# Nákup svařenců a ocelových konstrukcí | Rámy, kryty | PLS

> Nákup svařenců a ocelových konstrukcí z Číny. Konstrukční ocel od $1,500/tuny, rámy strojů od $1,700/tuny. Certifikace AWS D1.1, ISO 3834, EN 1090. CNC + svařování pod jednou střechou.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/weldments/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Proč nakupovat svařence a konstrukce z Číny
  - Rozsah exportu
  - Nákladová výhoda
  - Vertikální integrace
- Dodavatelská krajina svařování a konstrukcí v Číně
- Sortiment: svařence a svařované sestavy
- Svařovací procesy: přiřazení metody k aplikaci
  - ⚠ Řízení deformací je skutečná výzva
- Normy kvality: svařovací kódy AWS, ISO a EN
  - 📋 Srovnání materiálů: Čína vs. USA vs. EU
- Logistika: HS kódy, balení a přeprava těžkých svařenců
  - 🚚 Přeprava těžkých svařenců
  - 📦 Balení a ochrana povrchu
- Orientace v clech a obchodních bariérách
  - ⚠ Strategie zvládání cel
- Proč nakupovat svařence přes PLS Precision
  - ⚙ Integrace CNC + svařování
  - 📈 Rozměrové ověření na CMM
  - 🎨 Vlastní povrchová úprava
  - 🏆 ISO 9001 + IATF 16949
  - Co vyrábíme a nakupujeme
- Časté dotazy
- Vyžádejte nabídku na svařence a ocelové konstrukce

# Nákup svařenců a ocelových konstrukcí z Číny
Čína je největším světovým výrobcem ocelových konstrukcí — jen v roce 2024 vyvezla přes 10.6 milionu tun ocelových konstrukcí (HS 7308) v hodnotě $17.4 miliardy. PLS Precision nakupuje zakázkové svařence a svařované ocelové sestavy z předních čínských výrobních klastrů — a spojuje CNC obrábění, svařování a povrchovou úpravu pod jednou střechou pro komponenty s kritickou přesností.
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Sortiment |  Rámy a lože strojů; Konstrukční ocel (nosníky, sloupy); Svařované kryty a skříně; Technologické plošiny a mezipatra
|  Typické aplikace |  CNC stroje, lisy, průmyslová technika; Budovy, mosty, průmyslové závody; Elektrotechnika, krytování strojů, HVAC
|  Rozsah cen FOB |  $50 – $50,000
|  Typická dodací doba |  12-18 týdnů
|  Klíčové normy |  AWS D1.1; AWS D1.2; AWS D1.6
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Kuang-tung (Dongguan/Šen-čen/Fo-šan); Ťiang-su (Su-čou/Čchang-čou/Wu-si); Šan-tung (Čching-tao/Ťi-nan/Jen-taj); Če-ťiang (Chang-čou/Ningbo); Che-pej (Tchang-šan/Š'-ťia-čuang)

## Proč nakupovat svařence a konstrukce z Číny
Globální trh výroby ocelových konstrukcí měl v roce 2025 hodnotu $249.8 miliardy a do roku 2035 by měl dosáhnout $451.4 miliardy při ročním růstu 6.1 % (Fortune Business Insights). Čína dominuje jako největší světový výrobce oceli (1.01 miliardy tun v roce 2024) a největší vývozce hotových ocelových konstrukcí.
### Rozsah exportu
Export čínských ocelových konstrukcí (HS 7308) dosáhl v roce 2024 10.63 milionu tun v hodnotě $17.41 miliardy. Hlavní destinace: Jižní Korea ($2.28B), USA ($1.56B), Japonsko ($1.14B), Indonésie ($0.95B) a Hongkong ($0.87B). Meziroční růst zůstal silný na +8-12 %.
### Nákladová výhoda
Rámy a lože strojů od $1,500-1,700/tuny. Konstrukční ocel od $800-1,200/tuny. Svařované kryty od $300-800/ks. Čínské svařence jsou obvykle o 40-60 % levnější než američtí/evropští výrobci — i po clech a přepravě.
### Vertikální integrace
Čínské konstrukční dílny řídí celý řetězec: nákup oceli → CNC řezání → tváření → svařování → obrábění → povrchová úprava → montáž. To odstraňuje zdržení ze subdodávek a snižuje celkové náklady. Jen provincie Kuang-tung představuje 33.8 % čínského exportu ocelových konstrukcí, následují Ťiang-su (16.9 %) a Šan-tung (7.8 %). Klaster delty Perlové řeky — kde sídlí Sinbo — nabízí nejhustější koncentraci schopností CNC + svařování + povrchová úprava v Číně.
## Dodavatelská krajina svařování a konstrukcí v Číně
Čínský průmysl ocelových konstrukcí se soustředí do pěti hlavních klastrů, z nichž každý obsluhuje jiný segment trhu:
|  Region |  Specializace |  Klíčoví hráči
|  Kuang-tung (Dongguan/Šen-čen/Fo-šan) |  Přesné CNC + svařované sestavy, rámy strojů, zakázkové kryty, exportně orientované |  Hustý CNC klaster; zde sídlí Sinbo. 33.8 % národního exportu.
|  Ťiang-su (Su-čou/Čchang-čou/Wu-si) |  Těžká konstrukční ocel, mostní díly, tlakové nádoby, loděnice |  Loděnice Yangzijiang, loděnice CSSC; 16.9 % exportu
|  Šan-tung (Čching-tao/Ťi-nan/Jen-taj) |  Rámy těžké techniky, důlní konstrukce, výložníky jeřábů, stavebnictví |  Dodavatelský řetězec Zoomlion, XCMG; 7.8 % exportu
|  Če-ťiang (Chang-čou/Ningbo) |  Lehká tenkostěnná ocel, fasády budov, modulární výstavba, rámy ocelového nábytku |  Hangxiao Steel Structure, Southeast Space Frame
|  Che-pej (Tchang-šan/Š'-ťia-čuang) |  Surová ocel, standardní konstrukční profily, betonářská ocel, velkoobjemová komoditní výroba |  Centrum výroby oceli; výhoda blízkosti surovin
Na Alibabě vrátí dotaz „steel weldment“ 20,000+ produktů; „steel fabrication“ 50,000+. Dodavatelská základna sahá od malých svařovacích dílen s 10 lidmi po výrobní megatovárny s 1,000+ zaměstnanci. Výzvou je najít správnou dílnu pro vaše konkrétní požadavky — přesnost, rozměr, svařovací proces a úroveň certifikace, to vše hraje roli.
## Sortiment: svařence a svařované sestavy
Čínské konstrukční dílny vyrábějí každý typ svařované sestavy. Níže jsou skutečné rozsahy cen FOB z Alibaby, Made-in-China a přímých nabídek továren (2025-2026):
|  Produkt |  Typické aplikace |  Cena FOB (USD)
|  Rámy a lože strojů |  CNC stroje, lisy, průmyslová technika |  $1,500 – $1,700/tuna (nebo $500-5,000/ks)
|  Konstrukční ocel (nosníky, sloupy) |  Budovy, mosty, průmyslové závody |  $800 – $1,200/tuna
|  Svařované kryty a skříně |  Elektrotechnika, krytování strojů, HVAC |  $300 – $800/ks
|  Technologické plošiny a mezipatra |  Továrny, sklady |  $15 – $85/m²
|  Rámy těžké techniky |  Bagry, jeřáby, důlní technika |  $2,000 – $10,000/ks
|  Svařované trubkové sestavy a rozdělovače |  Hydraulické systémy, procesní potrubí |  $50 – $2,000/ks
|  Zakázkové držáky a úchyty |  Automobilový průmysl, strojírenství, stavebnictví |  $2 – $50/ks
|  Tlakové nádoby a nádrže |  Chemie, potravinářství, farmacie |  $5,000 – $50,000/ks
|  Svařované drátěné sítě a panely |  Ploty, výztuž betonu, příčky |  $1.20 – $5.50/m²
|  Roboticky svařované díly pro velké objemy |  Podvozky automobilů, rámy nábytku |  $10 – $500/ks
Faktory ceny: třída oceli (Q235 vs. Q345 vs. nerez), požadovaný svařovací proces (MIG vs. TIG vs. robotické), složitost spoje, rozměrová tolerance, povrchová úprava (holý vs. lakovaný vs. pozinkovaný) a objem zakázky. Svařence se cení buď podle hmotnosti ($/tuna), nebo za kus — podle složitosti a obrábění s přidanou hodnotou.
## Svařovací procesy: přiřazení metody k aplikaci
Různé svařovací procesy vytvářejí různou úroveň kvality za různé náklady. Pochopení toho, který proces specifikovat, je zásadní pro získání správného svařence za správnou cenu:
|  Proces |  ISO 4063 |  Nejvhodnější pro |  Úroveň nákladů
|  MIG/MAG (GMAW) |  131/135 |  Obecná výroba, konstrukční ocel, rámy strojů. Rychlý, univerzální, nejběžnější proces. |  ★★ Nízká
|  TIG (GTAW) |  141 |  Přesné svary, tenkostěnné, nerez, hliník. Letectví a potravinářská třída. |  ★★★★ Vysoká
|  SMAW (obalovanou elektrodou) |  111 |  Montážní svařování, opravy, těžké profily. Přenosné, jednoduché vybavení. |  ★ Nejnižší
|  SAW (pod tavidlem) |  121 |  Silný plech, tlakové nádoby, velké trubky. Hluboký závar, vysoký nános. |  ★★ Nízká
|  Laserové svařování |  521 |  Rychlý tenký plech, pouzdra baterií, přesné komponenty. Minimální deformace. |  ★★★★★ Nejvyšší
|  Robotické MIG/TIG |  131/141 |  Velkosériová výroba, automobilový průmysl, nábytek. Konzistentní kvalita, rychlost. |  ★★★ Střední

### ⚠ Řízení deformací je skutečná výzva
Svařování vnáší teplo a teplo způsobuje deformace — zkroucení, úhlové změny a prohnutí. U přesných svařenců (lože strojů, rámy techniky) je to problém kvality č. 1. Řešení zahrnují: předběžné plánování sledu svarů (symetrické svařování pro vyvážení tepelných pnutí), přípravky a jigy (tuhé upnutí dílů během svařování), tepelné zpracování pro odbourání pnutí (550-650°C u uhlíkové oceli) a CNC obrábění po svařování pro obnovení rovinnosti a kritických rozměrů. PLS všechny tyto kroky zajišťuje vlastními silami.
## Normy kvality: svařovací kódy AWS, ISO a EN
Kvalitu svařování řídí mezinárodní kódy, které se liší podle cílového trhu. Specifikace špatné normy plýtvá penězi; specifikace žádné normy zve selhání.
|  Norma |  Region |  Rozsah
|  AWS D1.1 |  USA / Amerika |  Kód konstrukčního svařování — ocel. V Severní Americe nejčastěji odkazovaný.
|  AWS D1.2 |  USA / Amerika |  Kód konstrukčního svařování — hliník.
|  AWS D1.6 |  USA / Amerika |  Kód konstrukčního svařování — nerezová ocel.
|  ISO 3834 (části 2/3/4) |  Mezinárodně |  Požadavky na kvalitu tavného svařování. Část 2 = komplexní; Část 3 = standardní; Část 4 = základní.
|  EN 1090-2 |  Evropská unie |  Provádění ocelových konstrukcí. Označení CE povinné pro konstrukční ocelové práce v EU.
|  ASME BPVC Section IX |  USA / mezinárodně |  Kvalifikace svařování a pájení pro tlakové nádoby a potrubí.
|  ISO 9606 / EN ISO 9606 |  Mezinárodně |  Zkoušky kvalifikace svářečů. Každý svářeč musí být certifikován individuálně.

### 📋 Srovnání materiálů: Čína vs. USA vs. EU
Q235 ≈ ASTM A36 ≈ S235JR — standardní konstrukční ocel. Mez kluzu ~235 MPa. Nejběžnější pro obecnou výrobu.Q345 ≈ ASTM A572 Gr.50 ≈ S355JR — vysokopevnostní nízkolegovaná ocel. Mez kluzu ~345 MPa. Používá se na rámy těžké techniky a konstrukční aplikace.Q390/Q420 ≈ A572 Gr.60/65 — vyšší pevnost pro specializované aplikace.Před záměnou čínských tříd v konstrukcích pro USA/EU vždy potvrďte ekvivalenci materiálu se svým statikem.
## Logistika: HS kódy, balení a přeprava těžkých svařenců
Svařence a ocelové konstrukce pokrývají více HS kódů. Přeprava těžkých svařenců vyžaduje pečlivé plánování — to nejsou produkty pro balíkovou přepravu:
|  HS kód |  Popis |  Exportní daňová sleva
|  7308.90 |  Konstrukce a díly konstrukcí (svařované sestavy) |  13%
|  7308.10 |  Mosty a mostní díly |  13%
|  7308.20 |  Věže a příhradové stožáry |  13%
|  7308.30 |  Dveře, okna a jejich rámy |  13%
|  7326.90 |  Ostatní výrobky ze železa nebo oceli |  13%
|  8466.93 |  Díly obráběcích strojů (u svařenců specifických pro stroj) |  13%

### 🚚 Přeprava těžkých svařenců
- Kontejner 20ft: max. ~22 tun. Nejlepší pro malé/střední svařence. Vnitřní: 5.9m × 2.35m × 2.39m (D×Š×V).
- Kontejner 40ft: max. ~26 tun. Nejlepší pro dlouhé/velké svařence. Vnitřní: 12.0m × 2.35m × 2.39m.
- 40ft OT (Open Top): pro nadrozměrné svařence, které se nevejdou dveřmi kontejneru.
- Flat rack: pro velmi velké/těžké svařence (lože strojů, mostní díly). Až 40 tun.
- Nadrozměrný náklad: pro projektový náklad přesahující kapacitu flat racku.

### 📦 Balení a ochrana povrchu
- Proti korozi: základní nátěr, protikorozní olej nebo dočasný VCI obal pro holou ocel
- Šroubové body: natřít závitové otvory tukem a zakrýt plastovými krytkami
- Obráběné plochy: protikorozní olej + dřevěné chrániče proti poškození při přepravě
- Zajištění: přivařená ocelová oka pro zdvihání jeřábem; přišroubování k podlaze kontejneru twist locky
Standardní dodací lhůta: jednoduché svařence (řez + svar + nátěr): 3-4 týdny + přeprava 3-6 týdnů = 6-10 týdnů. Složité svařence s CNC obráběním: 4-6 týdnů výroby + 1-2 týdny obrábění + 1 týden povrchové úpravy + přeprava = 9-15 týdnů.
## Orientace v clech a obchodních bariérách
Ocelové konstrukce čelí nejvyšší celní zátěži ze všech kategorií, které nakupujeme — kvůli clům na ocel podle Section 232 navrch k Section 301. K polovině 2026:
|  Trh |  Kombinované clo |  Podrobnosti
|  Spojené státy |  ~52–55% |  MFN 0-3.5% + Section 301 (+25%) + Section 232 ocel (+25%). Trojité vrstvení cel dělá americký trh náročným, ale životaschopným u přesných/složitých svařenců, kde má Čína nákladovou výhodu 40-60 %.
|  Evropská unie |  ~50% (nad kvótu) |  Ochranná opatření EU na ocel (od 2019, prodloužena 2024): clo 25 % na dovoz nad kvótu. Od května 2026 nová sazba 50 % nad kvótu na čínské ocelové produkty. V rámci kvóty: ~0-3.7%.
|  Kanada |  ~25% |  Ochranné clo podle Section 35 na čínské ocelové produkty (platné od října 2024).
|  ASEAN (RCEP) |  0% |  Nulové clo podle dohody o volném obchodu ASEAN–Čína a RCEP u většiny kategorií ocelových konstrukcí. Nejrychleji rostoucí trh pro čínské konstrukce.
|  Blízký východ / Afrika |  ~5–12% |  Standardní cla. Silná poptávka z infrastruktury a stavebnictví. Žádná obchodně ochranná opatření na čínské ocelové konstrukce.

### ⚠ Strategie zvládání cel
Kumulace amerických cel 52-55 % na ocelové konstrukce je nejvyšší ze všech kategorií, které PLS nakupuje. U přesných svařenců s CNC obráběním a povrchovou úpravou (lože strojů, rámy techniky, zakázkové sestavy) však čínské ceny zůstávají o 30-40 % pod americkými výrobci i po všech clech. Ekonomika funguje nejlépe, když: (1) svařenec zahrnuje významné obrábění s přidanou hodnotou, (2) objem zakázky ospravedlňuje kontejnerovou přepravu a (3) dodací lhůty amerických výrobců jsou 16-20+ týdnů.
## Proč nakupovat svařence přes PLS Precision
PLS Precision je dceřiná společnost pro mezinárodní obchod Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC továrny v Dongguanu o rozloze 34,000 m² s 518 stroji a 632 zaměstnanci. Naše nákupní služba pro svařence se jedinečně odlišuje spojením svařovací výroby s přesným CNC obráběním pod jednou střechou:
### ⚙ Integrace CNC + svařování
Většina čínských svařovacích dílen neumí obrábět. Většina CNC dílen neumí svařovat. My umíme obojí — což znamená, že váš svařenec je svařen, tepelně odlehčen, CNC obroben do konečných tolerancí a povrchově upraven v jediném provozu. Žádné subdodávky, žádné problémy s lícováním, žádné přehazování odpovědnosti.
### 📈 Rozměrové ověření na CMM
Rozměry svařenců ověřujeme na CMM (souřadnicový měřicí stroj) — kontrolujeme rovinnost, rovnoběžnost, kolmost a kritické rozměry do ±0.05 mm. Deformace po svařování je stížnost č. 1 u svařovaných sestav; náš postup CNC + CMM ji zachytí před expedicí.
### 🎨 Vlastní povrchová úprava
Tryskání, základní nátěr, práškové lakování, koordinace žárového zinkování — vše pod jednou střechou. U lakovaných povrchů specifikujte drsnost Ra; tloušťku filmu dokumentujeme u každé zásilky.
### 🏆 ISO 9001 + IATF 16949
Řízení kvality na úrovni automobilového průmyslu aplikované na svařence. Specifikace svařovacích postupů (WPS), záznamy kvalifikace svářečů, zprávy NDT (je-li vyžadováno), zprávy o rozměrové kontrole a materiálové certifikáty — to vše je součástí každé zásilky.
### Co vyrábíme a nakupujeme
Rámy a lože strojů Kryty techniky Zakázkové držáky a úchyty Konstrukční sestavy Svařované trubkové rozdělovače Rámy těžké techniky Plošiny a mezipatra CNC obráběné svařence
## Časté dotazy

#### Jaké je MOQ u svařenců z Číny?
U standardní konstrukční oceli: MOQ je typicky 5-10 tun (částečný kontejner). U zakázkových svařenců (lože strojů, rámy techniky): MOQ je často 1-5 kusů — jde o projektové, nikoli objemové zakázky. U velkosériových svařovaných sestav (držáky, rámy nábytku, automobilové díly): MOQ 100-1,000 kusů podle složitosti. Ekonomika nákupu svařenců nahrává zakázkám na celý kontejner kvůli hmotnosti a přepravním nákladům na jednotku.

#### Jak řídíte deformace svařování u přesných svařenců?
Používáme vícestupňový přístup: (1) Plánování sledu svarů — symetrické svařovací dráhy pro vyvážení tepelného pnutí. (2) Tuhé přípravky a jigy pro omezení dílů během svařování. (3) Tepelné zpracování pro odbourání pnutí (550-650°C u uhlíkové oceli, výdrž 1-2 hodiny, pomalé chlazení) u kritických aplikací. (4) CNC obrábění po svařování — obrábíme montážní plochy, vyvrtáváme otvory a obnovujeme rovinnost do ±0.05 mm poté, co všechny tepelné vlivy pominou. To je klíčová výhoda našeho integrovaného provozu CNC + svařování.

#### Jaké svařovací certifikace mají vaši výrobci?
Naše svařovací provozy splňují ISO 3834-2 (komplexní požadavky na kvalitu tavného svařování). Svářeči jsou individuálně kvalifikováni podle ISO 9606 pro každý proces a polohu, kterou vykonávají. U konstrukční oceli pro americký trh vyrábíme svařence odpovídající specifikacím AWS D1.1. U konstrukcí pro trh EU podporujeme třídy provádění EN 1090-2 EXC2/EXC3 s kompletní dokumentací pro označení CE. Specifikace svařovacích postupů (WPS) a záznamy o kvalifikaci postupů (PQR) jsou k dispozici pro každý použitý svařovací proces.

#### Můžete použít ekvivalentní čínské třídy oceli (Q235/Q345) místo tříd USA/EU?
Q235 ≈ ASTM A36 ≈ S235JR (kluz ~235 MPa) a Q345 ≈ ASTM A572 Gr.50 ≈ S355JR (kluz ~345 MPa) jsou ve většině aplikací mechanicky ekvivalentní. Záměna však u nosných konstrukcí vyžaduje schválení statika — protože chemické složení a houževnatost (hodnoty rázové práce Charpy V-notch) se mírně liší. Poskytujeme kompletní materiálové certifikáty (certifikáty válcovny podle EN 10204 3.1) s chemickým složením a mechanickými vlastnostmi, což vašemu statikovi umožní schválit ekvivalenci před zahájením výroby.

#### Jak řešíte vysoká americká cla na čínské ocelové konstrukce?
Kombinované americké clo 52-55 % na čínské ocelové konstrukce je významné. U přesných svařenců s CNC obráběním však výhoda základní ceny 40-60 % často pohltí většinu dopadu cel. Pomáháme kupujícím modelovat celkové náklady na dodání a zkoumat optimalizační strategie: správnou klasifikaci HS (díly strojů pod 8466 vs. konstrukce pod 7308 mohou mít různé sazby), dodávku polotovaru sestavy pro finální dokončení v USA nebo zpracování s přidanou hodnotou, které mění klasifikaci. Všechny strategie jsou plně zdokumentované a v souladu se zákonem.

#### Jaké nedestruktivní zkoušky (NDT) můžete provádět na svarech?
NDT koordinujeme prostřednictvím certifikovaných inspekčních agentur: Vizuální zkouška (VT) — 100 % všech svarů, náš standard. Zkouška magnetickou práškovou metodou (MT) — pro povrchové a podpovrchové vady feromagnetických materiálů. Ultrazvuková zkouška (UT) — pro vnitřní vady svarů s plným závarem. Radiografická zkouška (RT) — rentgenová kontrola kritických tlakových nebo konstrukčních svarů. NDT se specifikuje podle příslušného kódu (AWS D1.1, ASME BPVC) a vašich konstrukčních požadavků. Zprávy NDT přikládáme k rozměrové a materiálové dokumentaci.

#### Jaké povrchové úpravy jsou u svařenců dostupné?
Nabízíme kompletní škálu: (1) Tryskání broky / pískování — na Sa 2.5 (téměř bílý kov) jako přípravu pro nátěr. (2) Základní nátěr + vrchní nátěr — epoxidový základ + polyuretanový vrchní nátěr, tloušťka filmu 80-200 μm podle specifikace. (3) Práškové lakování — pro menší svařence a kryty; odolný, rovnoměrný povrch. (4) Žárové zinkování — zinkový povlak (podle ISO 1461) pro korozně kritické venkovní aplikace; koordinujeme s certifikovanými zinkovnami. (5) Holé / naolejované — pro vnitřní svařence, které budou lakovány na místě.

#### Jaká je typická dodací lhůta zakázek svařenců z Číny?
U jednoduchých konstrukčních svařenců (řez + svar + nátěr): 3-4 týdny výroby + 3-6 týdnů přepravy = 6-10 týdnů. U složitých přesných svařenců s CNC obráběním: 4-6 týdnů výroby + 1-2 týdny odbourání pnutí + 1-2 týdny CNC obrábění + 1 týden povrchové úpravy + přeprava = 9-15 týdnů. U tlakových nádob a svařenců podle ASME: 6-8 týdnů výroby + NDT + hydrostatické zkoušky + přeprava = 12-18 týdnů. Doporučujeme nejprve objednat 1-2 vzorové kusy k ověření kvality svarů, rozměrů a povrchové úpravy, než se zavážete k plné výrobě.

## Vyžádejte nabídku na svařence a ocelové konstrukce
Pošlete nám výrobní výkresy, specifikace oceli nebo fotografie. Do 24 hodin odpovíme cenou, doporučením svařovacích procesů, možnostmi povrchové úpravy a dodací lhůtou. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
