# Sourcing oświetlenia LED z Chin | PLS Precision

> Żarówki, rurki, panele i oprawy LED z klastra Guangdong w Chinach — z radiatorami obrabianymi CNC, kontrolami zgodności oraz inspekcją fabryczną w Dongguan.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/led-lighting/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zakupowa w skrócie
- Dlaczego Chiny dominują globalne dostawy oświetlenia LED
- Co pozyskujemy w tej kategorii
- Zakresy cen FOB i co kształtuje koszt
- Prawdziwe ryzyka: awarie zasilaczy, fałszywe certyfikaty i pułapki celne
- Dlaczego pozyskiwać oświetlenie LED przez PLS Precision
- Często zadawane pytania
- Pozyskiwanie oświetlenia LED lub niestandardowych obudów oświetleniowych z Chin?

# Sourcing oświetlenia LED z Chin
Chiny wyeksportowały w 2025 r. produkty oświetleniowe o wartości 49.9 mld USD, a Delta Rzeki Perłowej — gdzie ma siedzibę PLS Precision — wytwarza większość z nich. Łączymy sourcing komponentów i opraw LED z klastrów Guangdong i Zhejiang z obrabianymi CNC radiatorami, obudowami i wspornikami z naszej macierzystej fabryki Sinbo, tak aby jeden dostawca pokrywał optyczną, elektryczną i konstrukcyjną stronę Państwa produktu oświetleniowego.
## Specyfikacja zakupowa w skrócie

|  Pozycja |  Wartość
|  Zakres produktów |  Żarówka LED A19 9W (bez ściemniania); Żarówka GU10 12W (ściemnialna); Panel LED 2×2 ft 40W (podświetlenie krawędziowe); Reflektor LED 50W (aluminium odlewane ciśnieniowo)
|  Zakres cen FOB |  $0.60 – $90
|  Typowe MOQ |  1,000 szt.; 500 szt.
|  Typowy czas realizacji |  4–8 tygodnie

## Dlaczego Chiny dominują globalne dostawy oświetlenia LED
Eksport produktów oświetleniowych z Chin osiągnął 49.9 mld USD w 2025 r. (China Lighting Association, dane celne za cały rok). Produkty LED stanowiły 77.7% tej kwoty, czyli 38.8 mld USD. Chociaż łączna wartość eksportu spadła o 11% rok do roku z powodu eskalacji ceł USA — cła na lampy wzrosły z 20% do 54% — kilka segmentów rosło gwałtownie: wolumen eksportu modułów LED wzrósł 66%, a oświetlenie solarne LED zwiększyło wolumen o 23.6% (China Lighting Association, 2026-01). Koncentracja geograficzna sprawia, że sourcing jest wydajny. Prowincja Guangdong — w szczególności Foshan, Zhongshan i Shenzhen — skupia najgęstszy klaster fabryk pakowania chipów LED, zasilaczy, radiatorów i montażu opraw. Zhejiang (Yuyao, Ningbo) obsługuje masową produkcję tanich żarówek i oświetlenia świątecznego. PLS Precision znajduje się w Dongguan, mniej niż 2 godziny od Foshan i Zhongshan, dzięki czemu możemy w tym samym dniu przeprowadzić audyt fabryki opraw, skontrolować dostawcę zasilaczy i ocenić obrabiany CNC radiator.
## Co pozyskujemy w tej kategorii
Pozyskujemy pełny BOM oświetlenia LED — od gołych modułów po gotowe do sprzedaży detalicznej oprawy — z inspekcją i certyfikacją wykonanymi przed wysyłką: - Żarówki i rurki LED — A19/A60, GU10, rurki T8/T5; Chiny wyeksportowały w 2025 r. 5.9 mld żarówek LED i 550 mln rurek LED, po średnich cenach FOB USD 0.46/żarówka i USD 1.57/rurka.
- Panele LED i oświetlenie liniowe — panele z podświetleniem krawędziowym i tylnym (2×2 ft, 1×4 ft), liniowe oprawy wiszące i natynkowe do zastosowań komercyjnych i detalicznych.
- Reflektory, oświetlenie high bay i lampy uliczne — odlewane ciśnieniowo obudowy aluminiowe (50W–500W), w tym lampy uliczne zintegrowane z energią słoneczną, najszybciej rosnący podsegment eksportu.
- Oświetlenie inteligentne — żarówki i oprawy WiFi/Zigbee/Bluetooth Mesh; wysyłki oświetlenia inteligentnego wzrosły globalnie o 28% w 2025 r., a chińscy producenci utrzymują większość wolumenu OEM.
- Taśmy i moduły LED — taśmy elastyczne i sztywne, moduły COB oraz moduły SMD do oznakowań, oświetlenia wnęk i zastosowań architektonicznych; Chiny wyeksportowały w 2025 r. 9.8 mld modułów LED (+66% r/r).
- Obudowy i radiatory obrabiane CNC — nasza macierzysta fabryka Sinbo obrabia aluminiowe radiatory, obudowy LED, wsporniki i płyty montażowe, aby łączyć je z pozyskanymi komponentami LED w kompletny produkt.

## Zakresy cen FOB i co kształtuje koszt
Ceny oświetlenia LED są wysoce konkurencyjne, ale rozstrzał jest szeroki. Poniżej wskazówkowe ceny FOB (USD za sztukę) z Shenzhen/Zhongshan/Ningbo, oparte na danych dostawców z Alibaba i Made-in-China za 2025–2026:
|  Produkt |  Zakres cen FOB (USD) |  Typowe MOQ
|  Żarówka LED A19 9W (bez ściemniania) |  $0.60 – $1.20 |  1,000 szt.
|  Żarówka GU10 12W (ściemnialna) |  $1.50 – $3.00 |  500 szt.
|  Panel LED 2×2 ft 40W (podświetlenie krawędziowe) |  $8.00 – $18.00 |  200 szt.
|  Reflektor LED 50W (aluminium odlewane ciśnieniowo) |  $12.00 – $25.00 |  100 szt.
|  Taśma LED RGBW 5m (12V, 60 LED/m) |  $4.00 – $12.00 |  500 rolek
|  Inteligentna żarówka WiFi (E27, RGB ściemnialna) |  $6.00 – $15.00 |  500 szt.
|  Lampa high bay LED 100W (liniowa, 150 lm/W) |  $35.00 – $65.00 |  100 szt.
|  Solarna lampa uliczna LED (odpowiednik 120W) |  $45.00 – $90.00 |  50 szt.
O rozstrzał cen decydują cztery czynniki: marka chipu LED (Nichia/Osram wobec krajowych Sanan/HC SemiTek — premia 30–60%), jakość zasilacza (Mean Well/Inventronics wobec generycznych — wpływa na żywotność i gwarancję), materiał obudowy (aluminium odlewane ciśnieniowo z zarządzaniem cieplnym wobec stali tłoczonej lub tworzywa), oraz poziom certyfikacji (certyfikowane UL/EN 60598 wobec niecertyfikowanych). Marża brutto 15–30% jest realna po uwzględnieniu inspekcji, weryfikacji certyfikatów i frachtu.
## Prawdziwe ryzyka: awarie zasilaczy, fałszywe certyfikaty i pułapki celne
Najczęstszą pojedynczą usterką produktu LED nie jest chip LED — jest nią zasilacz (zasilacz). Kondensatory, tranzystory MOSFET i transformatory w tanich zasilaczach degradują się szybciej niż sama dioda LED, powodując przedwczesne migotanie, przesunięcie barwy lub całkowitą awarię. Drugim ryzykiem jest fałszywa certyfikacja: dostawca może przedstawić certyfikat UL lub CE należący do innego produktu albo wygasły. Trzecim, coraz krytyczniejszym w latach 2025–2026, jest ekspozycja na cła: cła USA na chińskie lampy (HS 9405) wzrosły z 20% do 54%, a amerykańska reguła celna śledzenia pochodzenia poddaje obecnie wnikliwej analizie pochodzenie komponentów kluczowych. Nasze kontrole przy każdym zamówieniu oświetlenia LED: - Weryfikacja zasilaczy — ustalamy producenta zasilacza, sprawdzamy markę kondensatorów (Rubycon, Nichicon, Jianghai) i żądamy danych testu przyspieszonego starzenia (minimum 1,000 godzin ciągłej pracy).
- Autentyczność certyfikatów — numery certyfikatów UL, ETL, CE, RoHS i FCC są weryfikowane w bazie danych organu wydającego, a nie przyjmowane jako pliki PDF. W przesyłkach do UE sprawdzane są EN 60598 (bezpieczeństwo), EN 62493 (bezpieczeństwo fotobiologiczne) i EN 55015 (EMC).
- Spójność strumienia i barwy — badania fotometryczne w kuli całkującej na próbce statystycznej: strumień świetlny w lumenach, CCT (skorelowana temperatura barwowa), CRI (wskaźnik oddawania barw) oraz jednolitość barwy w partii.
- Weryfikacja klasy IP — dla opraw zewnętrznych (reflektorów, lamp ulicznych) weryfikujemy deklaracje IP65/IP66/IP67 rzeczywistym testem wnikania wody, a nie tylko etykietą.
- Kod HS i planowanie celne — sygnalizujemy konsekwencje celne, zanim się Państwo zdecydują. Oprawy lampowe do USA (HS 9405) mogą objąć cła 54%; moduły LED (HS 8539) i chipy LED (HS 8541) podlegają różnym stawkom. Pomagamy poprawnie sklasyfikować towar, aby uniknąć niespodzianek celnych.

## Dlaczego pozyskiwać oświetlenie LED przez PLS Precision
Trzy strukturalne przewagi, a nie marketing: - Obróbka metalu wsparta fabryką — nasza macierzysta fabryka Sinbo obrabia CNC aluminiowe radiatory, obudowy LED, wsporniki montażowe i konstrukcje nośne. Produkty oświetleniowe wymagające niestandardowego zarządzania cieplnego lub dedykowanych obudów otrzymują obróbkę metalu i elektronikę od jednego odpowiedzialnego dostawcy. To nasza podstawowa przewaga: większość agentów sourcingowych kończy na znalezieniu fabryki opraw; my możemy zmodyfikować lub stworzyć samą oprawę.
- Bliskość łańcucha dostaw — baza w Dongguan, mniej niż 2 godziny od klastrów oświetleniowych Foshan i Zhongshan. Możemy w tym samym dniu przeprowadzić audyt fabryki opraw, skontrolować dostawcę zasilaczy i ocenić obrabiany CNC radiator. Przy zamówieniach wrażliwych na czas skraca to cykl koordynacji o tygodnie.
- Pełna obsługa zgodności — prowadzimy weryfikację certyfikacji CE/UL/RoHS/FCC, badania fotometryczne, weryfikację klasy IP i klasyfikację celną. Sygnalizujemy rzeczywistość celną USA (54% na lampy HS 9405 według stanu na 2025 r.), zanim się Państwo zdecydują, aby planować koszt całkowity — lub kierować przez rynki alternatywne, gdzie ten sam produkt podlega cełom 0–10% w ramach RCEP.
Nie zmieniamy marki masowym żarówkom, aby robić z nich produkty premium, i nie certyfikujemy produktu, który nie przechodzi testów — ta integralność sprawia, że Państwa produkty oświetleniowe zostają na półce, a nie trafiają do wycofania z rynku.
## Często zadawane pytania

#### Czy PLS może pozyskać oprawy LED i obrabiane CNC radiatory jednocześnie?
Tak — to podstawowa przewaga pozyskiwania oświetlenia LED przez PLS. Nasza macierzysta fabryka Sinbo obrabia CNC aluminiowe radiatory, obudowy LED, wsporniki i płyty montażowe, podczas gdy my pozyskujemy moduły LED, zasilacze i gotowe oprawy z klastrów Guangdong i Zhejiang. Produkt oświetleniowy wymagający niestandardowego zarządzania cieplnego otrzymuje od jednego dostawcy zarówno obróbkę metalu, jak i elektronikę, według jednego standardu jakości i w jednej wysyłce.

#### Jakie są typowe MOQ i czasy realizacji dla oświetlenia LED z Chin?
MOQ różnią się w zależności od produktu: żarówki z magazynu i taśmy startują od 100–1,000 sztuk; niestandardowe PCBA i inteligentne żarówki wymagają 500–3,000 sztuk; oprawy odlewane ciśnieniowo (reflektory, lampy uliczne) startują od 50–500 sztuk; projekty OEM z konkurencyjną wyceną wymagają 5,000–20,000 sztuk. Standardowy czas produkcji wynosi 15–30 dni; projekty niestandardowe z oprzyrządowaniem wymagają 4–8 tygodni. Fracht lotniczy dostarcza w 3–5 dni przy małych/lekkich przesyłkach; fracht morski zajmuje 30–45 dni przy zamówieniach hurtowych.

#### Jak weryfikują Państwo autentyczność certyfikatów LED?
Każdy numer certyfikatu weryfikujemy w bazie danych organu wydającego — UL, ETL, CE, RoHS, FCC — zamiast przyjmować kopie PDF. W przesyłkach do UE sprawdzamy EN 60598 (bezpieczeństwo), EN 62493 (bezpieczeństwo fotobiologiczne) i EN 55015 (EMC). W przesyłkach do USA weryfikujemy wpisy UL 1598/UL 8750. Jeśli certyfikat dostawcy nie wytrzymuje weryfikacji, nie współpracujemy dalej z tym dostawcą — fałszywe certyfikaty to znane ryzyko w tej branży, a koszt odrzucenia przez urząd celny lub wycofania z rynku wielokrotnie przewyższa koszt weryfikacji.

#### Jak wygląda sytuacja celna USA dla oświetlenia LED z Chin?
Według stanu na 2025 r. cła USA na chińskie oprawy lampowe (HS 9405) wzrosły z 20% do 54%, a amerykańska służba celna wdrożyła reguły śledzenia pochodzenia komponentów kluczowych. Moduły LED (HS 8539) i chipy LED (HS 8541) podlegają różnym, często niższym stawkom. Pomagamy Państwu poprawnie sklasyfikować produkty, sygnalizujemy ekspozycję celną przed decyzją i — o ile to wykonalne — sugerujemy kierunek przez kraje członkowskie RCEP, gdzie te same produkty podlegają cełom 0–10%. Kluczem jest uczciwe planowanie kosztu całkowitego, wraz z cłem, przed złożeniem zamówienia.

#### Czy organizują Państwo badania fotometryczne i weryfikację klasy IP?
Tak. Organizujemy badania fotometryczne w kuli całkującej na statystycznej próbce każdej wysyłki — mierzymy strumień świetlny w lumenach, CCT (skorelowaną temperaturę barwową), CRI (wskaźnik oddawania barw) oraz jednolitość barwy w partii. Dla opraw zewnętrznych deklarujących IP65/IP66/IP67 przeprowadzamy weryfikację rzeczywistym testem wnikania wody, a nie tylko etykietą. Żądamy także danych testu przyspieszonego starzenia zasilaczy przez 1,000 godzin, ponieważ awaria zasilacza to najczęstsze pojedyncze zgłoszenie gwarancyjne produktu LED.

#### Czy pozyskują Państwo oświetlenie inteligentne i taśmy LED do projektów komercyjnych?
Tak. Pozyskujemy inteligentne żarówki i oprawy WiFi/Zigbee/Bluetooth Mesh, taśmy LED (elastyczne i sztywne, COB i SMD), panele LED, oświetlenie liniowe oraz oprawy architektoniczne. Oświetlenie inteligentne to szybko rosnący segment — globalne wysyłki wzrosły o 28% w 2025 r. — a chińscy producenci OEM utrzymują większość wolumenu produkcji. W projektach komercyjnych możemy połączyć pozyskane komponenty LED z niestandardowymi obudowami i radiatorami obrabianymi CNC w naszej macierzystej fabryce, tworząc kompletny produkt gotowy do montażu.

## Pozyskiwanie oświetlenia LED lub niestandardowych obudów oświetleniowych z Chin?
Prosimy o przesłanie specyfikacji, rysunków lub opisu produktu. Odpowiemy w ciągu 24 godzin planem sourcingowym obejmującym komponenty LED, obudowy obrabiane CNC, certyfikację i koszt całkowity. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
