# Nákup CNC upínací techniky a přípravků z Číny | PLS Precision

> Nákup CNC upínací techniky a přípravků z Číny: svěráky, svěrky, nulové palety, tombstonové kostky. Uzel Dongguan, ±0.005 mm, kompatibilní s EROWA/3R, FOB $20–$5,000.

https://www.sinbo-machining.com/cs/sourcing/workholding-fixtures/

---

## Na této stránce

- Specifikace nákupu v kostce
- Proč nakupovat upínací techniku a přípravky z Číny
  - 3,000+ aktivních dodavatelů
  - Nákladová výhoda 30–60 %
  - Zakázkové inženýrství k dispozici
- Čínská centra výroby upínací techniky a přípravků
- Sortiment: co nakupujeme
- Normy, tolerance a kompatibilita
- Ceny: rozsahy FOB a nákladové faktory
- Logistika, HS kódy a obchodní shoda
  - ⚠ Poznámky k obchodní shodě
- Proč nakupovat upínací techniku a přípravky přes PLS Precision
  - 🔨 Zakázkové přípravky vyráběné vlastními silami
  - 🔎 Ověřování opakovatelnosti
  - 📦 Nákup ve smíšeném kontejneru
  - 📍 Delta Perlové řeky + síť dodavatelů tier-1
- Časté dotazy
- Vyžádejte nabídku na CNC upínací techniku a přípravky

# Nákup CNC upínací techniky a přípravků z Číny
Čínský průmysl upínací techniky a přípravků se soustředí v Dongguanu a Šen-čenu a vyrábí vše od ručních pákových svěrek po nulové palety kompatibilní s EROWA pro CNC uživatele po celém světě. PLS Precision nakupuje u auditovaných továren (Clamptek, Toptech, Jingzuan a dalších) a zapojuje vlastní CNC obrábění Sinbo, aby dodával zakázkové jigy, svěráky a palety s opakovatelností ±0.005 mm. Od jednoho náhradního svěráku po 500 nulových sklíčidel konsolidujeme nákup, kontrolu kvality, dokumentaci a přepravu do jedné zakázky.
## Specifikace nákupu v kostce

|  Položka |  Hodnota
|  Sortiment |  Ruční přesný svěrák s čelistmi 6″; Pneumatický svěrák; 5osý úzký svěrák; Paleta kompatibilní s EROWA 100×100 mm
|  Typické specifikace |  Litina/ocel, kalené čelisti; čelisti 6″, vzduch 8 bar, ±0.02 mm; šířka čelistí 125 mm, nízký profil
|  Rozsah cen FOB |  $19 – $5,000
|  Typická dodací doba |  3–6 týdnů
|  Hlavní dodavatelské regiony |  Dongguan; Šen-čen; Su-čou a Wu-si; Šanghaj; Che-pej (Po-tchou)

## Proč nakupovat upínací techniku a přípravky z Číny
Globální trh upínací techniky měl v roce 2024 hodnotu zhruba $6–8 miliard a dominují mu evropské a japonské značky — Schunk (Německo), Kitagawa (Japonsko), Lang Technik (Německo), EROWA (Švýcarsko), 5th Axis (USA), Fixtureworks (USA) a Carr Lane (USA). Čínští dodavatelé za poslední desetiletí přesnostní mezeru uzavřeli: špičkoví výrobci v Dongguanu a Šen-čenu nyní dodávají opakovatelnost ±0.003–0.005 mm za 30–60 % západní katalogové ceny.
### 3,000+ aktivních dodavatelů
Alibaba a Made-in-China uvádějí 3,000+ čínských výrobců upínací techniky. Dodavatelé tier-1 již exportují do Německa, Švýcarska, Japonska a USA — kvalita, certifikace a dokumentace tedy odpovídají mezinárodním očekáváním.
### Nákladová výhoda 30–60 %
Paleta 100×100 mm kompatibilní s EROWA přímo z továrny stojí FOB $300–$500 v Číně oproti katalogové ceně Schunk/EROWA $1,200–$2,000 — úspora 60–75 % při stejném standardu rozhraní.
### Zakázkové inženýrství k dispozici
Většina čínských továren na přípravky začínala jako CNC zakázkové dílny, takže rozumí obráběcímu workflow. Zakázkové jigy a přípravky pro nestandardní díly jsou normální — ne výjimkou. Dodací lhůta 4–8 týdnů u jednorázových zakázek. Rychlý kontext pro kupující:• Zavedené značky: Clamptek (嘉刚) (Dongguan, mateřská firma od 1974, pákové svěrky v top 10 celosvětově), Toptech Precision (Dongguan, od 2006, kompatibilní s EROWA), Shenzhen Jingzuan (3R/3A/nulové body od 2000).• Novější hráči: 500+ malých dílen na přesné přípravky v Dongguanu, Šen-čenu, Su-čou, Wu-si, Šanghaji a Ningbu.• Trend MOQ: hotové svěráky začínají na 5–10 ks; zakázkové palety na 1–5 ks; privátní značky na 50–200 ks.
## Čínská centra výroby upínací techniky a přípravků
Čínský průmysl přípravků se soustředí do tří hlavních regionů — každý s jinou specializací. Znalost toho, ze kterého uzlu nakupovat, ušetří týdny kvalifikace:
|  Uzel |  Region |  Specializace |  Významní hráči
|  Dongguan |  Kuang-tung |  Pákové svěrky, strojní svěráky, upínání kompatibilní s EROWA, 5osé svěráky, zakázkové jigy a přípravky |  Clamptek (嘉刚) (mateřská firma od 1974, top 10 celosvětově), Toptech Precision (od 2006, kompatibilní s EROWA), 200+ přesných zakázkových dílen
|  Šen-čen |  Kuang-tung |  Nulové systémy, přípravky 3R/3A pro EDM, držáky elektrod, nástroje pro EDM |  Shenzhen Jingzuan (nulový bod 3A-110091, držáky elektrod 3A, upínání pro EDM od 2000)
|  Su-čou a Wu-si |  Ťiang-su |  Modulární svařovací stoly, hydraulické svěráky, otočné stoly 4./5. osy, hydraulické válce |  Wuxi Baiheng (otočné stoly, polohovače pro svařování), 80+ výrobců hydraulických a pneumatických přípravků
|  Šanghaj |  Šanghaj |  Vyšší třída nástrojů pro EDM, magnetická sklíčidla, OEM/ODM pro mezinárodní značky |  Kancelář Shenzhen Jingzuan v Šanghaji, výrobci přípravků v německo-japonském společném podniku
|  Che-pej (Po-tchou) |  Che-pej |  Svařovací stoly (litinové 3D), V-bloky, modulární svařovací přípravky |  Botou Tianjian, 100+ výrobců svařovacích stolů; nejlevnější ceny, ale nižší přesnost
|  Tchajwanský kapitál + výroba v Kuang-tungu |  Mezi průlivem |  Prémiové silové svěráky, magnetická sklíčidla, vysokopřesné svěráky |  Auto Well (1980, Tchaj-wan), řada svěráků Lockwell, dobře hodnocené v EU/USA
Výhoda delty Perlové řeky: Dongguan je 1 hodinu od přístavu Šen-čen pro export, 1.5 hodiny od Hongkongu. Sinbo sídlí v Dongguanu a provádí 4–6 návštěv továren na přípravky měsíčně kvůli kvalifikaci nových dodavatelů a následné kontrole výroby.
## Sortiment: co nakupujeme
PLS nakupuje celé portfolio upínací techniky a přípravků — od jednotlivých svěráků po automatizované systémy výměny palet:
#### Ruční strojní svěráky
- Přesný svěrák s šířkou čelistí 4″/6″/8″
- Rychloupínací svěráky
- 5osé svěráky (úzké/nízký profil)
- Samostředicí svěráky
- Vícenásobné svěráky
- Úhlové svěráky, sinusové svěráky

#### Silové a pneumatické svěráky
- Pneumatické strojní svěráky
- Hydraulické strojní svěráky
- Dvoustanicové výrobní svěráky
- Vysokotlaké upínací svěráky
- Samočinné svěráky
- Samostředicí silová sklíčidla

#### Nulové a paletové systémy
- Palety kompatibilní s EROWA 100/116/148 mm
- Nulové systémy 3R/3A pro EDM
- Makro nulová sklíčidla
- Pneumatická nulová sklíčidla
- Upínací trny (DIN/ISO/JIS)
- Základové desky, nástavce, tombstonové kostky

#### Magnetická sklíčidla
- Permanentní magnetická sklíčidla
- Elektropermanentní magnetická sklíčidla
- Elektromagnetická sklíčidla (DC)
- Kruhová/obdélníková sklíčidla
- Sklíčidla s jemnými póly pro tenké díly
- Odmagnetizátory

#### Pákové svěrky a polohování
- Svislé/vodorovné/tlačně-tažné svěrky
- Pneumatické a hydraulické otočné svěrky
- Pružinové dorazy, polohovací kolíky
- Svěrky pro tvarové upínání vnitřního/vnějšího průměru
- Rychloupínací kulové kolíky
- Rychločinné posuvné zámky

#### Modulární svařovací stoly
- 3D litinové svařovací stoly (28 mm)
- Stoly s otvory D16/D22
- V-bloky, úhlové dorazy, svěrky
- Otočné polohovače pro svařování
- Svařovací otočné stoly, vřeteníky
- Stoly z hliníkových profilů

#### Nástroje pro EDM
- Držáky elektrod 3R/3A
- Mosazné/prizmatické bloky pro EDM
- Sklíčidla a jigy pro drátové řezání
- Nerezové síťové přípravky pro EDM
- Kombinace elektrod a vodicí pouzdra
- Měřicí systémy pro EDM

#### Rotační a 4./5. osa
- Otočné stoly 4. osy (100–500 mm)
- Kolébkové stoly 5. osy
- Stoly s přímým pohonem momentovým motorem
- Horizontální CNC otočné stoly
- Dělicí přístroje a NC otočné stoly
- Pneumatické koníky

#### Zakázkové jigy a přípravky
- Svařovací jigy a svařence
- Kontrolní kalibry a jigy
- Montážní přípravky
- Přípravky pro tlakové/zkoušky těsnosti
- Přípravky pro hydrostatické zkoušky
- Přípravky pro tepelné zpracování

## Normy, tolerance a kompatibilita
Kompatibilitu upínací techniky a přípravků řídí kombinace mezinárodních a proprietárních norem. Sladťte se s přesným rozhraním, které váš obráběcí stroj vyžaduje:
|  Norma / specifikace |  Rozsah |  Typická tolerance
|  EROWA MTS / ITS / PowerGrip |  Palety 100×100, 116×116, 148×148 mm; makro/mikro nulový bod |  Opakovatelnost polohování ±0.003 mm
|  3R / 3A (System 3R) |  Nulový bod pro EDM a WEDM, držáky elektrod |  Opakovatelnost polohování ±0.005 mm
|  ISO 9409-1 (spojka Hirth) |  Příruba nástroje robota; palety přípravků k rozhraní robota |  Lisované uložení otvoru H7 / hřídele g6
|  DIN 69882 (hydraulické svěráky) |  Hydraulické roztahovací trny, hydraulické svěráky |  Opakovatelnost upnutí ±0.01 mm
|  JIS B6339 (kužel BT) |  Kužely vřeten obráběcích strojů, BT30/40/50 |  Tolerance kužele AT3
|  GB/T 22591 (nulový bod) |  Čínská národní norma pro nulové systémy |  Polohování ±0.005 mm
|  ANSI B11.19 (krytování strojů) |  Kritéria výkonnosti ochranných zařízení |  N/A (bezpečnostní specifikace)
|  Kompatibilní se Schunk VERO-S |  Paleta a nulový bod (vzor Schunk) |  Opakovatelnost polohování ±0.005 mm
Typické třídy přesnosti u čínských dodavatelů tier-1 (Dongguan, Šen-čen, Su-čou):• Standardní třída: polohování ±0.02 mm, opakovatelnost ±0.05 mm — vyhovuje 80 % CNC frézovacích prací• Přesnostní třída: polohování ±0.005 mm, opakovatelnost ±0.01 mm — nutná pro EDM, jemné broušení, výrobu kalibrů• Ultra-přesnost: polohování ±0.003 mm, opakovatelnost ±0.005 mm — pro optické a metrologické přípravky• Běžné svařovací stoly: rovinnost ±0.1 mm na 1 m² — dostačující pro svařování jigů (typicky 1,200 × 800 mm)
## Ceny: rozsahy FOB a nákladové faktory
Cena se výrazně liší podle materiálu, třídy opakovatelnosti a objemu zakázky. Typické rozsahy FOB pro velké zakázky:
|  Produkt |  Specifikace |  Rozsah FOB (USD)
|  Ruční přesný svěrák s čelistmi 6″ |  Litina/ocel, kalené čelisti |  $80–$220 / kus
|  Pneumatický svěrák |  Čelisti 6″, vzduch 8 bar, ±0.02 mm |  $350–$700 / kus
|  5osý úzký svěrák |  Šířka čelistí 125 mm, nízký profil |  $300–$650 / kus
|  Paleta kompatibilní s EROWA 100×100 mm |  Kalená ocel, ±0.003 mm |  $300–$500 / kus
|  Nulové sklíčidlo (pneumatické) |  6 stanic, vzor 100×100 mm |  $1,500–$2,800 / souprava
|  Držák elektrody pro EDM 3A |  Mosaz, prizmatický 15×15 mm |  $19–$45 / kus (MOQ 12 ks)
|  Nulové ocelové sklíčidlo a-One |  3stranné, vzor 3A-110091 |  $870–$963 / kus
|  Tombstonová kostka (4 stanice, litina) |  300×400 mm, obrobené plochy |  $600–$1,500 / kus
|  Permanentní magnetické sklíčidlo |  300×150 mm, jemné póly |  $300–$700 / kus
|  Otočný stůl 4. osy (pneumatický) |  Sklíčidlo 170 mm, dělení 0.001° |  $2,500–$4,500 / kus
|  Modulární svařovací stůl 1,200×800 mm |  Vzor otvorů 28 mm, litina |  $500–$900 / kus (sada se svěrkami $1,200–$1,800)
|  Zakázkový jig/přípravek (jednorázový) |  Podle výkresu, obráběná ocel/hliník |  $500–$5,000 / kus (podle složitosti)
Faktory ceny:• Materiál: litina (nejlevnější) < hliník (střední) < kalená nástrojová ocel (prémiová)• Hodiny obrábění: EDM, broušení jigů a ověření na CMM přidávají náklady• Třída opakovatelnosti: ±0.003 mm stojí 2–3× více než ±0.02 mm• Objem: šarže 50–100 ks jsou typické cenové zlomy; 500+ ks získává slevu 20–35 %• Přizpůsobení: jednorázové zakázky podle výkresu se cení podle inženýrských hodin ($25–$60/hod) plus materiál
## Logistika, HS kódy a obchodní shoda
Upínací technika a přípravky se klasifikují pod několik HS kódů podle typu: - 8466.93 — Díly a příslušenství obráběcích strojů (upínací sklíčidla, svěráky, dělicí přístroje)
- 8466.20 — Upínací držáky pro specifické funkce obráběcích strojů
- 8205.59 — Ostatní ruční nástroje (pákové svěrky, rychloupínací svěrky)
- 8505.11 / .19 — Permanentní magnety a elektromagnetická sklíčidla
- 7325.99 / 7326.20 — Ostatní výrobky ze železa/oceli (zakázkové jigy, přípravky, svařence)
- 8460.90 — Jigy a přípravky související s EDM (někdy klasifikované sem)

### ⚠ Poznámky k obchodní shodě
- Americká Section 301: kombinované efektivní clo ~5–15 % na většinu řad HS 8466 / 7326 (ověřte podle přesného kódu)
- EU: žádné antidumpingové clo na čínskou upínací techniku; označení CE je nutné jen tehdy, pokud se uplatní směrnice o strojních zařízeních (většina svěráků/palet je vyňata jako „komponenty“)
- Japonsko/JIS: značka PSE se u pasivních mechanických přípravků obvykle nevyžaduje
- Indie/Brazílie: celní sazba 7.5–15 % na HS 8466; u většiny produktů není nutná zvláštní licence
- Všechny komponenty upínací techniky nejsou nebezpečným zbožím — standardní námořní přeprava, žádný příplatek za nebezpečný náklad
Balení a dodací lhůta: svěráky, sklíčidla a palety se expedují v překližkových bednách nebo vyztužených kartonech (5–20 ks/bedna). Standardní kontejner 20ft pojme 8–14 tun upínací techniky. Standardní dodací lhůta 3–6 týdnů výroby + 25–40 dnů námořní přepravy. Zakázkové jigy přidávají 1–2 týdny na inženýrskou revizi a DFM.
## Proč nakupovat upínací techniku a přípravky přes PLS Precision
PLS Precision je obchodní dceřiná společnost Sinbo Precision Manufacturing Group — továrny v Dongguanu o rozloze 34,000 m² s 518 CNC stroji. Upínací technika je v naší DNA: vlastní strojní dílna Sinbo používá čínské svěráky, nulové systémy a zakázkové jigy denně, takže víme, které továrny skutečně dodávají opakovatelnou přesnost a které ji jen inzerují.
### 🔨 Zakázkové přípravky vyráběné vlastními silami
Pošlete nám výkres dílu, vzorek nebo stávající přípravek. Sinbo navrhne a vyrobí zakázkové jigy, svařence a kontrolní kalibry vlastními silami — a poté nakoupí odpovídající komerční svěrák, paletu nebo nulové sklíčidlo u našich partnerských továren. Jedna objednávka, jedna zpráva o kontrole kvality, jedna zásilka.
### 🔎 Ověřování opakovatelnosti
Předexpediční inspekce zahrnuje testy opakovatelnosti na CMM (≥50 cyklů upnutí-uvolnění u nulových systémů), testy tažné síly magnetických sklíčidel, ověření hydraulického tlaku u svěráků a kontrolu rovinnosti/kalibrů u svařovacích stolů. Odmítáme každý produkt, který se odchyluje více než publikovaná specifikace.
### 📦 Nákup ve smíšeném kontejneru
Zkombinujte svěráky, nulová sklíčidla, magnetická sklíčidla a zakázkové jigy v jednom kontejneru 20ft. Konsolidujeme kontrolu kvality, balení, dokumentaci a přepravu do jedné dodané jednotky — nemusíte sami koordinovat pět dodavatelů.
### 📍 Delta Perlové řeky + síť dodavatelů tier-1
Dongguan je 1 hodinu od přístavu Šen-čen pro exportní logistiku. Provádíme 4–6 návštěv továren na přípravky měsíčně kvůli kvalifikaci nových dodavatelů, auditům kvality a následné kontrole výroby. Rychlejší řešení jakéhokoli kvalitativního nebo technického problému.
## Časté dotazy

#### Jaké je MOQ u zakázkových upínacích přípravků z Číny?
U hotových svěráků, svěrek a sklíčidel je typické MOQ 5–10 kusů na číslo dílu (u vzorových zakázek někdy 1 kus za mírně vyšší jednotkovou cenu). U zakázkových palet, jigů a svařenců je MOQ 1 kus (jednorázové inženýrství). U OEM/privátní značky upínací techniky je MOQ 50–200 kusů na model, aby se ospravedlnila příprava nástrojů a balení. Menší zakázky dokážeme konsolidovat napříč více klienty a v případě potřeby snížit efektivní MOQ.

#### Jak specifikovat palety kompatibilní s EROWA/3R?
Uveďte vzor rozhraní explicitně: EROWA MTS (100×100 mm), ITS (116×116 mm) nebo PowerGrip (148×148 mm), případně makro nebo mikro vzor 3R/3A. Dále specifikujte: opakovatelnost polohování (např. ±0.003 mm), závit upínacího trnu (M8 / M10 / M12), výšku centrování (obvykle 100 mm), materiál (prokalitelná nástrojová ocel HRC 58–62 vs. měkká ocel) a nosnost palety. Pokud máte, pošlete výkres půdorysu stolu vašeho stroje — PLS jej křížově porovná s knihovnou standardních palet továrny.

#### Jaké tolerance dokážou čínští výrobci přípravků skutečně dosáhnout?
Špičkoví výrobci v Dongguanu a Šen-čenu (třída Clamptek, Toptech, Jingzuan) dosahují opakovatelnosti polohování ±0.003–0.005 mm u nulových systémů, rovinnosti ±0.01 mm u přesných základových desek a rovnoběžnosti ±0.02 mm u přesných svěráků. Svařovací stoly obvykle dodávají rovinnost ±0.1 mm na 1 m². Pro srovnání: tyto tolerance odpovídají publikovaným specifikacím německého Schunku a švýcarské EROWY. U prvních zakázek vždy zadáváme inspekční zprávu z CMM, abychom opakovatelnost ověřili v praxi, ne jen na papíře.

#### Dokážete vyrobit zakázkové jigy pro náš konkrétní díl?
Ano — zakázkové jigy a přípravky jsou naše hlavní práce. Pošlete nám: (1) 3D model dílu (STEP/IGES) nebo 2D výkres s kritickými tolerancemi, (2) model vašeho obráběcího stroje a velikost stolu, (3) přístup pro upnutí a preferenci polohovacího základu, (4) velikost šarže a cílový čas cyklu. Inženýrský tým Sinbo v Dongguanu přípravek navrhne (3–7 dnů), sdílí revizi DFM a poté vyrobí vzorový přípravek (2–4 týdny). Zpráva z kontroly prvního kusu je součástí. Vyrábíme také kontrolní kalibry, svařence a přípravky pro hydrostatické zkoušky podle výkresu.

#### Jak je to s magnetickými sklíčidly a rychlovýměnnými systémy?
Čínská permanentní magnetická sklíčidla (slinutý NdFeB) a elektropermanentní sklíčidla (alnico + NdFeB, dvoumagnetová) jsou široce dostupná ze Šanghaje, Ningbu a Wu-si. Typická tažná síla: 80–120 N/cm² u permanentních sklíčidel s jemnými póly; elektropermanentní sklíčidla dosahují 120–160 N/cm². Rychlovýměnné systémy (nulový bod typu EROWA, typ Schunk VERO-S, 3R/3A) nakupujeme u Shenzhen Jingzuan a v přesných dílnách v Dongguanu. Opakovatelnost je kritická specifikace — přesnost polohování vždy ověřujeme na CMM před expedicí.

#### Nabízíte pneumatické a hydraulické svěráky?
Ano. Pneumatické svěráky (dílenský vzduch 6–8 bar, opakovatelnost ±0.02 mm) jsou standardem výrobců v Su-čou a Wu-si; FOB $350–$700. Hydraulické svěráky (70–100 bar, opakovatelnost ±0.01 mm) jsou skladem v Dongguanu a Wu-si; FOB $700–$1,800. Vysokotlaké upínací svěráky pro letecký průmysl (až 200 bar) dodávají specializovaní výrobci; dodací lhůta 6–8 týdnů. Vždy dodáváme certifikát tlakové zkoušky a doporučujeme sadu na výměnu těsnění po 6 měsících jako spotřební náhradní díl.

#### Jak řešíte testování opakovatelnosti a přesnosti?
Předexpediční inspekce zahrnuje: (1) test opakovatelnosti na CMM — 50 cyklů upnutí-uvolnění u nulových systémů, záznam skutečné odchylky; (2) test tažné síly magnetických sklíčidel ve více kontaktních bodech; (3) hydraulickou tlakovou zkoušku svěráků při 1.5× jmenovitého tlaku, výdrž 5 min; (4) kontrolu rovinnosti/kalibrů svařovacích stolů a základových desek pomocí desky a úchylkoměru; (5) kontrolu drsnosti polohovacích ploch (Ra ≤0.8 µm pro přesnost). Zkušební zpráva s fotografiemi, rozměry a sériovými čísly je součástí každé zásilky.

#### Jaké platební podmínky jsou u zakázek přípravků standardní?
Standardní podmínky: 30 % záloha T/T při objednávce, 70 % zůstatek proti kopii Bill of Lading. První zakázky mohou vyžadovat 40% zálohu nebo plný akreditiv. U zakázek nad $50,000 dokážeme zajistit akreditiv na viděnou nebo odložený akreditiv 30/60 dnů. Zakázkové jigy mají obvykle 50% zálohu (pokrývá inženýrství + materiál) se zůstatkem při schválení prvního kusu. Všechny proforma faktury obsahují plný rozklad nákladů (EXW, FOB, CIF, DDP) a jasný harmonogram nástrojů/amortizace, pokud jde o privátní značku.

## Vyžádejte nabídku na CNC upínací techniku a přípravky
Pošlete nám kusovník, výkres přípravku nebo vzorový díl. Do 24 hodin odpovíme cenou FOB, dodací lhůtou a plánem nákupu — pokrývajícím katalogové svěráky, palety kompatibilní s EROWA/3R, zakázkové jigy a odpovídající magnetické nebo pneumatické systémy. [Kontaktujte nás ](https://www.sinbo-machining.com/contact/)
