# Nákup HVAC a chladicí techniky z Číny | PLS Precision

> Zajišťujeme HVAC a chlazení z Číny. Čína ročně vyváží klimatizace za 27.2 mld. USD a chladicí techniku za 4 mld. USD. Přední OEM, cenová rozpětí, kódy HS, pokrytí AHRI/EN 378.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/hvac-refrigeration/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Proč nakupovat HVAC a chladicí techniku z Číny
  - 🌡 Výrobní dominance
  - 📈 Rozsah vývozu
  - 💰 Nákladová výhoda
- Dodavatelská mapa HVAC a chlazení v Číně
- Sortiment: HVAC a chladicí technika
- Normy a certifikace specifické pro HVAC
- Kódy HS, logistika a přeprava těžké HVAC techniky
  - 🚚 Chladivo a nebezpečné zboží
  - 📦 Nakládka kontejnerů
- Cla, certifikace a obchodní bariéry podle regionu
- Přední čínští výrobci HVAC a chladicí techniky
- Proč nakupovat HVAC a chlazení přes PLS Precision
  - ⚙ Plechové a lisované HVAC komponenty
  - 🏆 Systémy kvality ISO 9001 + IATF 16949
  - 🔌 Prověřování a koordinace továren OEM/ODM
  - 📦 Nákupní centrum pro komponenty související s HVAC
- Časté dotazy
- Vyžádejte nabídku na HVAC a chladicí techniku

# Nákup HVAC a chladicí techniky z Číny
Čína je největším světovým výrobcem HVAC a chladicí techniky, s více než 80 % světové produkce klimatizací a zhruba 90 % produkce kompresorů. V roce 2025 dosáhl čínský vývoz klimatizační techniky (HS 8415) 27.2 mld. USD — 38.7 % světového obchodu s klimatizacemi — zatímco chladicí a mrazicí technika (HS 8418) přidala dalších 3.95 mld. USD. PLS Precision pomáhá mezinárodním kupujícím orientovat se v tomto složitém trhu: propojujeme vás s prověřenými výrobci HVAC, zajišťujeme hotové jednotky i komponenty a dodáváme přesné plechové a obráběné díly (kryty, držáky, skříně ventilátorů, víka výměníků tepla) přímo z našeho dongguanského závodu o rozloze 34,000 m².
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Sortiment |  Nástěnná split klimatizace pro domácnost (invertor); Okenní / průchodová klimatizace; Přenosná klimatizace (jedna/dvě hadice); Kazetová / potrubní split (lehké komerční)
|  Cenové rozpětí FOB |  $80 – $180,000
|  Typická dodací lhůta |  10–14 týdnů
|  Klíčové normy |  AHRI 210/240; ASHRAE 15; ASHRAE 90.1 / IECC
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Kuang-tung (Delta Perlové řeky); An-chuej; Šan-tung; Če-ťiang; Ťiang-su a Šanghaj

## Proč nakupovat HVAC a chladicí techniku z Číny
Globální trh HVAC má růst z 284 mld. USD v roce 2025 na zhruba 389 mld. USD do roku 2030 při CAGR 6.5 % (Mordor Intelligence, 2025). Jen čínský segment komerčního HVAC se v roce 2025 odhaduje na 9.92 mld. USD a má do roku 2030 dosáhnout 14.92 mld. USD. Tři strukturální faktory dělají z Číny výchozí zdroj nákupu pro kupující chladicí a mrazicí techniky:
### 🌡 Výrobní dominance
Čína vyrábí >80 % světových klimatizací a ~90 % kompresorů (odvětvová data, 2025). Vertikálně integrované dodavatelské řetězce pokrývají motory, měděné trubky, lisování žeber, PCB řízení a plechové díly v okruhu 200 km od každého velkého výrobce OEM.
### 📈 Rozsah vývozu
HS 8415 (klimatizační technika): 27.2 mld. USD v roce 2025 (38.7% světový podíl). HS 8418 (chladicí/mrazicí): 3.95 mld. USD v roce 2025. Čínský vývoz v chladicím roce 2025 (srpen 2024 až červenec 2025) činil celkem 16.97 mld. USD, +13.7 % meziročně.
### 💰 Nákladová výhoda
Split klimatizace 4,000 BTU: 220–380 USD FOB (SourcifyChina, leden 2026). Komerční kompaktní jednotka 5HP obvykle vychází o 30–45 % pod ekvivalenty z USA i po clech podle Section 301. Největšími nákladovými faktory jsou práce a nákup měděných trubek. Poptávkové vektory tento případ posilují: evropská vlna veder v roce 2026 vyhnala čínský vývoz přenosných klimatizací do západní Evropy v červnu 2026 o +72.8 % meziročně, přičemž dodávky do Francie a Španělska se zdvojnásobily. Penetrace instalovaných klimatizací v EU je jen ~20 % (oproti 90 % v USA), takže prostor pro růst je dlouhý na desetiletí.
## Dodavatelská mapa HVAC a chlazení v Číně
Čínský HVAC průmysl je soustředěn do pěti regionálních klastrů, každý s odlišnou specializací produktů, hustotou OEM a logistickým profilem. Tři největší čínské značky klimatizací podle světového podílu (Euromonitor 2025) jsou Midea 12.2 %, Haier 6.3 % a Gree 3.9 % — dohromady jen 22.4 % světového objemu, což znamená, že zbytek je roztříštěn mezi stovky dodavatelů tier-2/3 a partnerů OEM/ODM.
|  Klastr |  Klíčová města |  Specializace a klíčoví hráči
|  Kuang-tung (Delta Perlové řeky) |  Fo-šan, Ču-chaj, Čung-šan, Dongguan, Šen-čen |  Bytové a komerční split klimatizace, VRF, chytrý HVAC, plechové díly a výměníky. Sídlo Midea (Fo-šan), Gree (Ču-chaj), AUX, Huali a hustá úroveň OEM/ODM pro exportní značky. PRD tvoří většinu čínského exportního objemu klimatizací.
|  An-chuej |  Che-feje, Wu-chu, Ču-čou |  Velkosériové bytové a lehké komerční klimatizace. Hlavní vnitrozemský areál Midea (Che-feje), Huali Group, Meling. Státem dotované průmyslové parky s nejkonkurenceschopnějšími cenami v Číně.
|  Šan-tung |  Čching-tao, Jen-taj, Wej-fang |  VRF, chillery, bezpotrubní mini-splity, tepelná čerpadla pro chladné klima. Sídlo Haier (Čching-tao), Hisense HVAC, JV Sanyo-Haier. Přístav Čching-tao je vývozní branou pro Severní Ameriku a Evropu.
|  Če-ťiang |  Ningbo, Chang-čou, Chu-čou, Šao-sing |  Bytové jednotky střední třídy, služby OEM/ODM, integrace komponentů. TCL HVAC, Yinlun (výměníky tepla), JV McQuay/JCH. Přístav Ningbo-Čou-šan je nejvytíženější nákladní přístav Číny podle tonáže.
|  Ťiang-su a Šanghaj |  Nan-tching, Suzhou, Jang-čou, Šanghaj |  Komerční chillery, centrální HVAC, průmyslové chlazení, inženýrství budovních systémů. TICA Climate (Nan-tching), York Jiangsu, GREE commercial. Vyšší hustota výzkumu a vývoje; oblíbené u projektů shody pro EU/NA.
Poznámka pro kupující: články o průmyslových klastrech často uvádějí přesné regionální tržní podíly bez dohledatelných zdrojů — berte názvy provincií jako výchozí bod pro audity továren a plánování logistiky, ne jako záruku vhodnosti produktu. Vždy si vyžádejte adresu zákonného výrobce a držitele certifikátu, ne jen obchodní kanceláře.
## Sortiment: HVAC a chladicí technika
Čínské továrny vyrábějí celé spektrum HVAC. Níže jsou skutečná cenová rozpětí FOB agregovaná z Alibaba, Made-in-China, továrních nabídek a odvětvových dat (2025–2026). MOQ se výrazně liší podle kategorie — spotřebitelské split jednotky lze objednat v dávkách 50–200 kusů, zatímco komerční chillery jsou projektové (často 1–10 jednotek).
|  Produkt |  Typická kapacita |  FOB cena (USD)
|  Nástěnná split klimatizace pro domácnost (invertor) |  9k–24k BTU |  $220 – $380 / kus
|  Okenní / průchodová klimatizace |  6k–18k BTU |  $150 – $280 / kus
|  Přenosná klimatizace (jedna/dvě hadice) |  7k–14k BTU |  $180 – $420 / kus
|  Kazetová / potrubní split (lehké komerční) |  18k–60k BTU |  $500 – $1,600 / kus
|  Systém VRF / VRV (venkovní jednotka) |  8–60 HP |  $2,000 – $12,000 / kus
|  Vzduchem chlazený šroubový chiller |  50–500 RT |  $15,000 – $180,000 / kus
|  Mrazicí komora (smontovaná) |  20–200 m² |  $120 – $260 / m² (PU panel) nebo $180–$350 / m² (PIR)
|  Komerční vystavovací chladnička |  0.5–3 m výstavy |  $400 – $3,500 / kus
|  Scroll / rotační kompresor |  3–15 HP |  $80 – $450 / kus
|  Tepelné čerpadlo (vzduch-voda, monoblok) |  9k–24k BTU |  $650 – $1,800 / kus
Realita objemů: bytová split klimatizace je velkoobjemový závod s nízkou marží — jen Midea expeduje ~30 mil. kusů ročně. Komerční chlazení a tepelná čerpadla jsou místem, kde menší kupující najdou rozumné MOQ (10–100 kusů) a vyšší jednotkové marže (25–45 % u speciální techniky). Nákupní tým PLS se soustředí na pásmo středních objemů, kde koordinace nákupu z Číny přináší největší hodnotu.
## Normy a certifikace specifické pro HVAC
Specifikovat špatnou normu znamená vyhozené peníze; nespecifikovat žádnou znamená pozvat si neúspěch. HVAC produkty leží na průsečíku energetických, chladivových, elektrických a tlakových předpisů. Níže je pracovní soubor kódů, na které se odvolává většina mezinárodních kupujících:
|  Norma |  Region |  Rozsah
|  AHRI 210/240 |  USA / Severní Amerika |  Hodnocení výkonu jednotkových klimatizací a tepelných čerpadel. Vyžadováno pro certifikaci AHRI (běžně požadované americkými distributory a programy dotací).
|  ASHRAE 15 |  USA / mezinárodní |  Bezpečnostní norma pro chladicí systémy. Definuje limity koncentrace chladiva, požadavky na strojovny a pojistná zařízení.
|  ASHRAE 90.1 / IECC |  USA |  Energetická norma pro komerční a obytné budovy. Určuje minimální hodnoty SEER/EER/COP pro HVAC techniku prodávanou v USA.
|  UL 60335-2-40 |  USA / Kanada |  Bezpečnost tepelných čerpadel, klimatizací a odvlhčovačů. Povinné pro maloobchodní prodej v Severní Americe.
|  EN 378 |  Evropská unie |  Chladicí systémy a tepelná čerpadla — bezpečnostní a environmentální požadavky. Referenční norma pro označení CE u HVAC techniky v EU.
|  EN 14511 / EN 14825 |  Evropská unie |  Zkušební metody a sezónní hodnocení výkonu klimatizací, kapalinových chladicích jednotek a tepelných čerpadel. Určuje hodnoty SEER/SCOP na energetickém štítku EU.
|  ISO 5149 |  Mezinárodní |  Chladicí systémy a tepelná čerpadla — bezpečnostní a environmentální požadavky. Používá se na trzích bez regionálního ekvivalentu.
|  GB 25130 / GB 4706.32 |  Čína (povinné) |  Čínské povinné bezpečnostní normy pro jednotkové klimatizace a chladicí spotřebiče pro domácnost. Vyžadováno pro značku CCC a prodej na čínském trhu.
|  KCS / KS / JIS |  Korea / Japonsko |  Národní normy bezpečnosti a výkonu HVAC. Značka KC (Korea) a PSE (Japonsko) vyžadované pro maloobchod na těchto trzích.
Sledování přechodu chladiv: nařízení EU F-Gas vyžaduje od roku 2027 u monoblokových klimatizací < 12 kW GWP < 150. Současná produkce čínských OEM pro Evropu stále používá R32 (GWP 675). Kupující plánující vstup na trh EU by měli včas specifikovat R290 (propan, GWP 3) nebo R454B (GWP 466); nová norma EU je jedním z největších rizik shody v období 2026–2028.
## Kódy HS, logistika a přeprava těžké HVAC techniky
HVAC a chladicí produkty pokrývají rodinu kódů HS. Volba správného kódu určuje vaši vývozní vratku daně, dovozní clo a zda zásilka spadá pod zvláštní licencování (např. zařízení obsahující chladivo). Běžné kódy:
|  Kód HS |  Popis |  Čínská vývozní vratka (2026)
|  8415.10 |  Okenní nebo nástěnná klimatizace, samostatná |  13%
|  8415.81 |  Klimatizace s chladicí jednotkou a reverzním ventilem (tepelná čerpadla) |  13%
|  8415.82 |  Ostatní klimatizace s chladicí jednotkou |  13%
|  8415.83 |  Klimatizace bez chladicí jednotky |  13%
|  8418.10 – 8418.69 |  Chladničky, mrazničky, mrazicí komory, tepelná čerpadla (ne klimatizace) |  13%
|  8414.30 |  Kompresory pro chlazení |  13%
|  8419.50 |  Výměníky tepla (chillery, kondenzátory) |  13%

### 🚚 Chladivo a nebezpečné zboží
Předplněné chladivo v split klimatizacích se podle IATA/IMDG klasifikuje jako vysokotlaký plyn. Většina hotových klimatizací se v námořní dopravě expeduje jako UN 1077 (propylen) nebo UN 1978 (R32) třídy 2.1, což vyžaduje dokumentaci DG a segregaci. Nejlepší praxe: mnoho výrobců OEM nabízí „dry-ship" jednotky (pouze dusíková plnicí náplň) pro námořní přepravu; chladivo se doplní v destinaci certifikovaným technikem. Tím se vyhnete příplatkům za nebezpečné zboží ve výši $400–$1,200 na kontejner.
### 📦 Nakládka kontejnerů
20ft kontejner: ~28–30 m³ / max. ~22 tun — nejlepší pro 80–150 nástěnných vnitřních jednotek nebo 25–40 venkovních jednotek. 40ft HC: ~68 m³ / max. ~26 tun — typické pro 200–400 vnitřních jednotek nebo 60–120 venkovních jednotek. 40ft flat-rack: pro chillery a panely mrazicích komor (nadrozměrné, bez střechy). Pro kontejnerové objednávky z Kuang-tungu/Šan-tungu do FOB plánujte 45–60 dní celkové výroby + vnitrozemskou logistiku.
## Cla, certifikace a obchodní bariéry podle regionu
HVAC patří k nejvíce clem zatíženým kategoriím v segmentu spotřebního zboží dlouhodobé spotřeby, s překrývajícími se cly, pravidly energetické účinnosti a regulací chladiv. K polovině roku 2026:
|  Trh |  Kombinované clo (klimatizace HS 8415) |  Klíčové netarifní požadavky
|  Spojené státy |  ~50–60% |  MFN 1.4–2.2 % + Section 301 (+25 %) + Section 232 (ocelové/hliníkové komponenty +25 %). Energetická shoda DOE, AHRI 210/240 pro jednotkové klimatizace, bezpečnost UL 60335-2-40, schválení chladiva EPA SNAP. Vývoz klimatizací čínského původu do USA klesl v chladicím roce 2025 o 12.2 %.
|  Evropská unie |  ~2.2–2.7% |  Označení CE (LVD + EMC + RoHS), bezpečnost EN 378, výkon EN 14511/14825, nařízení F-Gas (GWP < 150 u monobloků < 12 kW do roku 2027), Ecodesign Lot 1. Nejrychleji rostoucí exportní trh: +40.6 % meziročně v chladicím roce 2025.
|  ASEAN (RCEP) |  0% (v rámci kvóty) |  Většina kategorií klimatizací bez cla podle RCEP a FTA ASEAN-Čína. Vyžadovány místní certifikační značky (např. SNI Indonésie, TIS Thajsko). Vysoce rostoucí trh pro bytové split a VRF jednotky.
|  Blízký východ / Afrika |  ~5–15% |  Saúdskoarabské SASO, ECAS/EQM SAE, SONCAP Nigérie, NRCS Jihoafrické republiky. Často vyžadováno klimatické zatřídění T3 / T4. Trhy řízené distributory; MOQ 50–200 kusů je běžné.
|  Latinská Amerika |  ~5–20% |  INMETRO Brazílie, NOM Mexiko, IRAM Argentina. Brazílie a Mexiko dohromady přijímají > 25 % čínského vývozu klimatizací do regionu. Komerční chillery jsou méně citlivé na cla než spotřebitelské jednotky.
Přesun původu: aby řídili americká cla, mnozí čínští výrobci OEM rozšiřují výrobu v Thajsku (Midea, Haier), Vietnamu, Mexiku a Indonésii. Thajský závod Midea je nyní největším jediným exportním uzlem klimatizací pro americký trh s kapacitou 8 mil. kusů ročně. Pokud je původ pro vašeho kupujícího důležitý, výslovně v RFQ uveďte místo montáže.
## Přední čínští výrobci HVAC a chladicí techniky
Špičce čínského trhu HVAC dominují tři giganti bílé techniky, ale každý sleduje velmi odlišnou zámořskou strategii. Níže je pracovní přehled nejčastěji poptávaných značek a partnerů OEM/ODM podle dodacích dat 2025–2026:
|  Výrobce |  Sídlo / klastr |  Pozice 2025
|  Midea Group (vč. Toshiba, Comfee) |  Fo-šan, Kuang-tung |  Světový podíl na klimatizacích 12.2 % (Euromonitor 2025); ~30 mil. klimatizací vyvezených ročně. Zahraniční výnosy skupiny ¥195.9 mld. (42.7 % celku). Nejsilnější exportní značka v evropském vzestupu 2026.
|  Haier Smart Home (vč. GE Appliances, Candy, Fisher & Paykel) |  Čching-tao, Šan-tung |  Světový podíl na klimatizacích 6.3 %; zahraniční výnosy ¥154.5 mld. (51.1 % celku — nejvyšší z trojice). Nejsilnější v tepelných čerpadlech, okenních klimatizacích pro USA a prémiovém segmentu v Evropě.
|  Gree Electric |  Ču-chaj, Kuang-tung |  Světový podíl na klimatizacích 3.9 %; zahraniční výnosy ¥27.4 mld. (16.1 % celku, nejnižší z trojice). Nejsilnější ve vlastním vývoji klíčových technologií (kompresory, motory). 70 % vývozu tvoří vlastní značka.
|  Hisense HVAC / Hisense Hitachi |  Čching-tao, Šan-tung |  Zaměření na VRF a centrální HVAC. Špička v komerčních chillerech a invertorových potrubních systémech.
|  AUX Group |  Ningbo, Če-ťiang |  Podíl na exportním objemu vzrostl v roce 2025 na 15.5 % (z 10 % v roce 2020). Silný partner OEM/ODM pro značky střední třídy.
|  TICA Climate Solutions |  Nan-tching, Ťiang-su |  Specializuje se na komerční a průmyslové chillery, AHU a HVAC čistých prostor. Silná exportní přítomnost v jihovýchodní Asii a na Blízkém východě.
|  Huali Group |  Che-feje, An-chuej |  Masový trh bytových klimatizací a partner OEM/ODM pro mezinárodní značky. Nejkonkurenceschopnější ceny v Číně.
|  Yinlun Co. |  Šao-sing, Če-ťiang |  Výměníky tepla a dílčí sestavy HVAC. Významný dodavatel tier-1 pro Midea, Gree a Haier.
Realita OEM/ODM: zhruba 70 % čínského vývozu klimatizací je stále OEM/ODM (značení pro zámořské maloobchodníky a značky). Pro kupující, kteří chtějí vlastní etiketu, nabízí kanál OEM/ODM nižší MOQ (200–1,000 kusů), amortizaci nástrojů a přístup k inženýrství — ale vyžaduje bližší ověření schopností, disciplíny řízení změn a poprodejní podpory. Nákupní tým PLS prověřuje továrny OEM tier-2/3 na místě před představením.
## Proč nakupovat HVAC a chlazení přes PLS Precision
PLS Precision je dceřiná společnost pro mezinárodní obchod skupiny Sinbo Precision Manufacturing Group — přesného strojírenského závodu o rozloze 34,000 m² v Dongguanu s 518 CNC stroji a 632 zaměstnanci. Nejsme výrobce HVAC — nevyrábíme hotové split jednotky, chillery ani mrazicí komory. Děláme něco jiného a pro kupující a nákupčí HVAC možná užitečnějšího:
### ⚙ Plechové a lisované HVAC komponenty
Kryty vnitřních jednotek, skříně venkovních jednotek, spirály ventilátorů, montážní držáky, víka výměníků tepla, kryty řídicích skříní, příruby potrubí, kondenzátní misky. Provozujeme laserové řezání, CNC ohýbání, progresivní lisování a robotické svařování ve vlastním závodě. Tolerance ±0.05 mm s ověřením na CMM. To je práce, kterou výrobci HVAC často zadávají dílnám tier-2/3 — my jsme jednou z takových dílen, ale se systémy kvality úrovně tier-1.
### 🏆 Systémy kvality ISO 9001 + IATF 16949
Řízení kvality na automobilové úrovni aplikované na HVAC komponenty. PPAP, APQP, FMEA, MSA a SPC jsou součástí naší denní rutiny. Ke každé zásilce umíme dodat protokoly o inspekci prvního kusu, rozměrové výkresy, výsledky solné mlhy (ASTM B117) a dokumenty shody RoHS/REACH.
### 🔌 Prověřování a koordinace továren OEM/ODM
Potřebujete hotové jednotky z továrny třídy Midea nebo Gree? Koordinujeme: výběr továren do užšího seznamu, správu vzorků, revizi smluv, monitoring výroby (DPI, FRI, PSI), předodesílací inspekci a exportní dokumentaci. Spolupracujeme s vlastníky značek i partnery OEM/ODM v klastrech Kuang-tung, An-chuej, Šan-tung, Če-ťiang a Ťiang-su.
### 📦 Nákupní centrum pro komponenty související s HVAC
Kompresory (Copeland, GMCC, Highly, Panasonic China), měděné trubky a fitinky, ventily, izolace, chladiva (R32, R410A, R290, R134a), elektromotory a řídicí PCB. Komponenty od prověřených dodavatelů konsolidujeme, abyste dostali kompletní kusovník na jedné obchodní faktuře — což snižuje vaše režijní náklady na správu dodavatelů a měnové riziko. Co neděláme: neprodáváme hotové HVAC systémy pod značkou Sinbo/PLS. Pokud potřebujete klimatizaci na klíč s vaší etiketou, propojíme vás s továrnami OEM/ODM a zůstaneme vaším partnerem pro kvalitu a logistiku — nepředstíráme, že jsme výrobce. Tento rozdíl je důležitý, když váš zákazník žádá CE prohlášení o shodě nebo certifikát AHRI.
## Časté dotazy

#### Jaké je typické MOQ při nákupu HVAC techniky z Číny?
MOQ se liší podle kategorie a modelu dodavatele. Bytová split klimatizace (nástěnná/okenní): 50–200 kusů na model u továren OEM/ODM; Midea a Gree často vyžadují 500+ u objednávek vlastní značky. Kazetové / potrubní splity: 20–50 kusů. Venkovní jednotky VRF: 1–10 kusů (projektově). Vzduchem chlazené chillery: typicky 1–5 kusů. Mrazicí komory: 1 sada (panelové). Kompresory: 50–500 kusů podle modelu. U nových značek HVAC počítejte s vyjednáním amortizace nástrojů do jednotkové ceny u objednávek pod 500 kusů.

#### Jak ověřím, že čínská továrna HVAC je skutečný výrobce, a ne obchodní společnost?
Použijte kontrolu pěti jmen: vyžádejte zákonného výrobce, adresu výroby, držitele certifikátu, vlastníka ochranné známky, vývozce v záznamu a příjemce platby. Pokud se tato jména liší, zmapujte vztah před zaplacením zálohy. Ověřte adresu výroby satelitním snímkem a plánovaným auditem na místě — hledejte lisování, svařování, montáž a zkušební zařízení ve vlastním závodě, ne jen kancelářské prostory. Křížově ověřte certifikáty na webu vydávajícího orgánu (CNCA pro CCC, adresář AHRI, databáze certifikátů CE). Nákupní tým PLS provádí audity schopností na místě před zařazením jakékoli továrny do našeho užšího seznamu.

#### Jaké předpisy o chladivech mám plánovat na období 2026–2028?
Sbíhají se tři hlavní regulatorní změny. EU F-Gas: monoblokové klimatizace < 12 kW musí od roku 2027 používat chladiva s GWP < 150. R32 (GWP 675) se u bytových jednotek vyřazuje; R290 (propan, GWP 3) a R454B (GWP 466) jsou předními náhradami. US EPA SNAP: R410A je od roku 2025 omezen u nových bytových zařízení < 5 kW; podíl získávají R32 a R454B. Kalifornská CARB: přísnější limity GWP než federální EPA. Plánujte lineup SKU nové generace s R290 nebo R454B; změna nástrojů je významná a dodací lhůta je 12–18 měsíců.

#### Jaká je skutečná dodací lhůta od RFQ po FOB u čínské objednávky HVAC?
U standardní bytové split klimatizace (SKU ze skladu, bez nástrojů): 30–45 dní výroby + 7–14 dní vnitrozemské logistiky = 5–8 týdnů do FOB. U bytových jednotek OEM/ODM (vaše etiketa, standardní platforma): 45–60 dní výroby. U systémů VRF: 60–90 dní. U komerčních chillerů (zakázkové inženýrství): 90–150 dní včetně FAT, tlakových zkoušek a NDT. Přidejte námořní přepravu: 18–25 dní na západní pobřeží USA, 28–35 dní do Evropy, 25–32 dní na Blízký východ. U typických bytových objednávek plánujte 10–14 týdnů celkem od dveří ke dveřím; u inženýrských chillerů déle.

#### Jak si stojí čínské ceny HVAC proti domácím dodavatelům v USA/EU po clech?
Před cly je čínská HVAC technika obvykle o 30–50 % levnější než domácí ekvivalenty v USA/EU při srovnatelných specifikacích. Po clech se obrázek liší: americká cla Section 301 + Section 232 v kombinaci ~50–60 % na hotové klimatizace účinně neutralizují nákladovou výhodu u bytových jednotek — proto Midea, Haier a další přesunuli finální montáž do Thajska, Vietnamu, Mexika a Indonésie. Cla EU jsou jen 2.2–2.7 % MFN, takže 30–45% nákladová výhoda se z velké části zachovává — jeden z důvodů, proč čínský vývoz klimatizací do Evropy v chladicím roce 2025 vyskočil o +40.6 %.

#### Může PLS Precision dodávat HVAC komponenty, nebo jen hotové jednotky?
Obě, s odlišnými rolemi. Vlastní výroba PLS (továrna Sinbo, Dongguan) pokrývá plechové a obráběné HVAC komponenty — kryty vnitřních jednotek, skříně venkovních jednotek, spirály ventilátorů, montážní držáky, víka výměníků tepla, kryty řídicích skříní, příruby potrubí, kondenzátní misky a montážní kování kompresorů. Nevyrábíme hotové split klimatizace, VRF, chillery ani chladicí systémy. U hotových jednotek koordinujeme nákup u prověřených továren HVAC OEM/ODM po celé Číně a zůstáváme vaším partnerem pro QA, inspekci a logistiku. Tato dvojí schopnost — výrobce komponentů tier-1 plus koordinátor nákupního centra — je naše diferenciace.

#### Jaký je nejlepší způsob mezinárodní přepravy předplněných (s chladivem) HVAC jednotek?
Dvě hlavní možnosti. (1) Dry-ship (doporučeno pro námořní dopravu): výrobce expeduje jednotku pouze s dusíkovou plnicí náplní; chladivo se doplní v destinaci certifikovaným technikem. Vyhnete se příplatkům za nebezpečné zboží třídy 2.1 podle IATA/IMDG ve výši $400–$1,200 na kontejner a zjednoduší se manipulace v přístavu. (2) Předplněné: jednotka se expeduje s R32 nebo R410A; vyžaduje dokumentaci DG UN 1077 (propylen) nebo UN 1978 (R32), segregované uložení a dopravce certifikované pro DG. Některé aerolinky jednotky s chladivem odmítají zcela. U LCL konsolidace je dry-ship silně preferován. U leteckého LCL dopravy malých jednotek je předplněné často jedinou schůdnou možností — počítejte 4–6 týdnů na revizi dokumentace DG.

#### Jakou due diligence mám vyžadovat u čínského dodavatele HVAC před zadáním výrobní objednávky?
Šest kroků. (1) Kontrola právní identity — potvrďte živnostenské oprávnění, kód USCC a skutečného majitele přes Národní systém zveřejňování úvěrových informací podniků. (2) Výrobní audit — návštěva na místě k ověření kapacity lisování, svařování, montáže, zkoušek těsnosti a finálního testování. (3) Ověření certifikátů — křížová kontrola ISO 9001, CE, AHRI, CCC, KC a PSE na webu vydávajícího orgánu. (4) Kontrola referencí — vyžádejte 3–5 nedávných zámořských zákazníků s podobnými SKU. (5) Schválení vzorku — předvýrobní vzorek (PPS) nebo referenční vzorek podepsaný před sériovou výrobou. (6) Etapová inspekce — DPI (inspekce během výroby), FRI (závěrečná namátková inspekce) a PSI (předodesílací inspekce) nezávislou QC firmou. PLS zajišťuje všech šest kroků jako součást našeho standardního nákupního postupu.

## Vyžádejte nabídku na HVAC a chladicí techniku
Pošlete nám specifikaci HVAC nebo chladicí techniky, cílový trh a požadované certifikace (AHRI, EN 378, CE, CCC atd.). Do 24 hodin odpovíme užším seznamem prověřených továren, cenou FOB, dodací lhůtou a možnostmi shody chladiv pro váš cílový trh. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
