# Zakupy pomp i sprężarek z Chin | PLS Precision

> Pozyskuj pompy i sprężarki z Chin. FOB $100–$50,000, zgodność z API 610 i ISO 5199. Pozyskiwanie z fabryk OEM plus precyzyjne części CNC z hali w Dongguan.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/pumps-compressors/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zakupowa w skrócie
- Dlaczego warto pozyskiwać pompy i sprężarki z Chin
  - Liderstwo wolumenowe
  - Pełny stos technologiczny
  - Inżynieria odwrotna wobec Zachodu
- Mapa dostaw pomp i sprężarek Chin: pięć klastrów, cztery standardy
  - 📍 Dane klastrów (2025)
- Podkategorie produktów, standardy i przedziały cenowe
- Kody HS, standardy i zgodność: arkusz zgodności kupującego
  - ⚠ Nowy 22-cyfrowy kod HS (obowiązuje od 6 maja 2026)
  - Kluczowe standardy branżowe
- Logistyka, pakowanie i kwestie ciężkich ładunków
  - 📦 Lista kontrolna pakowania eksportowego
- Cła, antydumping i bariery handlowe (2025–2026)
- Dlaczego warto pozyskiwać pompy i sprężarki przez PLS Precision
  - 🏭 Rola 1 — Pozyskiwanie i koordynacja fabryk
  - 🔧 Rola 2 — Precyzyjne komponenty CNC
  - Komponenty, które rutynowo obrabiamy dla producentów OEM pomp i sprężarek
  - Typowe modele współpracy
- Typowe obawy kupujących — i jak je rozwiązujemy
  - Niezgodność wydajności ze specyfikacją
  - Substytucja materiału bez zgody
  - Ciężkie ładunki i uszkodzenia w transporcie
  - Ryzyko taryf i kodów HS
  - Serwis posprzedażowy i dostępność części zamiennych
- Często zadawane pytania
- Uzyskaj wycenę pomp i sprężarek

# Zakupy pomp i sprężarek z Chin
Chiny są największym na świecie eksporterem pomp pod względem wolumenu transakcji (41% światowego importu) i dominującym dostawcą sprężarek powietrza i sprężarek chłodniczych. PLS Precision łączy zagranicznych kupujących ze sprawdzonymi fabrykami OEM w klastrach Wenling (pompy wodne), Shenyang (sprężarki petrochemiczne), Jiangsu (pompy procesowe) i Guangdong (sprężarki obrotowe/AC) — podczas gdy nasza hala CNC dostarcza precyzyjne komponenty tym samym producentom OEM.
## Specyfikacja zakupowa w skrócie

|  Pozycja |  Wartość
|  Zakres produktów |  Odśrodkowa (mała, ssąca 1-50 HP); Odśrodkowa (przemysłowa, 50-500 HP); Petrochemiczna pompa procesowa API 610; Zatapialna / odwadniająca
|  Zakres cen FOB |  $30 – $500,000 / szt.
|  Typowe MOQ |  500–1,000 sztuk; 1–10 sztuk
|  Typowy czas realizacji |  6–12 miesięcy
|  Kluczowe normy |  ISO 5199, ANSI/HI 9.6.6; IEC 60034, IP68; ISO 1217, GB 19153
|  Główne regiony dostaw |  Wenling, Zhejiang (温岭); Shenyang, Liaoning (沈阳); Jiangsu (江苏); Shanghai / Xinchang, Zhejiang; Guangdong (广东)

## Dlaczego warto pozyskiwać pompy i sprężarki z Chin
Globalny rynek pomp ma przekroczyć $85 mld do 2030 roku (napędzany infrastrukturą wodną, nakładami inwestycyjnymi petrochemii i chłodzeniem centrów danych), podczas gdy rynek sprężarek przemysłowych ma rosnąć w tempie 5.4% CAGR do $45 mld do 2032 roku (Mordor Intelligence, 2025). Chiny znajdują się w centrum obu rynków: w 2025, chińscy eksporterzy wysłali 476 mln pomp o wartości $9.12 mld tylko w listopadzie (China Customs, +7.7% rok do roku w wartości), a kraj wyeksportował $29.25 mld pomp powietrznych i sprężarek HS 8414 w ciągu roku (TradeInt).
### Liderstwo wolumenowe
Chiny odpowiadają za około 41% światowych transakcji importowych pomp i największy pojedynczy udział w wartości eksportu HS 8414 (sprężarki, wentylatory) — dostarczając konkurencyjne cenowo jednostki, których niemieccy, japońscy i amerykańscy dostawcy nie mogą dorównać ceną.
### Pełny stos technologiczny
Od odśrodkowych pomp ssących 5HP ($100–$150 EXW) po petrochemiczne pompy procesowe API 610 ($5,000–$50,000) i odśrodkowe sprężarki magazynowania gazu 40 MPa (Shenyang Blower Works), chińscy producenci obejmują obecnie całe spektrum od towarów po ciężki przemysł.
### Inżynieria odwrotna wobec Zachodu
GMCC (Midea-Toshiba) posiada 34.2% światowego rynku sprężarek obrotowych; trzy największe chińskie marki (GMCC, Landa, Highly) wspólnie kontrolują ponad 78% światowego wolumenu sprężarek AC. Chińskie konstrukcje śrubowe, spiralne i odśrodkowe trafiają obecnie do łańcuchów dostaw japońskich i europejskich producentów OEM. Kluczowe zastosowania końcowe napędzające popyt importowy: HVAC i chłodnictwo (chłodzenie centrów danych, logistyka łańcucha chłodniczego), ropa i gaz oraz petrochemia (rozbudowa rafinerii na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Brazylii), woda i ścieki (infrastruktura miejska w MENA, Azji Południowo-Wschodniej, Afryce), górnictwo i szlamy, nawadnianie rolnicze oraz szybka rozbudowa magazynów wodoru i LNG.
## Mapa dostaw pomp i sprężarek Chin: pięć klastrów, cztery standardy
Produkcja pomp i sprężarek w Chinach jest skoncentrowana geograficznie, z czterema głównymi klastrami przemysłowymi — każdy dominujący w innym podsegmencie. Zrozumienie tej mapy jest niezbędne do dopasowania zakupu do właściwej fabryki.
|  Klaster |  Specjalizacja |  Znani gracze
|  Wenling, Zhejiang (温岭) |  Małe i średnie pompy wodne, pompy solarne, pompy zatapialne |  LEO (利欧), Shimge (新界, 002532), Dayuan (大元), Lingwei (领伟), Feiyue (飞越), Luba (陆霸)
|  Shenyang, Liaoning (沈阳) |  Petrochemiczne sprężarki tłokowe i odśrodkowe, magazynowanie gazu 40 MPa |  Shenyang Blower Works (SBW / 沈鼓), Shaangu (陕鼓)
|  Jiangsu (江苏) |  Pompy procesowe API 610; pompy chemiczne, wielostopniowe, szlamowe |  Jiahe (嘉禾, 20+ lat eksportu), Kalen, Tongji, South Pump, Haishi
|  Shanghai / Xinchang, Zhejiang |  Śrubowe i spiralne sprężarki chłodnicze, pompy próżniowe |  Henbell (汉钟), GMCC (美芝), Highly (海立), Jiaxipera (加西贝拉), Feiyue Vacuum
|  Guangdong (广东) |  Sprężarki obrotowe i inwerterowe do klimatyzacji i pomp ciepła |  GMCC (Midea), Landa (Gree), Highly

### 📍 Dane klastrów (2025)
- Klaster pomp Wenling:produkcja ponad ¥78 mld, >40% chińskiego wolumenu pomp wodnych, >20% światowego rynku eksportu małych pomp
- Shenyang Blower Works: ultrawielka sprężarka tłokowa 2000 kN (rekord świata), odśrodkowe jednostki magazynowania gazu 40 MPa
- GMCC:roczna zdolność 85 mln sztuk, 34.2% udziału w światowym rynku sprężarek obrotowych
- Henbell (Szanghaj): >25% krajowego udziału w sprężarkach śrubowych, eksport do 50+ krajów
- Jiaxipera (Zhejiang): 18% światowego udziału w sprężarkach chłodniczych, eksport #1 w Chinach od 19 kolejnych lat
Około 60% chińskich producentów pomp i sprężarek jest skoncentrowanych w Zhejiang (Wenzhou, Taizhou, Wenling, Xinchang) i Shandong (Jining, Qingdao), a Jiangsu i Liaoning zajmują segmenty ciężkiego przemysłu i petrochemii. Sam serwis Made-in-China.com wymienia 9,999+ SKU pomp odśrodkowych w katalogu, a Alibaba indeksuje 4,000+ dostawców sprężarek.
## Podkategorie produktów, standardy i przedziały cenowe
Pompy i sprężarki obejmują ogromny zakres techniczny — od pompy zatapialnej za $30 po jednostkę petrochemiczną za $500,000; poniżej znajduje się mapa ceny/standardu, której kupujący powinni użyć do zakresu każdego zapytania ofertowego.
|  Podkategoria |  Typowe standardy |  Zakres FOB Chiny (USD) |  Typowe MOQ
|  Odśrodkowa (mała, ssąca 1-50 HP) |  ISO 5199, ANSI/HI 9.6.6 |  $100–$1,200 / szt. |  500–1,000 sztuk
|  Odśrodkowa (przemysłowa, 50-500 HP) |  ISO 5199, API 610 OH1/OH2, ASME B73.1 |  $2,000–$50,000 / szt. |  1–10 sztuk
|  Petrochemiczna pompa procesowa API 610 |  API 610 (e.g., wyd. 11) z uszczelnieniami API 682 |  $5,000–$500,000 / szt. |  1 sztuka
|  Zatapialna / odwadniająca |  IEC 60034, IP68 |  $30–$500 / szt. |  100–500 sztuk
|  Sprężarka śrubowa (olejowa, 7–250 kW) |  ISO 1217, GB 19153 |  $2,000–$25,000 / szt. |  1–5 sztuk
|  Bezolejowa sprężarka śrubowa |  ISO 8573-1 Klasa 0, ISO 1217 |  $8,000–$60,000 / szt. |  1 sztuka
|  Sprężarka tłokowa (petrochemia) |  API 618, GB/T 13007 |  $50,000–$2,000,000 / szt. |  1 sztuka
|  Chłodnicza spiralna / obrotowa (R32, R290) |  GB 4706, EN 60335, AHRI 540 |  $80–$350 / szt. |  500–5,000 sztuk
|  Części zamienne pomp / sprężarek (wirnik, korpus, korpus zaworu) |  Wg rysunku OEM |  $5–$2,000 / część |  50–500 części
Struktura kosztów typowej odśrodkowej pompy ssącej 5HP (korpus żeliwny, wirnik ze stali nierdzewnej, silnik IE3):surowce 55% ($48–$68), robocizna i montaż 14% ($12–$18), silnik zewnętrzny 20% ($35–$50), opakowanie 5% ($3–$5), kontrola jakości i testowanie 6% ($2–$4). Razem EXW $100–$150; FOB z marżą i logistyką zwykle $135–$190 w zależności od poziomu MOQ. Ciężkie przemysłowe pompy pionowe VS4/VS5 ≤150 kW używają 38–45% surowców przy $1,900–$9,500/tonę w zależności od stopu (316L vs duplex vs super-duplex).
## Kody HS, standardy i zgodność: arkusz zgodności kupującego
Błędna klasyfikacja to źródło #1 opóźnień celnych i nieoczekiwanych rachunków celnych. Dwa główne rozdziały HS to HS 8413 (pompy do cieczy, podnośniki cieczy) i HS 8414 (pompy powietrzne/próżniowe, sprężarki, wentylatory).
|  Kod HS |  Zakres |  Typowe podkody
|  8413 |  Pompy do cieczy i podnośniki cieczy |  8413.11 dozowniki paliwa · 8413.20 pompy ręczne · 8413.30 pompy silnikowe · 8413.40 pompy do betonu · 8413.50 tłokowe · 8413.60 obrotowe · 8413.70 odśrodkowe · 8413.81 inne · 8413.91 części
|  8414 |  Pompy powietrzne/próżniowe, sprężarki, wentylatory |  8414.30 sprężarki chłodnicze/AC · 8414.80 inne · 8414.90 części

### ⚠ Nowy 22-cyfrowy kod HS (obowiązuje od 6 maja 2026)
China Customs uruchomiła udoskonalone 22-cyfrowe kodowanie HS w ramach HS 8414 z dwiema nowymi podklasyfikacjami:841430900022 (bezolejowe sprężarki śrubowe, wymagające certyfikacji ISO 8573-1 Klasa 0) oraz841430900023 (systemy z pierścieniem cieczowym wysokiej próżni, końcowa próżnia ≥ 10⁻³ mbar). Eksporterzy tych produktów muszą dostosować ERP, specyfikacje techniczne, świadectwa pochodzenia i zgłoszenia zwrotu VAT. Importerzy powinni również zweryfikować zgodność z podpozycjami HTSUS / TARIC / KTC kraju docelowego.
### Kluczowe standardy branżowe
- API 610 (wyd. 11) — Pompy odśrodkowe dla przemysłu naftowego, petrochemicznego i gazu ziemnego (oznaczenia typów OH1/OH2/BB3/BB4/VS4)
- API 674 — Tłokowe pompy wyporowe do obsługi procesowej
- API 618 — Sprężarki tłokowe do obsługi przemysłu naftowego, chemicznego i gazowego
- API 682 — Systemy uszczelnień mechanicznych do pomp odśrodkowych i obrotowych
- ISO 5199 — Specyfikacje techniczne pomp odśrodkowych, klasa II (chemiczne/przemysłowe)
- ISO 1217 — Sprężarki wyporowe i pompy próżniowe — testy odbiorcze
- ISO 8573-1 — Czystość sprężonego powietrza (klasa 0 = bezolejowa)
- ANSI/HI 9.6.6 — Pompy rotodynamiczne do ogólnej obsługi
- ASME B73.1 — Specyfikacja chemicznych pomp procesowych odśrodkowych
- GB/T 13007 — Chińska norma krajowa dla obrotowych pomp wyporowych
- AHRI 540 / 550 / 560 — Oceny wydajności sprężarek chłodniczych (dla eksporterów HVAC/R)

## Logistyka, pakowanie i kwestie ciężkich ładunków
Pompy i sprężarki to ciężkie towary: nawet odśrodkowa pompa 5HP waży 25–40 kg, a przemysłowa sprężarka 200 kW może przekroczyć 3 tony. Zaplanuj logistykę odpowiednio — nie traktuj ich jako przesyłek drobnicowych.
|  Tryb wysyłki |  Najlepsze zastosowania |  Czas tranzytu |  Uwagi kosztowe
|  FCL 20' / 40' HQ |  przesyłki ≥1 tona; zamówienia kontenerowe OEM |  25–40 dni |  ~$800–$1,200 za 40' HQ fracht morski do USA; $1,500–$2,500 do UE/BW
|  LCL |  Zamówienia próbne, części zamienne, partie 0.5–5 ton |  30–45 dni |  $80–$180/m³ w zależności od miejsca pochodzenia/przeznaczenia
|  Fracht lotniczy (małe pompy i części) |  Pilne części zamienne, próbki, <200 kg |  3–7 dni |  $5–$9/kg ekonomiczny, $9–$15/kg ekspres
|  Ro-Ro / break-bulk |  Sprężarki >20 t na pakiet |  35–55 dni |  +15% dopłata za ciężkie ładunki, gdy pompa + płoza >20 t

### 📦 Lista kontrolna pakowania eksportowego
- Drewniana skrzynia zgodna z ISPM-15 (obróbka cieplna, oznaczenie IPPC) dla UE i większości przesyłek do UE
- Rejestratory wstrząsów (e.g., Lansmont lub ShockWatch) dla jednostek wysokiej wartości >$10,000
- Folia VCI (lotny inhibitor korozji) lub folia próżniowa dla części ze stali nierdzewnej w warunkach frachtu morskiego
- Sprężarka bezolejowa: wstępne napełnienie azotem i test utrzymania ciśnienia przed zaplombowaniem
- Śruby kotwiące betonowe, szablony zalewowe, podkładki wyrównujące wysyłane z płytą podstawy pompy
- Dla przesyłek DG (materiały niebezpieczne): baterie litowe w szafach sterowniczych wymagają dokumentacji UN 38.3
Najważniejsze kierunki eksportu chińskich pomp i sprężarek w 2025 roku:Meksyk, Indie, Brazylia, Wietnam, Stany Zjednoczone, Indonezja, Malezja, Niemcy, Rosja i ZEA. Sama Brazylia odpowiada za ~69% przesyłek importowych HS 8413 (Volza, lipiec 2024 – czerwiec 2025) dzięki sektorom rolnictwa, górnictwa i rafinerii.
## Cła, antydumping i bariery handlowe (2025–2026)
Wysyłki pomp i sprężarek podlegają jednym z najbardziej złożonych stosów taryfowych w pozyskiwaniu przemysłowym. Oto rzeczywistość 2026 roku dla głównych rynków docelowych.
|  Rynek |  Łączna ekspozycja taryfowa |  Szczegóły
|  Stany Zjednoczone |  Podstawowe MFN 0% (HTS 8414) + 25% Sekcja 301 + 25% Sekcja 232 (części stalochłonne) → efektywnie 25–50%+ |  Od 24 lipca 2026, ryczałtowe 10% Sekcji 122 zastąpione dwupoziomową Sekcją 301. Stawki 10% i 12.5%; towary pochodzenia UE podlegają 15% kompleksowemu pułapowi porozumienia UE-USA.części w ramach 8413.91/8414.90 podlegają temu samemu stosowi Sekcji 301
|  Unia Europejska |  0–7% antydumping na chińskie odlewy ze stali nierdzewnej; opłata węglowa CBAM obowiązuje |  CBAM UE dodaje ~$90/TEU opłaty CO₂ na fracht morski i dotyczy komponentów pomp żeliwnych / stalochłonnych. Środki antydumpingowe na odlewy ze stali nierdzewnej z Chin są w przeglądzie.
|  Indie |  7.5–10% BCD + dopłata socjalna |  Indie stosują standardowe BCD (podstawowe cło) na import HS 8413/8414 bez szczególnego antydumpingu na chińskie pompy od 2026. Rosnący popyt z sektora energetycznego i rafineryjnego.
|  Brazylia / Meksyk / MENA / ASEAN |  Niskie cła (0–14%) w ramach regionalnych umów FTA |  Stawki klauzuli najwyższego uprzywilejowania plus ramy MERCOSUR, USMCA, GCC i RCEP. Meksyk to kierunek #1 pod względem wartości dla HS 8413 ($2.25 mld styczeń–listopad 2025) dzięki USMCA i near-shoringowi.
Strategia łagodzenia ceł:głęboko przetworzone lub zmontowane pompy (obrobione CNC, malowane, testowane wydajnościowo) często reklasyfikują się do podpozycji 8-cyfrowych z niższymi stawkami MFN niż import towarowy. Pomagamy kupującym strukturyzować zamówienia — w tym obróbkę CNC odlewów korpusów w Sinbo, wyważanie wirników i raporty z testów wydajności — aby legalnie zminimalizować koszt lądowania przy pełnej zgodności.
## Dlaczego warto pozyskiwać pompy i sprężarki przez PLS Precision
PLS Precision to międzynarodowe ramię handlowe firmySinbo Precision Manufacturing Group — fabryka CNC o powierzchni 34,000 m² w Dongguan z 518 maszynami i 632 pracownikami. Nie montujemy sami pomp ani sprężarek. Zamiast tego pełnimy dwie uzupełniające się role, których żadna czysta firma handlowa ani fabryka OEM nie może pokryć sama:
### 🏭 Rola 1 — Pozyskiwanie i koordynacja fabryk
Identyfikujemy, audytujemy i koordynujemy właściwe OEM we właściwym klastrze — Wenling dla pomp wodnych, Shenyang dla sprężarek petrochemicznych, Jiangsu dla pomp procesowych API 610; Guangdong dla sprężarek obrotowych i inwerterowych. Nasz zespół odwiedza dostawców, kontroluje serie produkcyjne i rozwiązuje problemy tego samego dnia. Większość zagranicznych kupujących nie może wykonywać tej kontroli jakości na miejscu w pięciu prowincjach jednocześnie.
### 🔧 Rola 2 — Precyzyjne komponenty CNC
Własna hala CNC firmy Sinbo produkuje precyzyjne elementy metalowe, które trafiają do pomp i sprężarek:wirniki, korpusy pomp (spirale), korpusy zaworów, obudowy sprężarek i pokrywy końcowe, kolektory, kołnierze montażowe, obudowy łożysk i tuleje wałów. Obróbiamy je według rysunku OEM ze stali nierdzewnej, duplex, stopu 20, żeliwa i aluminium — dostarczane gotowe na linię montażową OEM.
### Komponenty, które rutynowo obrabiamy dla producentów OEM pomp i sprężarek
⚙ Wirniki pomp odśrodkowych (zamknięte, półotwarte, otwarte) ⚙ Korpusy spiralne i pokrywy końcowe ⚙ Tuleje wałów i obudowy łożysk ⚙ Komory uszczelnień API 682 ⚙ Głowice cylindrów sprężarek i płyty zaworowe ⚙ Spirale sprężarek spiralnych (5-osiowe) ⚙ Kolektory i kołnierze (ASME B16.5) ⚙ Stopy montażowe i płyty adapterów silnika ⚙ Części zamienne ze stali nierdzewnej / duplex / Alloy 20
### Typowe modele współpracy
- Części CNC według rysunku — kupujący dostarcza rysunek OEM; my wyceniamy, obrabiamy, kontrolujemy i wysyłamy (typowa partia 50–500 części)
- Pozyskiwanie kompletnych jednostek — kupujący specyfikuje pompę lub sprężarkę; my identyfikujemy 2–3 kwalifikowane fabryki, realizujemy zamówienia próbne, a następnie zarządzamy kontrolą jakości produkcji
- Program hybrydowy — kupujący pozyskuje montaż od OEM; Sinbo dostarcza precyzyjne komponenty na linię tego OEM
- Części zamienne i MRO — utrzymujemy buforowy zapas wirników, uszczelnień, korpusów zaworów i obudów dla zainstalowanej bazy kupującego
Uwaga geograficzna:nasza baza w Dongguan znajduje się w odległości 1–2 godzin lotu od wszystkich czterech głównych klastrów pomp/sprężarek (Wenling, Shenyang, Jiangsu, Guangdong) i w odległości 90 minut od terminali kontenerowych Yantian i Nansha. Dlatego nasze czasy realizacji i szybkość rozwiązywania problemów dostawców przewyższają typowe podejście bezpośrednie zagranicznych kupujących.
## Typowe obawy kupujących — i jak je rozwiązujemy
1
### Niezgodność wydajności ze specyfikacją
Krzywe pomp i wydajność sprężarek rzadko odpowiadają deklaracjom katalogowym. Wymagamy testów wydajności z obecnością świadków w obiekcie OEM (hydrostatyka, NPSH, wibracje, poziom hałasu) przed wysyłką. Raporty z testów odbiorczych ISO 1217 i certyfikowane arkusze testowe API 610 są dostarczane dla każdej jednostki. 2
### Substytucja materiału bez zgody
Typowa pułapka pozyskiwania: OEM zastępuje 304 na 316L lub standardowe odlewy na duplex. Nakazujemy testy PMI (identyfikacja pozytywna materiału) na krytycznych częściach ze stopów i wymagamy certyfikatów walcowni (EN 10204 3.1) dla każdej partii cieplnej. Losowe PMI na podstawie próby jest włączone do naszego standardowego programu kontroli jakości. 3
### Ciężkie ładunki i uszkodzenia w transporcie
Pompy i sprężarki są ciężkie, nieporęczne i podatne na uszkodzenia wirników i wirników na skutek uderzeń. Wymagamy drewnianych skrzyń ISPM-15 i wskaźników wstrząsów, folii VCI dla stali nierdzewnej oraz zdjęć przed wysyłką potwierdzających pakowanie. Ubezpieczenie morskie jest organizowane dla wszystkich przesyłek FOB po konkurencyjnych stawkach. 4
### Ryzyko taryf i kodów HS
Błędna klasyfikacja pompy (8413.70 odśrodkowa) w porównaniu z częścią pompy (8413.91) może zmienić cło o 10–25%. Klasyfikujemy wstępnie każde SKU przed potwierdzeniem zamówienia, doradzamy w sprawie reklasyfikacji głębokiego przetwarzania tam, gdzie ma to zastosowanie, i aktualizujemy informacje o nowej strukturze 22-cyfrowych kodów HS (841430900022/023) dla bezolejowych śrubowych i wysokopróżniowych sprężarek z pierścieniem cieczowym. 5
### Serwis posprzedażowy i dostępność części zamiennych
Producenci OEM często przestają wspierać starsze modele w ciągu 3–5 lat. Utrzymujemy buforowy zapas części zamiennych dla każdego modelu, który pozyskujemy — wirniki, uszczelnienia mechaniczne (wg API 682), łożyska, uszczelki i części obudów — aby zainstalowana baza kupującego była wspierana przez 10+ lat.
## Często zadawane pytania

#### Jakie jest typowe MOQ dla pomp i sprężarek OEM z Chin?
Dla małych pomp odśrodkowych (1–50 HP) standardowe MOQ to 500–1,000 sztuk dla budowy private-label; niektórzy producenci akceptują nawet 100 sztuk dla SKU white-label z półki. Pompy przemysłowe powyżej 50 HP i pompy procesowe API 610 mają MOQ 1 sztuka (produkowane na zamówienie z czasem realizacji 60–120 dni). Sprężarki — śrubowe, spiralne, tłokowe — zwykle mają MOQ 1–5 sztuk, z białymi sprężarkami AC na poziomie 500–5,000 sztuk.

#### Jakie są czasy realizacji od zamówienia do dostawy?
Standardowe małe pompy odśrodkowe wysyłane w 6–10 tygodni dla white-label i 8–12 tygodni dla private label. Pompy przemysłowe API 610 wymagają 30–120 dni na odlewanie, obróbkę, montaż i testy wydajności. Sprężarki śrubowe zajmują 30–60 dni. Petrochemiczne sprężarki tłokowe (API 618) zajmują 6–12 miesięcy. Fracht morski dodaje 25–40 dni do Ameryki Północnej, 30–45 dni do UE i Bliskiego Wschodu, 20–30 dni do Azji Południowo-Wschodniej.

#### Który kod HS dotyczy mojej pompy lub sprężarki?
Dominują dwa rozdziały:HS 8413 dla pomp do cieczy i podnośników cieczy (podkody .11 dozowniki paliwa, .30 pompy silnikowe, .40 beton, .50 tłokowe, .60 obrotowe, .70 odśrodkowe, .91 części) orazHS 8414 dla pomp powietrznych/próżniowych i sprężarek (podkody .30 chłodnicze/AC, .80 inne, .90 części). Należy pamiętać, że od 6 maja 2026, China Customs używa 22-cyfrowych podkodów 841430900022 (bezolejowa śrubowa) i841430900023 (wysokopróżniowa z pierścieniem cieczowym). Klasyfikujemy wstępnie każde SKU przed potwierdzeniem zamówienia, aby uniknąć opóźnień celnych.

#### Czy Sinbo może obrabiać precyzyjne komponenty zgodnie z rysunkami API 610 lub API 682?
Tak. Obiekt CNC Sinbo o powierzchni 34,000 m² w Dongguan obrabia wirniki, korpusy spiralne, komory uszczelnień, obudowy łożysk i tuleje wałów ze stali nierdzewnej (304/316L), duplex (2205/2507), Alloy 20, i brązu aluminiowego — zgodnie z tolerancjami API 610 wydania 11 i standardu uszczelnień mechanicznych API 682 Dostarczamy na linię montażową OEM pomp z pełnymi raportami wymiarowymi i certyfikatami materiałowymi. To pozycjonuje nas jako źródło kompleksowe zarówno dla kompletnych jednostek pomp (przez OEM), jak i precyzyjnych komponentów wewnątrz nich.

#### Jak zweryfikować, że fabryka OEM jest prawdziwa i zdolna?
Użyj trzystopniowej weryfikacji: (1) Licencja biznesowa, rejestr eksportowy i raporty z audytów (minimum ISO 9001; API Q1 dla pomp naftowych i gazowych). (2) Audyt na miejscu lub u strony trzeciej obejmujący zdolności odlewnicze, możliwości obróbki, wyważania i sprzęt testowy oraz personel inżynieryjny. (3) Zamówienie próbne z testem wydajności z obecnością świadków — krzywa wydajności hydraulicznej, NPSHr, wibracje i poziom hałasu zgodnie z ISO 1217 / API 610. Zapewniamy 30+ punktową listę kontrolną audytu i organizujemy inspekcje stron trzecich SGS lub Bureau Veritas.

#### Co z cłami antydumpingowymi na chińskie pompy i sprężarki?
USA stosuje cła Sekcji 301 w wysokości 25% nałożone na 0% MFN dla HS 8414 (z Sekcją 232 dodającą kolejne dla części stalochłonnych). UE ma środki antydumpingowe na chińskie odlewy ze stali nierdzewnej stosowane w pompach (dopłata 0–7%) i stosuje opłatę węglową CBAM na komponenty żeliwne / stalowe. Indie, Brazylia, Meksyk, ASEAN i kraje GCC generalnie stosują stawki MFN lub FTA bez sektorowego antydumpingu. efektywna stawka USA w 2026 roku na chińską pompę odśrodkową za $20,000 może osiągnąć $5,000–$10,000 samego cła — pomagamy kupującym planować geografię pozyskiwania, przetwarzanie wartości dodanej i inżynierię taryfową, aby zminimalizować koszt lądowania przy pełnej zgodności prawnej.

#### Jakie warunki płatności są standardowe?
Standard branżowy dla zamówień pomp i sprężarek OEM:30% T/T depozytu po potwierdzeniu zamówienia, 70% salda za kopię konosamentu. Dla pierwszych zamówień niektórzy producenci OEM wymagają podziału 40/60 lub 50/50; akredytywa L/C na okaziciela jest standardem dla zamówień powyżej $50,000, szczególnie dla sprzętu API 610 i API 618 Oferujemy elastyczne warunki dla stałych klientów i strukturyzujemy płatności escrow lub etapowe dla programów private-label z dużym oprzyrządowaniem.

#### Czy PLS może obsługiwać zarówno gotowe jednostki, jak i części CNC na poziomie komponentów?
Tak — to nasz główny wyróżnik. Dla kupującego pompy wodne możemy pozyskać pełny montaż od OEM z Wenling, podczas gdy Sinbo obrabia wirnik, spiralę i komorę uszczelnienia bezpośrednio na linię tego OEM. Dla kupującego sprężarki dostarczamy spirale (5-osiowe), płyty zaworowe, głowice cylindrów i kolektory z naszej hali w Dongguan.Jeden dostawca, jeden standard jakości, jedna faktura, jeden kierownik projektu — zamiast żonglować OEM, halą CNC, zakładem obróbki cieplnej i osobnym agentem kontroli jakości. Ten hybrydowy model odróżnia PLS od czystych firm handlowych i producentów kontraktowych.

## Uzyskaj wycenę pomp i sprężarek
Wyślij nam specyfikację pompy lub sprężarki (przepływ, wysokość podnoszenia, medium, ciśnienie, moc silnika, wymagane standardy) lub udostępnij rysunek OEM komponentu, który ma być obrobiony. Odpowiemy w ciągu 24 godzin z krótką listą fabryk, pozycjonowaną wyceną i jasną propozycją MOQ/czasu realizacji. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
