# Przemysłowe komponenty elektryczne z Chin | PLS Precision

> Źródła komponentów niskonapięciowych (MCCB, MCB, styczniki, przekaźniki, łączniki) z Chin. Klaster Wenzhou, certyfikaty CE/UL/IEC, OEM/ODM, FOB od $0.30.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/electrical-equipment/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zakupowa w skrócie
- Dlaczego kupować przemysłowe komponenty elektryczne w Chinach
  - Największa baza produkcyjna
  - Przewaga kosztowa 30–60%
  - Pełne pokrycie norm
- Klastry produkcji komponentów elektrycznych w Chinach
- Zakres produktów: co pozyskujemy
- Normy, certyfikaty i zgodność
- Cennik: przedziały FOB i czynniki kosztowe
- Logistyka, kody HS i zgodność handlowa
  - ⚠ Uwagi dotyczące zgodności handlowej
- Dlaczego kupować przemysłowe komponenty elektryczne przez PLS Precision
  - 🔨 Niestandardowe obudowy i prace metalowe
  - 🔎 Weryfikacja antypodróbowa
  - 📦 Zaopatrzenie w kontenerze mieszanym
  - 📍 Dostęp do Delty Rzeki Perłowej i Wenzhou
- Często zadawane pytania
- Zamów wycenę przemysłowych komponentów elektrycznych

# Zakupy przemysłowych komponentów elektrycznych w Chinach
Chiny są największym na świecie eksporterem komponentów elektrycznych niskiego napięcia — same w Q1 2026 wyeksportowały $6.71B (o 19.9% więcej r/r wg China Customs). PLS Precision zaopatruje MCCB, MCB, styczniki, przekaźniki, łączniki, rozdzielnice i komponenty inteligentne bezpośrednio z klastra produkcyjnego Wenzhou–Yueqing, dodając we własnym zakładzie obudowy obrabiane CNC, listwy zaciskowe i wsporniki szyn zbiorczych.
## Specyfikacja zakupowa w skrócie

|  Pozycja |  Wartość
|  Zakres produktów |  MCB 1P / 2P / 3P; RCCB 2P / 4P; MCCB; Stycznik AC
|  Typowa specyfikacja |  6–63 A, 4.5/6/10 kA, IEC 60898; 25–63 A, 30 mA, Type A/AC; 100–630 A, 25–50 kA, IEC 60947-2
|  Zakres cen FOB |  $0.30 – $120 / szt.
|  Typowy czas realizacji |  3–6 tygodnie
|  Kluczowe normy |  IEC 60898-1; IEC 62271-100 / -200; UL 489
|  Główne regiony dostaw |  Wenzhou-Yueqing; Suzhou; Szanghaj; Tianjin; Wenzhou Lishui

## Dlaczego kupować przemysłowe komponenty elektryczne w Chinach
Globalny rynek komponentów elektrycznych był wyceniany na 1.272 bln USD w 2024 roku i ma osiągnąć 1.576 bln USD do 2031 roku, rosnąc w tempie 3.1% CAGR (IndustryArc). Chiny są największym pojedynczym producentem i eksporterem, z szacowanymi 39.6% udziału w rynku globalnym do 2031 roku. Chiński eksport aparatury niskonapięciowej w Q1 2026 osiągnął 6.71 mld USD, o 19.9% więcej rok do roku (China Customs za China Chamber of Electrical & Mechanical Products).
### Największa baza produkcyjna
Sam Wenzhou-Yueqing (Zhejiang) gromadzi tysiące producentów komponentów elektrycznych. Chiny produkują więcej wyłączników niskonapięciowych, styczników i przekaźników niż jakikolwiek inny kraj na świecie.
### Przewaga kosztowa 30–60%
Ceny FOB prosto z fabryki dla równoważnych produktów z certyfikatami IEC/UL są zazwyczaj o 30–60% niższe od cen katalogowych Schneider, ABB lub Siemens na rynkach zachodnich — bez poświęcania certyfikacji ani jakości.
### Pełne pokrycie norm
Chińskie fabryki produkują wg IEC 60898 (MCB), IEC 60947 (sterowanie przemysłowe), IEC 62271 (rozdzielnice nn), UL 489 / 1077, GB 10963 oraz CE/RoHS/REACH. Każda specyfikacja, której potrzebuje zachodni kupujący, jest dostępna. Struktura eksportu Q1 2026 według kategorii (China Customs, USD):• Łączniki: $820M (+8.7%) • Przekaźniki: $490M (+11.6%) • Wyłączniki automatyczne: $440M (+12.0%) • Bezpieczniki: $130M (+30.2%) • Inna ochrona obwodów: $260M (+16.4%) • Złączki (największy segment wzrostu, +szybki wzrost r/r napędzany przez 5G, EV i automatyzację przemysłową)
## Klastry produkcji komponentów elektrycznych w Chinach
Chiński przemysł elektryczny niskiego napięcia koncentruje się w Wenzhou–Yueqing (Zhejiang) i kilku miastach satelickich. Ta gęstość tworzy zaciekłą konkurencję cenową, szybki rozwój nowych produktów i dojrzałą infrastrukturę eksportową:
|  Klaster |  Prowincja |  Branże specjalne |  Znani gracze
|  Wenzhou-Yueqing |  Zhejiang |  MCB, MCCB, RCCB, styczniki, przekaźniki, łączniki, rozdzielnice — serce branży |  XUCKY, Delixi, Chint, Hongli, Mingri, Delixi
|  Suzhou |  Jiangsu |  Zestawy rozdzielnic niskonapięciowych, OEM/ODM dla marek międzynarodowych |  Suzhou Zhongling (eksport do Afryki, na Bliski Wschód, do Ameryki Płd. i UE pod markami zamawiających)
|  Szanghaj |  Szanghaj |  Komponenty wyższej klasy, inteligentne wyłączniki, produkcja rozdzielnic |  Dział R&D Delixi Szanghaj, wyspecjalizowani producenci klasy ABB/Schneider
|  Tianjin |  Tianjin |  Rozdzielnice SN, wyłączniki próżniowe, przepusty transformatorowe |  Tianjin worlds, Bodian
|  Wenzhou Lishui |  Zhejiang |  Rozdzielnice, skrzynki przyłączeniowe, obudowy |  Różne prywatne fabryki
Sam Alibaba zwraca ponad 50,000 aktywnych chińskich dostawców przy wyszukiwaniu “circuit breaker” lub “contactor” — plus kolejne 30,000+ dla “electrical switch” i 20,000+ dla “relay.” PLS shortlistuje 20–30 zweryfikowanych fabryk w każdej kategorii do rzeczywistego RFQ.
## Zakres produktów: co pozyskujemy
PLS zaopatruje pełen zakres aparatury niskonapięciowej — od pojedynczych komponentów po zmontowane rozdzielnice:
#### Wyłączniki automatyczne
- MCB (Miniature) 1–125 A
- MCCB (Moulded Case) 100–6,300 A
- ACB (Air) 400–6,300 A
- RCCB / RCBO / ELCB (RCD)
- VCB (Vacuum) MV
- DC MCB do fotowoltaiki / baterii

#### Styczniki i przekaźniki
- Styczniki AC 9–620 A
- Styczniki DC
- Styczniki do zastosowań specjalnych
- Przekaźniki mocy, przekaźniki PCB
- Przekaźniki półprzewodnikowe
- Przekaźniki termiczne przeciążeniowe

#### Łączniki i gniazda
- Łączniki krzywkowe
- Przełączniki zmiany (ATS)
- Rozłączniki / izolatory
- Przyciski, łączniki wyboru
- Inteligentne WiFi MCB / wyłączniki

#### Urządzenia ochronne
- Bezpieczniki cylindryczne (gG/aM)
- Bezpieczniki nożowe NH
- Bezpieczniki mikro
- Ograniczniki przepięć (SPD)
- Wyłączniki ochrony silników
- Ochrona różnicowoprądowa

#### Rozdzielnice i obudowy
- Rozdzielnice MCB
- Szafy rozdzielcze (XL-21, GGD, GCK)
- Skrzynki łączeniowe PV
- Skrzynki przyłączeniowe, listwy zaciskowe
- Opaski kablowe i kanały instalacyjne

#### Złączki i przewody
- Listwy zaciskowe (sprężynowe / śrubowe)
- Zaciski IDC (wtłaczane)
- Kable niskonapięciowe i przewody instalacyjne
- Wtyczki i gniazda przemysłowe
- Akcesoria szyn DIN
Zestawienia na zamówienie: Fabryka CNC Sinbo może wyprodukować niestandardowe obudowy, obudowy listew zaciskowych i wsporniki szyn zbiorczych zintegrowane z zaopatrywanymi wyłącznikami — jeden dostawca, jedna wysyłka, jeden standard QC.
## Normy, certyfikaty i zgodność
Komponenty elektryczne niskiego napięcia są definiowane przez normy międzynarodowe. Dopasuj dokładnie tę certyfikację, której wymaga Twój rynek:
|  Standardowa |  Zakres |  Typowe oznakowanie
|  IEC 60898-1 |  MCB do instalacji domowych i podobnych |  CE / CCC / VDE
|  IEC 60947-1 / -2 / -3 / -4-1 |  Aparatura przemysłowa: MCCB, ACB, styczniki, rozruszniki |  CE / TÜV / CCC
|  IEC 62271-100 / -200 |  Rozdzielnice i aparatura wysokiego napięcia |  CE / KEMA
|  UL 489 |  Wyłączniki w obudowie (USA) |  UL listed
|  UL 1077 |  Zabezpieczenia uzupełniające (USA) |  UL recognized
|  EN 50549 / VDE-AR-N 4105 |  Wymagania dla przyłączeń do sieci i PV (UE) |  VDE / TÜV
|  GB 10963 / GB 14048 |  Chińskie normy krajowe (obowiązkowe CCC) |  CCC
Uwaga na ryzyko podróbek: Rynek aparatury niskonapięciowej to jedna z najbardziej podrabianych kategorii na świecie — fałszywe oznakowania CE/CCC są powszechne. PLS zaopatruje się wyłącznie w fabrykach z weryfikowalnymi numerami certyfikatów i audytuje certyfikaty u jednostki wystawiającej (TÜV Rheinland, VDE, TÜV SÜD, UL, CNCA) przed wysyłką.
## Cennik: przedziały FOB i czynniki kosztowe
Ceny zależą od typu, prądu znamionowego, zdolności zwarciowej i certyfikacji. Typowe przedziały FOB dla zamówień kontenerowych:
|  Produkt |  Specyfikacja |  Przedział FOB (USD)
|  MCB 1P / 2P / 3P |  6–63 A, 4.5/6/10 kA, IEC 60898 |  $0.30–$2.50 / szt.
|  RCCB 2P / 4P |  25–63 A, 30 mA, Type A/AC |  $1.50–$5.00 / szt.
|  MCCB |  100–630 A, 25–50 kA, IEC 60947-2 |  $8–$120 / szt.
|  Stycznik AC |  9–95 A, 3P, cewka 220/380 V |  $1.50–$18 / szt.
|  Przekaźnik termiczny przeciążeniowy |  0.1–93 A, w parze ze stycznikiem |  $2.50–$15 / szt.
|  Szafa rozdzielcza (XL-21) |  800×2000×600 mm, zmontowana |  $300–$1,200 / szt.
|  Inteligentny WiFi MCB (2P, 40 A, Tuya) |  Z integracją z aplikacją |  $9–$25 / szt.
Czynniki kosztowe: zawartość miedzi (srebrzone styki dodają $0.10–$0.50/szt. w wersjach wysokich), zdolność zwarciowa, premia za certyfikację (oznakowanie CE to zwykle 15–25% powyżej podstawowego CCC) i próg ilościowy. Cenę dla pierwszych zamówień można negocjować w dół o 5–15% od progu MOQ jeśli możesz zobowiązać się do prognozy wolumenu na 6 miesięcy.
## Logistyka, kody HS i zgodność handlowa
Komponenty elektryczne niskiego napięcia klasyfikuje się pod HS Code 8536 (aparatura do przełączania, ochrony i łączenia obwodów elektrycznych) oraz 8538 (części): - 8536.20 — Wyłączniki automatyczne
- 8536.30 — Aparatura do ochrony obwodów elektrycznych (bezpieczniki, przepięcia)
- 8536.41 / .49 — Przekaźniki
- 8536.50 — Łączniki (przyciskowe, krzywkowe itd.)
- 8536.69 / .90 — Wtyczki, gniazda, listwy zaciskowe
- 8537 — Płyty, szafy, konsole (zmontowane szafy rozdzielcze)
- 8538.10 / .90 — Części do rozdzielnic i szaf sterowniczych

### ⚠ Uwagi dotyczące zgodności handlowej
- US Section 301: łączne efektywne cło ~7.5–25% na większości pozycji HS 8536 / 8537 / 8538 (zweryfikuj według dokładnego kodu)
- UE: brak specyficznego antydumpingu na chińskie komponenty niskonapięciowe, ale CE / RoHS / REACH obowiązkowe
- Indie/Brazylia/Arabia Saudyjska: obowiązkowa lokalna certyfikacja (BIS, INMETRO, SASO) — dolicz 8–12 tygodni na pierwszą rejestrację
- Większość komponentów nie jest towarem niebezpiecznym — standardowy transport morski, bez dopłaty za materiały niebezpieczne
Pakowanie i czas realizacji: Standardowe kartony eksportowe (10–20 szt./karton dla MCB; 1–4 szt./karton dla MCCB), kontener 20ft pomieści 18–22 ton. Standardowy czas realizacji: 3–6 tygodni produkcji + 25–40 dni frachtu morskiego. Komponenty inteligentne / niestandardowe dodają 2–3 tygodnie.
## Dlaczego kupować przemysłowe komponenty elektryczne przez PLS Precision
PLS Precision jest spółką handlową grupySinbo Precision Manufacturing Group — fabryka o powierzchni 34,000 m² w Dongguan. Dostarczamy zasięg łańcucha dostaw firmy handlowej z Wenzhou i głębię inżynierską producenta CNC:
### 🔨 Niestandardowe obudowy i prace metalowe
Sinbo obrabia niestandardowe obudowy rozdzielnic, obudowy listew zaciskowych, wsporniki szyn zbiorczych i wsporniki montażowe we własnym zakładzie. Połącz je z zaopatrywanymi wyłącznikami, aby otrzymać gotową rozdzielnicę — jeden dostawca, jeden raport QC.
### 🔎 Weryfikacja antypodróbowa
Audytujemy certyfikaty CE / CCC / UL / TÜV u jednostki wystawiającej dla każdej przesyłki. Losowe badania próbek obejmują 10× cykli zdolności zwarciowej, 1000× operacji mechanicznych, próbę wytrzymałości dielektrycznej i nagrzewanie wg IEC 60898 / 60947.
### 📦 Zaopatrzenie w kontenerze mieszanym
Połącz MCB, styczniki, obudowy, listwy zaciskowe i dławiki kablowe w jednym kontenerze 20ft. Konsolidujemy QC, pakowanie, dokumentację i fracht w jedną dostarczoną jednostkę — bez konieczności koordynowania pięciu dostawców.
### 📍 Dostęp do Delty Rzeki Perłowej i Wenzhou
Dongguan leży 1 godzinę od portu w Shenzhen dla logistyki eksportowej; odbywamy 4–6 wizyt w fabrykach Wenzhou miesięcznie — kwalifikacja nowych dostawców, audyty jakości i nadzór produkcji. Szybsze rozwiązywanie problemów, niż mógłby to zapewnić jakikolwiek zamorski kupujący.
## Często zadawane pytania

#### Jaki jest MOQ dla komponentów elektrycznych niskiego napięcia z Chin?
Dla standardowych pozycji katalogowych typowy MOQ to 200–500 sztuk na numer katalogowy. Dla produktów z własną marką (OEM) MOQ wynosi zwykle 1,000–5,000 sztuk, aby uzasadnić przygotowanie form i etykiet. Zmontowane szafy rozdzielcze mają zwykle MOQ 5–20 sztuk na konfigurację. Konsolidujemy mniejsze zamówienia wielu klientów, aby obniżyć efektywny MOQ.

#### Czy chińskie komponenty niskonapięciowe są bezpieczne — słyszałem o fałszywych znakach CE?
Podrabianie to realne ryzyko w tej kategorii — niektóre fabryki drukują znaki CE bez rzeczywistej certyfikacji. PLS ogranicza to ryzyko poprzez: (1) audyt każdego certyfikatu w bazie jednostki wystawiającej (TÜV Rheinland, VDE, TÜV SÜD, UL, CNCA), (2) żądanie raportu badań z pełnym pokryciem punktów normy, (3) losowe powtórne badania w niezależnym laboratorium przy pierwszych zamówieniach i (4) wizyty w fabrykach w celu sprawdzenia na miejscu produkcji i wyposażenia badawczego. Nie współpracujemy z żadną fabryką, która nie potrafi udowodnić aktualnej certyfikacji.

#### Czy możecie produkować wyłączniki pod naszą marką własną?
Tak — OEM/ODM pod Twoją marką to standard w chińskich fabrykach aparatury niskonapięciowej. Typowy MOQ dla OEM to 1,000–5,000 sztuk na model, 2–4 tygodnie na zatwierdzenie projektu etykiety i opakowania oraz 4–6 tygodni na produkcję. Nazwa Twojej marki, logo i wszelka certyfikacja marki własnej (ponowne badanie na Twoje nazwisko) są dostępne. Suzhou Zhongling prowadzi na przykład OEM dla marek takich jak ETC, Seletra, Stronger i GIE — ponad 5,000 niestandardowych numerów katalogowych w aktywnej produkcji.

#### Jaką zdolność zwarciową osiągają typowo chińskie MCB i MCCB?
Chińskie MCB wg IEC 60898 występują typowo w zdolnościach zwarciowych 4.5 kA, 6 kA i 10 kA. MCCB wg IEC 60947-2 są dostępne od 25 kA do 150 kA przy 415 V. Dla zastosowań przemysłowych wymagających wyższej zdolności wyłączania zaopatrujemy standardowo MCCB 25–50 kA, a urządzenia 65–85 kA od wyspecjalizowanych producentów. Zawsze podawaj zdolność zwarciową jako Icu (graniczną) i Ics (eksploatacyjną) wg IEC 60947-2.

#### Jak weryfikujecie zdolność zwarciową i trwałość elektryczną?
Inspekcja przed wysyłką obejmuje: operacje mechaniczne (typowo 8,500–20,000 cykli wg IEC 60898), wytrzymałość dielektryczną (2.5 kV / 1 min), nagrzewanie przy prądzie znamionowym (maks. 60–70 K), wyłączanie zwarć przy Icu w certyfikowanym laboratorium badań (na próbkach) oraz Weryfikacja klasy IP dla produktów zewnętrznych lub montowanych w miejscach wilgotnych. Dla zamówień krytycznych zlecamy niezależne badanie TÜV lub Intertek za dodatkową opłatą.

#### A co z inteligentnymi wyłącznikami z funkcjami IoT?
Inteligentne WiFi MCB, inteligentne RCCB ze zdalnym monitoringiem oraz wyłączniki zgodne z Tuya / SmartLife są szeroko dostępne w fabrykach Wenzhou. Typowy przedział FOB to $9–$25 za sztukę dla jednostek 2P/40A zgodnych z Tuya z monitoringiem przez aplikację. Napięcie, prąd, upływ i temperaturę można śledzić zdalnie. Pamiętaj, że inteligentne wyłączniki często mają 2–3 tygodnie czasu produkcji i wymagają umowy OEM z Tuya przy zmianie marki.

#### Jakie warunki płatności są standardem przy zamówieniach komponentów elektrycznych?
Warunki standardowe: 30% zadatku T/T przy zamówieniu, 70% salda po otrzymaniu kopii konosamentu (Bill of Lading). Pierwsze zamówienia mogą wymagać 40% zadatku lub pełnego L/C. Dla zamówień powyżej $50,000 możemy zorganizować L/C przy podaniu lub odroczony L/C 30/60-dniowy. Niektóre większe chińskie fabryki akceptują też OA (open account) po 2–3 udanych zamówieniach. Wszystkie faktury proforma zawierają pełny rozkład kosztów (EXW, FOB, CIF, DDP).

#### Czy możecie skonsolidować komponenty elektryczne z innymi kategoriami w jednym kontenerze?
Tak. To mocna przewaga. Połącz MCB, styczniki i przekaźniki z Wenzhou z obudowami obrabianymi CNC lub innymi komponentami w jednym kontenerze. PLS prowadzi skonsolidowaną listę pakową, dokumentację certyfikatów zgodności i jedną rezerwację frachtu. Typowe połączenie: komponenty elektryczne + elementy złączne + niestandardowe prace metalowe + obudowy z blach. Oszczędza 20–40% narzutów na przesyłkę w porównaniu z samodzielną koordynacją wielu dostawców.

## Zamów wycenę przemysłowych komponentów elektrycznych
Wyślij nam BOM, listę części, a nawet zdjęcie potrzebnych wyłączników/styczników. Odpowiemy w ciągu 24 godzin cenami FOB, czasem realizacji i planem zakupowym — obejmującym części katalogowe, OEM z własną marką i dopasowane obudowy. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
