# Nákup elektrického a ručního nářadí z Číny | PLS Precision

> Zajišťujeme akumulátorové vrtačky, úhlové brusky, bezkartáčové nářadí a sady ručního nářadí ze čtyř čínských výrobních klastrů — s testováním kvality, certifikací CE/GS/UL a celním plánováním.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/power-tools/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Exportní mapa elektrického nářadí z Číny v roce 2025
- Čtyři výrobní klastry a v čem je každý nejlepší
- Cenová rozpětí FOB a co skutečně zaplatíte
- Reálná rizika: přeznačené motory, zkreslené výkonové údaje a bezpečnost baterií
- Proč nakupovat elektrické nářadí přes PLS Precision
- Časté dotazy
- Nákup elektrického nářadí nebo zakázkových komponentů z Číny?

# Nákup elektrického a ručního nářadí z Číny
Čína v roce 2025 vyvezla přes 390 milionů kusů ručního elektrického nářadí v hodnotě USD 18.76 miliardy a export celé kategorie elektrického nářadí — včetně příslušenství a komponentů — dosáhl USD 71.46 miliardy s meziročním růstem 10.1%. PLS Precision zajišťuje dodávky ze všech čtyř výrobních klastrů za tovární ceny, s funkčním testováním a ověřováním certifikací, a spojuje nákup nářadí s CNC obráběnými komponenty z mateřské továrny Sinbo pro kupující, kteří potřebují hotové nářadí i přesné náhradní díly.
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Rozsah produktů |  12V akumulátorová vrtačka (základní, pro kutily); 21V sada akumulátorové vrtačky (s baterií + nabíječkou); 20V bezkartáčová rázová vrtačka (50–75 Nm); 20V profesionální bezkartáčová příklepová vrtačka
|  Cenové rozpětí FOB |  $5.00 – $65
|  Typická MOQ |  500–1,000 ks; 500 sad
|  Typická dodací lhůta |  45–60 dní
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Jung-kang; Čchi-tung; Dongguan; Jü-jao

## Exportní mapa elektrického nářadí z Číny v roce 2025
Čína je již 16 let v řadě největším světovým vývozcem elektrického nářadí a dodává přes 52% celosvětové produkce akumulátorového i kabelového elektrického nářadí. V roce 2025 dosáhl export ručního elektrického nářadí 390 milionů kusů v hodnotě USD 18.76 miliardy, zatímco export celé kategorie (včetně komponentů, příslušenství a průmyslového nářadí) činil USD 71.46 miliardy, meziročně o 10.1% více (China Customs / China Hardware Products Association, data za celý rok 2025). Nejrychleji rostoucím segmentem bylo bezkartáčové lithium-akumulátorové nářadí, meziročně o 31.8%, tažené celosvětovým přechodem z kabelových platforem na akumulátorové. Export ručního nářadí z Číny (HS 8201–8205) dosáhl v roce 2025 290 milionů tun v hodnotě USD 18.3 miliardy, objemově o 11% více (China Customs / Huajing Industry Research, 2025). Pět největších dovozních trhů — Spojené státy, Německo, Spojené království, Austrálie a Japonsko — tvoří přes 75% celkových příjmů z exportu elektrického nářadí. Domácí čínské značky posunuly míru své náhrady v evropských a amerických profesionálních kanálech na 37.5%.
## Čtyři výrobní klastry a v čem je každý nejlepší
Výroba elektrického nářadí v Číně se soustředí do čtyř specializovaných klastrů, každý s odlišnými přednostmi. Pochopení toho, který klaster odpovídá vašemu produktu, je prvním krokem k úspěšnému nákupnímu programu:
|  Klaster |  Lokalita |  Specializace |  Podíl na exportu
|  Jung-kang |  Če-ťiang |  Univerzální akumulátorové nářadí pro kutily, AC brusky a sady vrtaček; známý jako čínské hlavní město kování; kompletní zkušební laboratoře EN 62841 |  63% exportu vícedílných sad
|  Čchi-tung |  Ťiang-su |  Těžké průmyslové rotační kladiva, profesionální rázové nářadí, vysokovýkonné kabelové nářadí pro stavebnictví |  Významný podíl v profesionální třídě
|  Dongguan |  Kuang-tung |  Prémiové sestavy bezkartáčových motorů, špičkové lithium-bateriové systémy, inteligentní akumulátorové nářadí; nezávislé testování EMC |  Segment špičkových bezkartáčových nástrojů
|  Jü-jao |  Če-ťiang |  Cenově dostupné základní kabelové vrtačky, malé domácí nářadí, přenosné řezací stroje pro hromadný maloobchod |  Objemový základní segment
PLS Precision sídlí v Dongguanu — v srdci klastru špičkových bezkartáčových nástrojů — s přímým přístupem k dodavatelům motorů, baterií a krytů a do 3 hodin vysokorychlostní železnicí od klastrů Jung-kang/Jü-jao.
## Cenová rozpětí FOB a co skutečně zaplatíte
Tovární ceny z Číny jsou o 45–60% nižší než u srovnatelných přístrojů Bosch nebo Makita, s nižšími MOQ a rychlejšími vzorky. Níže jsou orientační ceny FOB (USD za kus nebo sadu) z ověřených nabídek dodavatelů na Made-in-China a Alibaba z let 2025–2026:
|  Produkt |  Cenové rozpětí FOB (USD) |  Typická MOQ
|  12V akumulátorová vrtačka (základní, pro kutily) |  $8.00 – $12.00 |  500–1,000 ks
|  21V sada akumulátorové vrtačky (s baterií + nabíječkou) |  $6.50 – $14.50 |  500 sad
|  20V bezkartáčová rázová vrtačka (50–75 Nm) |  $20.00 – $50.00 |  500 ks
|  20V profesionální bezkartáčová příklepová vrtačka |  $45.00 – $65.00 |  500 ks
|  Bezkartáčová úhlová bruska (100/125mm) |  $8.50 – $38.00 |  10–500 ks
|  4palcová akumulátorová okružní pila |  $18.00 – $41.00 |  10–500 ks
|  21V akumulátorový rázový utahovák (bezkartáčový) |  $13.99 – $24.00 |  50–500 ks
|  Sada ručního nářadí (vícedílná, maloobchodní krabice) |  $5.00 – $30.00 |  500 sad
Cenové rozpětí v rámci jedné produktové kategorie může být 2–5×, dané čtyřmi faktory: typ motoru (kartáčový vs. bezkartáčový — bezkartáčový si vyžádá 40–80% příplatek, ale nabízí delší životnost a vyšší účinnost), kvalita baterie (články Samsung/LG vs. domácí — ovlivňuje životnost cyklů a bezpečnost), konstrukční materiál (hliníkový kryt vs. plast) a certifikace (CE/GS/UL/ETL certifikované vs. necertifikované). Hrubá marže 20–35% je po inspekci, testování a dopravě realistická.
## Reálná rizika: přeznačené motory, zkreslené výkonové údaje a bezpečnost baterií
Rozsah trhu s elektrickým nářadím znamená extrémní kolísání kvality. Tři rizika, která dovozce zaskočí: - Přeznačené motory — továrna může tvrdit bezkartáčový motor, zatímco jednotka ve skutečnosti používá kartáčový motor v krytu označeném jako bezkartáčový. Bezkartáčové nářadí si vyžádá 40–80% cenový příplatek, takže marže podvodu je značná. Vzorky rozebíráme, abychom typ motoru ověřili.
- Zkreslené výkonové údaje — hodnoty točivého momentu (Nm) a otáčky naprázdno (RPM) jsou v technických listech běžně nadsazovány o 20–50%. Skutečný moment a otáčky testujeme na dynamometru na statistickém vzorku, ne podle technického listu.
- Bezpečnost baterií — lithium-bateriové packy jsou nejrizikovějším komponentem. Články mohou být přeznačené (tvrdí Samsung/LG, ale používají domácí), BMS (systém řízení baterie) může chybět nebo být zjednodušen a přepravní certifikace UN38.3 může chybět. Chybně deklarované lithium zásilky mohou být zadrženy celnicí a představují riziko požáru.
Naše kontroly u každé objednávky elektrického nářadí: - Ověření motoru — rozebrání vzorků k potvrzení typu bezkartáčového vs. kartáčového motoru; testování momentu a otáček na dynamometru proti deklarovaným parametrům.
- Autentizace bateriových článků — ověření značky článků (Samsung, LG, Sony, domácí) vizuální kontrolou a testem vybíjecí křivky; ověření přítomnosti BMS a ochrany proti přebití/přílišnému vybití.
- Certifikace UN38.3 — povinná pro zásilky lithium baterií; ověřujeme zkušební protokol a zajišťujeme řádné balení a deklaraci nebezpečného zboží.
- Testování výdrže — 1,100hodinový zrychlený test nepřetržitého provozu (průmyslový standard pro profesionální nářadí) na vzorcích k ověření deklarované trvanlivosti.
- Ověření certifikace — čísla certifikátů CE (EN 62841), GS, UL, ETL ověřujeme v databázích vydávajících orgánů, nepřijímáme je jako PDF.

## Proč nakupovat elektrické nářadí přes PLS Precision
Čtyři strukturální výhody: - Základna v Dongguanu — v klastru špičkových bezkartáčových nástrojů — jsme fyzicky uvnitř dongguanského klastru bezkartáčových motorů a inteligentního nářadí s přímým přístupem k dodavatelům motorů, baterií a CNC krytů. Jung-kang a Jü-jao jsou 3 hodiny vysokorychlostní železnicí pro nákup komoditního nářadí.
- CNC kapacita s továrním zázemím — naše mateřská továrna Sinbo obrábí přesné komponenty (hřídele, kryty, polotovary ozubených kol, přípravky), které elektrické a průmyslové nářadí vyžaduje. Kupující, kteří potřebují hotové nářadí i přesné náhradní díly, je dostanou od jednoho dodavatele.
- Odbornost na nástroje — továrna Sinbo používá řezné nástroje denně. Rozumíme kvalitě nástrojů z pohledu uživatele, ne jen obchodníka. To znamená, že dokážeme posoudit, zda kvalita zpracování nástroje odpovídá deklarované třídě — což čistě obchodní společnosti nedokážou.
- Kompletní compliance a celní agenda — zajišťujeme ověřování certifikací CE/GS/UL/ETL, přepravní dokumentaci UN38.3 pro baterie a celní klasifikaci. Americké elektrické nářadí (HS 8467) podléhá clům podle Section 301; nářadí pro EU vyžaduje shodu s EN 62841. Tyto věci označíme před vaším závazkem.
Nepřeznačujeme komoditní nářadí na profesionální třídu a neodešleme lithium-bateriový pack bez dokumentace UN38.3 — protože zadržení celnicí nebo požár baterie stojí nekonečně více než ověření.
## Časté dotazy

#### Může PLS zajistit elektrické nářadí i CNC obráběné náhradní díly?
Ano. Naše mateřská továrna Sinbo CNC obrábí přesné komponenty — hřídele, kryty, polotovary ozubených kol, přípravky a držáky nástrojů — zatímco my zajišťujeme hotové elektrické a ruční nářadí ze čtyř výrobních klastrů. Kupující, kteří potřebují kompletní nářadí i přesné náhradní nebo zakázkové díly, je dostanou od jednoho dodavatele, s jedním standardem kvality a jednou zásilkou. To je zvláště cenné pro průmyslové kupující a značky private label, které vedle standardního nářadí potřebují zakázkové komponenty.

#### Jaké jsou typické MOQ a dodací lhůty pro elektrické nářadí z Číny?
MOQ začínají již na 500 kusech u standardních akumulátorových vrtaček a sad ručního nářadí (ve srovnání s 5,000+ kusy, které vyžadují globální značky). Bezkartáčové nářadí profesionální třídy obvykle potřebuje MOQ 500 kusů. Zakázkové provedení s obalem private label a barevnými krabicemi začíná na 500–1,000 kusech. Vyřízení vzorků trvá 7–15 dní (vs. 45–60 dní u globálních značek). Výrobní dodací lhůta je 25–40 dní u standardních modelů; zakázkové provedení potřebuje 4–8 týdnů včetně nástrojů. Námořní doprava trvá 30–45 dní; letecká doprava u urgentních vzorků 5–7 dní.

#### Jak ověříte, že nářadí je skutečně bezkartáčové a ne přeznačené?
Rozebíráme vzorky, abychom fyzicky ověřili typ motoru — bezkartáčový motor nemá uhlíkové kartáče a používá elektronický regulátor, zatímco kartáčový motor má uhlíkové kartáče a komutátor. Rovněž provádíme testování na dynamometru ke kontrole skutečného momentu (Nm) a otáček naprázdno (RPM) proti deklarovaným parametrům. Nadsazování technických listů o 20–50% je v tomto odvětví běžné, proto testujeme, místo abychom věřili etiketě. U bezkartáčového nářadí s prémiovou cenou je toto ověření rozdílem mezi ziskovým produktem a záruční katastrofou.

#### Jak řešíte bezpečnost lithium baterií a shodu při přepravě?
Lithium-bateriové packy vyžadují pro mezinárodní přepravu certifikaci testování UN38.3 — ověřujeme zkušební protokol a zajišťujeme řádné balení a deklaraci nebezpečného zboží. Rovněž ověřujeme značku článků (Samsung, LG, Sony nebo domácí) vizuální kontrolou a testem vybíjecí křivky a potvrzujeme, že BMS (systém řízení baterie) zahrnuje ochranu proti přebití, přílišnému vybití a zkratu. Chybně deklarované lithium zásilky mohou být zadrženy celnicí a představují riziko požáru — proto neodešleme žádný bateriový pack bez kompletní dokumentace UN38.3.

#### Jaké certifikace elektrické nářadí potřebuje pro různé trhy?
Pro EU potřebuje elektrické nářadí označení CE podle EN 62841 (elektrická bezpečnost) a GS (Geprüfte Sicherheit) pro profesionální kanály. Pro Severní Ameriku se očekává certifikace UL nebo ETL. Pro Austrálii RCMTick (shoda EMC). Pro všechny trhy shoda RoHS na nebezpečné látky. Každé číslo certifikátu ověřujeme v databázi vydávajícího orgánu — ne jen PDF — protože podvody s certifikáty (skenované, upravené nebo vypůjčené z jiného produktu) jsou známým rizikem. Celní zátěž (americký Section 301 na HS 8467) označíme před vaším závazkem, abyste mohli poctivě naplánovat celkové náklady na dodání.

#### Dokážete udělat private-label OEM branding pro sady elektrického nářadí?
Ano. Čínské klastry elektrického nářadí jsou postavené na OEM/private-label výrobě. Dokážeme zajistit zakázkový branding (logo na těle nářadí, baterii a nabíječce), zakázkové barevné krabice a vyfukované kufry, zakázkové konfigurace napětí/zástrčky pro cílové trhy (110V US, 220V EU/UK/AU) a zakázkovou kapacitu baterie. MOQ pro sady private label je obvykle 500–1,000 kusů podle úrovně přizpůsobení. Nákup OEM nářadí spojujeme s CNC obráběnými zakázkovými komponenty z naší mateřské továrny pro kupující, kteří potřebují proprietární díly.

## Nákup elektrického nářadí nebo zakázkových komponentů z Číny?
Pošlete nám seznam produktů, požadavky na specifikaci nebo vzorek k reverznímu inženýrství. Do 24 hodin odpovíme nákupním plánem zahrnujícím výběr nářadí, tovární klastry, testování, certifikaci a celkové náklady na dodání. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
