# Konstrukcje spawane i stalowe z Chin | PLS Precision

> Źródła konstrukcji spawanych w Chinach. Stal konstrukcyjna od $1,500/tona, bazy maszyn od $1,700/tona. AWS D1.1, ISO 3834, EN 1090. CNC + spawanie.

https://www.sinbo-machining.com/pl/sourcing/weldments/

---

## Na tej stronie

- Specyfikacja zakupowa w skrócie
- Dlaczego kupować konstrukcje spawane i konstrukcje stalowe w Chinach
  - Skala eksportu
  - Przewaga kosztowa
  - Integracja pionowa
- Mapa chińskich dostaw spawania i wykonawstwa konstrukcji
- Zakres produktów: konstrukcje spawane i zestawy wykonane
- Procesy spawania: dopasowanie metody do zastosowania
  - ⚠ Kontrola odkształceń to prawdziwe wyzwanie
- Normy jakości: kody spawalnicze AWS, ISO i EN
  - 📋 Krzyżowa tabela materiałów: Chiny vs. USA vs. UE
- Logistyka: kody HS, pakowanie i wysyłka ciężkich konstrukcji spawanych
  - 🚚 Wysyłka ciężkich konstrukcji spawanych
  - 📦 Pakowanie i ochrona powierzchni
- Nawigacja po cłach i barierach handlowych
  - ⚠ Strategia wpływu ceł
- Dlaczego kupować konstrukcje spawane przez PLS Precision
  - ⚙ Integracja CNC + spawanie
  - 📈 Weryfikacja wymiarowa CMM
  - 🎨 Obróbka powierzchni we własnym zakresie
  - 🏆 ISO 9001 + IATF 16949
  - Co wykonujemy i zaopatrujemy
- Często zadawane pytania
- Zamów wycenę konstrukcji spawanych i stalowych

# Zakupy konstrukcji spawanych i stalowych w Chinach
Chiny są największym wykonawcą konstrukcji stalowych na świecie — sam w 2024 wyeksportowały ponad 10.6 mln ton konstrukcji stalowych (HS 7308) o wartości $17.4 mld. PLS Precision zaopatruje niestandardowe konstrukcje spawane i zestawy stalowe z czołowych chińskich klastrów produkcyjnych — łącząc obróbkę CNC, spawanie i obróbkę powierzchni pod jednym dachem dla komponentów krytycznych precyzyjnie.
## Specyfikacja zakupowa w skrócie

|  Pozycja |  Wartość
|  Zakres produktów |  Ramy bazy maszyn i łóża; Stal konstrukcyjna (belki, słupy); Obudowy i szafy spawane; Platformy sprzętowe i antresole
|  Typowe zastosowania |  Maszyny CNC, prasy, sprzęt przemysłowy; Budynki, mosty, zakłady przemysłowe; Elektryka, osłony maszyn, HVAC
|  Zakres cen FOB |  $50 – $50,000 / szt.
|  Typowy czas realizacji |  12-18 tygodnie
|  Kluczowe normy |  AWS D1.1; AWS D1.2; AWS D1.6
|  Główne regiony dostaw |  Guangdong (Dongguan/Senzhen/Foshan); Jiangsu (Suzhou/Changzhou/Wuxi); Shandong (Qingdao/Jinan/Yantai); Zhejiang (Hangzhou/Ningbo); Hebei (Tangshan/Shijiazhuang)

## Dlaczego kupować konstrukcje spawane i konstrukcje stalowe w Chinach
Globalny rynek wykonawstwa konstrukcji stalowych był wyceniany na $249.8 mld w 2025 i ma osiągnąć $451.4 mld do 2035, rosnąc w tempie 6.1% CAGR (Fortune Business Insights). Chiny dominują jako największy producent stali na świecie (1.01 mld ton w 2024) i największy eksporter wykonanych konstrukcji stalowych.
### Skala eksportu
Chiński eksport konstrukcji stalowych (HS 7308) osiągnął 10.63 mln tono wartości$17.41 mld w 2024. Główne kierunki: Korea Południowa ($2.28B), USA ($1.56B), Japonia ($1.14B), Indonezja ($0.95B) i Hongkong ($0.87B). Wzrost rok do roku pozostawał silny na poziomie +8-12%.
### Przewaga kosztowa
Ramy baz maszyn od $1,500-1,700/tona. Stal konstrukcyjna od $800-1,200/tona. Obudowy spawane od $300-800/szt.. Chińskie konstrukcje spawane są typowo o 40-60% tańsze od amerykańskich/europejskich wykonawców — nawet po cłach i frachcie.
### Integracja pionowa
Chińskie zakłady wykonawcze kontrolują pełen łańcuch: zaopatrzenie stali → cięcie CNC → formowanie → spawanie → obróbka → obróbka powierzchni → montaż. To eliminuje opóźnienia podwykonawstwa i obniża koszt całkowity. Sam prowincja Guangdong odpowiada za 33.8% chińskiego eksportu konstrukcji stalowych, za nią Jiangsu (16.9%) i Shandong (7.8%). Klaster Delty Rzeki Perłowej — gdzie leży Sinbo — oferuje najgęstsze skupienie zdolności CNC + spawanie + obróbka powierzchni w Chinach.
## Mapa chińskich dostaw spawania i wykonawstwa konstrukcji
Chiński przemysł wykonawstwa stali koncentruje się w pięciu głównych klastrach, każdy obsługujący inne segmenty rynku:
|  Klaster |  Branże specjalne |  Kluczowi gracze
|  Guangdong (Dongguan/Senzhen/Foshan) |  Precyzyjne zestawy CNC + spawanie, ramy maszyn, obudowy niestandardowe, zorientowane na eksport |  Gęsty klaster CNC; Sinbo leży tutaj. 33.8% eksportu krajowego.
|  Jiangsu (Suzhou/Changzhou/Wuxi) |  Ciężka stal konstrukcyjna, komponenty mostowe, zbiorniki ciśnieniowe, stocznia |  Stocznia Yangzijiang, stocznie CSSC; 16.9% eksportu
|  Shandong (Qingdao/Jinan/Yantai) |  Ramy ciężkiego sprzętu, konstrukcje górnicze, wysięgi dźwigów, budownictwo |  Łańcuch dostaw Zoomlion, XCMG; 7.8% eksportu
|  Zhejiang (Hangzhou/Ningbo) |  Stal cienkościenna, fasady budynków, budownictwo modułowe, ramy mebli stalowych |  Hangxiao Steel Structure, Southeast Space Frame
|  Hebei (Tangshan/Shijiazhuang) |  Stal surowa, standardowe przekroje konstrukcyjne, zbrojenie, towarowe wykonawstwo wielkowolumenowe |  Hub produkcji stali; przewaga bliskości surowca
Na Alibabie „steel weldment” zwraca ponad 20,000 produktów; „steel fabrication” zwraca 50,000+. Baza dostawców sięga od małych zakładów spawalniczych z 10 osobami po megafabryki wykonawcze z ponad 1,000 pracowników. Wyzwaniem jest znalezienie właściwego zakładu dla Twoich konkretnych wymagań — precyzja, rozmiar, proces spawania i poziom certyfikacji wszystko ma znaczenie.
## Zakres produktów: konstrukcje spawane i zestawy wykonane
Chińskie zakłady wykonawcze produkują każdy rodzaj zestawu spawanego. Poniżej realne przedziały cen FOB z Alibaby, Made-in-China i bezpośrednich wycen fabryk (2025-2026):
|  Produkt |  Typowe zastosowania |  Cena FOB (USD)
|  Ramy bazy maszyn i łóża |  Maszyny CNC, prasy, sprzęt przemysłowy |  $1,500 – $1,700/tona (lub $500-5,000/szt.)
|  Stal konstrukcyjna (belki, słupy) |  Budynki, mosty, zakłady przemysłowe |  $800 – $1,200/tona
|  Obudowy i szafy spawane |  Elektryka, osłony maszyn, HVAC |  $300 – $800/szt.
|  Platformy sprzętowe i antresole |  Fabryki, magazyny |  $15 – $85/m²
|  Ramy ciężkiego sprzętu |  Koparki, dźwigi, sprzęt górniczy |  $2,000 – $10,000/szt.
|  Zestawy rur spawanych i rozdzielacze |  Systemy hydrauliczne, rurociągi technologiczne |  $50 – $2,000/szt.
|  Niestandardowe wsporniki i mocowania |  Motoryzacja, maszyny, budownictwo |  $2 – $50/szt.
|  Zbiorniki ciśnieniowe i zbiorniki |  Chemia, spożywcza, farmacja |  $5,000 – $50,000/szt.
|  Siatka i panele spawane |  Ogrodzenia, zbrojenie betonu, przegrody |  $1.20 – $5.50/m²
|  Części spawane robotem wielkowolumenowe |  Podwozia motoryzacyjne, ramy mebli |  $10 – $500/szt.
Czynniki cenowe: gatunek stali (Q235 vs. Q345 vs. nierdzewna), wymagany proces spawania (MIG vs. TIG vs. robotyczny), złożoność połączeń, tolerancja wymiarowa, obróbka powierzchni (goła vs. malowana vs. cynkowana) i wolumen zamówienia. Konstrukcje spawane wycenia się według wagi ($/tonę) lub jednostki — zależnie od złożoności i obróbki z wartością dodaną.
## Procesy spawania: dopasowanie metody do zastosowania
Różne procesy spawania dają różne poziomy jakości przy różnych kosztach. Zrozumienie, który proces wyspecyfikować, jest kluczowe, aby dostać właściwą konstrukcję we właściwej cenie:
|  Proces |  ISO 4063 |  Najlepsze zastosowanie |  Poziom kosztów
|  MIG/MAG (GMAW) |  131/135 |  Konstrukcje ogólne, stal konstrukcyjna, ramy maszyn. Szybki, wszechstronny, najczęstszy proces. |  ★★ Niski
|  TIG (GTAW) |  141 |  Spoiny precyzyjne, cienkościenne, nierdzewne, aluminium. Lotnictwo i spożywcze. |  ★★★★ Wysoki
|  SMAW (elektrodowy) |  111 |  Spawanie w terenie, naprawy, grube przekroje. Przenośny, prosty sprzęt. |  ★ Najniższy
|  SAW (pod topnikiem) |  121 |  Grube blachy, zbiorniki ciśnieniowe, duże rury. Głębokie wtopienie, wysoka wydajność. |  ★★ Niski
|  Spawanie laserowe |  521 |  Szybkie cienkie blachy, obudowy baterii, komponenty precyzyjne. Minimalne odkształcenia. |  ★★★★★ Najwyższy
|  Robotyczny MIG/TIG |  131/141 |  Produkcja wielkoseryjna, motoryzacja, meble. Powtarzalna jakość, szybko. |  ★★★ Średni

### ⚠ Kontrola odkształceń to prawdziwe wyzwanie
Spawanie wnosi ciepło, a ciepło powoduje odkształcenia — paczenie, zmiany kątowe i wybrzuszenia. Dla konstrukcji precyzyjnych (bazy maszyn, ramy sprzętu) to problem jakościowy numer 1. Rozwiązania obejmują: planowanie kolejności spawania (spawanie symetryczne dla zbalansowania naprężeń termicznych), przyrządy i szablony (sztywne mocowanie części podczas spawania), obróbkę cieplną uwalniającą naprężenia (550-650°C dla stali węglowej) oraz obróbkę CNC po spawaniu w celu przywrócenia płaskości i wymiarów krytycznych. PLS robi to wszystko we własnym zakładzie.
## Normy jakości: kody spawalnicze AWS, ISO i EN
Jakość spawania jest rządzona przez kody międzynarodowe, które różnią się według rynku docelowego. Wyspecyfikowanie złej normy marnuje pieniądze; brak normy zaprasza awarię.
|  Standardowa |  Obszar |  Zakres
|  AWS D1.1 |  USA / Ameryki |  Kod spawania konstrukcyjnego — stal. Najczęściej cytowany w Ameryce Północnej.
|  AWS D1.2 |  USA / Ameryki |  Kod spawania konstrukcyjnego — aluminium.
|  AWS D1.6 |  USA / Ameryki |  Kod spawania konstrukcyjnego — stal nierdzewna.
|  ISO 3834 (części 2/3/4) |  Międzynarodowa |  Wymagania jakościowe dla spawania w fazie ciekłej. Część 2 = kompleksowa; część 3 = standardowa; część 4 = podstawowa.
|  EN 1090-2 |  Unia Europejska |  Wykonywanie konstrukcji stalowych. Oznakowanie CE obowiązkowe dla konstrukcji stalowych w UE.
|  ASME BPVC Section IX |  USA / międzynarodowa |  Kwalifikacje spawania i lutowania twardego dla zbiorników ciśnieniowych i rurociągów.
|  ISO 9606 / EN ISO 9606 |  Międzynarodowa |  Badania kwalifikacyjne spawaczy. Każdy spawacz musi być indywidualnie certyfikowany.

### 📋 Krzyżowa tabela materiałów: Chiny vs. USA vs. UE
Q235 ≈ ASTM A36 ≈ S235JR — standardowa stal konstrukcyjna. Granica plastyczności ~235 MPa. Najczęstsza do konstrukcji ogólnych.Q345 ≈ ASTM A572 Gr.50 ≈ S355JR — stal konstrukcyjna niskostopowa o wysokiej wytrzymałości. Granica plastyczności ~345 MPa. Stosowana do ram ciężkiego sprzętu i zastosowań konstrukcyjnych.Q390/Q420 ≈ A572 Gr.60/65 — wyższa wytrzymałość do zastosowań wyspecjalizowanych.Zawsze potwierdzaj równoważność materiału z inżynierem konstrukcyjnym przed podstawieniem chińskich gatunków w projektach US/EU.
## Logistyka: kody HS, pakowanie i wysyłka ciężkich konstrukcji spawanych
Konstrukcje spawane i wykonane konstrukcje stalowe obejmują wiele kodów HS. Wysyłka ciężkich konstrukcji wymaga starannego planowania — to nie produkty pocztowe:
|  Kod HS |  Opis |  Zwrot podatku eksportowego
|  7308.90 |  Konstrukcje i części konstrukcji (zestawy spawane) |  13%
|  7308.10 |  Mosty i sekcje mostów |  13%
|  7308.20 |  Wieże i maszty kratowe |  13%
|  7308.30 |  Drzwi, okna i ich ramy |  13%
|  7326.90 |  Pozostałe wyroby z żelaza lub stali |  13%
|  8466.93 |  Części obrabiarek (jeśli konstrukcja specyficzna dla maszyny) |  13%

### 🚚 Wysyłka ciężkich konstrukcji spawanych
- Kontener 20ft: Maks. ~22 ton. Najlepszy dla małych/średnich konstrukcji. Wewnętrznie: 5.9m × 2.35m × 2.39m (dł.×szer.×wys.).
- Kontener 40ft: Maks. ~26 ton. Najlepszy dla długich/dużych konstrukcji. Wewnętrznie: 12.0m × 2.35m × 2.39m.
- 40ft OT (Open Top): Dla konstrukcji o nadmiarowych wymiarach, które nie przejdą przez drzwi kontenera.
- Platforma (flat rack): Dla bardzo dużych/ciężkich konstrukcji (bazy maszyn, sekcje mostów). Do 40 ton.
- Ładunek drobnicowy (break bulk): Dla ładunków projektowych przekraczających możliwości platformy.

### 📦 Pakowanie i ochrona powierzchni
- Antykorozyjnie: Farba podkładowa, olej antykorozyjny lub tymczasowe owinięcie VCI dla gołej stali
- Punkty śrubowania: Nałóż smar na otwory gwintowane i przykryj nasadkami plastikowymi
- Powierzchnie obrobione: Olej antykorozyjny + drewniane osłony blokowe, aby zapobiec uszkodzeniom w transporcie
- Mocowanie: Spawane ucha do podnoszenia dźwigiem; przykręcone do podłogi kontenera skręcaniem twist lock
Standardowy czas realizacji: proste konstrukcje (cięcie + spawanie + malowanie): 3-4 tygodnie + wysyłka 3-6 tygodni = 6-10 tygodni. Konstrukcje złożone z obróbką CNC: 4-6 tygodni wykonania + 1-2 tygodnie obróbki + 1 tydzień obróbki powierzchni + wysyłka = 9-15 tygodni.
## Nawigacja po cłach i barierach handlowych
Wykonawstwo stali ponosi najwyższą ekspozycję celną ze wszystkich kategorii, które zaopatrujemy — z powodu ceł stalowych Section 232 na szczycie Section 301. Według stanu na połowę 2026:
|  Rynek |  Łączne cło |  Szczegóły
|  Stany Zjednoczone |  ~52–55% |  MFN 0-3.5% + Section 301 (+25%) + stal Section 232 (+25%). Potrójny stos ceł czyni rynek USA trudnym, ale wykonalnym dla konstrukcji precyzyjnych/złożonych, gdzie Chiny mają przewagę kosztową 40-60%.
|  Unia Europejska |  ~50% (ponad limit) |  Środki ochronne UE dla stali (od 2019, przedłużone 2024): 25% cła na import ponad limit. Od maja 2026 nowa stawka 50% ponad limit na chińskie produkty stalowe. W limicie: ~0-3.7%.
|  Kanada |  ~25% |  Cło ochronne Section 35 na chińskie produkty stalowe (obowiązuje od października 2024).
|  ASEAN (RCEP) |  0% |  Zero cła w ramach FTA ASEAN-Chiny i RCEP dla większości kategorii konstrukcji stalowych. Najszybciej rosnący rynek dla chińskich konstrukcji.
|  Bliski Wschód / Afryka |  ~5–12% |  Cła standardowe. Silny popyt z infrastruktury i budownictwa. Brak środków remedyjnych na chińskie konstrukcje stalowe.

### ⚠ Strategia wpływu ceł
52-55% stos ceł USA na konstrukcje stalowe to najwyższy ze wszystkich kategorii, które PLS zaopatruje. Jednak dla konstrukcji precyzyjnych z obróbką CNC i obróbką powierzchni (bazy maszyn, ramy sprzętu, zestawy niestandardowe), chińskie ceny pozostają o 30-40% poniżej wykonawców z USA nawet po wszystkich cłach. Ekonomia działa najlepiej, gdy: (1) konstrukcja zawiera znaczącą obróbkę z wartością dodaną, (2) wolumen zamówienia uzasadnia wysyłkę kontenerową, a (3) terminy wykonawców z USA wynoszą 16-20+ tygodni.
## Dlaczego kupować konstrukcje spawane przez PLS Precision
PLS Precision to międzynarodowa spółka zależnaSinbo Precision Manufacturing Group — fabryka CNC o powierzchni 34,000 m² w Dongguan z 518 maszynami i 632 pracownikami. Nasza usługa zaopatrzenia w konstrukcje spawane jest wyjątkowo wyróżniona łączeniem wykonawstwa spawalniczego z precyzyjną obróbką CNC pod jednym dachem:
### ⚙ Integracja CNC + spawanie
Większość chińskich zakładów spawalniczych nie potrafi obrabiać. Większość zakładów CNC nie potrafi spawać. My robimy jedno i drugie — co oznacza, że Twoja konstrukcja zostaje zespawana, odprężona, obrobiona CNC do tolerancji końcowych i obrobiona powierzchniowo w jednym zakładzie. Bez podwykonawstwa, bez problemów dopasowania, bez wskazywania palcami.
### 📈 Weryfikacja wymiarowa CMM
Weryfikujemy wymiary konstrukcji z CMM (maszyna pomiarowa współrzędnościowa) — sprawdzając płaskość, równoległość, prostopadłość i wymiary krytyczne do ±0.05 mm. Odkształcenie po spawaniu to skarga numer 1 przy zestawach spawanych; nasz przepływ CNC + CMM wyłapuje je przed wysyłką.
### 🎨 Obróbka powierzchni we własnym zakresie
Piaskowanie, malowanie podkładowe, malowanie proszkowe, koordynacja cynkowania ogniowego — wszystko pod jednym dachem. Wyspecyfikuj chropowatość Ra dla powierzchni malowanych; dokumentujemy grubość powłoki przy każdej przesyłce.
### 🏆 ISO 9001 + IATF 16949
Zarządzanie jakością klasy motoryzacyjnej zastosowane do konstrukcji spawanych. Specyfikacje technologii spawania (WPS), rejestry kwalifikacji spawaczy, raporty NDT (jeśli wymagane), raporty kontroli wymiarowej i świadectwa materiałowe — dołączone do każdej przesyłki.
### Co wykonujemy i zaopatrujemy
Ramy bazy maszyn Obudowy sprzętu Niestandardowe wsporniki i mocowania Zestawy konstrukcyjne Spawane rozdzielacze rurowe Ramy ciężkiego sprzętu Platformy i antresole Konstrukcje obrabiane CNC
## Często zadawane pytania

#### Jaki jest MOQ przy zamówianiu konstrukcji spawanych z Chin?
Dlastandardową stal konstrukcyjną: MOQ wynosi zwykle5-10 ton (częściowy kontener). Dla konstrukcji niestandardowych (bazy maszyn, ramy sprzętu): MOQ to często 1-5 sztuk — to zamówienia projektowe, nie wolumenowe. Dla zestawów spawanych wielkowolumenowych (wsporniki, ramy mebli, części motoryzacyjne): MOQ 100-1,000 sztuk zależnie od złożoności. Ekonomia zaopatrzenia w konstrukcje sprzyja zamówieniom pełnokontenerowym ze względu na wagę i koszt wysyłki na jednostkę.

#### Jak kontrolujecie odkształcenia spawalnicze w konstrukcjach precyzyjnych?
Stosujemy podejście wieloetapowe: (1) Planowanie kolejności spawania — symetryczne ścieżki spawania dla zbalansowania naprężeń termicznych. (2) Sztywne przyrządy i szablony ograniczające części podczas spawania. (3) Obróbka cieplna uwalniająca naprężenia (550-650°C dla stali węglowej, wygrzanie 1-2 godziny, powolne chłodzenie) dla zastosowań krytycznych. (4) Obróbka CNC po spawaniu — obrabiamy powierzchnie montażowe, wiercimy otwory i przywracamy płaskość do ±0.05 mm po zakończeniu wszystkich efektów termicznych. To kluczowa przewaga naszego zintegrowanego zakładu CNC + spawanie.

#### Jakie certyfikaty spawalnicze posiadają Wasze zakłady wykonawcze?
Nasze operacje spawalnicze są zgodne z ISO 3834-2 (kompleksowe wymagania jakościowe dla spawania w fazie ciekłej). Spawacze są indywidualnie kwalifikowani wg ISO 9606 dla każdego procesu i pozycji spawania, które wykonują. Dla stali konstrukcyjnej na rynek USA produkujemy konstrukcje zgodne ze specyfikacjami AWS D1.1. Dla konstrukcji na rynek UE wspieramy klasy wykonania EN 1090-2 EXC2/EXC3 z pełną dokumentacją oznakowania CE. Specyfikacje technologii spawania (WPS) i rejestry kwalifikacji technologii (PQR) są dostępne dla każdego użytego procesu spawania.

#### Czy możecie użyć równoważnych chińskich gatunków stali (Q235/Q345) zamiast gatunków US/EU?
Q235 ≈ ASTM A36 ≈ S235JR (plastyczność ~235 MPa) oraz Q345 ≈ ASTM A572 Gr.50 ≈ S355JR (plastyczność ~345 MPa) są mechanicznie równoważne w większości zastosowań. Jednak podstawienie wymaga zatwierdzenia przez inżyniera konstrukcyjnego dla projektów nośnych — bo skład chemiczny i udarność (wartości próby udarności Charpy V) różnią się nieznacznie. Dostarczamy pełne świadectwa materiałowe (świadectwa badań huty wg EN 10204 3.1) pokazujące skład chemiczny i właściwości mechaniczne, umożliwiając Twojemu inżynierowi zatwierdzenie równoważności przed rozpoczęciem wykonania.

#### Jak radzicie sobie z wysokimi cłami USA na chińskie konstrukcje stalowe?
52-55% łączne cło USA na chińskie konstrukcje stalowe jest znaczące. Jednak dla konstrukcji precyzyjnych z obróbką CNC, 40-60% przewaga ceny bazowej często pochłania większość wpływu ceł. Pomagamy kupującym modelować całkowity koszt docelowy i badać strategie optymalizacji: właściwa klasyfikacja kodu HS (części maszyn pod 8466 vs. konstrukcje pod 7308 mogą mieć różne stawki), wysyłka zestawu półfabrykatu do końcowego montażu w USA albo obróbka z wartością dodaną zmieniająca klasyfikację. Wszystkie strategie są w pełni udokumentowane i zgodne z prawem.

#### Jakie badania nieniszczące (NDT) możecie wykonać na spoinach?
Koordynujemy NDT przez certyfikowane agencje inspekcyjne: Badania wizualne (VT) — 100% na wszystkich spoinach, nasz standard. Badania cząstkami magnetycznymi (MT) — dla wad powierzchniowych i podpowierzchniowych na materiałach ferromagnetycznych. Badania ultradźwiękowe (UT) — dla wad wewnętrznych w spoinach z pełnym wtopieniem. Badania radiograficzne (RT) — inspekcja RTG dla krytycznych spoin ciśnieniowych lub konstrukcyjnych. NDT jest specyfikowany przez właściwy kod (AWS D1.1, ASME BPVC) i Twoje wymagania projektowe. Dołączamy raporty NDT do dokumentacji wymiarowej i materiałowej.

#### Jakie obróbki powierzchni są dostępne dla konstrukcji spawanych?
Oferujemy pełen zakres: (1) Śrutowanie / piaskowanie — do Sa 2.5 (prawie biały metal) jako przygotowanie pod malowanie. (2) Malowanie podkład + nawierzchnia — podkład epoksydowy + nawierzchnia poliuretanowa, grubość powłoki 80-200 μm zależnie od specyfikacji. (3) Malowanie proszkowe — dla mniejszych konstrukcji i obudów; trwałe, równomierne wykończenie. (4) Cynkowanie ogniowe — powłoka cynkowa (wg ISO 1461) dla zastosowań zewnętrznych krytycznych korozyjnie; koordynujemy z certyfikowanymi zakładami cynkowniczymi. (5) Gołe / naoliwione — dla konstrukcji wewnętrznych, które będą malowane na miejscu.

#### Jaki jest typowy czas realizacji zamówień konstrukcji spawanych z Chin?
Dlaproste konstrukcje konstrukcyjne (cięcie + spawanie + malowanie): 3-4 tygodnie wykonania + 3-6 tygodni wysyłki = 6-10 tygodni. Dlazłożone konstrukcje precyzyjne z obróbką CNC: 4-6 tygodni wykonania + 1-2 tygodnie odprężania + 1-2 tygodnie obróbki CNC + 1 tydzień obróbki powierzchni + wysyłka = 9-15 tygodni. Dlazbiorniki ciśnieniowe i konstrukcje wg ASME: 6-8 tygodni wykonania + NDT + badania hydrostatyczne + wysyłka = 12-18 tygodni. Rekomendujemy zamówienie najpierw 1-2 sztuk próbek, aby zweryfikować jakość spoin, wymiary i wykończenie powierzchni przed zobowiązaniem do pełnej produkcji.

## Zamów wycenę konstrukcji spawanych i stalowych
Wyślij nam rysunki wykonawcze, specyfikacje stali lub zdjęcia. Odpowiemy w ciągu 24 godzin cenami, rekomendacjami procesu spawania, opcjami obróbki powierzchni i terminem. [Skontaktuj się z nami ](https://www.sinbo-machining.com/pl/contact/)
