# Nástroje a břitové destičky z tvrdokovu z Číny | PLS Precision

> Karbidové břitové destičky, stopkové frézy, vrtáky a držáky nástrojů z Číny. Centrum Zhuzhou v Hunanu, třídy ISO 513 P M K N S H, OEM/ODM, FOB od $0.45/destičku.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/cutting-tools/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Proč nakupovat karbidové řezné nástroje z Číny
  - Nákup očima uživatele
  - 40–60 % pod západní prémiovou úrovní
  - Plné pokrytí norem ISO
- Výrobní klastry karbidových nástrojů v Číně
- Sortiment: co zajišťujeme
- Třídy, geometrie a povlaky
- Ceny: rozpětí FOB a nákladové faktory
- Logistika, kódy HS a obchodní soulad
  - ⚠ Poznámky k obchodnímu souladu
- Proč nakupovat karbidové nástroje přes PLS Precision
  - 🔨 Třídy ověřené v provozu
  - 🔍 Ověření kobaltu a tvrdosti
  - 📦 Služba přebroušení a nového povlaku
  - 📍 Pokrytí Dongguanu a Zhuzhou
- Časté dotazy
- Vyžádat nabídku na karbidové řezné nástroje a destičky

# Nástroje a břitové destičky z tvrdokovu z Číny
Čína je největším světovým výrobcem řezných nástrojů ze spékaného tvrdokovu (WC-Co), přičemž Zhuzhou (Hunan) je světovým hlavním městem spékaných karbidů. Vlastní CNC dílna Sinbo tyto nástroje denně používá na 518 CNC strojích, takže přesně víme, které třídy, geometrie a značky skutečně fungují. PLS Precision nakupuje destičky, stopkové frézy, vrtáky a držáky nástrojů přímo od výrobců v Zhuzhou a Changzhou, s úplnou QC podle stejných norem, jaké uplatňujeme ve vlastní výrobě.
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Sortiment |  Soustružnická destička CNMG / WNMG; Frézovací destička APMT; Vrtací destička SPMT / WCMX; Destička PCBN (kalendá ocel)
|  Typické specifikace |  Třída P20–P30, povlak CVD, standardní utvářeč třísek; třída P20, povlak PVD; třída P25 / M25, univerzální
|  Cenové rozpětí FOB |  $0.45 – $15
|  Typická dodací doba |  60–90 dní
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Zhuzhou Cemented Carbide (jádro); Changzhou; Zigong / Chengdu; Dezhou / Jinan; Shanghai / Ningbo

## Proč nakupovat karbidové řezné nástroje z Číny
Čína je největším světovým výrobcem řezných nástrojů ze spékaného tvrdokovu a představuje odhadovaných 45–50 % světové výrobní kapacity. Jen Zhuzhou (provincie Hunan) ročně vyprodukuje více než 30,000 tun spékaného karbidu — zhruba jednu třetinu světové produkce — a sídlí zde centrála ZCC·CT (Zhuzhou Cemented Carbide Cutting Tools, vlastněná China Minmetals Group, 1,800+ zaměstnanců, kapitál $74M+) spolu se 100+ soukromými výrobci destiček. Podpůrný průmysl (od wolframové rudy k WC prášku a destičce) je plně integrován v okruhu 30 km.
### Nákup očima uživatele
PLS je mezi nákupními agenty výjimkou: vlastní CNC dílna Sinbo provozuje 518 strojů a spotřebuje ~50,000 destiček ročně. Třídu, geometrii a kvalitu dodavatele ověřujeme vlastní výrobou — ne jen auditem na papíře.
### 40–60 % pod západní prémiovou úrovní
Ekvivalentní destičky třídy ISO 513 od ZCC·CT, Zhuzhou Lizhou, Zhuzhou MSU nebo Huarui jsou o 40–60 % pod katalogovou cenou Sandvik Coromant / Kennametal / Mitsubishi / Iscar, se srovnatelným výkonem u 80 % univerzálních aplikací.
### Plné pokrytí norem ISO
Všechna označení ISO 1832 (CNMG / DNMG / WNMG / TNMG / VNMG / APMT / RDMT / atd.), všechny skupiny tříd ISO 513 (P/M/K/N/S/H) a celá řada držáků s válcovou stopkou, vyvrtávacích tyčí a modulárních systémů. Klíčová odvětví konečného použití: automotive (Tier-1 a Tier-2), letectví, všeobecné obrábění, formy a nástroje, ropa a plyn (vrtací nástroje), těžba, dřevozpracování a recyklace kovů.
## Výrobní klastry karbidových nástrojů v Číně
Čínský průmysl karbidových nástrojů se soustředí do dvou hlavních klastrů plus několika specializovaných regionů:
|  Centrum |  Provincie |  Specializace |  Zástupci
|  Zhuzhou Cemented Carbide (jádro) |  Hunan |  Vyměnitelné destičky (soustružení, frézování, vrtání, drážkování, závitování), stopkové frézy, vrtáky, tyče, těžební nástroje |  ZCC·CT (Minmetals), Huarui, Lizhou, MSU, Bullo, Kelite, Eastern Carbide, Buytop, New Cermets, ZZ Hardmetal
|  Changzhou |  Jiangsu |  Monolitní karbidové stopkové frézy, vrtáky, výstružníky, mikronástroje, služby zakázkového přebroušení |  Hongjian Tools, Wanlijia, SDK, Lihao, Fuxincheng, Weiyuke
|  Zigong / Chengdu |  Sichuan |  Karbidové tyče / pásy, dřevoobráběcí nástroje, hroty pil, nože hoblíků, zakázkové nestandardní |  Zigong Kemit, Chengdu Karve
|  Dezhou / Jinan |  Shandong |  Vyměnitelné destičky, držáky nástrojů, karbidové tyče |  Dezhou Drillstar, Jinan Terry
|  Shanghai / Ningbo |  Shanghai / Zhejiang |  Obchodované značky, přebrušování, dovoz a vývoz speciálních nástrojů |  Sandhog, Nigel Precision, Wanlijia Trading
Jen na Made-in-China vrací vyhledávání „carbide insert“ přes 8,000+ dodavatelů; „tungsten carbide cutting tools“ vrací 5,000+. PLS udržuje užší seznam 20–30 továren v Zhuzhou a 10–15 továren monolitních nástrojů v Changzhou s prokázanou kvalitativní historií.
## Sortiment: co zajišťujeme
PLS zajišťuje celou škálu spékaného karbidu — od polotovarů z práškové metalurgie po hotové vyměnitelné destičky, monolitní rotační nástroje a sladěné držáky nástrojů:
#### Vyměnitelné destičky
- Soustružení: CNMG, DNMG, WNMG, TNMG, VNMG, CCMT, DCMT
- Frézování: APMT, RDMT, LNMU, SEKR, OFKT
- Vrtání: SPMT, WCMX, destičky U-drill
- Drážkování/upichování: MGMN, DGN, N123
- Závitování: 16ER, 22ER

#### Monolitní karbidové nástroje
- Stopkové frézy (rovné, kulové, s rohovým rádiusem, hrubovací)
- Vrtáky (standardní, s vnitřním chlazením, pro hluboké otvory)
- Výstružníky
- Závitníky (monolitní karbid)
- Vyvrtávací tyče (od mikronů po těžké)
- Nástroje zakázkových tvarů

#### Držáky nástrojů
- Soustružnické držáky (PCLNR, DDJNR atd.)
- Frézovací sklíčidla (ER, hydraulická, shrink-fit)
- Vrtací sklíčidla
- Upínací pouzdra (ER, DA, OZ)
- Vyvrtávací hlavy a hrubovací vyvrtávací tyče
- Modulární systémy (Capto, HSK, BT)

#### Karbidové polotovary a tyče
- Kruhové tyče (s otvorem pro chlazení / bez něj)
- Pásy a ploché profily
- Opotřebitelné díly (pouzdra, návleky)
- Těžební hroty
- Dřevoobráběcí polotovary
- Průvlaky

#### PCBN / PCD
- Destičky PCBN (dokončování kalené oceli)
- Destičky PCD (hliník, kompozity)
- Stopkové frézy PCD
- Cermetové destičky
- Keramické destičky (SiAlON, whisker)

#### Speciální / opotřebitelné
- Hroty na srovnávání pneumatik
- Hroty pro frézování vozovek
- Uhelné důlní nože
- Nože hoblíků pro dřevo
- Karbidové brusné válečky
- Zakázkové opotřebitelné díly
Interní použití = skutečné ověření: CNC dílna Sinbo spotřebuje přes 50,000 destiček ročně. Každá třída nebo geometrie, kterou zajišťujeme, je před nabídkou klientům otestována v reálné výrobě. Náš QC tým má přímý přístup ke zpětné vazbě obsluhy — žádná marketingová tvrzení, jen to, co skutečně funguje na oceli, nerezu, hliníku a kalených materiálech.
## Třídy, geometrie a povlaky
Výkon karbidové destičky určuje třída ISO 513 (substrát + povlak), geometrie (utvářeč třísek, rádius špičky, tolerance) a tvar destičky (označení ISO 1832). Třídu slaďte s materiálem obrobku:
|  Skupina ISO |  Materiál obrobku |  Typická aplikace |  Příklady běžných čínských tříd
|  P (ocel) |  Uhlíková ocel, legovaná ocel, nástrojová ocel |  Všeobecné soustružení, frézování, vrtání konstrukční oceli |  YC10, YC20, YC30 (ekvivalent P10–P30)
|  M (nerez) |  Austenitická / feritická / martenzitická nerezová ocel |  Soustružení nerezu s náročným odvodem třísek |  YC10S, YM10, YM20, YM30
|  K (litina) |  Šedá, tvárná, temperovaná litina |  Vysokorychlostní obrábění litiny |  YK10, YK20, YK30
|  N (neželezné kovy) |  Hliník, měď, plasty, kompozity |  Frézování a vrtání neželezných kovů, vysokosmykové leštění |  YN10 (často bez povlaku nebo s povlakem TiN)
|  S (superslitiny) |  Inconel, titan, Waspaloy, Hastelloy |  Letecké soustružení a frézování, nízké SFM / vysoké teplo |  YS10, YS20, YS30, YS40
|  H (kalené) |  Kalená ocel > 50 HRC |  Tvrdé soustružení, přerušované řezy, oblast PCBN |  Destičky PCBN (řada YBC, ekvivalent Sandvik CBN)
Běžné povlaky aplikované čínskými výrobci: TiN (zlatý), TiCN (modrý), Al₂O₃ (černá vrstva CVD), TiAlN (fialový/bronzový PVD), AlCrN (stříbrný PVD, pro nerez a kalené materiály), diamantu podobný uhlík DLC (neželezné kovy) a PCD (dokončování hliníku). Vícesložkové CVD/PVD vrstvy (např. MT-TiAlN + α-Al₂O₃) prodlužují životnost nástroje 2–4× oproti jednovrstvým.
## Ceny: rozpětí FOB a nákladové faktory
Cena destičky závisí na třídě, složitosti geometrie, vrstvách povlaku a objemu objednávky. Typická rozpětí FOB pro objemové kontejnerové objednávky (tržní reference Q1 2026):
|  Produkt |  Specifikace |  Rozpětí FOB (USD)
|  Soustružnická destička CNMG / WNMG |  Třída P20–P30, povlak CVD, standardní utvářeč třísek |  $0.45–$2.50 / destička
|  Frézovací destička APMT |  Třída P20, povlak PVD |  $0.80–$1.80 / destička
|  Vrtací destička SPMT / WCMX |  Třída P25 / M25, univerzální |  $1.50–$4.00 / destička
|  Destička PCBN (kalená ocel) |  Vysoký obsah CBN, s povlakem |  $3.00–$15.00 / destička
|  Monolitní karbidová stopková fréza (4–12 mm) |  Povlak TiAlN pro HRC55, 4řezná |  $2.00–$30.00 / kus
|  Monolitní karbidový vrták (3–12 mm) |  Vnitřní chlazení, 5×D |  $5.00–$50.00 / kus
|  Karbidová tyč (tolerance h6, broušená) |  Průměr 10–20 mm, délka 330 mm |  $5.00–$200.00 / kus
|  Stopková fréza PCD (hliník) |  6–20 mm, zrcadlový povrch |  $15.00–$120.00 / kus
Nákladové faktory: obsah kobaltu v substrátu (vyšší Co = houževnatější, dražší), vrstvy povlaku (vícevrstvý CVD přidává 30–60 % oproti bez povlaku), třída tolerance (třída G vs. M přidává 20–40 %) a prémie značky (ZCC·CT si účtuje o 20–30 % více než výrobci private label při podobné kvalitě).
## Logistika, kódy HS a obchodní soulad
Karbidové řezné nástroje spadají pod HS 8209 (vyměnitelné nástroje) a HS 8101 (wolframový prášek / polotovary): - 8209.00 — Desky, tyčinky, hroty a podobné díly pro nástroje ze spékaných kovových karbidů (nejčastější)
- 8207.50 / .60 / .70 / .80 — Ostatní vyměnitelné nástroje (vrtáky, frézy atd., pokud je stopka z oceli nebo jiného materiálu)
- 8101.10 / .94 / .96 / .99 — Wolframový prášek, drát, desky a výrobky (pro surové polotovary)

### ⚠ Poznámky k obchodnímu souladu
- Americký Section 301: většina položek HS 8209 podléhá clům 7.5–25 % (ověřte na 10místném HTSUS)
- EU: žádné antidumpingové clo na čínské řezné nástroje; označení CE je dobrovolné, pokud se neprodává pod falešnou evropskou značkou
- Čínské exportní licence na wolfram: wolframový koncentrát a APT mají exportní kvóty, ale hotové karbidové destičky / nástroje nejsou omezeny. Nakupujeme pouze od licencovaných hutí v Zhuzhou s úplnou dohledatelností řetězce.
- REACH (EU): kobalt je na seznamu SVHC — zásilky do EU musí doprovázet SDS / bezpečnostní dokumentace
- Nástroje nejsou klasifikovány jako nebezpečné zboží — standardní námořní přeprava, bez poplatku za nebezpečné zboží
Balení a dodací doba: destičky v plastových krabičkách, 10–20 ks na krabičku u soustružení; 50–100 ks na krabičku u drážkování/upichování. Monolitní nástroje v samostatných plastových rukávech + hlavní karton. Do 20stopého kontejneru se vejde 800,000–1,200,000 malých destiček nebo 30,000–50,000 monolitních nástrojů. Standardní dodací doba 2–4 týdny u katalogových nástrojů, 4–6 týdnů u zakázkové třídy nebo speciální geometrie.
## Proč nakupovat karbidové nástroje přes PLS Precision
PLS Precision je obchodní dceřiná společnost Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC závodu o rozloze 34,000 m² v Dongguanu provozujícího 518 CNC strojů. Na rozdíl od obchodních firem, které jen přeprodávají, tyto nástroje denně používáme v reálné výrobě:
### 🔨 Třídy ověřené v provozu
Každou třídu, kterou doporučíme, testujeme ve vlastní CNC dílně s 518 stroji na reálné výrobě. Víme, kteří dodavatelé z Zhuzhou dodávají výkon ekvivalentní Sandviku za 40 % ceny — a kteří šetří na obsahu kobaltu.
### 🔍 Ověření kobaltu a tvrdosti
Před expedicí: 10% vzorkování, XRF analyzátor obsahu Co (specifikace ISO 513), zkouška tvrdosti Rockwell A a metalografický řez pro tloušťku povlaku. Nevyhovující šarže odmítáme před naložením kontejneru.
### 📦 Služba přebroušení a nového povlaku
Použité destičky / monolitní nástroje lze přebrousit a znovu povlakovat s úsporou 40–60 % oproti novým. Službu přebroušení koordinujeme přes naši partnerskou síť — testovanou a ověřenou z hlediska bezpečnosti pro letecké a automobilové práce.
### 📍 Pokrytí Dongguanu a Zhuzhou
Dongguan (jižní Čína) pro vlastní provoz + 3× měsíčně návštěvy továren v Zhuzhou (střední Čína). V kombinaci s rychlým testováním zakázkových tříd v naší dílně pro specifické aplikace klientů.
## Časté dotazy

#### Jaké je MOQ u karbidových destiček a stopkových fréz z Číny?
U standardních vyměnitelných destiček: typické MOQ je 100–500 kusů na označení ISO (např. CNMG120408, WNMG080408). U monolitních karbidových stopkových fréz a vrtáků: MOQ je obvykle 5–50 kusů na rozměr. Zakázkové geometrie nebo nestandardní třídy mají MOQ 500–2,000 kusů kvůli obhajobě vyhrazeného lisovacího nástroje. U menších objednávek konsolidujeme napříč více klienty a vlastní spotřeba Sinbo (50,000+ destiček ročně) nám umožňuje dopředu nakoupit běžné třídy pro rychlé doplnění skladu.

#### Jsou čínské karbidové destičky stejně dobré jako Sandvik, Kennametal nebo Mitsubishi?
U 80 % univerzálních aplikací (soustružení oceli, frézování litiny, dokončování hliníku) jsou špičkové čínské třídy od ZCC·CT, Zhuzhou Huarui a Lizhou do 5–15 % od prémiových západních značek. Vlastní dílna Sinbo používá destičky ZCC·CT CNMG / WNMG jako standard, s životností nástroje do 10 % od dřívější spotřeby Sandvik. U speciálních aplikací (vysokoteplotní slitiny, dokončování kalené oceli, mikronástroje) stále vedou prémiové západní značky o 20–30 % v životnosti nástroje — ale cenová prémie je 3–5×. Doporučujeme čínské nástroje pro 80 % práce a prémiové pro zbývajících 20 %.

#### Můžete vyrábět destičky pod naší vlastní značkou a private labelem?
Ano. Čínští výrobci nabízejí plný OEM / ODM — design vaší krabičky, vaše katalogové číslo, vaše balení, volitelně zakázkovou třídu. Typické OEM MOQ je 1,000–5,000 destiček na označení u skladových geometrií, s 2–3 týdny na schválení designu balení. U skutečně zakázkových geometrií (váš vlastní utvářeč třísek) MOQ stoupá na 5,000–10,000 na označení kvůli nákladům na vyhrazenou lisovací formu. Dodací doba private label je obvykle 4–6 týdnů po schválení podkladů.

#### Jak ověřujete kvalitu karbidové třídy před expedicí?
Každá šarže je vzorkována na: XRF elementární analýzu (obsah Co podle specifikace ISO 513 — cílová tolerance ±0.5 %), tvrdost Rockwell A (podle ISO 3878, cílová tolerance ±0.2 HRA), hustotu (Archimédova metoda, zajišťuje bez pórovitosti), metalografický řez (tloušťka povlaku ±1 μm, struktura vrstev podle specifikace) a řezný test na oceli 4140 nebo ekvivalentu (srovnává životnost nástroje s referenčním vzorkem). QC tým Sinbo má k těmto testům přímý přístup — v našem závodě v Dongguanu máme vlastní XRF analyzátor a tvrdoměr pro ověření před expedicí.

#### Co je klasifikace tříd ISO 513 a jak ji mám zvolit?
ISO 513 klasifikuje karbidové třídy podle materiálu obrobku: P (ocel — modrý barevný kód v katalozích), M (nerez — žlutý), K (litina — červený), N (neželezné kovy — zelený), S (superslitiny — oranžový) a H (kalená ocel — šedý). V rámci každého písmene jsou nižší čísla (P05, P10) tvrdší a odolnější proti opotřebení pro dokončování; vyšší čísla (P30, P40) jsou houževnatější pro hrubování a přerušované řezy. Řekněte nám svůj obrobek, operaci (hrubování / dokončování / přerušovaný řez), Vc a hloubku řezu — doporučíme 2–3 varianty tříd k vyzkoušení.

#### Můžete zajistit zakázkové karbidové třídy a geometrie?
Ano. Čínští výrobci nabízejí plné přizpůsobení: složení substrátu (obsah Co 3–20 % hmotnosti, velikost zrna WC 0.5–5 μm), design vrstev povlaku (CVD / PVD / DLC / vícevrstvé), geometrii utvářeče třísek a třídu tolerance. U zakázkové geometrie utvářeče třísek výrobce investuje do vyhrazené lisovací formy — obvykle $3,000–$8,000 za formu, amortizované přes vaše MOQ. Můžeme také zajistit „téměř zakázkové“ nástroje výběrem z existujících forem a úpravou tvaru utvářeče třísek podle vašich požadavků, což šetří náklady na formu. Dodací doba pro skutečně zakázkové: 8–12 týdnů (formulace prášku + lisovací forma + testování vzorků + výroba).

#### Jaká je typická dodací doba objednávek karbidových nástrojů?
Katalogové destičky (standardní třída, standardní geometrie): 2–4 týdny výroby. Zakázková třída / private label: 4–6 týdnů. Skutečně zakázková geometrie utvářeče třísek: 8–12 týdnů (včetně výroby lisovací formy). Monolitní karbidové stopkové frézy: 3–5 týdnů u standardních rozměrů, 4–6 týdnů u speciálních rozměrů nebo proměnné stoupavosti. Námořní přeprava 25–40 dní do USA/EU. Doporučujeme držet bezpečnostní zásobu na 60–90 dní u destiček, které spotřebováváte nejvíce — naše interní spotřeba 50,000 destiček ročně nám pomáhá předpovídat načasování doplnění.

#### Můžete konsolidovat destičky s dalším nákupem v jednom kontejneru?
Ano — to je jeden z našich nejsilnějších rozdílů. Zkombinujte karbidové destičky z Zhuzhou s držáky nástrojů, řeznými kapalinami, CNC díly a dalšími nakupovanými komponenty v jednom kontejneru. PLS zajišťuje konsolidovaný balicí list, osvědčení o shodě a jednu rezervaci přepravy. Typická kombinace: 100,000 destiček + 500 držáků nástrojů + 50 CNC přípravků v jednom 20stopém kontejneru. Ušetří 15–30 % na režii jednotlivých zásilek oproti koordinaci samostatných dodavatelů.

## Vyžádat nabídku na karbidové řezné nástroje a destičky
Pošlete nám seznam destiček, výkresy nástrojů nebo popis obrobku (materiál, operace, stroj). Do 24 hodin odpovíme doporučením tříd, cenami FOB a dodací dobou — s oporou o stejné nástroje, které používáme ve vlastní CNC dílně s 518 stroji. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
