# Silniki elektryczne i napędy z Chin | PLS Precision

> Źródła silników indukcyjnych AC, serwo, krokowych i BLDC oraz napędów z Chin — z obudowami i wałami CNC, weryfikacją sprawności IE i certyfikacją CE/UL.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/electric-motors/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zakupowa w skrócie
- Wzrost chińskiego eksportu silników elektrycznych w 2025 roku
- Co pozyskujemy w tej kategorii
- Zakresy cen FOB i co kształtuje koszt
- Realne ryzyka: zawyżanie sprawności, substytucja magnesów i luki w certyfikacji
- Dlaczego kupować silniki przez PLS Precision
- Często zadawane pytania
- Kupujesz silniki elektryczne lub niestandardowe komponenty silników w Chinach?

# Zakupy silników elektrycznych i napędów w Chinach
Chiński eksport silników elektrycznych w kodzie HS 8501 osiągnął w 2025 roku 18.6 mld USD, o 21% więcej rok do roku, przy czym sam eksport silników napędowych sięgnął 9.7 mld USD. PLS Precision zaopatruje silniki indukcyjne AC, serwo i krokowe, silniki BLDC oraz napędy z klastrów produkcyjnych Zhejiang, Jiangsu i Guangdong, łącząc je z obudowami silników, wałami i kołnierzami montażowymi obrabianymi CNC w macierzystej fabryce Sinbo — dzięki czemu jeden dostawca dostarcza silnik, napęd i precyzyjne komponenty mechaniczne.
## Specyfikacja zakupowa w skrócie

|  Pozycja |  Wartość
|  Zakres produktów |  Mikrosilnik DC (N10/N20, 3–6V); Silnik BLDC (50W–400W, 12V/24V); Silnik krokowy NEMA 17/23; Silnik indukcyjny AC (0.37–2.2 kW, IE2/IE3)
|  Zakres cen FOB |  $1.50 – $2,000
|  Typowe MOQ |  1,000 szt.; 100–500 szt.
|  Typowy czas realizacji |  4–8 tygodnie

## Wzrost chińskiego eksportu silników elektrycznych w 2025 roku
Chiński eksport silników i prądnic (HS 8501) osiągnął 18.6 mld USD w 2025 roku, o 21% więcej rok do roku, przy czym sam eksport silników napędowych wyniósł 9.7 mld USD (+21% r/r) (China Customs / IIM Industry Research, dane za cały 2025). Wzrost napędzają trzy siły: globalna adopcja pojazdów elektrycznych, ekspansja automatyzacji przemysłowej (dostawy silników do robotów przemysłowych przekroczyły 2.4 mln sztuk, +34% r/r) oraz przejście na efektywność energetyczną — dyrektywa ErP UE wymaga obecnie sprawności IE4 lub IE5 dla importowanych silników, co zmusza chińskich producentów do modernizacji. Rynek eksportowy zmienia się strukturalnie. Azja Południowo-Wschodnia i Europa to dwa największe kierunki, przy czym Azja Południowo-Wschodnia odpowiada za 26% chińskiego eksportu silników napędowych, a Europa za 19%. Import Europy z Chin wzrósł w 2025 roku o 29%, napędzany elektryfikacją pojazdów użytkowych (popyt na silniki napędowe samochodów średnich/ciężarowych +51% r/r). Ameryka Północna wzrosła tylko o 6% z powodu presji celnej, co przyspiesza tendencje regionalizacji produkcji.
## Co pozyskujemy w tej kategorii
Pokrywamy pełne spektrum silników i napędów — od mikrosilników za mniej niż dolara po przemysłowe systemy serwo — z inspekcją i certyfikacją przed wysyłką: - Silniki indukcyjne AC — jednofazowe i trójfazowe, od 0.18 kW do 7.5 kW i więcej; klasy sprawności IE1/IE2/IE3/IE4 dla rynku UE i globalnego; koń roboczy pomp, wentylatorów, przenośników i HVAC.
- Silniki serwo i napędy — systemy serwo AC od 100W do 3 kW z dopasowanymi napędami; stosowane w maszynach CNC, robotyce i urządzeniach pakujących; chińskie marki serwo (Inovance, Estun) weszły do europejskich łańcuchów dostaw przemysłu.
- Silniki krokowe — NEMA 17/23/24/34, 2-fazowe i 3-fazowe; do drukarek 3D, frezarek CNC, urządzeń medycznych i automatyzacji; ceny od USD 13–30 za sztukę FOB.
- Silniki BLDC — bezszczotkowe silniki DC do rowerów elektrycznych, dronów, wentylatorów, pomp i elektronarzędzi; 12V/24V/36V/48V; opcje wodoszczelne IP54–IP55; najszybciej rosnący segment silników.
- Napędy i sterowniki silników — przemienniki częstotliwości (VFD), napędy serwo, sterowniki BLDC i sterowniki silników krokowych; od samodzielnych sterowników po zintegrowane zestawy silnik–napęd.
- Obudowy, wały i kołnierze obrabiane CNC — macierzysta fabryka Sinbo obrabia precyzyjne obudowy silników (aluminium), wały wyjściowe (stal/stal nierdzewna), kołnierze montażowe i pokrywy, aby łączyć je z zaopatrywanymi silnikami w aplikacjach niestandardowych.

## Zakresy cen FOB i co kształtuje koszt
Ceny silników kształtuje moc znamionowa, klasa sprawności i pozycjonowanie marki. Poniżej orientacyjne ceny FOB (USD) ze zweryfikowanych ofert dostawców Made-in-China i Alibaba z lat 2025–2026:
|  Produkt |  Zakres cen FOB (USD) |  Typowe MOQ
|  Mikrosilnik DC (N10/N20, 3–6V) |  $1.50 – $6.50 |  1,000 szt.
|  Silnik BLDC (50W–400W, 12V/24V) |  $10.00 – $16.50 |  1,000 szt.
|  Silnik krokowy NEMA 17/23 |  $13.00 – $30.00 |  100–500 szt.
|  Silnik indukcyjny AC (0.37–2.2 kW, IE2/IE3) |  $25.00 – $100.00 |  50–100 szt.
|  Silnik indukcyjny AC (5.5–7.5 kW, IE3) |  $150.00 – $500.00 |  10–50 szt.
|  Zestaw silnik serwo + napęd (400W–750W) |  $100.00 – $500.00 |  10–50 zest.
|  Zestaw silnik serwo + napęd (1.5–3 kW) |  $500.00 – $2,000.00 |  5–10 zest.
|  Przemiennik częstotliwości VFD (0.75–7.5 kW) |  $30.00 – $200.00 |  50–100 szt.
Rozstrzał cen wynika z czterech czynników: klasa sprawności (silniki IE4/IE5 kosztują o 40–80% więcej niż IE2, ale są obowiązkowe przy imporcie do UE), jakość magnesów (magnesy NdFeB z metali ziem rzadkich w silnikach wysokosprawnych — zmienność cen metali ziem rzadkich bezpośrednio wpływa na koszt), marka łożysk (SKF/NSK vs krajowe) oraz certyfikacja (CE/UL/CCC). Marża brutto 20–35% jest realna po inspekcji, weryfikacji sprawności i frachcie.
## Realne ryzyka: zawyżanie sprawności, substytucja magnesów i luki w certyfikacji
Silniki elektryczne niosą trzy konkretne ryzyka zakupowe, które drogo kosztują importerów: - Zawyżanie klasy sprawności — silnik opisany jako IE3 może faktycznie osiągać poziom IE2. Różnicę można zmierzyć na hamowni, ale jest niewidoczna w karcie katalogowej. Celnia UE może odrzucić silniki, które nie przejdą weryfikacji sprawności, a kary z dyrektywy ErP są znaczące. Badamy rzeczywistą sprawność na jednostkach próbnych obciążeniem na hamowni, a nie etykietę.
- Substytucja magnesów — silniki wysokosprawne używają magnesów NdFeB (neodym) z metali ziem rzadkich. Gdy ceny metali ziem rzadkich rosną, niektórzy dostawcy podstawiają tańsze magnesy ferrytowe lub zmniejszają objętość magnesów, pogarszając moment i sprawność. Weryfikujemy typ i objętość magnesów przez demontaż i analizę materiałową.
- Luki w certyfikacji — certyfikaty CE i UL mogą dotyczyć innego modelu lub być przeterminowane. Dla silników do UE dyrektywa ErP wymaga zgodności z IE4 lub IE5 (nie sam znak CE). Dla silników do USA właściwą normą jest UL 1004. Weryfikujemy numery certyfikatów w bazach jednostek wystawiających, a dla przesyłek do UE potwierdzamy, że klasa sprawności spełnia aktualny próg ErP.
Nasze kontrole przy każdym zamówieniu silników i napędów: - Weryfikacja sprawności — badania na hamowni na jednostkach próbnych, aby potwierdzić, że deklarowane klasy IE odpowiadają rzeczywistej wydajności.
- Inspekcja magnesów — demontaż i analiza materiałowa w celu potwierdzenia typu i objętości magnesów NdFeB w silnikach z magnesami trwałymi.
- Inspekcja łożysk i uzwojeń — weryfikacja marki łożysk (SKF, NSK, krajowe), czystości miedzi uzwojeń i klasy izolacji (F lub H).
- Badania hałasu i drgań — pomiar dB i prędkości drgań, aby potwierdzić powtarzalność jakości, zwłaszcza dla silników serwo i precyzyjnych.
- Planowanie ceł i kodów HS — silniki w HS 8501 podlegają różnym stawkom celnym według podkodów; napędy silników w HS 8504 mają odrębne cła. Prawidłowo klasyfikujemy i sygnalizujemy ekspozycję celną, zanim się zobowiążesz.

## Dlaczego kupować silniki przez PLS Precision
Cztery przewagi strukturalne: - Możliwości CNC wspierane fabrycznie — macierzysta fabryka Sinbo obrabia obudowy silników (odlewy ciśnieniowe i profile aluminiowe), wały wyjściowe (stal/stal nierdzewna), kołnierze montażowe, pokrywy i obudowy wentylatorów chłodzących. Kupujący potrzebujący niestandardowych komponentów mechanicznych silników — atypowych wałów, dedykowanych obudów lub zintegrowanych rozwiązań montażowych — otrzymują zaopatrzenie silników i precyzyjne prace metalowe od jednego dostawcy.
- Zrozumienie techniczne — fabryka Sinbo codziennie używa silników, napędów i systemów CNC. Rozumiemy specyfikacje silników z perspektywy inżyniera, nie tylko handlowca. To oznacza, że potrafimy ocenić, czy rzeczywista wydajność silnika odpowiada deklarowanej klasie sprawności — czego czyste firmy handlowe nie potrafią.
- Baza w Dongguan — w samym środku łańcucha dostaw silników — Guangdong to główny klaster produkcji silników (Dongguan, Shenzhen, Foshan), a dodatkowymi węzłami są Zhejiang (Ningbo, Hangzhou, Wenling) i Jiangsu. Fizycznie jesteśmy w klastrze Guangdong z dostępem do fabryk tego samego dnia.
- Obsługa zgodności z ErP UE — dyrektywa ErP UE wymaga sprawności IE4 lub IE5 dla importowanych silników. Weryfikujemy klasę sprawności badaniem na hamowni, a nie deklaracjami z etykiety, i sygnalizujemy wymóg ErP przed zobowiązaniem, abyś nie stanął w obliczu odrzucenia celnej.
Nie akceptujemy etykiet IE3 za dobre pieniądze, gdy wymagane jest IE4, i nie wyślemy silnika z podstawionymi magnesami bez ujawnienia — bo odrzucenie celne lub awaria w terenie kosztują nieskończenie więcej niż badania.
## Często zadawane pytania

#### Czy PLS zaopatruje silniki razem z obudowami lub wałami obrabianymi CNC?
Tak — to nasza kluczowa przewaga. Macierzysta fabryka Sinbo obrabia CNC obudowy silników (aluminium), wały wyjściowe (stal/stal nierdzewna), kołnierze montażowe, pokrywy i komponenty chłodzące. Silniki i napędy zaopatrujemy z klastrów Guangdong, Zhejiang i Jiangsu, a niestandardowe komponenty mechaniczne obrabiamy we własnym zakładzie. Kupujący potrzebujący atypowych wałów, dedykowanych obudów lub zintegrowanych rozwiązań montażowych otrzymują silnik i precyzyjne prace metalowe od jednego dostawcy, według jednego standardu jakości.

#### Jakie są typowe MOQ i czasy realizacji dla silników elektrycznych z Chin?
MOQ bardzo się różnią: mikrosilniki DC od 1,000 sztuk; silniki BLDC i krokowe od 500–1,000; standardowe silniki indukcyjne AC od 50–100 sztuk; zestawy silnik serwo i napęd od 5–50 zestawów. Czas produkcji to 20–35 dni dla modeli standardowych; specyfikacje niestandardowe (atypowy wał, dedykowana obudowa, specjalne napięcie) wymagają 4–8 tygodni. Małe/lekkie silniki jadą lotniczo (5–7 dni); przemysłowe płyną morzem (30–45 dni) ze względu na wagę. Potwierdzamy rzeczywisty harmonogram z fabryką, zanim się zobowiążesz.

#### Jak weryfikujecie deklarowane klasy sprawności silników (IE2/IE3/IE4)?
Badamy rzeczywistą sprawność obciążeniem na hamowni na próbie statystycznej — mierząc moc wejściową, moc wyjściową i obliczając sprawność przy obciążeniu znamionowym. Dyrektywa ErP UE wymaga IE4 lub IE5 dla importowanych silników, a deklarowanie IE3, gdy silnik osiąga IE2, to znane oszustwo. Demontujemy również silniki z magnesami trwałymi, aby zweryfikować typ i objętość magnesów NdFeB, bo substytucja magnesów (zamiana neodymu na tańszy ferryt) pogarsza moment i sprawność. Jeśli deklaracja sprawności nie zgadza się z wynikiem badania, nie kontynuujemy z tym dostawcą.

#### Jakich certyfikatów potrzebują silniki elektryczne na rynki UE i USA?
W UE silniki potrzebują oznakowania CE i muszą spełniać wymagania sprawności dyrektywy ErP (Energy-related Products) — IE4 lub IE5 dla większości kategorii silników według stanu na 2025. Wymagana jest też zgodność z RoHS. W USA oczekiwana jest norma UL 1004 (Standard for Electric Motors) lub certyfikat UL, a efektywność energetyczna musi spełniać normy DOE (Department of Energy). Na rynek chiński obowiązuje certyfikacja CCC. Każdy numer certyfikatu weryfikujemy w bazie jednostki wystawiającej i potwierdzamy klasę sprawności badaniem na hamowni — nie tylko deklaracjami z etykiety.

#### Co z dostawami magnesów z metali ziem rzadkich i zmiennością cen?
Magnesy NdFeB (neodym) z metali ziem rzadkich są krytyczne dla wysokosprawnych silników z magnesami trwałymi — silników serwo, BLDC i indukcyjnych IE4/IE5. Ceny metali ziem rzadkich są zmienne, a gdy gwałtownie rosną, niektórzy dostawcy podstawiają tańsze magnesy ferrytowe lub zmniejszają objętość magnesów, pogarszając parametry. Monitorujemy trendy cen metali ziem rzadkich, weryfikujemy typ i objętość magnesów przez demontaż i analizę materiałową jednostek próbnych i sygnalizujemy kupującym ryzyko cenowe, zanim się zobowiążą. Dla kupujących zaniepokojonych ciągłością dostaw możemy wskazać dostawców z pionowo zintegrowanymi łańcuchami metali ziem rzadkich.

#### Czy zaopatrujecie zestawy silnik serwo i napęd do urządzeń automatyzacji?
Tak. Zaopatrujemy kompletne zestawy silnik serwo i napęd (od 100W do ponad 3 kW) z klastrów Guangdong i Zhejiang, w tym chińskie marki, które weszły do europejskich łańcuchów dostaw przemysłu (Inovance, Estun). Możemy je połączyć ze sprzęgłami, wspornikami montażowymi i precyzyjnymi wałami obrabianymi CNC w macierzystej fabryce Sinbo, tworząc kompletne pakiety gotowe do automatyzacji. Dla zastosowań w robotach przemysłowych — gdzie popyt na silniki serwo wzrósł w 2025 o 34% — rozumiemy wymagania precyzyjne i odpowiednio testujemy.

## Kupujesz silniki elektryczne lub niestandardowe komponenty silników w Chinach?
Wyślij nam specyfikacje silników, rysunki lub opis produktu. Odpowiemy w ciągu 24 godzin planem zakupowym obejmującym dobór silnika, komponenty obrabiane CNC, weryfikację sprawności, certyfikację i koszt całkowity. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
