# Pozyskiwanie hydrauliki i pneumatyki z Chin | PLS Precision

> Pozyskiwanie systemów hydraulicznych i pneumatycznych z Chin. Eksport $62.8B rocznie, zawory FOB od $1.20, cylindry od $5. Bloki CNC i pokrywy od OEM.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/hydraulic-pneumatic-systems/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zakupowa w skrócie
- Dlaczego pozyskiwać systemy hydrauliczne i pneumatyczne z Chin
  - Rekordowa skala eksportu
  - Przewaga kosztowa
  - Kompletny łańcuch dostaw
- Krajobraz podaży hydrauliki i pneumatyki w Chinach
- Kluczowe kategorie produktów i kody HS
- Rozbicie cen: przedziały FOB według produktów
  - ⚠ Uważaj na ukryte czynniki kosztowe
- Kluczowe normy i certyfikaty
  - 🌐 Normy międzynarodowe (ISO / ANSI / NFPA)
  - 🇨🇳 Chińskie normy krajowe (GB / GB/T)
- Logistyka, cła i kwestie wysyłkowe
  - 📦 Pakowanie do eksportu
  - 🚚 Mode transportu
- Typowe obawy nabywców — i jak PLS je rozwiązuje
  - Spójność jakości uszczelnień i komponentów
  - Czystość i zgodność z ISO 4406
  - Własność intelektualna przy blokach zaworowych na zamówienie
  - Wizyty fabryczne i audyty na linii
  - Załadunek kontenerów mieszanych SKU
  - Gwarancja, zwroty i serwis posprzedażowy
- Dlaczego pozyskiwać systemy hydrauliczne i pneumatyczne przez PLS Precision
  - 🔧 Obrabiane CNC komponenty zaworów we własnym zakładzie
  - 🏭 Dostęp do klastrów w 1–3 godziny
  - 📊 Przejrzyste rozbicie kosztów
  - 📜 Kompletna dokumentacja eksportowa
  - Typowe komponenty, które pozyskujemy lub obrabiamy CNC
- Często zadawane pytania
- Poproś o wycenę komponentów hydraulicznych lub pneumatycznych

# Pozyskiwanie systemów hydraulicznych i pneumatycznych z Chin
Chińska branża hydrauliki i pneumatyki osiągnęła w 2024 r. produkcję przemysłową o wartości ¥1,609 mld (CMPA) i rekordowy eksport $62.8 mld — pierwszy rok, w którym chiński eksport komponentów hydraulicznych i pneumatycznych przewyższył import. PLS Precision łączy fabrykę CNC o powierzchni 34,000 m² w Dongguan ze zweryfikowanymi relacjami OEM w klastrach Jiangsu, Zhejiang, Shandong i Guangdong, dostarczając korpusy zaworów, pokrywy końcowe cylindrów, bloki rozdzielaczy oraz kompletne podzespoły.
## Specyfikacja zakupowa w skrócie

|  Pozycja |  Wartość
|  Zakres produktów |  Zawór elektromagnetyczny pneumatyczny (seria 4V / 2V / 3V); Zawór mosiężny ręczny / pociągowy; Mini cylinder pneumatyczny (ISO 6432 / MAL); Standardowy cylinder pneumatyczny ze śrubą rozporową (SC / SU)
|  Zakres cen FOB |  $0.10 – $900
|  Typowe MOQ |  10 – 100 szt.; 5 – 50 szt.
|  Typowy czas realizacji |  6–12 miesiąc
|  Główne regiony dostaw |  Jiangsu (Changzhou / Wuxi / Suzhou); Zhejiang (Ningbo / Wenzhou / Yuyao); Shandong (Yantai / Weifang); Anhui (Ningguo); Shanghai

## Dlaczego pozyskiwać systemy hydrauliczne i pneumatyczne z Chin
Systemy hydrauliczne i pneumatyczne są mięśniem współczesnego przemysłu — każdy wysięgnik koparki, prasa fabryczna i linia pakująca działa na napędzie hydraulicznym lub pneumatycznym. Przewiduje się, że globalny rynek hydrauliki i pneumatyki osiągnie $58.5 mld do 2030 r., rosnąc w tempie 4.2% CAGR (Grand View Research, 2024), a Chiny są obecnie największym eksporterem na świecie, przekształcając wieloletni deficyt importowy w strukturalną nadwyżkę handlową.
### Rekordowa skala eksportu
Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Hydraulicznego, Pneumatycznego i Uszczelnień (CMPA) podało produkcję przemysłową za 2024 r. w wysokości ¥1,609 mld (+6.6% r/r), podzieloną na hydraulikę (¥782 mld), pneumatykę (¥376 mld) i uszczelnienia (¥430 mld). Eksport hydrauliki i pneumatyki w 2024 r. osiągnął $62.8 mld — nowy rekord wszech czasów i pierwszy rok, w którym eksport przewyższył import.
### Przewaga kosztowa
Ceny FOB w Chinach dla towarowych zaworów elektromagnetycznych pneumatycznych (seria 4V / 2V / 3V) zaczynają się od $1.20/szt. (Xhnotion, Made-in-China), mosiężne zawory ręczne od $2.40/szt., kompaktowe cylindry pneumatyczne od $5–$15/szt., a cylindry pneumatyczne ze śrubą rozporową od $10–$30/szt.. Zawory rozdzielacze hydrauliczne (ISO 4401 / NG6 / NG10) zaczynają się od $20–$50/szt. dla odmian towarowych.
### Kompletny łańcuch dostaw
Samo Zhejiang i Jiangsu skupiają ponad 9,700 przedsiębiorstw hydraulicznych i pneumatycznych (5,747 w Zhejiang + 3,999 w Jiangsu według Qichama, październik 2025) — to około połowa łącznej liczby w kraju. Ningbo jest największym na świecie klastrem komponentów pneumatycznych. Odlewanie, kucie, obróbka skrawaniem, uszczelnianie i montaż znajdują się we wspólnym zasięgu kilku godzin jazdy. W 2024 r. Chiny wyeksportowały 13 mln cylindrów hydraulicznych i systemów o wartości $1.2 mld (IndexBox), przy średniej cenie FOB $92 za sztukę. Głównymi odbiorcami były Stany Zjednoczone (1.9 mln szt., $226 mln), Indonezja (1.4 mln szt.) i Rosja (617 tys. szt.).
## Krajobraz podaży hydrauliki i pneumatyki w Chinach
Chińska branża hydrauliki i pneumatyki jest zorganizowana w wyspecjalizowane klastry regionalne, z których każdy ma odrębne mocne strony. Zrozumienie tej geografii to najszybsza droga do pozyskania właściwej części z właściwej fabryki.
|  Region |  Specjalizacja |  Kluczowi gracze i uwagi
|  Jiangsu (Changzhou / Wuxi / Suzhou) |  Cylindry hydrauliczne, pompy, silniki, kompletne systemy dla maszyn budowlanych |  Hengli Hydraulic (601100) — największy chiński producent komponentów hydraulicznych; Anhui Zhongding (centrala w Ningguo, działalność w Jiangsu); Guorui Hydraulic
|  Zhejiang (Ningbo / Wenzhou / Yuyao) |  Cylindry pneumatyczne, zawory elektromagnetyczne, zespoły FRL, złączki — największy na świecie klaster pneumatyczny |  Ningbo Intell, Xhnotion, Xinchao, VPC, Xingyu Electron, Hearken, Stronger Hydraulic, chińskie operacje Airtac
|  Shandong (Yantai / Weifang) |  Młoty hydrauliczne, cylindry, pompy zębate, hydraulika maszyn mobilnych |  Yantai Eddie Precision (603638); ważny klaster hydrauliki maszyn ciężkich
|  Anhui (Ningguo) |  Uszczelnienia, gumowe węże, integracja systemów hydraulicznych, internacjonalizacja oparta na fuzjach i przejęciach |  Anhui Zhongding (000887) — przejął 26 firm zagranicznych; czołowy na świecie dostawca uszczelek gumowych
|  Shanghai |  Zaawansowane zawory proporcjonalne / serwo, zintegrowane zespoły zasilania hydraulicznego, centra B+R |  Bosch Rexroth China, Parker Hannifin China, chińskie spółki joint venture Eaton; inżynieria systemów
|  Guangdong (Dongguan / Shenzhen) |  Obrabiane CNC bloki zaworowe, rozdzielacze, pokrywy końcowe, podzespoły na zamówienie |  Sinbo Precision (firma macierzysta PLS) — 34,000 m², 518 maszyn CNC; szybka produkcja komponentów precyzyjnych
Na Alibaba i Made-in-China fraza „cylinder pneumatyczny” zwraca ponad 5,000 zweryfikowanych dostawców, a „zawór hydrauliczny” ponad 8,000. Sam Ningbo wykazuje ponad 1,200 producentów komponentów pneumatycznych — więcej niż Niemcy i Japonia razem wzięte.
## Kluczowe kategorie produktów i kody HS
Eksport hydrauliki i pneumatyki dzieli się na kilka rodzin kodów HS. Właściwa klasyfikacja ma kluczowe znaczenie dla odprawy celnej i optymalizacji ceł.
|  Kod HS |  Opis |  Typowe produkty |  Notatki o eksporcie chińskim 2024
|  8412.21 |  Silniki liniowe hydrauliczne / pneumatyczne (cylindry) |  Cylindry hydrauliczne, cylindry pneumatyczne, cylindry ze śrubą rozporową |  13 mln szt. / $1.2 mld (tylko cylindry, IndexBox)
|  8412.29 |  Inne hydrauliczne / pneumatyczne silniki i motory napędowe |  Silniki hydrauliczne, silniki pneumatyczne, siłowniki obrotowe |  Stosowane w maszynach budowlanych; wysoki wzrost krajowy
|  8412.90 |  Części hydraulicznych / pneumatycznych silników i motorów napędowych |  Pokrywy końcowe cylindrów, tłoki, dławnice prętów, obudowy silników |  2024: $1.82 mld (WITS); główni nabywcy: USA $234.9 mln, Niemcy $203.8 mln, Australia $134.3 mln
|  8481.20 |  Zawory do przekładni olejowo-hydraulicznych / pneumatycznych |  Zawory rozdzielacze, zawory ciśnieniowe, zawory przepływowe, zawory elektromagnetyczne |  Chiński eksport 2025 ~$1.7 mld (TradeInt); MFN 5%
|  8481.80 |  Inne króćce, kurki i zawory (kategoria rezerwowa) |  Zawory procesowe elektromagnetyczne, zawory kątowe, zawory sanitarne |  Chiński eksport 2025 ~$17.0 mld (największy w rodzinie 8481)
|  8481.90 |  Części króćców, kurków i zaworów |  Korpusy zaworów, pokrywy, zasuwy, gniazda — obrabiane CNC |  Chiński eksport 2025 ~$5.6 mld
|  7307 |  Złączki rurowe lub przewodowe (żeliwo / stal) |  Złączki węży hydraulicznych, adaptery NPT / BSP / JIC, kołnierze |  Ujmowane w „produktach stalowych” $7.13 mld / miesiąc (grudzień 2024)
|  4009 |  Wulkanizowane gumowe rurki, rury i węże |  Węże hydrauliczne, przewody pneumatyczne PU / nylonowe, zespoły węży wysokociśnieniowych |  Segment wielomiliardowy; współlokalizowany z podażą złączek
Ważna uwaga: HS 8481.20 to właściwy kod dla zaworów rozdzielczych / ciśnieniowych / przepływowych hydrauliki i pneumatyki, a nie 8481.80. Ta druga to kategoria rezerwowa, którą część importerów błędnie stosuje. Błędna klasyfikacja może skutkować zatrzymaniem celnym i cłami wstecznymi.
## Rozbicie cen: przedziały FOB według produktów
Ceny hydrauliki i pneumatyki drastycznie różnią się w zależności od złożoności, certyfikacji i wolumenu. Poniższe przedziały to rzeczywiste wyceny FOB z Alibaba i Made-in-China (oferty Q4 2025 – Q2 2026):
|  Produkt |  Przedział FOB (USD) |  MOQ |  Uwagi
|  Zawór elektromagnetyczny pneumatyczny (seria 4V / 2V / 3V) |  $1.20 – $22 |  10 – 100 szt. |  3V100 mini od $1.20; 4V210 G1/4 od $5; 4V310-10 od $4.60
|  Zawór mosiężny ręczny / pociągowy |  $2.40 – $9 |  5 – 50 szt. |  Zawory ręczne 3R/4R 5/2 od $2.40; mechaniczne MSV od $3.00
|  Mini cylinder pneumatyczny (ISO 6432 / MAL) |  $0.34 – $20 |  1 – 100 szt. |  Kompaktowe SDA od $0.34; mini MA od $4.80; nierdzewne $8–$10
|  Standardowy cylinder pneumatyczny ze śrubą rozporową (SC / SU) |  $5 – $30 |  1 – 20 szt. |  Korpus aluminiowy; wymiary montażowe ISO 15552
|  Siłownik obrotowy pneumatyczny |  $10 – $100+ |  1 – 20 szt. |  MSQB zębatka i listwa $22.98–$36.79; stoły HRQ do $100
|  Złączka pneumatyczna (wpuszczana / mosiężna / nierdzewna) |  $0.10 – $1.00 |  100 – 1,000 szt. |  Duże wolumeny; mosiądz niklowany $0.20–$0.43; nierdzewna stal $0.50–$1.00
|  Zawór rozdzielczy hydrauliczny (ISO 4401, NG6/NG10) |  $20 – $200 |  1 – 50 szt. |  Towarowe D03 / D05 od $20; serwo / proporcjonalne $100–$200+
|  Zawór hydrauliczny wysokociśnieniowy (35 MPa+) |  $43 – $900+ |  1 – 10 szt. |  Zawory wkładkowe, zawory sekcyjne; zamienniki Rexroth $200–$600
|  Cylinder hydrauliczny (ogólny przemysłowy) |  ~$92 średnio / szt. |  10+ szt. |  Średni FOB IndexBox 2024; wysokogatunkowe cylindry spawane $300–$2,000
|  Korpus zaworu / blok rozdzielacza obrabiany CNC (na zamówienie) |  $8 – $150+ |  10 – 100 szt. |  Aluminium 6061 / 6063; tolerancja ±0.05 mm; złożone bloki wielokanałowe drożej

### ⚠ Uważaj na ukryte czynniki kosztowe
- Klasa uszczelnień: NBR vs. FKM (Viton) vs. EPDM — FKM kosztuje 3–5 razy więcej, ale jest wymagany do wysokich temperatur lub odporności chemicznej
- Ciśnienie robocze: 7-bar vs. 10-bar vs. 16-bar vs. 35 MPa — klasa ciśnienia może podwoić cenę pozornie podobnych zaworów
- Napięcie cewki: DC 24V to standard; warianty AC 110V / 220V / 380V mogą wiązać się z wyższym MOQ
- Obróbka powierzchni: twarde anodowanie, niklowanie lub korpusy ze stali nierdzewnej zwiększają cenę bazową o 20–60%
- Certyfikaty: CE, UL, ATEX lub CCC zwiększają koszt o 5–15% i wymagają audytów fabrycznych

## Kluczowe normy i certyfikaty
Komponenty hydrauliki i pneumatyki pracują pod wysokim ciśnieniem, często w zastosowaniach krytycznych dla bezpieczeństwa (budownictwo, górnictwo, lotnictwo, medycyna). Zgodność z normami jest bezdyskusyjna — zarówno dla bezpieczeństwa, jak i odprawy celnej.
### 🌐 Normy międzynarodowe (ISO / ANSI / NFPA)
- ISO 4391 — Pompy, silniki i przekładnie zintegrowane: definicje parametrów i symbole literowe
- ISO 4406 — Klasyfikacja czystości oleju hydraulicznego (np. kody zaliczenia cząstek „18/16/13”)
- ISO 4413 — Hydraulika siłowa — zasady ogólne i wymagania bezpieczeństwa dla systemów
- ISO 4414 — Pneumatyka — zasady ogólne i wymagania bezpieczeństwa dla systemów
- ISO 6162 — Czteryśrubowe rozłączne połączenia kołnierzowe hydrauliczne (odpowiednik SAE J518)
- ISO 10770 — Zawory hydrauliczne — metody badań charakterystyki wydajności
- ISO 1219 — Symbole graficzne i schematy obwodów hydrauliki i pneumatyki
- ISO 15552 — Cylindry pneumatyczne z wymiennymi mocowaniami — standardowe wymiary montażowe
- ISO 6020 — Cylindry hydrauliczne — wymiary i kody identyfikacyjne
- ANSI / NFPA T3.21.3 — Normy średnic wewnętrznych cylindrów hydraulicznych i prętów (USA / Ameryka Północna)
- SAE J1074 — Metody badań zaworów hydraulicznych (norma motoryzacyjna USA)
- DIN 51524-1 — Klasyfikacja olejów hydraulicznych i metody badań (Europa)

### 🇨🇳 Chińskie normy krajowe (GB / GB/T)
- GB/T 7935-2005 — Hydraulika siłowa — wymagania ogólne dla komponentów hydraulicznych (podstawowa norma krajowa)
- GB/T 2346 — Ciśnienia nominalne systemów i komponentów hydrauliki i pneumatyki
- GB/T 2348 — Średnice wewnętrzne cylindrów i prętów tłokowych
- GB/T 2349 — Podstawowe szeregi skoków tłoków cylindrów
- GB/T 14039-2017 — Hydraulika siłowa — filtry — klasyfikacja skuteczności filtracji
- GB/T 15622-2021 – Hydraulika siłowa — klasyfikacja efektywności energetycznej (napędza projektowanie zielonych produktów)

#### ⚠ Wskazówki dotyczące zgodności
- Eksport do UE: oznakowanie CE, PED 2014/68/EU dla urządzeń ciśnieniowych >0.5 bar
- Eksport do USA: certyfikacja UL dla cewek elektrycznych, ASME B31.3 dla rurociągów
- Strefy zagrożone wybuchem: certyfikacja ATEX 2014/34/EU lub IECEx
- Dostawy klasy OEM: minimum ISO 9001; IATF 16949 dla hydrauliki motoryzacyjnej

## Logistyka, cła i kwestie wysyłkowe
Komponenty hydrauliczne i pneumatyczne są zwykle małe, gęste i o wysokiej wartości na metr sześcienny. Idealnie nadają się do konsolidacji frachtu morskiego, ale ekspozycja celna znacznie różni się w zależności od kierunku.
|  Rynek |  Cło łączne (baza HS 8481.20) |  Uwagi
|  Stany Zjednoczone |  ~30–55% |  MFN 2% + Sekcja 301 (+25%) na wybrane komponenty hydrauliki i pneumatyki. Sekcja 232 (stal/aluminium) może dotyczyć korpusów zaworów i złączek. Dodatkowe cła możliwe w ramach trwających działań handlowych.
|  Unia Europejska |  ~1.7–5% |  MFN 1.7% na większość pozycji HS 8481.20; brak aktywnych ceł antydumpingowych na ogólne zawory hydrauliczne. Opłata węglowa CBAM może dotyczyć zaworów o korpusach żeliwnych/stalowych od 2026 r.
|  ASEAN (RCEP) |  0–5% |  RCEP i strefa wolnego handlu ASEAN–Chiny oferują preferencyjne stawki 0–2.5% dla większości pozycji HS 8481 / 8412. Rynki o silnym wzroście: Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Malezja.
|  Bliski Wschód / GCC |  ~5% |  Standardowe cło importowe GCC. Arabia Saudyjska i ZEA to główni nabywcy hydrauliki maszyn budowlanych.
|  Rosja / EAEU |  ~5–10% |  Wspólna zewnętrzna taryfa celna EAEU. Rosja jest jednym z 3 największych nabywców chińskich cylindrów hydraulicznych według IndexBox.
|  Ameryka Łacińska |  5–14% |  CMPA wskazała Amerykę Łacińską jako najszybciej rosnący kierunek (+26.8% r/r w 2024 r.).

### 📦 Pakowanie do eksportu
- Zawory: pojedyncze torebki polietylenowe + pudełko wewnętrzne + karton zbiorczy (10–50 szt. / karton)
- Cylindry: pokrywy końcowe zabezpieczone pianką, łoża w drewnianej skrzyni, olej antykorozyjny na prętach tłokowych
- Bloki rozdzielaczy: wkłady piankowe dopasowane do rysunku, torba VCI, paleta opasana + termokurczliwa
- Węże: zwinięte, związane, owinięte folią, na palecie lub w kartonie
- Części zamienne / uszczelnienia: szczelne torebki PE z pochłaniaczem wilgoci, oznaczone numerem części i partii
- Test zrzutu dla delikatnych elementów według ISTA 1A lub 3A; 1 m upadku dla cylindrów, 0.6 m dla pudeł zaworów

### 🚚 Mode transportu
- FCL (kontener 20ft / 40ft): najlepszy dla ≥15 m³; transport morski 22–38 dni do większości portów
- LCL: praktyczny dla zamówień mieszanych SKU <5 m³; konsolidacja dodaje 7–10 dni
- Fracht lotniczy: dla próbek, pilnych części zamiennych lub drogich zaworów serwo (>$500/kg)
- Przesyłki ekspresowe (DHL / FedEx / UPS): 3–7 dni na cały świat; dla prototypów i próbek małoseryjnych
- Kolej (Chiny–Europa): 18–25 dni; rosnąca opcja dla przesyłek hydrauliki i pneumatyki z oznakowaniem CE

## Typowe obawy nabywców — i jak PLS je rozwiązuje
1
### Spójność jakości uszczelnień i komponentów
Nabywcy obawiają się obniżenia klasy materiałów uszczelnień (NBR zamiast FKM) lub spadku zdolności prób ciśnieniowych. Wymagamy certyfikatów materiałowych z poziomu partii (NBR / FKM / EPDM z identyfikowalnością serii), 100% prób ciśnieniowych każdego cylindra (1.5x ciśnienia roboczego, utrzymanie 30 sekund) oraz testu szczelności bąbelkowego każdego zaworu. Raporty wysyłamy e-mailem przed wysyłką. 2
### Czystość i zgodność z ISO 4406
Zanieczyszczony olej hydrauliczny to przyczyna numer 1 awarii zaworów serwo. PLS pozyskuje wyłącznie z fabryk z własnymi pomieszczeniami czystymi (ISO 14644-1 klasa 7 lub lepsza) i badaniami czystości ISO 4406. Dla systemów wysokogatunkowych możemy dostarczyć części umyte i dwukrotnie zapakowane do docelowych kodów czystości (np. NAS 6 / ISO 4406 18/16/13). 3
### Własność intelektualna przy blokach zaworowych na zamówienie
Projekt Państwa rozdzielacza lub korpusu zaworu jest cenny. Podpisujemy umowy NNN (poufność, zakaz wykorzystania, zakaz obchodzenia) przed udostępnieniem rysunków, ograniczamy dostęp do jednej nazwanej grupy inżynierskiej i archiwizujemy pliki CAD pod kontrolowanym dostępem. Projekt nigdy nie jest ponownie wykorzystywany, odsprzedawany ani przywoływany u innych klientów. 4
### Wizyty fabryczne i audyty na linii
Większość zagranicznych nabywców nie może osobiście odwiedzić fabryki w Jiangsu czy Zhejiang. PLS przeprowadza planowe audyty dostawców, inspekcje na linii przy operacjach krytycznych (obróbka, montaż, próba ciśnieniowa) oraz inspekcje przedwysyłkowe. Wysyłamy dowody zdjęciowe i wideo z opatrzonymi czasem raportami QC, w języku angielskim, w ciągu 24 godzin od inspekcji. 5
### Załadunek kontenerów mieszanych SKU
Zamówienia hydrauliki i pneumatyki obejmują typowo 30–50 SKU zaworów, złączek, węży i akcesoriów. PLS konsoliduje SKU z wielu fabryk w jeden kontener, stosuje ujednoliconą listę pakową i ładuje zgodnie z instrukcjami wysyłkowymi Państwa. Otrzymują Państwo jedną fakturę, jedną listę pakową, jeden konosament — zamiast żonglowania 5–10 dostawcami. 6
### Gwarancja, zwroty i serwis posprzedażowy
Jeśli zawór ulegnie awarii w uzgodnionym okresie gwarancji, PLS koordynuje procedurę RMA z fabryką OEM, zarządza wymianą lub kredytem i pokrywa logistykę zwrotną dla wadliwej partii. Zatrzymujemy 1% wartości zamówienia jako rezerwę gwarancyjną — zwalnianą po 12 miesiącach bez roszczeń. Chroni to Państwa na wypadek zniknięcia fabryki.
## Dlaczego pozyskiwać systemy hydrauliczne i pneumatyczne przez PLS Precision
PLS Precision jest międzynarodową spółką handlową grupy Sinbo Precision Manufacturing Group — fabryka CNC o powierzchni 34,000 m² w Dongguan z 518 maszynami i 632 pracownikami. Oto, co odróżnia nas od firmy handlowej czy pojedynczego pośrednika z Alibaba:
### 🔧 Obrabiane CNC komponenty zaworów we własnym zakładzie
Korpusy zaworów, bloki rozdzielaczy, pokrywy końcowe cylindrów, dławnice prętów, tłoki i tuleje zasuw są obrabiane precyzyjnie we własnej fabryce. Tolerancja do ±0.02 mm na krytycznych zasuwach; chropowatość powierzchni Ra 0.4 na gniazdach uszczelnień. Jeden dostawca, jeden standard jakości, zero przerzucania odpowiedzialności między odlewnią a warsztatem obróbki.
### 🏭 Dostęp do klastrów w 1–3 godziny
Z Dongguan do Ningbo (stolicy pneumatyki Chin) jest 1 godzinę szybką koleją, 1.5 godziny do Changzhou / Wuxi (stolicy cylindrów hydraulicznych) i 2 godziny do Szanghaju (zaawansowane zawory proporcjonalne). Odwiedzamy fabryki dostawców tego samego dnia w celach audytowych, inspekcji pierwszej sztuki lub rozwiązywania problemów — czego większość zagranicznych nabywców nie może.
### 📊 Przejrzyste rozbicie kosztów
Widzą Państwo cenę bramową fabryki OEM, nasze honorarium za sourcing, obróbkę wykańczającą CNC (jeśli dotyczy), koszty QC i fracht — wszystko pozycjonowane. Porównują Państwo pozycja po pozycji z dowolną konkurencyjną wyceną. Bez ukrytych prowizji ani rabatowanych marż.
### 📜 Kompletna dokumentacja eksportowa
Certyfikat pochodzenia, formularz A / E / RCEP (ten, który jest najkorzystniejszy dla kierunku), wsparcie teczki technicznej CE, raporty badań fabrycznych, certyfikaty materiałowe oraz certyfikaty fumigacji dla opakowań drewnianych — wszystko obsługiwane przez nasz wewnętrzny zespół logistyki. Otrzymują Państwo pakiet dokumentów gotowy do odprawy celnej.
### Typowe komponenty, które pozyskujemy lub obrabiamy CNC
Cylindry pneumatyczne (mini → ISO 15552) Cylindry hydrauliczne (ze śrubą rozporową, spawane, teleskopowe) Zawory elektromagnetyczne (seria 4V / 2V / 3V) Zawory rozdzielacze (NG6 / NG10) Pompy i silniki hydrauliczne Złączki pneumatyczne (wpuszczane / mosiężne / nierdzewne) Węże i zespoły węży Zespoły FRL (filtr-reduktor-smarownica) Bloki rozdzielaczy (CNC na zamówienie) Pokrywy końcowe cylindrów i tłoki Uszczelnienia, o-ringi, uszczelki Manometry i wyłączniki ciśnieniowe
## Często zadawane pytania

#### Jakie jest MOQ dla komponentów hydraulicznych lub pneumatycznych pozyskiwanych z Chin?
MOQ zależy od typu produktu. Towarowe wyroby pneumatyczne (zawory elektromagnetyczne, cylindry, złączki) wymagają typowo 10–100 sztuk na SKU. Zawory rozdzielacze hydrauliczne i cylindry zaczynają się zwykle od 10–50 sztuk. Obrabiane CNC bloki zaworowe / rozdzielacze na zamówienie mogą zaczynać się od 10–20 sztuk — koszt oprzyrządowania jest amortyzowany, nie naliczany osobno. Dla kontenerów mieszanych SKU konsolidujemy od wielu dostawców, więc efektywne MOQ na pozycję jest bardziej elastyczne niż przy zamówieniach u jednego dostawcy.

#### Ile czasu mija od zamówienia zakupu do dostawy?
Standardowy czas realizacji wynosi 4–8 tygodni produkcji plus 22–38 dni transportu morskiego, w zależności od kierunku. Łącznie od zamówienia do dostawy typowo 8–12 tygodni. Bloki rozdzielaczy na zamówienie dodają 2–3 tygodnie na programowanie CNC i zatwierdzenie pierwszej sztuki. Powtarzane zamówienia ze stabilnymi specyfikacjami mogą być wysyłane w 2–3 tygodnie. Zawsze zalecamy partię próbną 2–4 sztuki / pierwszą sztukę przed zobowiązaniem do pełnej produkcji seryjnej.

#### Jakim standardom jakości podlegają chińscy producenci hydrauliki i pneumatyki?
Czołowi chińscy producenci hydrauliczni i pneumatyczni spełniają ISO 4406 (czystość), GB/T 7935 (wymagania ogólne hydrauliki), ISO 4413 / 4414 (bezpieczeństwo systemów), ISO 15552 (mocowanie cylindrów pneumatycznych), oraz ISO 10770 (badania zaworów). Dla klientów z segmentu motoryzacyjnego wymagane jest IATF 16949. Dla eksportu do UE oznakowanie CE według dyrektywy o urządzeniach ciśnieniowych (PED 2014/68/EU) dotyczy większości zespołów zaworowych >0.5 bar. Pomagamy wybrać fabryki odpowiadające poziomowi certyfikacji wymaganemu na rynku docelowym.

#### Czy PLS obrabia na zamówienie korpusy zaworów hydraulicznych i bloki rozdzielaczy?
Tak — to jedna z naszych kluczowych przewag. Fabryka CNC Sinbo o powierzchni 34,000 m² w Dongguan wykonuje toczenie precyzyjne, frezowanie 4- i 5-osiowe, wiercenie głębokich otworów oraz szlifowanie wykańczające korpusów zaworów, bloków rozdzielaczy, pokryw końcowych cylindrów i hydraulicznych podzespołów na zamówienie. Pracujemy w aluminium 6061-T6 / 6063, stali 45# / 40Cr, stali nierdzewnej 304/316 oraz mosiądzu C36000. Typowa tolerancja: ±0.02 mm na krytycznych gniazdach uszczelnień; chropowatość powierzchni Ra 0.4–0.8. Certyfikaty materiałowe i raporty prób ciśnieniowych dostarczamy dla każdej partii.

#### Czy chińskie komponenty hydrauliczne są niezawodne w zastosowaniach krytycznych dla bezpieczeństwa?
W zastosowaniach krytycznych dla bezpieczeństwa (maszyny budowlane, podnośniki, hamulce pojazdów, sprzęt górniczy) należy pozyskiwać wyłącznie z fabryk z IATF 16949 lub równoważnym systemem jakości, partiami identyfikowalnymi certyfikatami materiałowymi, zapisami 100% prób ciśnieniowych oraz co najmniej 5-letnim doświadczeniem eksportowym na rynki regulowane. Hengli Hydraulic (601100), Eddie Precision (603638) i Anhui Zhongding (000887) zaopatrują czołowych globalnych OEM w takich systemach. Należy unikać anonimowych dostawców z Alibaba oferujących „zawory rozdzielacze hydrauliczne” poniżej $20 do pracy w koparkach — typowo nie posiadają danych prób ciśnieniowych.

#### Jak cła wpływają na import hydrauliki i pneumatyki z Chin do USA?
Import chińskiej hydrauliki i pneumatyki do USA podlega obecnie nakładającym się cłom: MFN od 1.7 do 2.5% na HS 8481.20, plus dopłaty Sekcji 301 (typowo +25% na wybranych podkodach), plus dopłaty Sekcji 232 stal/aluminium dla zaworów o korpusach żeliwnych lub stalowych. Łączne efektywne stawki mogą sięgać 30–55%. Mimo to chińska hydraulika i pneumatyka pozostaje konkurencyjna kosztowo, ponieważ bazowe ceny FOB są o 40–70% niższe od alternatyw krajowych w USA. Nabywcy kalkulują całkowity koszt lądowania (FOB + fracht + cło + odprawa) i nadal znajdują zdrowe marże, zwłaszcza na wysokoczęstotliwościowych materiałach eksploatacyjnych, takich jak złączki i uszczelnienia. Pomagamy ustrukturyzować klasyfikację HS, aby optymalizować w pełnej zgodzie z prawem.

#### Jakie warunki płatności są standardem przy zamówieniach hydrauliki i pneumatyki z Chin?
Standardem branżowym jest 30% T/T depozytu po potwierdzeniu zamówienia, 70% salda za kopię konosamentu. Pierwsze zamówienia mogą wymagać 40/60 lub 50/50. Dla powtarzających się nabywców oferujemy 20/80, a nawet kredyt kupiecki po 6–12-miesięcznej historii współpracy. Akredytywa L/C przy widzeniu jest akceptowana dla zamówień >$50,000. Oprzyrządowanie próbek OEM jest zwykle naliczane osobno (zwracane przy wolumenie 5,000 sztuk lub po 12 miesiącach). Wszystkie płatności są identyfikowalne, a dostarczamy faktury proforma z pełnym rozbiciem kosztów do Państwa zgłoszenia importowego.

#### Jaka jest typowa gwarancja na chińskie komponenty hydrauliczne i pneumatyczne?
Warunki gwarancji różnią się w zależności od produktu: 12 miesięcy to standard branżowy dla cylindrów pneumatycznych, zaworów elektromagnetycznych i zespołów FRL; 12–18 miesięcy dla cylindrów hydraulicznych i zaworów rozdzielczych; 6–12 miesięcy dla pomp i silników (zużycie uszczelnień to typowa forma awarii). Gwarancja obejmuje wady produkcyjne, nie normalne zużycie, niewłaściwe użycie ani uszkodzenia przez zanieczyszczenia. PLS zatrzymuje 1% wartości każdego zamówienia jako rezerwę gwarancyjną, zwalnianą 12 miesięcy po dostawie, jeśli nie wpłynęły roszczenia. Po potwierdzeniu wady koordynujemy RMA, wymianę lub kredyt — nie muszą Państwo samodzielnie docierać do zagranicznej fabryki.

## Poproś o wycenę komponentów hydraulicznych lub pneumatycznych
Prosimy o przesłanie Państwa BOM, rysunków części lub specyfikacji parametrów — ciśnienia roboczego, przepływu, napięcia, rozmiaru przyłączy, typu płynu, wymaganych certyfikatów. Odpowiemy w ciągu 24 godzin planem pozyskiwania, przedziałem cen FOB i czasem realizacji dla każdej pozycji, wraz z rekomendacjami fabryk i kodów HS. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
