# Aluminiowa blacha i płyta – zaopatrzenie z Chin | PLS Precision

> Aluminiowa blacha i płyta (1100/3003/5052/6061/7075) z Chin. Okręgi Henan/Shandong, 0.2–200mm, wykończenie walcowane i anodowane, FOB $1,100–$4,200/tona.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/aluminum-sheet-plate/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zaopatrzenia w skrócie
- Dlaczego zaopatrywać się w aluminiową blachę i płytę z Chin
  - Największy producent i eksporter
  - Pełna oferta serii i stanów twardości
  - 30–50% przewagi kosztowej
- Huby produkcji aluminiowej blachy i płyty w Chinach
- Asortyment produktów: serie, stany twardości i formy
- Normy, stopy i właściwości mechaniczne
- Ceny: zakresy FOB i czynniki kosztowe
- Logistyka, kody HS i zgodność handlowa
  - ⚠ Uwagi dotyczące zgodności handlowej
- Dlaczego warto kupować blachę i płytę aluminiową w PLS Precision
  - 🔨 Materiał i obróbka CNC w jednym zamówieniu
  - 🔎 Audyt huty & weryfikacja MTC
  - 📦 Łączenie partii
  - 📍 Delta Rzeki Perłowej i sieć hut
- Często zadawane pytania
- Uzyskaj wycenę blachy i płyty aluminiowej

# Aluminiowa blacha i płyta – zaopatrzenie z Chin
Chiny produkują 60%+ pierwotnego aluminium na świecie i są największym eksporterem blachy, płyty, taśmy i krążków w wykończeniu walcowanym oraz wytworzonej wartościowo. PLS Precision zaopatruje się w poddanych audytowi zakładach tier-1 w Henan (Gongyi — „First Aluminum Processing Town”), Shandong, Jiangsu i Shanghai, obejmując pełną gamę serii 1xxx, 3xxx, 5xxx, 6xxx i 7xxx w wersjach walcowanych, anodowanych, z powłoką kolorową i ryflowanych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz 1 tony płyty okrętowej 5052 czy 1,000 ton blachy konstrukcyjnej 6061, możemy skonsolidować QC, dokumentację i transport w ramach jednego zamówienia.
## Specyfikacja zaopatrzenia w skrócie

|  Element |  Wartość
|  Asortyment produktów |  Krążki 1xxx (garnki); krążki 3xxx do głębokiego tłoczenia; płyty okrętowe 5xxx; płyty konstrukcyjne 6xxx
|  Typowe specyfikacje |  1050/1060/1100-O, 0.5–1.5 mm; 3003-O, 1.0–2.0 mm; 5052/5083-H32/H116, 3–10 mm
|  Zakres cen FOB |  $1,100 – $6,500
|  Typowe MOQ |  1–50 ton; 1 tona
|  Typowy czas realizacji |  30–45 dni
|  Kluczowe normy |  GB/T 3880; ASTM B209; EN 485 / EN 573
|  Główne regiony dostaw |  Gongyi (Henan); Jinan / Liaocheng (Shandong); Changzhou / Wuxi (Jiangsu); Shanghai; Guangdong (Foshan / Dongguan)

## Dlaczego zaopatrywać się w aluminiową blachę i płytę z Chin
Chiny są największym producentem pierwotnego aluminium na świecie i dominującym eksporterem półproduktów oraz blachy, płyty, taśmy i krążków o podwyższonej wartości. W 2024 r. Chiny wyprodukowały szacunkowo 43 milionów ton metrycznych pierwotnego aluminium oraz wyeksportowały p ponad 5.4 miliona ton nieprzetworzonego aluminium i produktów aluminiowych półprzetworzonych (USGS / China Customs). Sama prowincja Henan, oparta na mieście Gongyi, produkuje około 30% aluminiowej blachy i płyty w Chinach w zakładach o łącznej wydajności ponad 250,000 ton/rok.
### Największy producent i eksporter
Chiny produkują 60%+ globalnej pierwotnej produkcji aluminium i 50%+ globalnych półproduktów w postaci blachy/płyty/taśmy. Zakłady tier-1 w Henan, Shandong, Jiangsu i Shanghai oferują pod względem zgodności GB/T 3880, ASTM B209, EN 485 i JIS H4000 produkty dostępne w magazynie.
### Pełna oferta serii i stanów twardości
Od 1050/1060/1100 (czyste) przez 3003 (Al-Mn, odporne na rdzę), 5052/5083/5754 (Al-Mg, morskie), 6061/6063 (Al-Mg-Si, konstrukcyjne) po 7075 (Al-Zn, lotnicze) — chińskie zakłady magazynują wszystkie serie 1xxx/3xxx/5xxx/6xxx/7xxx w stanach O/H32/H34/T6/T651.
### 30–50% przewagi kosztowej
Ceny FOB bezpośrednio z zakładu dla płyt o równoważnej klasie GB/ASTM są o 30–50% niższe od europejskich lub amerykańskich cen katalogowych zakładów, szczególnie w przypadku płyt okrętowych 6061/5052/3003 w dużych wolumenach. Anodowanie i powłoki kolorowe dają jeszcze bardziej konkurencyjną wartość dodaną. Szybki kontekst dla kupujących:• Uznane marki: Henan Xintai (300,000 m², 250,000 t/rok, od 1999), Henan Yongsheng (780,000 m², 9 linii walcowania na zimno + 41 linii odlewania i walcowania, od 2001), Haomei (Zhengzhou), Mingtai (Henan).• Eksporterzy nadmorscy: Shanghai Bozhong, Changzhou Dingang, Shandong Haijiang, Jinan Zhaoyang, Liaocheng Standard Metal — lepsze pod względem logistyki eksportowej.• Tendencja MOQ: płyty gotowe magazynowe od 1–5 ton; stopy nietypowe 5–25 ton; produkt OEM w wykończeniu walcowanym 25+ ton.
## Huby produkcji aluminiowej blachy i płyty w Chinach
Branża aluminiowej blachy i płyty w Chinach koncentruje się w pięciu głównych regionach — każdy ma inną specjalizację. Właściwe dopasowanie klastra do produktu pozwala oszczędzić zarówno koszty, jak i czas realizacji:
|  Klaster |  Region |  Specjalizacja |  Wiodące firmy
|  Gongyi (Henan) |  Chiny Środkowe |  Największy klaster: blacha, taśma, krążki, blacha ryflowana, powłoka kolorowa. „First Aluminum Processing Town in the world” |  Henan Xintai (250k t/rok, 1300 pracowników), Henan Yongsheng (780k m², 9 linii walcowania na zimno), Mingtai, Haomei, Hongyu
|  Jinan / Liaocheng (Shandong) |  Chiny Wschodnie |  Aluminiowa blacha, płyta, taśma, krążki; nastawienie na eksport; blisko portu Qingdao |  Jinan Zhaoyang (1050/3003/5052/6061), Shandong Standard Metal (5083/6061), Shandong Sincere Plank, Haijiang
|  Changzhou / Wuxi (Jiangsu) |  Chiny Wschodnie |  Blacha anodowana, blacha z wykończeniem lustrzanym, taśma z powłoką, półprodukty do głębokiego tłoczenia |  CHANGZHOU DINGANG, Jiangsu Xinyuanxing, Wuxi Aojiewei, Suzhou Hongjiali
|  Shanghai |  Chiny Wschodnie |  Blacha premium, tłoczona/strukturalna, z powłoką kolorową, wysokiej klasy anodowana; kluczowy hub firm tradingowych |  Shanghai Bozhong Metal Group, Shanghai Yiwancheng, Shanghai Huafon, firmy tradingowe zajmujące się eksportem
|  Guangdong (Foshan / Dongguan) |  Chiny Południowe |  Elewacje architektoniczne, dekoracje, panele sufitowe, wykończenie produktów dla odbiorcy końcowego |  Baza w Foshan, V Global Manufacturing, Wonderful-wall Science (Anhui, 800+ km w pobliżu)
|  Zibo / Linyi (Shandong) |  Chiny Wschodnie |  Krążki i dyski aluminiowe, półprodukty do garnków, półprodukty do głębokiego tłoczenia, półprodukty foliowe |  Jinan Zhaoyang, Shandong Alumedal, Shandong Hengcheng, Zhengzhou Jinpaike (Henan, ale specjalista od krążków)
Przewaga logistyki eksportowej: Klastry nadmorskie (Shandong, Jiangsu, Shanghai, Guangdong) wysyłają przez port Qingdao, Shanghai lub Shenzhen — 18–25 dni do Ameryki Północnej, 22–32 dni do Europy, 8–15 dni do Azji Południowo-Wschodniej. Zakłady w Henan wysyłają przez port rzeczny Zhengzhou do portów nadmorskich (2–4 dni transportem drogowym) oraz frachtem morskim. W przypadku zamówień o wadze 1–25 ton zakłady nadmorskie są zwykle o 1–2 tygodnie szybsze.
## Asortyment produktów: serie, stany twardości i formy
PLS zaopatruje się w pełny zapas aluminiowej blachy i płyty w chińskich zakładach tier-1. Poniżej przedstawiono macierz stopów i form:
|  Seria |  Typowe stopy |  Typowe stany twardości |  Główne zastosowania
|  1xxx (czyste, 99%+ Al) |  1050, 1060, 1070, 1100, 1200 |  O, H12, H14, H24, H18 |  Garnki, folia kondensatorowa, sprzęt chemiczny, oznakowanie, tabliczki znamionowe
|  3xxx (Al-Mn, odporne na rdzę) |  3003, 3004, 3005, 3104, 3105 |  O, H12, H14, H24, H26, H28 |  Korpusy puszek do napojów, pokrycia dachowe, elewacje, garnki, półprodukty do głębokiego tłoczenia
|  5xxx (Al-Mg, morskie) |  5005, 5052, 5083, 5086, 5182, 5754, 5A06 |  O, H32, H34, H36, H38, H116 |  Applications marines et navales, réservoirs LNG, panneaux de carrosserie automobile, récipients sous pression
|  6xxx (Al-Mg-Si, konstrukcyjne) |  6005, 6061, 6063, 6082, 6101, 6351 |  O, T4, T6, T651, T652 |  Ramy konstrukcyjne, podwozie samochodowe, złącza lotnicze, transport szynowy, formy
|  7xxx (Al-Zn, lotnicze) |  7005, 7050, 7075, 7475 |  O, T6, T651, T7351 |  Lotnicze części konstrukcyjne, narzędzia do formowania, sprzęt wojskowy, zastosowania w dużych naprężeniach
|  8xxx (specjalistyczne) |  8011, 8079, 8021 |  O, H14, H18, H19 |  Folia farmaceutyczna, opakowania żywności, osłony kabli, blacha do lutowania
Typowe formy & wykończenia dostępne w chińskich zakładach tier-1: - Blacha: grubość 0.2–6.0 mm, szerokość 1000/1220/1250/1500/2000/2600 mm, wykończenie walcowane / anodowane / kolorowe / lustrzane / strukturalne
- Płyta: grubość 6–200 mm, szerokość 1000–2600 mm, walcowana na gorąco (O/H112) lub na zimno (T6/T651), wykończenie walcowane
- Taśma: grubość 0.13–6.0 mm, szerokość 1000–2600 mm, wykończenie walcowane / kolorowe (PE/PVDF/FEVE/SMP) / strukturalne tłoczone
- Krążek / dysk: grubość 0.3–6.5 mm, średnica 50–1100 mm, wykończenie walcowane / anodowane, do garnków / opraw oświetleniowych / znaków
- Blacha ryflowana / bruzdowa: grubość 1.5–6.35 mm, wzory 1-słupkowe / 2-słupkowe / 3-słupkowe / 5-słupkowe, wykończenie walcowane
- Blacha tłoczona / strukturalna: grubość 0.2–3.0 mm, tekstura kamyczna / pomarańczowa / diamentowa / młotkowa
- Aluminiowa blacha platerowana: 4343/3003, 4045/3003, 4104/3003 blacha do lutowania do wymienników ciepła, chłodnic samochodowych

## Normy, stopy i właściwości mechaniczne
Blacha i płyta aluminiowa jest określona w międzynarodowych normach odpowiadających stopowi, twardości i postaci. Dopasuj dokładną normę wymaganą przez Twojego odbiorcę:
|  Norma |  Region |  Zakres
|  GB/T 3880 |  Chiny |  Płyta/blacha z aluminium i stopów aluminium — specyfikacja ogólna (obowiązująca przy sprzedaży krajowej w Chinach)
|  ASTM B209 |  USA |  Norma dotycząca blachy i płyty z aluminium i stopów aluminium (obejmuje serie 1xxx do 8xxx)
|  EN 485 / EN 573 |  UE |  Aluminium i stopy aluminium — blacha taśma/płyta (EN 485) oraz skład chemiczny (EN 573)
|  JIS H4000 / H4040 |  Japonia |  Blacha/płyta/taśma z aluminium i stopów aluminium (H4000) oraz folia (H4040)
|  AMS-QQ-A-250 |  USA (lotnictwo) |  Federalna specyfikacja płyty/blachy aluminiowej stosowanej w lotnictwie & obronności (np. AMS-QQ-A-250/12 dla 7075-T6)
|  EN 1386 |  UE |  Płyta ryflowana aluminiowa
|  AAMA 2603 / 2604 / 2605 |  USA (architektura) |  Aluminium powlekane barwnie do zastosowań architektonicznych (2603 = 1 rok, 2604 = 5 lat, 2605 = 10 lat gwarancji)
Typowe właściwości mechaniczne stopów (blacha 1.0–6.0 mm, wartości typowe):
|  Stop-Twardość |  Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) |  Wytrzymałość na ścinanie (MPa) |  Wydłużenie (%) |  Gęstość (g/cm³)
|  1100-O |  75–105 |  25–35 |  ≥30 |  2.71
|  3003-H14 |  140–180 |  115–145 |  ≥6 |  2.73
|  5052-H32 |  215–265 |  160–215 |  ≥10 |  2.68
|  5083-H116 |  275–350 |  ≥215 |  ≥10 |  2.66
|  6061-T6 |  ≥310 |  ≥276 |  ≥12 |  2.70
|  7075-T6 |  ≥572 |  ≥503 |  ≥11 |  2.81

## Ceny: zakresy FOB i czynniki kosztowe
Ceny zależą od serii stopu, twardości, grubości, postaci i obróbki powierzchni. Typowe zakresy FOB dla zamówień hurtowych (Q2 2025, USD za tonę metryczną):
|  Produkt |  Stop / Specyfikacja |  Zakres FOB (USD/tona) |  MOQ
|  Krążek 1xxx (garnki) |  1050/1060/1100-O, 0.5–1.5 mm |  $1,100–$1,400 / ton |  1–50 ton
|  Krążek 3xxx do głębokiego tłoczenia |  3003-O, 1.0–2.0 mm |  $2,000–$2,500 / ton |  1 tona
|  Płyta okrętowa 5xxx |  5052/5083-H32/H116, 3–10 mm |  $3,500–$4,200 / ton |  5 ton
|  Płyta konstrukcyjna 6xxx |  6061-T6, 6–50 mm |  $1,600–$2,000 / ton |  50 ton
|  Płyta lotnicza 7xxx |  7075-T651, 10–80 mm |  $4,500–$6,500 / ton |  2–10 ton
|  Płyta ryflowana (1-słupkowa) |  1060/3003, 1.5–6 mm |  $2,200–$2,500 / ton |  1 tona
|  Krążek powleczony barwnie (PE) |  3003/5052 + PE 25µ |  $2,400–$2,700 / ton |  5 ton
|  Krążek z powłoką PVDF (architektoniczny) |  3003/5052 + PVDF 25µ |  $2,600–$2,800 / ton |  5 ton
|  Blacha o wykończeniu lustrzanym |  1050/1060, polerowana 0.3–3 mm |  $2,800–$3,800 / ton |  2 tony
|  Blacha z fakturą stucco |  3003/1060, 0.4–1.0 mm |  $2,000–$2,800 / ton |  1–25 ton
|  Blacha anodowana |  5005/5052/6061, bezbarwna lub kolorowa |  $3,200–$4,500 / ton |  2 tony
Czynniki kosztowe:• Cena ingotu aluminiowego (Shanghai Futures Exchange) wyznacza poziom minimalny — każda seria podąża za ceną ingotu + marżą przetwórczą• Premia za stop: 1xxx niska (+0%), 3xxx niska (+5–8%), 5xxx średnia (+10–15%), 6xxx średnia (+8–12%), 7xxx wysoka (+20–35%)• Grubość & szerokość: ultracienka folia (<0.1 mm) i ultrawidekna taśma (≥2,000 mm) wymagają premii 15–25%• Obróbka powierzchni: anodowanie dodaje $500–$900/tona; powłoka PVDF dodaje $400–$700/tona; polerowanie lustrzane dodaje $1,000–$1,500/tona• Wolumen: zamówienia 25-ton są typowym progiem rabatu cenowego; 100+ ton daje rabat 5–10%; 500+ ton daje rabat 10–18%• Czas realizacji w hucie: blachy magazynowe są wysyłane w 7–14 dni; stopy na zamówienie 25–35 dni; duże wolumeny 6xxx/7xxx 30–45 dni
## Logistyka, kody HS i zgodność handlowa
Blachę i płytę aluminiową klasyfikuje się w rozdziale 76 HS (aluminium i artykuły z aluminium). Dopasuj dokładną podpozycję do swojego produktu: - 7606.11 / .12 — Płyta prostokątna, blacha i taśma, >0.2 mm grubości, z aluminium (nieskalone / skalone)
- 7607.11 / .19 — Folia aluminiowa, ≤0.2 mm grubości, niepowleczona podkładem
- 7616.99 — Inne artykuły z aluminium (w tym płyta ryflowana, blacha powleczona barwnie, blacha anodowana, która jest „przetworzona” poza podstawową postacią)
- 7604.21 / .29 — Pręty, wałki i profile aluminiowe (nie blacha/płyta, ale często wysyłane razem)
- 7601.20 — Stopy aluminium (w formie ingotu, do obrotu hutniczego)

### ⚠ Uwagi dotyczące zgodności handlowej
- Sekcja 301 USA: łączne efektywne cło ~10–25% dla pozycji HS 7606 / 7607 / 7616 z Chin (zweryfikuj według dokładnego kodu); aluminium znajduje się pod nadzorem USA w zakresie środków ochrony handlowej od 2018
- UE: cła antydumpingowe na chińską blachę/płytę aluminiową zależą od produktu (np. 0% dla niektórych 5xxx, 15–30% dla niektórych płaskich wyrobów 1xxx/6xxx); CBAM (mechanizm dostosowania granicznego do emisji) ma zastosowanie do pierwotnego aluminium od 2026
- Wielka Brytania: po Brexicie stosuj cennik taryf UE dla HS 7606, chyba że obowiązuje odrębny kontyngent UK
- Indie: 7.5% BCD na HS 7606, plus cło antydumpingowe na niektóre stopy chińskie (zweryfikować według bieżących zawiadomień DGTR)
- Brazylia/Meksyk: cło importowe 8–14%, brak clozy antydumpingowej na blachę chińską w wykończeniu walcowniczym
- Certyfikaty materiałowe (MTC): standard EN 10204 3.1 dla wszystkich zamówień eksportowych; 3.2 z nadzorem strony trzeciej (TÜV, BV, SGS) dostępny za dodatkową opłatą
- Blacha i płyta aluminiowa nie jest towarem niebezpiecznym — standardowy fracht morski, bez dopłaty za materiały niebezpieczne
Czas realizacji opakowania &: Blachę i płytę zwykle pakuje się na drewnianych paletach z przekładkami papierowymi, folią stretch i taśmą stalową (otworem do góry lub do ściany). Standardowy kontener 20ft mieści 20–25 ton (blacha w wykończeniu walcowniczym); 15–20 ton (blacha powlekana); 18–22 ton (płyta). Taśmę aluminiową wysyła się na legariskach stalowych lub paletach drewnianych z osłonami krawędzi. Standardowy czas realizacji wynosi 7–14 dni dla produktów magazynowych, 25–35 dni dla niestandardowych stopów i stanów twardości, 30–45 dni dla dużych zamówień bezpośrednio w hucie. Fracht morski do większości głównych portów trwa 18–32 dni.
## Dlaczego warto kupować blachę i płytę aluminiową w PLS Precision
PLS Precision jest spółką zależną handlową grupy Sinbo Precision Manufacturing Group — fabryki CNC o powierzchni 34,000 m² w Dongguan, wyposażonej w 518 obrabiarek CNC. Nie prowadzimy walcowni, ale zużywamy każdego dnia blachę, płytę i pręt aluminiowy w naszej własnej produkcji, dlatego wiemy, które huty zapewniają właściwą skład stopu, stan twardości, płaskość i dokładność certyfikatu materiałowego (MTC).
### 🔨 Materiał i obróbka CNC w jednym zamówieniu
Kup blachę lub płytę aluminiową w Sinbo i zleć jej obróbkę CNC na gotowe części w fabryce Sinbo — jeden dostawca, jedno sprawozdanie QC, jedna rezerwacja frachtu. Eliminuje to ryzyko podwójnego zaopatrywania u oddzielnych dostawców materiałów i wykonawców obróbki.
### 🔎 Audyt huty & weryfikacja MTC
Audytujemy MTC każdej huty względem rzeczywistego produktu: spektrograficzna weryfikacja stopu, punktowe badania wytrzymałości na rozciąganie i ściskanie, kontrola płaskości i grubości, sprawdzenie chropowatości powierzchni. Losowe próbkowanie na poziomie 1–5% na partię; pełna kontrola dostępna dla zamówień krytycznych (lotnictwo, motoryzacja IATF).
### 📦 Łączenie partii
Łącz blachę aluminiową z obrobionymi częściami, elementami złącznymi, komponentami elektrycznymi lub innymi surowcami w jednym kontenerze 20ft. Obsługujemy zbiorczą listę pakunkową, dokumentację certyfikatu zgodności i jedną rezerwację frachtu — oszczędzając 20–40% kosztów obsługi każdej przesyłki.
### 📍 Delta Rzeki Perłowej i sieć hut
Dongguan znajduje się 1 godzinę drogi od portu Shenzhen, co ułatwia logistykę eksportową. Co miesiąc odwiedzamy 4–6 hut w Henan, Shandong i Jiangsu w celu kwalifikowania nowych dostawców, audytów jakościowych i monitorowania produkcji. Szybsze rozwiązywanie problemów jakościowych i technicznych.
## Często zadawane pytania

#### Jakie jest MOQ blachy i płyty aluminiowej z Chin?
MOQ zależy od stopu i formy produktu. Magazynowa blacha i płyta 1xxx/3xxx/6xxx od 1–5 ton (magazyn firmy tradingowej); zamówienia bezpośrednio w hucie zwykle 5–25 ton przy niestandardowych wymiarach; stopy specjalne (5083-H116, 7075-T651, płyta o dużej grubości) 2–10 ton; taśma powlekana / anodowana minimum 5 ton; koło / dysk 1 ton (1050/1060) do 50 ton (niestandardowe rozmiary). W razie potrzeby możemy łączyć mniejsze zamówienia różnych klientów, aby obniżyć efektywne MOQ.

#### Jak określić odpowiedni stop i stan twardości dla mojego zastosowania?
Dobierz stop do wymagań dotyczących wytrzymałości, formowalności, spawalności i odporności na korozję. Najczęstsze wybory: 1100-O do naczyń kuchennych i zbiorników chemicznych (wysoka formowalność, mała wytrzymałość); 3003-H14 do pokryć dachowych, elewacji i puszek napojowych (odporny na rdzę, umiarkowana wytrzymałość); 5052-H32 do zastosowań morskich i okrętowych oraz zbiorników ciśnieniowych (najlepsza spawalność, dobra odporność na korozję w wodzie słonej); 6061-T6 do ram konstrukcyjnych i części obrabianych CNC (wszechstronny, możliwość obróbki cieplnej); 7075-T651 do lotnictwa i narzędzi pracujących w wysokich naprężeniach (najwyższa wytrzymałość, mniejsza odporność na korozję). Prześlij rysunek techniczny, a my polecimy odpowiedni stop i stan twardości na piśmie.

#### Jaka jest różnica między wykończeniem walcowniczym, anodowaniem a powłoką kolorową?
Wykończenie walcownicze to powierzchnia bezpośrednio po walcowaniu — naturalny kolor aluminium, niewielkie ślady walcowania, odpowiednia do dalszej obróbki lub zastosowań przemysłowych. Anodowanie to elektrochemiczne wytwarzanie warstwy tlenkowej (zwykle o grubości 5–25 µm), które utwardza powierzchnię, zwiększa odporność na korozję i umożliwia barwienie (bezbarwne, brązowe, czarne, niestandardowy RAL). Powłoka kolorowa (PE / PVDF / SMP / FEVE) to organiczna warstwa farby nakładana w linii malowania taśmy (zwykle 15–25 µm PE do zastosowań wewnętrznych, 25–35 µm PVDF do zastosowań zewnętrznych z 10–20-letnią gwarancją). Blacha anodowana jest trwalsza i ma bardziej premiumowy wygląd; taśma z powłoką kolorową jest tańsza i lepsza do dużych wolumenów w zastosowaniach architektonicznych.

#### Czy możesz dostarczyć materiał 7075-T651 w klasie lotniczej lub zgodny ze specyfikacją AMS?
Tak. Huty w Henan i Jiangsu produkują płytę 7075-T651 o grubości od 6 mm do 200 mm, z certyfikatem GB/T 3880, ASTM B209 oraz, na życzenie, AMS-QQ-A-250/12. Czas realizacji zamówień bezpośrednio w hucie wynosi 30–45 dni; MOQ wynosi 50+ ton. Dostarczamy pełny MTC (EN 10204 3.1) i możemy zorganizować nadzór strony trzeciej (TÜV, BV, SGS) za dodatkową opłatą. Do krytycznych zastosowań lotniczych lub obronnych zalecamy ponowne badanie spektrograficzne i badanie ultradźwiękowe każdej płyty.

#### A co z cłami antydumpingowymi i taryfami Section 301 w moim kraju?
Sytuacja taryfowa zmienia się regularnie. Aktualny stan (2025): Section 301 USA obejmuje łączną efektywną taryfę 10–25% na większość pozycji HS 7606; niektóre wyroby aluminiowe podlegają cłu antydumpingowemu lub odszkodawczemu (AD/CVD) — zweryfikuj dokładny przypadek. UE stosuje środki antydumpingowe wobec chińskiej płaskiej blachy aluminiowej, które różnią się zależnie od stopu i rozmiaru — sprawdź Official Journal UE. Indie stosuje BCD oraz cło antydumpingowe na niektóre chińskie wyroby aluminiowe. Wielka Brytania po Brexicie stosuje własny cennik. Przy każdej ofercie zapewniamy wskazówki dotyczące kodów HS, a w razie wysokich taryf dla bezpośrednich przesyłek z Chin możemy kierować zamówienia przez Wietnam, Indonezję lub Malezję.

#### Jakie grubości, szerokości i długości są dostępne?
Grubość: Folia 0.13 mm do płyty 200 mm. Szerokość: standardowo 1000 / 1220 / 1250 / 1500 / 2000 / 2600 mm; do 2800 mm w specjalnym zamówieniu do huty. Długość: standardowo 2000 / 2440 / 3000 / 4000 / 6000 mm; do 12 m w specjalnym zamówieniu. Taśma: Grubość 0.13–6.0 mm, szerokość 1000–2600 mm, średnica wewnętrzna 405/505/508 mm standardowa. Koło: Średnica 50–1100 mm, grubość 0.3–6.5 mm. Specjalne rozmiary poniżej MOQ huty można ciąć lub przycinać zgodnie z Państwa specyfikacją w naszym magazynie za dodatkową opłatą $80–$200/tonę.

#### Jak weryfikujecie skład stopu i stan twardości?
Inspekcja przed wysyłką obejmuje: (1) spektrograficzną weryfikację stopu — XRF lub OES dla każdej partii, aby potwierdzić zgodność składu stopu 1xxx/3xxx/5xxx/6xxx/7xxx z MTC; (2) badanie wytrzymałości na rozciąganie i ściskanie — na próbkach zgodnie z GB/T 3880 lub ASTM B209, zwykle 1 próbka na 5 ton; (3) badanie twardości dla stanów O/H/T (Webster lub Brinell); (4) kontrolę płaskości i grubości przy użyciu płyty pomiarowej i mikrometru; (5) badanie chropowatości powierzchni dla wykończeń anodowanych lub lustrzanych (Ra ≤ określonej wartości). Do każdej przesyłki dołączamy sprawozdanie z badań z fotografiami, MTC i numerami seryjnymi.

#### Jakie warunki płatności są standardowe dla zamówień blachy lub płyty?
Standardowe warunki: : Depozyt 30% T/T przy zamówieniu, saldo 70% na podstawie kopii Listu Przewozowego. Pierwsze zamówienia mogą wymagać 40% zaliczki lub pełnego L/C. W przypadku zamówień powyżej $50,000 możemy zorganizować L/C at sight lub L/C z odroczonym terminem 30/60 dni. Zamówienia bezpośrednio w hucie na niestandardowe stopy zwykle wymagają 30% zaliczki po potwierdzeniu zamówienia oraz 70% przed wysyłką. Wszystkie proforma invoices zawierają pełną kalkulację kosztów (EXW, FOB, CIF, DDP) i podany przez hutę czas realizacji. Po 2–3 udanych zamówieniach z audytowanymi hutami możemy również zorganizować OA (open account).

## Uzyskaj wycenę blachy i płyty aluminiowej
Prześlij specyfikację stopu, wymiary, ilość i port docelowy. Odpowiemy w ciągu 24 godzin, podając cenę FOB, czas realizacji w hucie i plan zakupów — obejmujący blachę w wykończeniu walcowniczym, anodowaną, z powłoką kolorową, blachę ryflowaną i koła, a także odpowiadającą obróbkę CNC, jeśli potrzebujesz gotowych części. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
