# Nákup svařovací techniky a materiálu z Číny | PLS Precision

> Nákup svařovacích strojů a spotřebního materiálu z Číny: 4.7M tun spotřebního materiálu v roce 2024 (>50 % světové produkce). Invertorové svářečky od $50. V souladu s AWS / ISO / EN.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/welding-equipment/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Proč nakupovat svařovací techniku a materiál z Číny
  - Dominance ve spotřebním materiálu
  - Objem exportu zařízení
  - Nákladová výhoda
- Dodavatelská krajina svařovací techniky a materiálu v Číně
- Svařovací stroje: proces, cena a typické použití
- Svařovací materiál: elektrody, drát a tavidlo
- Svařovací normy: AWS, ASME, ISO, EN, GB
- Logistika: HS kódy, exportní daň, přeprava a cla
  - 🚚 Přehled cel (polovina 2026)
- Běžná rizika nákupu a jak je snižujeme
  - ⚠ Výstup invertoru vs. jmenovitý proud
  - 🔨 Záměna modulů IGBT
  - 📦 Kolísání chemie spotřebního materiálu
  - 🏆 Falešné certifikáty CE / CCC
  - 🔌 Třenice při integraci kobotu
  - 📊 Poprodejní servis a náhradní díly
- Proč nakupovat svařovací techniku přes PLS Precision
  - ⚙ Svařovací přípravky a jigy — vyrábíme vlastními silami
  - 🤖 Znalost z pohledu procesu
  - 📍 Přístup ke klastru Kuang-tung
  - 🌍 Směrování z více regionů
  - 📝 Disciplína v dokumentaci
  - 🔨 Protokol vzorku na prvním místě
- Časté dotazy
- Nakupujte svařovací techniku a materiál z Číny

# Nákup svařovací techniky a materiálu z Číny
Čína je největším světovým výrobcem svařovací techniky — v roce 2024 vyrobila 4.6–4.7 milionu tun svařovacího materiálu (přes 50 % světové produkce) a v roce 2025 vyvezla svařovací stroje (HS 8515) za ~$1.09 miliardy. PLS Precision nakupuje svařovací stroje, automatizační buňky a spotřební materiál z klastrů v Kuang-tung, Če-ťiang, Ťiang-su, Šanghaji a Che-pej — v kombinaci se zakázkovými svařovacími přípravky (jigy a nástroji) CNC obráběnými v naší mateřské továrně Sinbo v Dongguanu, takže kupující získá zařízení, upínací techniku i ověřený dodavatelský řetězec od jednoho partnera.
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Sortiment |  Základní svařovačka MMA/obalovanou elektrodou (200 A IGBT); MIG/MAG invertor 200 A (s plynem / bez plynu); AC/DC TIG pulzní 200 A; Víceprocesová MIG/TIG/MMA 200 A (3v1 / 5v1)
|  Typické specifikace |  SMAW (111); GMAW (131/135); GTAW (141)
|  Rozsah cen FOB |  $32 – $35,000
|  Typické MOQ |  50–200 ks; 10–50 ks
|  Typická dodací doba |  4–8 týdnů
|  Klíčové normy |  AWS D1.1 / D1.1M; ISO 9606 / ISO 15614; GB/T 12467 / GB/T 19869.1
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Kuang-tung (Dongguan / Šen-čen / Fo-šan); Če-ťiang (Wen-čou / Ningbo / Chang-čou); Ťiang-su (Su-čou / Wu-si / Čchang-čou / Nan-jing); Šanghaj (s koridorem Ťiang-su); Che-pej / Tchang-šan (zóna Tchang-šan Hi-Tech)

## Proč nakupovat svařovací techniku a materiál z Číny
Čína je strukturálním centrem světového svařovacího průmyslu. Globální trh svařovací techniky dosáhl v roce 2025 ~$98 miliard a do roku 2031 by měl dosáhnout $124.9 miliardy (New-sijie / Čínská asociace svařování) při ročním růstu 4–7 %. Čína je jedinou zemí, která dokáže ve velkém dodat každou vrstvu svařovacího řetězce: zdroje, hořáky, automatizační buňky, přídavné materiály i přípravky, které obrobek drží.
### Dominance ve spotřebním materiálu
Čína v roce 2024 vyrobila 4.6–4.7 milionu tun svařovacího materiálu — přes polovinu světové produkce (Čínská asociace elektrotechnického průmyslu, pobočka svařovacích materiálů). Produkce 2025: 4.98 milionu tun; prognóza na 2026: 5.05 milionu tun. Skladba v roce 2025: svařovací drát 63.8 %, obalované elektrody 29.1 %, tavidlo 6.9 % (Zhiyan Consulting). Export přesahuje 1 milion tun ročně.
### Objem exportu zařízení
Čínský export svařovacích strojů pod HS 8468 dosáhl v roce 2024 ¥30.7 miliardy a v roce 2025 ¥34.7 miliardy (Čínská celní správa). Pod HS 8515 držela Čína v roce 2025 27.2 % světové dovozní hodnoty svařovacích strojů s 287,533 obchodními záznamy při průměrné jednotkové ceně $13.88 (Tendata 2025). Hlavní destinace: Indonésie, Rusko, Mexiko, Indie, Malajsie, Vietnam.
### Nákladová výhoda
Základní invertorové svařovačky MIG/MMA 200 A s IGBT se nabízejí FOB za $50–$130 (Taizhou Lemin, Wenzhou Wanchi, Arccaptain). Průmyslové MIG 500 A: $1,800–$2,400. Ruční vláknové laserové svařovačky (1.5–2 kW): $1,800–$5,500. Čínské svařovací stroje jsou obvykle o 40–65 % levnější než ekvivalenty z EU/USA při srovnatelném zatížení — rozdíl je největší u střední třídy IGBT a invertorové techniky. Odvrácená strana: nedostatek kvalifikovaných pracovníků (přes 21 % svářečů na hlavních trzích je starších 55 let, s prognózou nedostatku 360,000 svářečů do roku 2028 podle Lincoln Electric / odvětvových analytiků) tlačí poptávku k automatizaci — kobotové svařování, robotické buňky a systémy sledování spáry. Čína je největším světovým výrobcem kobotového svařování podle počtu kusů.
## Dodavatelská krajina svařovací techniky a materiálu v Číně
Čínský svařovací průmysl se soustředí do šesti hlavních klastrů, z nichž každý má jinou specializaci. Celkový počet výrobců svařovacích materiálů v Číně přesahuje 20,000 aktivních firem (Qichacha); výrobci svařovací techniky se rozprostírají v další husté dodavatelské základně ukotvené v pěti provinciích.
|  Klaster |  Specializace |  Reprezentativní hráči
|  Kuang-tung (Dongguan / Šen-čen / Fo-šan) |  Invertorové svářečky IGBT, vláknové laserové svařování, středněobjemové MIG/MAG, ruční bodové svářečky; exportně orientované |  JASIC (佳士), RILAND (瑞凌), Sanqiao Welding (佛山三乔), Arc-captain; základna Sinbo v Dongguanu leží uvnitř tohoto klastru.
|  Če-ťiang (Wen-čou / Ningbo / Chang-čou) |  Střední/vyšší třída invertorových svářeček, regulátory plynu, spotřební materiál, zakázkové automatizační buňky; ~50 % svařovacího exportu na Alibabě (SourcifyChina 2025) |  Wenzhou Wanchi, Zhejiang Zelda, Taizhou Lemin, Shanghai Unique Welding se sídlem v Li-šuej
|  Ťiang-su (Su-čou / Wu-si / Čchang-čou / Nan-jing) |  Těžké/automatizované svařování: rotační polohovače, polohovače, manipulátory, systémy svařování pod tavidlem (SAW), robotické buňky; 78 % dodavatelů má ISO 3834 |  Wuxi ABK Machinery, Changzhou ChanceShare, robotika ESTUN & Efort, dodavatelský řetězec elektroniky Su-čou
|  Šanghaj (s koridorem Ťiang-su) |  High-end průmyslová technika, řídicí jednotky odporového svařování pro automobilky, elektronové svazky, laser-hybridní svařování; exportní brána přes přístav Jang-šan |  Shanghai Zhengte, Desan Electric, závody wolframových elektrod v Šanghaji; společný podnik Panaso (Panasonic Welding Systems); provozy Lincoln Electric China. Hlubinný přístav Jang-šan je hlavní exportní branou klastru.
|  Che-pej / Tchang-šan (zóna Tchang-šan Hi-Tech) |  Největší čínský klaster svařování a řezání; svařovací roboty, polohovače, regenerace tavidla a kompletní výrobní linky; dodavatelská základna těžkého průmyslu |  Panasonic Welding (Tchang-šan), Koike (小池酸素), Kaiyuan (开元) Automatic Welding; klaster se počítá mezi národní základny svařovacího průmyslu
|  S'-čchuan (Čcheng-tu / Te-jang) |  Průmyslové invertorové svářečky, digitálně řízené svařovací zdroje; servis pro Dongfang Electric, China National Erzhong, Chengdu Aircraft |  Sichuan Morrow Welding, Chengdu Alpha Welding & Cutting; exportní podíl nižší než u pobřežních klastrů, převážně vnitrozemská poptávka
|  Liao-ning (Šen-jang / Ta-lien) a nově vznikající (An-chuej / Chu-pej / Wu-chan) |  Svařování těžkých profilů, pro loděnice a tlakové nádoby (Liao-ning); nově vznikající levné robotické paže a laserové svařování (Che-fej, Wu-chan) |  Starší státní výrobci svařovací techniky v Liao-ning; laserový klaster Wu-chan (HGT, HGTech) zásobující integraci laserového svařování. An-chuej (Che-fej) vzniká pro levné kobotové paže.
Na Alibabě vrátí dotaz „welding machine“ 200,000+ nabídek produktů a „welding electrode“ 150,000+. Dodavatelská základna sahá od malých montážních dílen invertorů s 5 lidmi po OEM s 1,000+ zaměstnanci a vlastní výrobou IGBT. Výzvou je najít správnou dílnu pro vaše konkrétní požadavky — proces, proud, zatížení, certifikace a poprodejní schopnosti, to vše hraje roli.
## Svařovací stroje: proces, cena a typické použití
Čínské továrny pokrývají každý svařovací proces se širokým rozpětím cen podle proudu, zatížení, invertoru IGBT vs. MOSFET a značky. Orientační ceny FOB ověřené napříč Made-in-China, Alibabou a přímými nabídkami továren (2025–2026):
|  Produkt |  Proces / ISO 4063 |  Cena FOB (USD) |  Typické MOQ
|  Základní svařovačka MMA/obalovanou elektrodou (200 A IGBT) |  SMAW (111) |  $32 – $80 |  50–200 ks
|  MIG/MAG invertor 200 A (s plynem / bez plynu) |  GMAW (131/135) |  $50 – $165 |  10–50 ks
|  AC/DC TIG pulzní 200 A |  GTAW (141) |  $145 – $315 |  10–50 ks
|  Víceprocesová MIG/TIG/MMA 200 A (3v1 / 5v1) |  GMAW + GTAW + SMAW |  $160 – $265 |  10–50 ks
|  Průmyslové MIG 350 A (s plynovou ochranou, IGBT) |  GMAW (131) |  $190 – $380 |  5–10 souprav
|  Těžké průmyslové MIG 500 A (samostatný podavač drátu) |  GMAW (131) |  $1,800 – $2,400 |  5–10 souprav
|  Svářečka pod tavidlem (SAW) + traktor |  SAW (121) |  $3,500 – $8,000 |  1–5 souprav
|  Svářečka trnů (M3–M25) |  Svařování trnů (78) |  $2,000 – $12,000 |  1–3 soupravy
|  Odporová bodová svařovačka (středofrekvenční) |  Odporové (21) |  $2,500 – $15,000 |  1–3 soupravy
|  Vzduchová plazmová řezačka (ruční, 70 A) |  Plazmové řezání |  $220 – $1,200 |  10–50 ks
|  CNC plazmový řezací stůl (portálový) |  Plazmové řezání |  $5,200 – $24,000 |  1 souprava
|  Ruční vláknová laserová svařovačka 1.5–2 kW |  Laserové svařování (LBW) |  $1,800 – $5,500 |  1–5 souprav
|  Průmyslová vláknová laserová svařovačka 2–3 kW (galvo/skener) |  Laserové svařování (LBW) |  $6,000 – $20,000 |  1 souprava
|  Laserová bodová svařovačka (šperky / baterie, 100–300 W) |  LBW (bodové) |  $2,500 – $7,500 |  1–3 soupravy
|  Kobotová svařovací buňka (6osá, nosnost 5–10 kg) |  Robotické svařování |  $8,000 – $25,000 |  1 buňka
|  Svařovací rotační polohovač (500–20,000 kg) |  Automatizace svařování |  $3,000 – $35,000 |  1–3 jednotky
Faktory ceny v praxi: zatížení (60 % vs. 100 % může posunout náklady o ±40 %), topologie invertoru (IGBT vs. MOSFET, přičemž IGBT je současný mainstream), UI/displej (základní otočný knoflík vs. 5palcový barevný LCD) a zařazení vodou chlazeného hořáku. Vždy porovnejte tištěný specifikační list se skutečným zátěžovým testem, ne s reklamním údajem v katalogu.
## Svařovací materiál: elektrody, drát a tavidlo
Čína vyrábí většinu světového svařovacího materiálu — 4.6–4.7 milionu tun v roce 2024, přičemž 10 největších výrobců drží přes 80 % domácí produkce a jen 3 největší přes 60 % (pobočka svařovacích materiálů CEEIA). Práh kapacity 1 milionu tun překročili jen dva výrobci (Tianjin Jinqiao a Tianjin Bridge); druhá vrstva (Daton, Harbin Huatong, Shandong Suolideli) se pohybuje na 100,000–1,000,000 tun.
|  Produkt |  Specifikace / běžné normy |  Cena FOB (USD) |  Poznámky
|  Obalovaná elektroda z uhlíkové oceli E6013 / E7018 |  AWS A5.1 / GB/T 5117 |  $700 – $1,200 / tuna |  Nejběžnější univerzální elektroda. Nízkovodíková E7018 je povinná u kritických svarů.
|  Plný drát MIG ER70S-6 (0.8–1.2 mm, cívka 15 kg) |  AWS A5.18 / GB/T 8110 |  $1,100 – $1,800 / tuna |  Tahoun automotive / obecné výroby; 74 % trhu svařovacího drátu podle objemu
|  Trubičkový drát E71T-1 (1.2 mm, s plynovou ochranou) |  AWS A5.20 / A5.29 |  $1,300 – $2,200 / tuna |  Vysoký nános; oblíbený u konstrukční oceli, loděnic a těžké techniky
|  Nerezová obalovaná elektroda E308L-16 / E316L-16 |  AWS A5.4 / GB/T 983 |  $2,500 – $5,000 / tuna |  Pro nerezovou výrobu, potravinářskou třídu a chemické nádoby
|  Nerezový drát MIG ER308LSi / ER316LSi |  AWS A5.9 / GB/T 4241 |  $3,000 – $6,000 / tuna |  Potravinářské potrubí, farmacie, mlékárenství
|  Hliníkový drát MIG ER4043 / ER5356 (0.8–1.6 mm) |  AWS A5.10 / GB/T 10858 |  $3,500 – $7,000 / tuna |  Pro vany baterií EV, nástavby lodí a lehké konstrukce
|  Drát + tavidlo SAW (pod tavidlem, EM12K / S308) |  AWS A5.17 / A5.9 / GB/T 12470 |  $1,400 – $2,400 / tuna |  Loděnice, tlakové nádoby, výroba věží větrných elektráren
|  Tyč na délku pro TIG (ER70S / ER308L, 1 m) |  AWS A5.18 / A5.9 |  $2,000 – $5,000 / tuna |  Precizní práce; letectví, potravinářské potrubí
|  Wolframová elektroda (WL20, WCe20, 2.4 mm) |  ISO 6848 |  $15 – $35 / kg |  Pro DC/AC TIG; cerované nebo lanthanované pro práci s nízkými proudy
Na co si dát pozor při nákupu čínského spotřebního materiálu: (1) Vlhkost povlaku — nekvalitní balení nechá E7018 nasáknout vodou a způsobit vodíkové praskání. (2) Kolísání chemie — ER70S-6 s manganem nebo křemíkem mimo specifikaci ovlivňuje profil housenky. (3) Podvádění s hmotností cívky — čistá hmotnost na etiketě někdy nezahrnuje samotnou cívku. Certifikáty válcovny s dohledatelností šarže podle EN 10204 3.1 jsou u konstrukčních prací a tlakových nádob nepřekročitelné.
## Svařovací normy: AWS, ASME, ISO, EN, GB
Kvalitu svařování řídí tři rodiny norem: technické kódy (AWS D1.1, ASME Section IX, EN 1090), normy systémů řízení (ISO 3834) a specifikace spotřebního materiálu (AWS A5.x). Pro nákup je klíčová otázka, kterou kombinaci musí váš projekt splnit.
|  Norma |  Region |  Rozsah a klíčový požadavek
|  AWS D1.1 / D1.1M |  USA / Amerika |  Kód konstrukčního svařování — ocel. Celosvětově nejcitovanější kód pro budovy a mosty. Umožňuje předkvalifikované WPS pro běžné spoje. Vydání 2025 aktualizovalo požadavky na předehřev/vmezičinnou teplotu.
|  AWS A5.1 / A5.18 / A5.20 |  USA / globálně |  Specifikace přídavných materiálů: A5.1 (obalovaná elektroda z uhlíkové oceli), A5.18 (drát MIG), A5.20 (trubičkový drát). Reference, když zadáváte „E7018“ nebo „ER70S-6“.
|  ASME BPVC Section IX |  USA / mezinárodně |  Kvalifikace svařování a pájení pro tlaková zařízení (kotle, nádoby, potrubí). Každé WPS musí mít testované PQR. Základní kovy se seskupují podle čísla P, přídavné materiály podle čísla F.
|  EN 1090-1 / -2 / -3 |  Evropská unie |  Provádění ocelových (-2) a hliníkových (-3) konstrukcí. EN 1090-1 umožňuje označení CE podle CPR. Třídy provádění EXC1–EXC4 určují hloubku kontroly kvality.
|  ISO 3834-2 / -3 / -4 |  Mezinárodně |  Požadavky na kvalitu tavného svařování. Část 2 = komplexní; Část 3 = standardní; Část 4 = základní. Často se vyžaduje spolu s EN 1090.
|  ISO 9606 / ISO 15614 |  Mezinárodně |  Kvalifikace svářečů (ISO 9606) a kvalifikace svařovacích postupů (ISO 15614). Pro projekty EU se kombinuje s ISO 3834.
|  GB/T 12467 / GB/T 19869.1 |  Čína |  GB/T 12467 je čínské převzetí ISO 3834; GB/T 19869.1 zrcadlí ISO 15614. Většina čínských svařovacích továren drží certifikaci ekvivalentní GB/T 12467.
|  ISO 4063 |  Mezinárodně |  Číselná reference procesů: 111 SMAW, 121 SAW, 131 MIG, 135 MAG, 141 TIG, 21 odporové, 78 svařování trnů. Používá se při čtení svařovacích map.
|  ISO 5817 / 10042 / 13919 |  Mezinárodně |  Úrovně kvality svaru A/B/C — geometrické imperfekce. Úroveň B je vhodná pro konstrukce namáhané únavou; úroveň C pro statické.
U uhlíkové oceli silnější než 32 mm nebo u tříd s vysokým CE většina kódů vyžaduje PWHT (tepelné zpracování po svařování) při 590–650°C po dobu ≥1 hodiny na každých 25 mm tloušťky. Kupující by měli v dokumentačním balíku vyžadovat tepelný diagram.
## Logistika: HS kódy, exportní daň, přeprava a cla
Svařovací technika a materiál spadají pod několik HS kapitol; chybná klasifikace je příčinou č. 1 celních zdržení. Používejte níže uvedené kódy, pokud váš deklarant nedoporučí jinak:
|  HS kód |  Popis |  Čínská exportní daňová sleva |  Typická přeprava
|  8468.10 |  Ruční hořáky na plynové svařování / pájení |  13% |  Karton; letecky nebo LCL po moři
|  8468.80 |  Ostatní svařovací stroje (ne plynové) |  13% |  Dřevěná bedna; FCL po moři
|  8468.90 |  Díly svařovacích strojů |  13% |  Karton; letecky nebo LCL po moři
|  8515.11 |  Páječky a pájecí pistole (elektrické) |  13% |  Karton; letecky nebo LCL
|  8515.21 |  Plně / poloautomatické odporové svařovačky |  13% |  Dřevěná bedna; FCL
|  8515.31 |  Plně / poloautomatické obloukové svařovačky |  13% |  Karton / bedna; FCL
|  8515.39 |  Ostatní obloukové svařovačky (neautomatické) |  13% |  Karton; FCL nebo LCL
|  8515.80 |  Laserové / ultrazvukové / plazmové svařovačky |  13% |  Dřevěná bedna; FCL; vzorky letecky
|  8515.90 |  Díly strojů 8515 |  13% |  Karton; letecky nebo LCL
|  8311.10 |  Obalované elektrody (tyčové) pro obloukové svařování |  13% |  Karton / paleta; FCL
|  8311.20 |  Plněný drát z obecného kovu (trubičkový) |  13% |  Cívka + karton; FCL
|  8311.30 |  Obalované tyče a plněný drát (ostatní) |  13% |  Karton; FCL
|  8311.90 |  Ostatní drát, tyče apod. |  13% |  Karton; FCL

### 🚚 Přehled cel (polovina 2026)
- Spojené státy: MFN 0–2.5 % + Section 301 seznam 4A (+7.5 % na většinu 8468/8515/8311). Kombinované clo při dovozu ≈ 8–12 % u svařovacích strojů a spotřebního materiálu. Nižší než u oceli, ale stále významné.
- Evropská unie: MFN 1.7–3.7 % u svařovacích strojů; označení CE podle EN 1090 / Směrnice o strojních zařízeních 2006/42/EC povinné u průmyslových jednotek.
- ASEAN / RCEP: clo 0 % u většiny kategorií 8515/8311 — často nejnákladově efektivnější destinace.
- Blízký východ / Afrika: typicky 5–12 % MFN; mnoho zemí přijímá CCC nebo CE místo místní registrace.
Kontejner 20′ pojme zhruba 10–18 tun svařovacích strojů v kartonech nebo 22–26 tun spotřebního materiálu na paletách. Průmyslové svařovací buňky (polohovač + zdroj + sloup a rameno) obvykle vyžadují 40′ HQ nebo nadrozměrný náklad.
## Běžná rizika nákupu a jak je snižujeme
Svařovací technika má dlouhý seznam režimů selhání, které dovozce stojí peníze. Pět, se kterými se setkáváme opakovaně:
### ⚠ Výstup invertoru vs. jmenovitý proud
Katalogy uvádějí 200 A při zatížení 60 %; některé jednotky to dodají jen prvních 30 sekund. Výstup testujeme na vzorcích při trvalé zátěži kalibrovaným bočníkem, ne podle údaje na displeji. Šarže, kde skutečný výstup je o >10 % nižší než etiketa, odmítáme.
### 🔨 Záměna modulů IGBT
V kusovníku jsou specifikovány prémiové moduly IGBT (Infineon, Fuji); levné klony (bez značky nebo přeznačené) ušetří továrně $3–$8 na jednotku a sníží MTBF na polovinu. Značení modulů ověřujeme v databázi výrobce; klony neprojdou naší vstupní kontrolou.
### 📦 Kolísání chemie spotřebního materiálu
ER70S-6 s Mn/Si mimo specifikaci vytváří porézní, špinavé svary. E7018 s vysokou vlhkostí povlaku způsobuje vodíkové praskání. U každé šarže vyžadujeme certifikáty válcovny EN 10204 3.1 a chemii přídavného materiálu namátkově kontrolujeme na místě spektrometrem.
### 🏆 Falešné certifikáty CE / CCC
Značky CE a CCC jsou někdy vypůjčené nebo prošlé. Čísla certifikátů ověřujeme v databázi CNCA (Čína) a v databázi notifikovaných osob EU. U strojů do EU potvrzujeme prohlášení podle Směrnice o strojních zařízeních 2006/42/EC a shodu s EN 60204-1 pro elektrickou bezpečnost.
### 🔌 Třenice při integraci kobotu
6osý kobot od jednoho dodavatele a svařovací zdroj od jiného spolu bez úprav málokdy komunikují stejným protokolem. Kobotové buňky nakupujeme jako integrované balíky (robot + zdroj + hořák + sledování spáry + řídicí jednotka) s jednou zárukou.
### 📊 Poprodejní servis a náhradní díly
Svařovací hořáky, kontaktní špičky, plynové trysky, kladky podavače drátu a moduly PCB se opotřebovávají. Před podpisem zakázky potvrzujeme dostupnost náhradních dílů, jejich ceny a servisní kanál (místní distributor, servisní středisko nebo přímo z továrny). Seznamy náhradních dílů jsou součástí přepravních dokumentů.
## Proč nakupovat svařovací techniku přes PLS Precision
PLS Precision je dceřiná společnost pro mezinárodní obchod Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC továrny v Dongguanu o rozloze 34,000 m² s 518 stroji a 632 zaměstnanci. Jsme kupující, integrátor a partner pro nástroje — ne prodejce svařovací techniky. To mění hodnotu, kterou přinášíme:
### ⚙ Svařovací přípravky a jigy — vyrábíme vlastními silami
Nová svařovací buňka je jen tak dobrá jako její upínání. CNC obrábíme svařovací přípravky, polohovací jigy a rotační stoly v naší mateřské továrně Sinbo — z měkké oceli, nástrojového hliníku nebo nerezu — takže přípravek dorazí spolu se strojem, připravený k instalaci. Žádný subdodavatel nástrojů, žádné problémy s lícováním.
### 🤖 Znalost z pohledu procesu
Sinbo denně provozuje svařování, obrábění a montáž. Rozumíme WPS, PQR, ISO 3834, EN 1090 z pohledu výrobce — což nám umožňuje posoudit, zda tvrzení dodavatele svařovacích strojů odpovídají jeho skutečné schopnosti. MIG 500 A se zatížením 60 % za $1,800 je z nějakého důvodu příliš levný; řekneme vám proč.
### 📍 Přístup ke klastru Kuang-tung
Fyzicky sídlíme uvnitř svařovacího klastru Kuang-tung (Dongguan — Šen-čen — Fo-šan) s přístupem k továrnám ve stejný den. Můžeme navštívit linku, zkontrolovat konkrétní šarži a vyřešit spory osobně. Dodavatele v Ťiang-su / Če-ťiang / Šanghaji také zvládneme navštívit do půl dne letecky nebo vysokorychlostním vlakem.
### 🌍 Směrování z více regionů
Továrnu vybíráme podle vhodnosti produktu, ne podle geografie. Invertorové svářečky → Kuang-tung / Če-ťiang. SAW a polohovače → Ťiang-su. Svařování těžkých tlakových nádob → Liao-ning / Che-pej. Laserové svařování → Ťiang-su / Wu-chan. Konsolidovanou zásilku pak nasměrujeme do vašeho cílového přístavu (Šanghaj, Ningbo, Šen-čen nebo Čching-tao).
### 📝 Disciplína v dokumentaci
Každá zásilka obsahuje sadu certifikátů, kterou specifikujete: CE, CCC, EN 10204 3.1, WPS/PQR, shodu s AWS A5.x, data šaržových zkoušek a naši zprávu z předexpediční inspekce. Nespoléháme na dodavatelem vlastnoručně deklarované papíry — ověřujeme je a zakládáme k zásilce.
### 🔨 Protokol vzorku na prvním místě
U každé zakázky nad $5,000 nebo každého nového dodavatele nejprve odešleme 1–2 předvýrobní vzorky: projdou zátěžovými testy, zkontrolujeme kompatibilitu spotřebního materiálu a ověříme dokumentaci. Výrobní šarži uvolníme až po schválení vzorku. To je nejlevnější pojistka proti vadné sérii 500 kusů. Netvrdíme, že jsme nejlevnější. Tvrdíme, že jsme nejspolehlivější cesta, jak dostat čínskou svařovací techniku na vaši dílnu bez překvapení. Pokud tvrzení dodavatele nedokážeme ověřit, nebudeme od něj nakupovat — a řekneme vám proč.
## Časté dotazy

#### Jaké je MOQ u svařovací techniky objednávané z Číny?
MOQ závisí na třídě zařízení. Základní invertorové svářečky (MIG, MMA, TIG, víceprocesové): 10–100 kusů na SKU, často vyjednatelné až na 5 u skladových položek. Průmyslové MIG 350 A a výše: 5–10 souprav. Systémy SAW, svařovací rotační polohovače, polohovače: 1–3 jednotky (projektově). Ruční vláknové laserové svařovačky: 1–5 souprav. Kobotové svařovací buňky: 1 buňka. Spotřební materiál (elektrody, drát, tavidlo): 1–5 tun, někdy vyjednatelné na jednu paletu u skladových položek. U značkových položek (Lincoln, ESAB, Miller, Fronius) platí pravidla MOQ dané značky a nakupujeme přes její čínský distribuční kanál.

#### Jak ověříte, že čínský dodavatel svařovacích strojů je skutečná továrna?
Tři kontroly: (1) Živnostenský list SAMR ověřený v registru Státní správy pro regulaci trhu — registrovaný rozsah musí zahrnovat výrobu svařovacích strojů, ne jen obchod. (2) Audit provozu — navštívíme závod, projdeme SMT linku a montážní halu, spočítáme pracovníky na ploše a vyfotografujeme zkušební stanoviště. Skutečná továrna má zátěžovou banku a zkušební stav pro zatížení. (3) Výrobní záznamy — vyžádáme přepravní data za posledních 12 měsíců a namátkově ověříme 2–3 reference odběratelů. Obchodní společnosti, které přeznačují skladové zboží z jiné továrny, neprojdou všemi třemi kontrolami; vylučujeme je ze seznamu dodavatelů.

#### Jaké certifikace svařování mají vaši dodavatelé zařízení?
Většina čínských továren na svařovací stroje drží ISO 9001 (řízení kvality) a CCC (čínská povinná certifikace) pro domácí trh. Pro export do Evropy obvykle drží CE podle Směrnice o strojních zařízeních 2006/42/EC a EN 60204-1 pro elektrickou bezpečnost. Pro Severní Ameriku je UL / CSA u komoditních strojů méně běžné, ale je dostupné u prémiových řad. Integrátoři robotických buněk často drží ISO 3834-2 (komplexní kvalita svařování) a někteří mají způsobilost EN 1090-1 pro konstrukční svařování s označením CE. Každé číslo certifikátu před spoléháním se na něj ověříme u vydávajícího orgánu.

#### Jak řešíte náhradní díly a poprodejní servis svařovací techniky?
Od každého dodavatele svařovací techniky vyžadujeme seznam náhradních dílů s cenami před uvolněním zakázky. Běžné spotřební náhradní díly (kontaktní špičky, plynové trysky, hnací kladky, vložky) jsou skladovány lokálně nebo expedovány z továrny za 7–15 dnů. Moduly PCB, zásobníky IGBT, podavače drátu a hořáky obvykle 15–30 dnů z továrny. U záručních reklamací dodavatel hradí díly; my koordinujeme reklamaci, technickou diagnostiku a zpětnou logistiku. Kupující by měli v prvních 24 měsících provozu počítat se zásobou náhradních dílů za 5–10 % hodnoty zakázky podle zatížení.

#### Dokážete v jedné zakázce postavit kompletní kobotovou svařovací buňku s přípravky?
Ano — to je klíčová služba. Kompletní buňka obvykle zahrnuje: (1) 6osý kobot nebo průmyslový robot (nosnost 5–10 kg, dosah 1.4–1.8 m) od ESTUN, Efort, Han's Laser nebo podobných; (2) spárovaný svařovací zdroj (MIG/MAG nebo TIG); (3) vodou nebo vzduchem chlazený hořák s kolizním senzorem; (4) volitelné sledování spáry (laserové nebo obloukové); (5) 1–2 polohovače nebo rotační stůl; (6) upínací přípravek CNC obráběný v naší továrně Sinbo; (7) bezpečnostní oplocení a světelné závory. Celkový balík FOB $25,000–$80,000 podle nosnosti, dosahu a výbavy. Dodáváme jako jednu zásilku s jednou zárukou a jedním souborem dokumentace.

#### Jak je to s americkými cly na čínskou svařovací techniku v roce 2026?
Svařovací stroje a spotřební materiál (HS 8468, 8515, 8311) nepodléhají clům na ocel/hliník podle Section 232 — tato ochrana se vztahuje na surovou ocel a hliník, ne na svařovací techniku. Většina svařovacích strojů a spotřebního materiálu čelí pouze clu MFN (0–3.7 %) plus Section 301 seznam 4A (+7.5 %), což u zásilek do USA dává kombinované clo při dovozu ~8–12 % z hodnoty CIF. Větší příběh obchodních nákladů je směnný kurz a námořní doprava, ne cla. U amerických kupujících také zvažujeme Section 321 de minimis (práh $800) pro vzorkové zásilky a optimalizaci klasifikace HTSUS, pokud jde o díly vs. kompletní stroje.

#### Jaká je typická dodací lhůta svařovací techniky z Číny?
Skladové invertorové svářečky (MIG, MMA, TIG): 7–15 dnů výroby + 25–40 dnů po moři = celkem 4–8 týdnů do většiny hlavních přístavů. Stroje na zakázku (nestandardní napětí, speciální barva, značení OEM): 25–45 dnů výroby + 25–40 dnů po moři = 8–12 týdnů. Průmyslové svařovací buňky s kobotem: 45–75 dnů výroby + 25–40 dnů po moři = 10–16 týdnů. Svařovací spotřební materiál (elektrody, drát, tavidlo): 15–30 dnů výroby + 25–40 dnů po moři = 6–10 týdnů. Před nabídkou lhůty vždy potvrdíme skutečný stav zakázek továrny a během výroby aktualizujeme každý týden.

#### Jak zabráníte tomu, abyste dostali padělaný nebo nevyhovující spotřební materiál?
Padělaný svařovací materiál (přeznačené cizí značky, prošlá šarže, chemie mimo specifikaci) je na volném trhu reálné riziko. Snižujeme ho ve třech vrstvách: (1) Certifikát válcovny podle EN 10204 3.1 — dokument chemie a mechanických vlastností s dohledatelností šarže. (2) Retence vzorků — vzorek z výrobní šarže každé zásilky uchováváme 24 měsíců. (3) Namátková kontrola spektrometrem — u kritických zakázek ověřujeme chemii přídavného materiálu přenosným OES spektrometrem přímo v přístavu vůči certifikátu. Pokud šarže neprojde, celá dávka je karanténována na náklady dodavatele; za poslední dva roky jsme odmítli a vrátili celé kontejnery ER70S-6 mimo specifikaci.

## Nakupujte svařovací techniku a materiál z Číny
Sdělte nám proces, proud, zatížení a certifikaci, kterou potřebujete. Do 24 hodin odpovíme užším výběrem dodavatelů, rozsahem cen FOB, dodací lhůtou a doporučením plánu vzorků. Můžeme také nacenit svařovací přípravek a integraci kobotové buňky, pokud je potřebujete. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
