, 100% kontrolu závitů a povrchy připravené k pokovení — s kolekcemi obnovovanými každou sezónu záleží na stálých opakovaných dodávkách stejně jako na prvním schválení.
## Typické skupiny součástí a procesy

|  Součást |  Typický materiál |  Proces |  Typická dávka
|  corpi cerniera / box (těla závěsu) |  mosaz CuZn39Pb3, nerez |  soustružení Swiss-type |  ≥10,000 ks
|  viti occhialeria Ø1.0–1.8 (brýlové šrouby) |  nerez, niklovaná mosaz |  soustružení Swiss-type + válcování závitů |  ≥50,000 ks
|  perni / pernolini (čepy závěsu) |  nerez 303, mosaz |  soustružení Swiss-type + broušení |  ≥10,000 ks
|  semilavorati a freddo (polotovary tvářené za studena) |  mosaz, ocel |  tváření za studena (60–180 T) |  ≥30,000 ks
Vodicí průměry jsou drženy na ±0.005 mm, závity se kontrolují 100% a pokovení (nikl nebo bezniklové na vyžádání) plus estetické povrchy se potvrzují na vzorcích pro každou kolekci.
## Pracovní postup: výkres, schválení vzorku a opakovaná série
Standardní postup: posouzení výkresu a nabídka do 48 hodin, první vzorky za 7–15 dní, kontrola a schválení prvního kusu, poté sériová výroba proti schválenému referenčnímu vzorku. Nástroje, revize programů a kontrolní záznamy zůstávají v evidenci, aby odvolávky odpovídaly schválenému prvnímu kusu. Konstrukční změny — náhrada materiálu, úprava tolerancí, změna pokovení nebo balení — jsou zpracovány jako řízené změny proti stejné evidenci.
## Kvalita a dokumentace
DIN ISO 2768-mK platí jako výchozí toleranční schéma pro rozměry bez uvedené tolerance. Kontrolní certifikáty EN 10204 3.1 jsou standardem pro kovové díly, kontrola prvního kusu podporuje schvalovací krok a prohlášení RoHS/REACH jsou k dispozici na vyžádání. Požadavky na pokovení, čistotu a balení se potvrzují dle výkresu.
## FAQ
Dokážete vyvinout závěs z technického výkresu?Ano — od 2D/3D výkresu ke schválenému vzorku, s rozměrovým protokolem u každého vodicího prvku. Jaká jsou ekonomická minima?Soustružené díly od 10,000 kusů; polotovary tvářené za studena od 30,000 kusů. Obě cesty lze nacenit vedle sebe pro srovnání. Na které povrchové úpravy se připravujete?Niklování (na vyžádání bezniklové) a tmavé úpravy přes partnery; estetické povrchy (zrcadlo/satin) se potvrzují na vzorcích. Které dokumenty doprovázejí díly?Certifikáty EN 10204 3.1 a prohlášení RoHS/REACH jako standard; rozměrové protokoly pro každou dávku.
### Související materiály · Související služby · Související případové studie
[Související materiály: Měď ](https://www.sinbo-machining.com/products/materials/copper/)[Související služby: Tváření za studena ](https://www.sinbo-machining.com/services/cold-heading/)[Související případové studie: Kosmetické polotovary ](https://www.sinbo-machining.com/case/cosmetics-blanks/)[· Speciální upevňovací prvky ](https://www.sinbo-machining.com/case/special-fasteners/)Tato stránka popisuje typický aplikační scénář pro odvětví výroby brýlí, sestavený z obvyklých požadavků tohoto segmentu. Není vázána na konkrétního zákazníka ani zakázku; sériové počty, materiály a tolerance se potvrzují dle výkresu u každé poptávky.
## Plánujete podobné součásti?
Pošlete nám výkres — Sinbo Precision posoudí materiál, toleranční schéma a plán dávek a vrátí nabídku do 48 hodin. Vzorky za 7–15 dní. [Získat nabídku do 48 hodin ](https://www.sinbo-machining.com/quote/)
