# Nákup čerpadel a kompresorů z Číny | PLS Precision

> Zajišťujeme čerpadla a kompresory z Číny. FOB $100–$50,000. V souladu s API 610 / ISO 5199. Nákup z OEM továren plus přesné CNC díly z naší dílny v Dongguanu.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/pumps-compressors/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Proč nakupovat čerpadla a kompresory z Číny
  - Objemové prvenství
  - Kompletní technologický záběr
  - Reverzní inženýrství pro Západ
- Dodavatelská mapa čerpadel a kompresorů v Číně: pět klastrů, čtyři normy
  - 📍 Čísla klastrů (2025)
- Produktové podkategorie, normy a cenová pásma
- HS kódy, normy a compliance: přehled pro kupujícího
  - ⚠ Nový 22místný HS kód (platný od 6. května 2026)
  - Klíčové oborové normy
- Logistika, balení a specifika těžkých zásilek
  - 📦 Kontrolní seznam exportního balení
- Cla, antidumping a obchodní bariéry (2025–2026)
- Proč nakupovat čerpadla a kompresory přes PLS Precision
  - 🏭 Role 1 — nákup a koordinace v továrnách
  - 🔧 Role 2 — přesné CNC komponenty
  - Komponenty, které pro OEM výrobce čerpadel a kompresorů běžně obrábíme
  - Typické modely spolupráce
- Časté obavy kupujících — a jak je řešíme
  - Nesoulad výkonu se specifikací
  - Záměna materiálu bez souhlasu
  - Těžké zásilky a poškození při přepravě
  - Riziko cel a HS kódů
  - Poprodejní servis a dostupnost náhradních dílů
- Časté dotazy
- Vyžádejte nabídku na čerpadla a kompresory

# Nákup čerpadel a kompresorů z Číny
Čína je největším světovým vývozcem čerpadel podle objemu transakcí (41% světového dovozu) a dominantním dodavatelem vzduchových a chladicích kompresorů. PLS Precision spojuje zámořské kupující s prověřenými OEM továrnami v klastrech Wen-ling (vodní čerpadla), Šen-jang (petrochemické kompresory), Ťiang-su (procesní čerpadla) a Kuang-tung (rotační/AC kompresory) — zatímco naše vlastní CNC dílna dodává přesné komponenty těm samým OEM výrobcům.
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Rozsah produktů |  Odstředivá (malá, s koncovým sáním 1-50 HP); Odstředivá (průmyslová, 50-500 HP); API 610 petrochemické procesní čerpadlo; Ponorná / odvodňovací
|  Cenové rozpětí FOB |  $30 – $500,000
|  Typická MOQ |  500–1,000 kusů; 1–10 kusů
|  Typická dodací lhůta |  6–12 měsíců
|  Klíčové normy |  ISO 5199, ANSI/HI 9.6.6; IEC 60034, IP68; ISO 1217, GB 19153
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Wen-ling, Če-ťiang (温岭); Šen-jang, Liao-ning (沈阳); Ťiang-su (江苏); Šanghaj / Sin-čchang, Če-ťiang; Kuang-tung (广东)

## Proč nakupovat čerpadla a kompresory z Číny
Globální trh s čerpadly míří k překonání $85 miliardy do roku 2030 (tažen vodní infrastrukturou, petrochemickými investicemi a chlazením datových center), zatímco trh s průmyslovými kompresory má do roku 2032 růst tempem 5.4% CAGR na $45 miliard (Mordor Intelligence, 2025). Čína stojí ve středu obou: v roce 2025 čínští vývozci jen v listopadu odeslali 476 milionů čerpadel v hodnotě $9.12 miliardy (China Customs, +7.7% YoY v hodnotě) a země za celý rok vyvezla $29.25 miliardy vzduchových čerpadel a kompresorů HS 8414 (TradeInt).
### Objemové prvenství
Čína představuje přibližně 41% světových dovozních transakcí s čerpadly a největší jednotlivý podíl na exportní hodnotě HS 8414 (kompresory, ventilátory) — dodává cenově konkurenceschopné jednotky, kterým němečtí, japonští a američtí dodavatelé cenou nekonkurují.
### Kompletní technologický záběr
Od 5HP odstředivých čerpadel s koncovým sáním ($100–$150 EXW) po API 610 petrochemická procesní čerpadla ($5,000–$50,000) a 40 MPa odstředivé kompresory pro skladování plynu (Shenyang Blower Works) — čínští výrobci dnes pokrývají od komodit po těžký průmysl.
### Reverzní inženýrství pro Západ
GMCC (Midea-Toshiba) drží 34.2% světového trhu rotačních kompresorů; tři největší čínské značky (GMCC, Landa, Highly) společně ovládají přes 78% světového objemu AC kompresorů. Čínské šroubové, scroll a odstředivé konstrukce dnes vstupují do dodavatelských řetězců japonských a evropských OEM výrobců. Klíčová konečná použití, která táhnou dovozní poptávku: HVAC a chlazení (chlazení datových center, logistika chladicího řetězce), ropa a plyn a petrochemie (rozšiřování rafinerií na Blízkém východě, v Indii a Brazílii), voda a odpadní vody (komunální infrastruktura v MENA, jihovýchodní Asii a Africe), těžba a suspenze, zemědělské zavlažování a rychlá výstavba skladování vodíku a LNG.
## Dodavatelská mapa čerpadel a kompresorů v Číně: pět klastrů, čtyři normy
Výroba čerpadel a kompresorů v Číně je geograficky koncentrovaná, se čtyřmi hlavními průmyslovými klastry — každý dominuje jinému podsegmentu. Pochopení této mapy je nezbytné pro přiřazení vašeho nákupu ke správné továrně.
|  Klaster |  Specializace |  Významní hráči
|  Wen-ling, Če-ťiang (温岭) |  Malá a střední vodní čerpadla, solární čerpadla, ponorná čerpadla |  LEO (利欧), Shimge (新界, 002532), Dayuan (大元), Lingwei (领伟), Feiyue (飞越), Luba (陆霸)
|  Šen-jang, Liao-ning (沈阳) |  Petrochemické pístové a odstředivé kompresory, 40 MPa skladování plynu |  Shenyang Blower Works (SBW / 沈鼓), Shaangu (陕鼓)
|  Ťiang-su (江苏) |  Procesní čerpadla API 610, chemická čerpadla, vícestupňová, suspenzní |  Jiahe (嘉禾, 20+ let exportu), Kalen, Tongji, South Pump, Haishi
|  Šanghaj / Sin-čchang, Če-ťiang |  Šroubové a scroll chladicí kompresory, vývěvy |  Henbell (汉钟), GMCC (美芝), Highly (海立), Jiaxipera (加西贝拉), Feiyue Vacuum
|  Kuang-tung (广东) |  Rotační a invertorové kompresory pro AC a tepelná čerpadla |  GMCC (Midea), Landa (Gree), Highly

### 📍 Čísla klastrů (2025)
- Klaster čerpadel Wen-ling: přes ¥78 miliardy produkce, >40% čínského objemu vodních čerpadel, >20% světového exportního trhu malých čerpadel
- Shenyang Blower Works: 2000 kN ultravelký pístový kompresor (světový rekord), 40 MPa odstředivé jednotky pro skladování plynu
- GMCC: roční kapacita 85 milionů kusů, 34.2% podíl na světovém trhu rotačních kompresorů
- Henbell (Šanghaj): >25% domácího podílu na šroubových kompresorech, export do 50+ zemí
- Jiaxipera (Če-ťiang): 18% světového podílu na chladicích kompresorech, export #1 v Číně 19 let v řadě
Přibližně 60% čínských výrobců čerpadel a kompresorů se soustředí v Če-ťiangu (Wen-čou, Taj-čou, Wen-ling, Sin-čchang) a Šan-tungu (Ťi-ning, Čching-tao), přičemž Ťiang-su a Liao-ning pokrývají těžký průmysl a petrochemii. Jen Made-in-China.com uvádí ve svém katalogu 9,999+ SKU odstředivých čerpadel a Alibaba indexuje 4,000+ dodavatelů kompresorů.
## Produktové podkategorie, normy a cenová pásma
Čerpadla a kompresory pokrývají obrovský technický rozsah — od $30 ponorného mini čerpadla po petrochemickou jednotku za $500,000. Níže je cenová a normová mapa, kterou by kupující měli použít k vymezení každé poptávky RFQ.
|  Podkategorie |  Typické normy |  Rozpětí FOB Čína (USD) |  MOQ
|  Odstředivá (malá, s koncovým sáním 1-50 HP) |  ISO 5199, ANSI/HI 9.6.6 |  $100–$1,200 / kus |  500–1,000 kusů
|  Odstředivá (průmyslová, 50-500 HP) |  ISO 5199, API 610 OH1/OH2, ASME B73.1 |  $2,000–$50,000 / kus |  1–10 kusů
|  API 610 petrochemické procesní čerpadlo |  API 610 11. vyd., ucpávky API 682 |  $5,000–$500,000 / kus |  1 kus
|  Ponorná / odvodňovací |  IEC 60034, IP68 |  $30–$500 / kus |  100–500 kusů
|  Šroubový kompresor (olejem mazaný, 7–250 kW) |  ISO 1217, GB 19153 |  $2,000–$25,000 / kus |  1–5 kusů
|  Bezolejový šroubový kompresor |  ISO 8573-1 Class 0, ISO 1217 |  $8,000–$60,000 / kus |  1 kus
|  Pístový kompresor (petrochemie) |  API 618, GB/T 13007 |  $50,000–$2,000,000 / kus |  1 kus
|  Chladicí scroll / rotační (R32, R290) |  GB 4706, EN 60335, AHRI 540 |  $80–$350 / kus |  500–5,000 kusů
|  Náhradní díly čerpadel / kompresorů (oběžné kolo, skříň, těleso ventilu) |  Podle výkresu OEM |  $5–$2,000 / díl |  50–500 dílů
Skladba nákladů u typického 5HP odstředivého čerpadla s koncovým sáním (litinové těleso, nerezové oběžné kolo, motor IE3): suroviny 55% ($48–$68), práce a montáž 14% ($12–$18), externí motor 20% ($35–$50), balení 5% ($3–$5), QC a testování 6% ($2–$4). Celkem EXW $100–$150; FOB s marží a logistikou obvykle $135–$190 podle objemového pásma. Těžké průmyslové vertikální pumpy VS4/VS5 ≤150 kW používají 38–45% surovin při $1,900–$9,500/tunu podle slitiny (316L vs. duplex vs. superduplex).
## HS kódy, normy a compliance: přehled pro kupujícího
Chybná klasifikace je zdrojem celních zpoždění a nečekaných celních účtů č. 1. Dvě hlavní kapitoly HS jsou HS 8413 (čerpadla na kapaliny, výtahy kapalin) a HS 8414 (vzduchové/vakuové pumpy, kompresory, ventilátory).
|  HS kód |  Rozsah |  Běžné podkódy
|  8413 |  Čerpadla na kapaliny a výtahy kapalin |  8413.11 výdej paliva · 8413.20 ruční čerpadla · 8413.30 čerpadla motorů · 8413.40 čerpadla betonu · 8413.50 pístová · 8413.60 rotační · 8413.70 odstředivá · 8413.81 ostatní · 8413.91 díly
|  8414 |  Vzduchové/vakuové pumpy, kompresory, ventilátory |  8414.30 chladicí/AC kompresory · 8414.80 ostatní · 8414.90 díly

### ⚠ Nový 22místný HS kód (platný od 6. května 2026)
Čínská celní správa aktivovala zpřesněné 22místné HS kódování pod HS 8414 se dvěma novými podklasifikacemi: 841430900022 (bezolejové šroubové kompresory, vyžadující certifikaci ISO 8573-1 Class 0) a 841430900023 (vysokovakuové kapalinokružné systémy, konečné vakuum ≥ 10⁻³ mbar). Vývozci těchto produktů musí sladit ERP, technické specifikace, certifikáty o původu a přiznání k vratce DPH. Dovozci by měli rovněž ověřit soulad s podpoložkami HTSUS / TARIC / KTC cílové země.
### Klíčové oborové normy
- API 610 (11. vyd.) — Odstředivá čerpadla pro ropný, petrochemický a plynárenský průmysl (typová označení OH1/OH2/BB3/BB4/VS4)
- API 674 — Pístová objemová čerpadla pro procesní služby
- API 618 — Pístové kompresory pro služby v ropném, chemickém a plynárenském průmyslu
- API 682 — Systémy mechanických ucpávek pro odstředivá a rotační čerpadla
- ISO 5199 — Technické specifikace odstředivých čerpadel, třída II (chemie/průmysl)
- ISO 1217 — Objemové kompresory a vývěvy — přejímací zkoušky
- ISO 8573-1 — Čistota stlačeného vzduchu (Class 0 = bezolejový)
- ANSI/HI 9.6.6 — Rotační čerpadla pro obecné použití
- ASME B73.1 — Specifikace chemických procesních odstředivých čerpadel
- GB/T 13007 — Čínská národní norma pro rotační objemová čerpadla
- AHRI 540 / 550 / 560 — Výkonnostní hodnocení chladicích kompresorů (pro vývozce HVAC/R)

## Logistika, balení a specifika těžkých zásilek
Čerpadla a kompresory jsou těžké zboží: i 5HP odstředivé čerpadlo váží 25–40 kg a průmyslový kompresor o výkonu 200 kW může přesáhnout 3 tuny. Plánujte logistiku podle toho — neberte je jako drobné zásilky.
|  Režim přepravy |  Nejvhodnější pro |  Doba tranzitu |  Poznámky k nákladům
|  FCL 20' / 40' HQ |  Zásilky ≥1 tuny; kontejnerové objednávky OEM |  25–40 dní |  ~$800–$1,200 za námořní dopravu 40' HQ do USA; $1,500–$2,500 do EU/ME
|  LCL |  Vzorové objednávky, náhradní díly, dávky 0.5–5 tuny |  30–45 dní |  $80–$180/m³ podle odkud/kam
|  Letecká doprava (malá čerpadla a díly) |  Urgentní náhradní díly, vzorky, <200 kg |  3–7 dní |  $5–$9/kg economy, $9–$15/kg expres
|  Ro-Ro / kusová přeprava |  Kompresory >20 t na jeden náklad |  35–55 dní |  +15% příplatek za těžký náklad, když čerpadlo + rám >20 t

### 📦 Kontrolní seznam exportního balení
- Dřevěná bedna v souladu s ISPM-15 (tepelně ošetřená, značka IPPC) pro EU a většinu zásilek do EU
- Záznamníky otřesů (např. Lansmont nebo ShockWatch) pro hodnotné jednotky >$10,000
- VCI (volatile corrosion inhibitor) fólie nebo vakuová fólie pro nerezové díly v podmínkách námořní přepravy
- Bezolejový kompresor: předvakuování dusíkem a zkouška těsnosti tlakem před uzavřením
- Betonové kotevní šrouby, šablony pro zálivku, vyrovnávací podložky dodávané se základovou deskou čerpadla
- U zásilek DG (nebezpečné zboží): lithium baterie v rozvaděčích vyžadují dokumentaci UN 38.3
Největší exportní destinace čínských čerpadel a kompresorů v roce 2025: Mexiko, Indie, Brazílie, Vietnam, Spojené státy, Indonésie, Malajsie, Německo, Rusko a SAE. Jen Brazílie odpovídá za ~69% dovozních zásilek HS 8413 (Volza, červenec 2024 – červen 2025) díky svému zemědělskému, těžebnímu a rafinačnímu sektoru.
## Cla, antidumping a obchodní bariéry (2025–2026)
Zásilky čerpadel a kompresorů nesou jedny z nejsložitějších celních vrstev v průmyslovém nákupu. Zde je realita roku 2026 pro hlavní cílové trhy.
|  Trh |  Kombinovaná celní zátěž |  Podrobnosti
|  Spojené státy |  Základní MFN 0% (HTS 8414) + 25% Section 301 + 25% Section 232 (díly náročné na ocel) → efektivně 25–50%+ |  Od 24. července 2026 nahradila plošná 10% sazba Section 122 dvoupásmovou sazbou Section 301 10%/12.5%. Zboží původem z EU spadá pod 15% strop all-inclusive dohody EU–US. Díly čerpadel pod 8413.91/8414.90 čelí stejné vrstvě Section 301.
|  Evropská unie |  0–7% antidumping na čínské nerezové odlitky; v platnosti uhlíková daň CBAM |  CBAM EU přidává ~$90/TEU uhlíkové levy na námořní dopravu a vztahuje se na litinové / ocelově náročné komponenty čerpadel. Antidumpingová opatření na nerezové odlitky z Číny jsou v přezkumu.
|  Indie |  7.5–10% BCD + příplatek sociálního zabezpečení |  Indie uplatňuje standardní BCD (základní clo) na dovozy HS 8413/8414 bez specifického antidumpingu na čínská čerpadla k roku 2026. Rostoucí poptávka z investic do energetiky a rafinérií.
|  Brazílie / Mexiko / MENA / ASEAN |  Nízká cla (0–14%) podle regionálních FTA |  Doložka nejvyšších výhod plus rámce MERCOSUR, USMCA, GCC a RCEP. Mexiko je destinace #1 podle hodnoty u HS 8413 ($2.25B leden–listopad 2025) díky USMCA a near-shoringu.
Strategie zmírnění cel: hluboce zpracovaná nebo smontovaná čerpadla (CNC obráběná, natřená, výkonnostně testovaná) se často překlasifikují do 8místných podpoložek s nižšími sazbami MFN než komoditní dovozy. Pomáháme kupujícím strukturovat objednávky — včetně CNC dodatečného zpracování odlitých skříní u Sinbo, vyvažování oběžných kol a protokolů o výkonnostních zkouškách — aby legálně minimalizovali celkové náklady na dodání při plném dodržení předpisů.
## Proč nakupovat čerpadla a kompresory přes PLS Precision
PLS Precision je obchodní rameno Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC továrny o rozloze 34,000 m² v Dongguanu s 518 stroji a 632 zaměstnanci. Čerpadla ani kompresory sami nesestavujeme. Místo toho hrajeme dvě komplementární role, které žádná čistě obchodní společnost ani OEM továrna nedokáže pokrýt sama:
### 🏭 Role 1 — nákup a koordinace v továrnách
Identifikujeme, auditujeme a koordinujeme správného OEM ve správném klastru — Wen-ling pro vodní čerpadla, Šen-jang pro petrochemické kompresory, Ťiang-su pro procesní čerpadla API 610, Kuang-tung pro rotační a invertorové kompresory. Náš tým navštěvuje dodavatele, kontroluje výrobní dávky a řeší problémy tentýž den. Většina zámořských kupujících nemůže tuto kontrolu kvality na místě provádět v pěti provinciích současně.
### 🔧 Role 2 — přesné CNC komponenty
Vlastní CNC dílna Sinbo vyrábí přesné kovové komponenty, které jdou do čerpadel a kompresorů: oběžná kola, skříně čerpadel (spirální), tělesa ventilů, skříně a víka kompresorů, rozdělovače, montážní příruby, ložiskové skříně a hřídelové vložky. Obrábíme je podle výkresu OEM z nerezové oceli, duplexu, slitiny 20, litiny a hliníku — dodávané připravené pro montážní linku OEM.
### Komponenty, které pro OEM výrobce čerpadel a kompresorů běžně obrábíme
⚙ Oběžná kola odstředivých čerpadel (uzavřená, polootevřená, otevřená) ⚙ Spirální skříně a koncová víka ⚙ Hřídelové vložky a ložiskové skříně ⚙ Ucpávkové komory API 682 ⚙ Hlavy válců kompresorů a plotny ventilů ⚙ Scroll šroubovice scroll kompresorů (5osé) ⚙ Rozdělovače a příruby (ASME B16.5) ⚙ Montážní patky a adaptérové desky motorů ⚙ Náhradní díly z nerezu / duplexu / Alloy 20
### Typické modely spolupráce
- CNC díly podle výkresu — kupující dodá výkres OEM; my naceníme, obrobíme, zkontrolujeme a odešleme (typická dávka 50–500 dílů)
- Nákup kompletní jednotky — kupující specifikuje čerpadlo nebo kompresor; identifikujeme 2–3 kvalifikované továrny, provedeme vzorové objednávky a poté řídíme QC výroby
- Hybridní program — kupující nakupuje sestavu od OEM; Sinbo dodává přesné komponenty do linky tohoto OEM
- Náhradní díly a MRO — držíme nárazovou zásobu oběžných kol, ucpávek, těles ventilů a skříní pro instalovanou základnu kupujícího
Geografická poznámka: naše základna v Dongguanu je 1–2 hodiny letu od všech čtyř hlavních klastrů čerpadel/kompresorů (Wen-ling, Šen-jang, Ťiang-su, Kuang-tung) a 90 minut od kontejnerových terminálů Jen-tchien a Nan-ša. Proto naše dodací lhůty a rychlost řešení problémů s dodavateli překonávají přístup typických zámořských kupujících s přímým kontaktem na továrnu.
## Časté obavy kupujících — a jak je řešíme
1
### Nesoulad výkonu se specifikací
Křivky čerpadel a kapacita kompresorů jen zřídka odpovídají katalogovým tvrzením. Před odesláním vyžadujeme výkonnostní zkoušky za přítomnosti zástupce v prostorách OEM (hydrostatická zkouška, NPSH, vibrace, hladina hluku). Pro každou jednotku dodáváme přejímací protokoly ISO 1217 a certifikované testovací listy API 610. 2
### Záměna materiálu bez souhlasu
Častá nákupní past: OEM nahradí 316L za 304 nebo duplex standardním odlitkem. U kritických slitinových dílů nařizujeme testování PMI (positive material identification) a pro každou tavbu vyžadujeme hutní certifikáty (EN 10204 3.1). Náhodné PMI na bázi vzorků je součástí našeho standardního QC programu. 3
### Těžké zásilky a poškození při přepravě
Čerpadla a kompresory jsou těžké, rozměrné a náchylné k poškození rotoru a oběžného kola nárazem. Vyžadujeme dřevěné bedny ISPM-15, indikátory otřesů, VCI fólii pro nerez a fotografické důkazy o balení před odesláním. Pro všechny zásilky FOB zajišťujeme námořní pojištění za konkurenceschopné sazby. 4
### Riziko cel a HS kódů
Chybná klasifikace čerpadla (8413.70 odstředivé) versus dílu čerpadla (8413.91) může změnit clo o 10–25%. Každé SKU před potvrzením objednávky předběžně klasifikujeme, doporučujeme překlasifikaci na hluboce zpracované zboží, kde je to relevantní, a informujeme o nové struktuře 22místných HS kódů (841430900022/023) pro bezolejové šroubové a vysokovakuové kapalinokružné kompresory. 5
### Poprodejní servis a dostupnost náhradních dílů
OEM výrobci často přestanou podporovat starší modely během 3–5 let. Pro každý model, který nakupujeme, držíme nárazovou zásobu náhradních dílů — oběžná kola, mechanické ucpávky (podle API 682), ložiska, těsnění a náhradní skříně — aby instalovaná základna kupujícího zůstala podporovaná 10+ let.
## Časté dotazy

#### Jaká je typická MOQ pro OEM čerpadla a kompresory z Číny?
U malých odstředivých čerpadel (1–50 HP) je standardní MOQ 500–1,000 kusů pro private-label výrobu; někteří výrobci přijímají i 100 kusů u white-label SKU z regálu. Průmyslová čerpadla nad 50 HP a procesní čerpadla API 610 mají MOQ 1 kus (výroba na zakázku s dodací lhůtou 60–120 dní). Kompresory — šroubové, scroll, pístové — mají typicky MOQ 1–5 kusů, u white-label AC kompresorů 500–5,000 kusů.

#### Jaké jsou dodací lhůty od objednávky po dodání?
Standardní malá odstředivá čerpadla odesíláme za 6–10 týdnů u white-label a za 8–12 týdnů u private label. Průmyslová čerpadla API 610 vyžadují 30–120 dní na odlitek, obrábění, montáž a výkonnostní testování. Šroubové kompresory trvají 30–60 dní. Petrochemické pístové kompresory (API 618) trvají 6–12 měsíců. Námořní doprava přidává 25–40 dní do Severní Ameriky, 30–45 dní do EU a na Blízký východ, 20–30 dní do jihovýchodní Asie.

#### Který HS kód se vztahuje na mé čerpadlo nebo kompresor?
Dominují dvě kapitoly: HS 8413 pro čerpadla na kapaliny a výtahy kapalin (podkódy .11 výdej paliva, .30 čerpadla motorů, .40 beton, .50 pístová, .60 rotační, .70 odstředivá, .91 díly) a HS 8414 pro vzduchové/vakuové pumpy a kompresory (podkódy .30 chladicí/AC, .80 ostatní, .90 díly). Upozorňujeme, že od 6. května 2026 čínská celní správa používá 22místné podkódy 841430900022 (bezolejové šroubové) a 841430900023 (vysokovakuové kapalinokružné). Každé SKU před potvrzením objednávky předběžně klasifikujeme, abychom předešli celním zpožděním.

#### Dokáže Sinbo obrábět přesné komponenty podle výkresů API 610 nebo API 682?
Ano. CNC závod Sinbo o rozloze 34,000 m² v Dongguanu obrábí oběžná kola, spirální skříně, ucpávkové komory, ložiskové skříně a hřídelové vložky z nerezové oceli (304/316L), duplexu (2205/2507), Alloy 20 a hliníkového bronzu — v souladu s tolerancemi API 610 11. vydání a normy mechanických ucpávek API 682. Dodáváme na montážní linku výrobce čerpadel s kompletními rozměrovými protokoly a certifikáty materiálu. To nás staví do pozice jednoho zdroje pro kompletní čerpací jednotky (přes OEM) i přesné komponenty uvnitř nich.

#### Jak ověřím, že továrna OEM je skutečná a schopná?
Použijte třístupňové ověření: (1) Obchodní licence, exportní záznam a auditní zprávy (minimálně ISO 9001; API Q1 pro čerpadla pro ropu a plyn). (2) Audit na místě nebo třetí stranou pokrývající kapacitu odlévání, obráběcí schopnosti, vyvažovací a zkušební zařízení a inženýrský personál. (3) Zkušební objednávka s výkonnostní zkouškou za přítomnosti zástupce — hydraulická výkonnostní křivka, NPSHr, vibrace a hladina hluku podle ISO 1217 / API 610. Poskytujeme auditní kontrolní seznam s 30+ body a zajišťujeme inspekce třetí stranou SGS nebo Bureau Veritas.

#### Co antidumpingová cla na čínská čerpadla a kompresory?
USA uplatňují cla Section 301 ve výši 25% nad 0% MFN u HS 8414 (přičemž Section 232 přidává další u dílů náročných na ocel). EU má antidumpingová opatření na čínské nerezové odlitky používané v čerpadlech (0–7% příplatek) a uplatňuje uhlíkovou daň CBAM na litinové / ocelové komponenty. Indie, Brazílie, Mexiko, ASEAN a země GCC obecně uplatňují sazby MFN nebo FTA bez sektorového antidumpingu. Efektivní americká sazba v roce 2026 u čínského odstředivého čerpadla za $20,000 může dosáhnout $5,000–$10,000 jen na clech — pomáháme kupujícím plánovat geografii nákupu, zpracování s přidanou hodnotou a celní inženýrství k minimalizaci celkových nákladů na dodání při plném dodržení zákona.

#### Jaké platební podmínky jsou standardní?
Oborový standard u objednávek OEM čerpadel a kompresorů: 30% záloha T/T při potvrzení objednávky, 70% zbytek proti kopii nákladního listu. U prvních objednávek někteří OEM výrobci žádají split 40/60 nebo 50/50. Akreditiv na viděnou je standardem u objednávek nad $50,000, zejména u zařízení API 610 a API 618. Opakovaným klientům nabízíme flexibilní podmínky a u programů private label náročných na nástroje strukturujeme escrow nebo etapové platby.

#### Dokáže PLS zajistit hotové jednotky i komponentové CNC díly?
Ano — to je náš hlavní diferenciátor. U kupujícího vodních čerpadel můžeme zajistit kompletní sestavu od OEM ve Wen-lingu, zatímco Sinbo obrábí oběžné kolo, spirální skříň a ucpávkovou komoru přímo do linky tohoto OEM. U kupujícího kompresorů dodáváme scroll šroubovice (5osé), plotny ventilů, hlavy válců a rozdělovače z naší dílny v Dongguanu. Jeden dodavatel, jeden standard kvality, jedna faktura, jeden projektový manažer — místo žonglování s OEM, CNC dílnou, kalírnou a samostatným QC agentem. Tento hybridní model odlišuje PLS od čistě obchodních společností i smluvních výrobců.

## Vyžádejte nabídku na čerpadla a kompresory
Pošlete nám specifikaci čerpadla nebo kompresoru (průtok, dopravní výška, médium, tlak, výkon motoru, požadované normy) nebo sdílejte výkres OEM komponentu, který potřebujete obrobit. Do 24 hodin odpovíme užším výběrem továren, položkovou nabídkou a jasným návrhem MOQ a dodací lhůty. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
