CNC obráběcí stroje a obráběcí centra z Číny
Čína se v roce 2025 stala největším světovým vývozcem průmyslových obráběcích strojů, získala 21.6 % hodnoty světového vývozu a poprvé předstihla Německo. Přesto tentýž kupující, který ročně objednává 50,000 břitových destiček, potřebuje také VMC, soustružnické centrum nebo pětiosou portálovou frézku, aby díly skutečně vyrobil — a právě v mezeře mezi lesklou nabídkou na Alibabě a strojem, který na dílně udrží toleranci, denně pracuje 518 CNC strojů a 47členný tým QC firmy Sinbo. PLS Precision je obchodní dceřiná společnost Sinbo: jsme především kupující v oblasti CNC obrábění a partner pro upínání, a teprve potom zprostředkovatel nákupu obráběcích strojů.
Specifikace nákupu v kostce
| Položka | Hodnota |
|---|---|
| Sortiment | Mini CNC soustruh; Šikmé CNC soustruhy; Středně velký šikmý soustruh s poháněnými nástroji; Přesný CNC soustruh (třída Yuansee) |
| Typické specifikace | CK6130 / CK6136, oběžný průměr 360 mm, 8polohová revolverová hlava; SGL46, oběžný průměr 460 mm, 12polohová poháněná revolverová hlava, volitelná osa Y; osa Y, protivřeteno, 8000 rpm |
| Cenové rozpětí FOB | $1,200 – $428,000 |
| Typická dodací doba | 4–6 měsíců |
| Klíčové normy | ISO 230-1; ISO 230-2; ISO 230-3 / -4 |
| Hlavní dodavatelské regiony | Shenyang a Dalian; delta Perlové řeky; delta řeky Yangtze; střední a severní Čína; Shandong |
Proč nakupovat CNC obráběcí stroje z Číny
Čína se v roce 2025 stala největším světovým vývozcem průmyslových obráběcích strojů s 21.6 % podílem na světovém trhu — poprvé předstihla Německo (16.7 %) a Japonsko (14.2 %), podle Svazu německých výrobců obráběcích strojů (VDW). Celkový vývoz obráběcích strojů dosáhl v roce 2025 USD 9.68 miliardy (+17.9 % meziročně) a průměrná exportní jednotková cena vzrostla zhruba o 40 %, protože se mix posunul od levných pilařských strojů k CNC obráběcím centrům, pětiosým portálovým strojům a turn-mill kompozitům.
Nákup očima uživatele
PLS je mezi obchodními společnostmi výjimkou: Sinbo denně provozuje 518 CNC strojů (Makino, Mazak, Tsugami, DMG, SODICK) ve skutečné výrobě. Obráběcí stroje hodnotíme jako kupující, který musí dodržet toleranci ±0.005 mm na leteckých dílech a v automobilové výrobě podle IATF 16949 — ne jako překupník na papíře.
50 % evropské dovozní ceny
Průměrná exportní cena čínského vertikálního obráběcího centra byla v roce 2025 přibližně USD 37,000 oproti USD 83,000 za dovezený ekvivalent — zhruba 45 % katalogové ceny EU/Japonsko za stejný pracovní prostor, srovnatelná opakovatelnost u 80 % univerzálních prací.
Plné pokrytí HS 8456–8466
Všechny hlavní kategorie obráběcích strojů: obráběcí centra (HS 8457.10), CNC soustruhy (HS 8458.11 / 8458.91), CNC frézování/vrtání (HS 8459.61 / 8459.70), CNC brusky (HS 8460.23), EDM a lasery (HS 8456) plus díly a příslušenství (HS 8466.93 / 8466.94).
Klíčoví koncoví kupující: automotive Tier-1/Tier-2 (bloky motorů, bateriové nosiče, skříně motorů), letecké konstrukční díly, nástrojárny a formovny, všeobecné zakázkové dílny, obrábění zdravotnických prostředků, obrana a energetika. Čína nyní drží 59.5 % domácího podílu na trhu pětiosých obráběcích center (oproti 6 % v roce 2015) a jen na veletrhu CCMT2026 představila 441 pětiosých strojů.
Výrobní klastry CNC obráběcích strojů v Číně
Čínský průmysl obráběcích strojů je geograficky soustředěn do pěti regionálních klastrů, z nichž každý má zřetelnou specializaci a cenovou úroveň:
| Klastr | Provincie | Specializace | Zástupci |
|---|---|---|---|
| Shenyang a Dalian | Liaoning | Těžké soustruhy, horizontální vyvrtávačky a frézky, portálové pětiosé stroje, velká soustružnická centra, stroje na výrobu ozubení | Shenyang Machine Tool (SMTCL), Dalian Machine Tool, Dalian Kede Numerical Control (5 os, ±0.001 mm), Dalian Guangyang |
| Delta Perlové řeky | Guangdong | Střední šikmé soustruhy, malá VMC, gravírovací stroje, brusky na nože/nástroje, turn-mill kompozity na export | Dongguan Lizhun, Dongguan Yuansee, Dongguan Glorymaq, Dongguan Ansheng, Shenzhen Shuntong, Hanming Shige, Gooda (Dongguan) |
| Delta řeky Yangtze | Jiangsu / Zhejiang / Shanghai | Drátové EDM, záhlubné EDM, EDM vrtání, přesné brusky, broušení nožů, střední/vyšší VMC, švýcarské soustruhy | Jiangsu Dongqing, Jiangsu Best CNC-Machinery, Zhejiang Hangji, Nantong, Suzhou Han’s Laser, Shanghai Tooling |
| Střední a severní Čína | Anhui / Hubei / Yunnan / Shaanxi | Nástroje pro ohraňovací lisy, laserové řezání, odvalovací frézování ozubení, těžké soustruhy, vojenská přesnost, optické brusky | Ma’anshan Jizhong, Ma’anshan Zhuonaiwei, Wuhan Huazhong Numerical Control (HNC), Yunnan CY Group, Baoji Machine Tool |
| Shandong | Shandong | Vrtačky, závitořezy, malá VMC, laserové řezačky, dřevoobráběcí CNC | Jinan Bodor (laserové řezání), Shandong Lingwei, Tengzhou Tri-Union |
Poznámka: jen provincie Liaoning vyvezla za jedno nedávné sledované období v prvních sedmi měsících 15,579 kovoobráběcích strojů (+43.3 % meziročně) v hodnotě USD 85.93 M, s průměrnou jednotkovou cenou USD 5,516 — nejvyšší mezi 13 hlavními exportními provinciemi Číny. Delta Perlové řeky a Jiangsu dominují vývozu malých a středních soustruhů a EDM, zatímco Liaoning a Yunnan drží niku špičkového soustružení a portálových strojů.
Sortiment: co zajišťujeme
PLS zajišťuje celou škálu CNC obráběcích strojů — od kompaktních šikmých soustruhů pro zakázkové dílny po pětiosé portálové frézky pro letecké konstrukční díly, plus sladěné balíčky automatizace, upínání a držáků nástrojů:
Soustružnická centra (HS 8458)
- CNC soustruh s plochým ložem (řady CK6130 – CK6180)
- CNC soustruh se šikmým ložem (třída SGL46 / CK46 / SYIL)
- Soustružnické centrum s osou Y a poháněnými nástroji
- Soustružnické centrum s protivřetenem / dvěma vřeteny
- Švýcarský soustruh (5osé posuvné vřeteno)
- Těžký horizontální soustruh (oběžný průměr ≥ 800 mm)
- CNC svislý soustruh (VTL)
Obráběcí centra (HS 8457)
- 3osé vertikální obráběcí centrum (VMC)
- 3+2osé VMC s otočným stolem
- Horizontální obráběcí centrum (HMC)
- 5osé simultánní (portál / otočný stůl / otočná hlava)
- Portálové obráběcí centrum (velkoformátové)
- Vrtací a závitovací centrum (vysokorychlostní hliník)
- Turn-mill kompozitní centrum (mill-turn)
EDM a lasery (HS 8456)
- Drátové EDM (molybdenový / mosazný drát)
- Záhlubné / hloubicí EDM (osa Z)
- EDM vrtání malých otvorů (0.3–3.0 mm)
- Vláknové laserové řezání (1–20 kW)
- CO₂ laser (nekovy)
- Stůl pro plazmové řezání
- Řezání vodním paprskem
Broušení a dokončování (HS 8460)
- Povrchová bruska (vratný stůl)
- Hrotová bruska (HS 8460.23 NC)
- Bezhrotá bruska
- Vnitřní / dírová bruska
- Bruska na nástroje a frézy
- Pásový / kotoučový dokončovací stroj
- Superfinišování / honování
Vrtání, závitování a pily (HS 8459 / 8461)
- CNC vrtací a závitovací centrum
- Radiální vrtačka
- Vícemandlová vrtačka pro hluboké otvory
- CNC kotoučová pila / pásová pila
- Odvalovací / tvarové frézování ozubení (HS 8461.40)
- Válcování / vířivé tváření závitů
- Protahovací stroj
Držáky nástrojů a automatizace (HS 8466)
- Držáky nástrojů BT / CT / HSK / CAT
- Upínací pouzdra ER, hydraulická pouzdra, shrink-fit
- Modulární nástrojové systémy (Capto C6 / C8)
- Indexovatelné otočné stoly (4. / 5. osa)
- Měniče palet, portálové nakladače
- Dopravníky třísek, systémy chlazení
- CNC sonda a měření délky nástroje
Běžné konstrukční konfigurace: tchajwanské nebo japonské kuličkové šrouby (TBI / Hiwin / NSK), lineární válečková vedení (Hiwin / PMI), servomotory (Yaskawa / Fanuc / Delta) a stále častěji domácí řídicí systémy HNC, KEDE nebo GSK. U 5osých strojů počítejte s přesností polohování ±0.001 mm u prémiových provedení (Dalian Kede, SMTCL) a ±0.003–0.005 mm u střední třídy.
Klíčové specifikace, normy a ukazatele výkonu
Výkon obráběcích strojů se řídí předpisy pro přejímací zkoušky (ISO 230, JIS B 6336), bezpečnostními směrnicemi (směrnice EU o strojních zařízeních 2006/42/EC s EN ISO 16090, EN ISO 23125, EN 12417, EN 60204-1) a systémem kvality výrobce (ISO 9001). Kupující by měli vždy vyžadovat skutečný zkušební protokol, ne jen katalogová čísla:
| Norma | Rozsah | Co pokrývá | Praktické přejímací kritérium pro export |
|---|---|---|---|
| ISO 230-1 | Geometrická přesnost (bez zatížení) | Přímost os, kolmost, házivost vřetene, rovnoběžnost | Povinné naměřené údaje v přejímacím certifikátu EU/Asie |
| ISO 230-2 | Polohování a opakovatelnost NC os | Uvádí ±A a R pro každou osu | 5–20 μm u přesných soustruhů; 3–8 μm u špičkových VMC |
| ISO 230-3 / -4 | Vůle, kruhový čtyřkvadrantový test | Nesouosost serv, chyba reverzace, obrysové frézování | Selhává jako první u opotřebených strojů — vyžádejte vzorový zkušební protokol |
| JIS B 6336 | Test tepelné stability | Tepelný posun čela vřetene během cyklu 20±1 °C | ≤ 10–15 μm za cyklus u přesnostní třídy |
| EN ISO 16090-1/-2 | Bezpečnost obráběcích center | Bezpečnost simultánního 5osého obrábění, blokování výměny nástroje | Vyžadováno pro CE u 5osých strojů |
| EN ISO 23125 | Bezpečnost soustruhů | Krytování sklíčidla, blokování upínání | Vyžadováno pro CE u CNC soustruhů |
| EN 60204-1 | Elektrické vybavení strojů | Uzemnění ≤ 0.1 Ω, izolace, nouzové zastavení, skříň IP54 | Vyžadováno podle LVD 2014/35/EU |
| GB/T 19001 | Domácí ekvivalent ISO 9001 | QMS továrny, kalibrace, řízení dodavatelů | Téměř univerzální; samostatně slabý signál |
| EN ISO 12100 | Posouzení rizik obecných strojů | Úplný technický spis podle MD 2006/42/EC | Vyžadováno pro všechny stroje s CE |
Tip od QC Sinbo: tolerance dílu je jen tak dobrá jako poslední zkušební certifikát ISO 230 daného stroje. Vždy si vyžádáme zkušební protokol ISO 230-2 pro stejnou třídu stroje — ne obecné tvrzení o „vysoké přesnosti“. U tepelného driftu požádejte dodavatele o data posunu čela vřetene za 8 hodin, ne jen o hodnoty ze studeného startu.
Ceny: rozpětí FOB a nákladové faktory
Cenu obráběcího stroje FOB určuje pracovní prostor, značka řídicího systému, počet os, otáčky vřetene a kapacita zásobníku nástrojů. Typická rozpětí FOB pro objednávky 1–3 kusů, na základě aktuálních nabídek na Made-in-China a Alibaba, Q1–Q3 2026:
| Třída produktu | Typická specifikace | Rozpětí FOB (USD) | Poznámky |
|---|---|---|---|
| Mini CNC soustruh | CK6130 / CK6136, oběžný průměr 360 mm, 8polohová revolverová hlava | $5,500–$10,000 / souprava | Vstupní úroveň; vhodný pro školení, malé díly |
| Šikmý CNC soustruh | SGL46, oběžný průměr 460 mm, 12polohová poháněná revolverová hlava, volitelná osa Y | $18,000–$21,000 / souprava | Nejoblíbenější střední třída |
| Středně velký šikmý soustruh s poháněnými nástroji | Osa Y, protivřeteno, 8000 rpm | $21,800–$65,800 / souprava | Mill-turn práce, jedno upnutí |
| Přesný CNC soustruh (třída Yuansee) | Lineární vedení, serva, dvě vřetena, označení CE | $63,500–$68,500 / souprava | Pro Tier-2 automotive / hydrauliku |
| 3osé VMC (malé) | BT40, 800×400×500 mm, zásobník ATC na 24 nástrojů | $8,000–$22,000 / souprava | Pracovní kůň pro vrtání a závitování / hliník |
| 3osé VMC (střední) | BT40 / BT50, 1000×500×600 mm, zásobník ATC na 24 nástrojů | $22,000–$70,000 / souprava | Zakázková dílna / Tier-2 |
| Těžká horizontální vyvrtávačka a frézka | BT50, pojezd 1200+ mm, ATC, chlazení vřetenem | $198,000–$428,000 / souprava | Těžké formy / energetika / lodní průmysl |
| 5osé VMC (střední třída) | Otočný stůl, opakovatelnost ±0.005 mm, CE | $70,000–$200,000 / souprava | Letecké konstrukce, zdravotnická technika |
| 5osý portál / most | Třída Dalian Kede / SMTCL, ±0.001 mm | $200,000–$1,200,000+ / souprava | C919, letecký Tier-1 |
| Drátové EDM (střední) | DK7732 / série Z, volitelně 4 osy | $13,400–$27,000 / souprava | Nástrojárna a formovna |
| Záhlubné EDM | ZNC / CNC hloubicí, vana 400×600 mm | $5,000–$30,000 / souprava | Dokončování dutin forem |
| Bruska na nože / frézy | Best CNC, řada MDD, 5osé CNC | $3,500–$35,000 / souprava | Střediska broušení nástrojů |
Faktory ceny, o kterých se vyplatí vyjednávat: (1) značka řídicího systému — upgrade na Fanuc / Siemens / Mitsubishi přidává 8–15 %; domácí HNC / GSK ušetří 15–25 %; (2) původ kuličkových šroubů a lineárních vedení — Tchaj-wan (Hiwin / TBI) nebo Japonsko (NSK / THK) proti domácím — přidává $2,000–$8,000; (3) úroveň dokumentace CE — vlastní prohlášení je levné, plné zapojení oznámeného subjektu (např. UDEM NB2292) u 5osých strojů přidává $3,000–$8,000 na stroj; (4) balení — mořem odolná dřevěná bedna s vakuově balenou elektronikou přidává $500–$2,000 oproti paletě s fólií.
Logistika, kódy HS a obchodní soulad
CNC obráběcí stroje spadají pod kapitolu 84 HS, čísla 8456–8466. Většina kompletních strojů se klasifikuje podle hlavní funkce, s oddělenými kódy pro díly:
- 8456 — Obráběcí stroje pracující laserem, ultrazvukem, EDM, plazmou, vodním paprskem; zahrnuje drátové EDM, vláknové lasery, plazmu, vodní paprsek
- 8457.10 — Obráběcí centra (víceoperační, s automatickým výměníkem nástrojů, NC); většina 3osých VMC a 5osých center
- 8458.11 — Horizontální NC soustruhy (většina šikmých CNC soustruhů); 8458.91 pro ostatní NC soustruhy
- 8459.61 — NC frézky; 8459.21 NC vrtačky; 8459.70 ostatní NC vrtačky
- 8460.23 — NC hrotové brusky; 8460.29 ostatní NC brusky
- 8461.50 — Pily / dělící stroje; 8461.40 frézování ozubení / odvalování
- 8466.93 — Díly a příslušenství pro stroje 8456–8461 (držáky nástrojů, sklíčidla, indexační stoly, díly ATC)
⚠ Poznámky k obchodnímu souladu
- CE (EU): směrnice o strojních zařízeních 2006/42/EC je povinná. U 5osých obráběcích center a turn-mill kompozitů je vyžadováno typové ověření oznámeným subjektem — nejčastěji UDEM NB2292 a TÜV Süd. Spolupracujeme s dodavateli, kteří již mají úplný technický spis (EN ISO 12100 + EN 16090 + EN 60204-1 + posouzení rizik EN 12100), abychom předešli zadržení na celnici.
- UKCA (Velká Británie): od 1. ledna 2025 se CE již neuznává. Pro zásilky do Anglie / Walesu / Skotska je nutné samostatné označení UKCA. Severní Irsko (Windsorský rámec) stále uznává CE.
- Americký Section 301: na stroje čínského původu v položkách HS 8457 / 8458 / 8459 / 8460 se vztahují dodatečná cla 7.5–25 %. Ověřte aktuální sazbu na 10místném řádku HTSUS. U dovozu 5osých strojů může být vyžadováno posouzení exportní kontroly (ECCN 2B201) a licence BIS pro reexport do určitých destinací.
- Japonské exportní kontroly (2026): od 16. srpna 2026 japonský revidovaný zákon o devizovém a zahraničním obchodu vyžaduje kontroly konečného použití u vývozu 5osých CNC strojů — dopad je na japonský vývoz strojů do Číny, nikoli na čínský vývoz, ale zpřísňuje trh s použitými japonskými stroji a tlačí více kupujících k čínským 5osým alternativám.
- Rusko / Írán: na vysoce přesné 5osé a velkoformátové stroje se vztahují sankce a omezení exportní kontroly dvojího použití. Před nabídkou pro tyto destinace vždy prověřte ECCN a OFAC/EAR.
- Dřevěná bedna ISPM-15: exportní obaly musí být tepelně ošetřeny a označeny ISPM-15 / IPPC. Odmítejte neošetřené bedny z masivního dřeva — mnoho zemí je vrátí na vaše náklady.
- CE vs ISO 9001: CE je právní pas stroje pro vstup do EU; ISO 9001 je QMS továrny. Potřebujete obojí — jedno nenahrazuje druhé.
Balení a dodací doba: do 20stopého kontejneru se vejde 1–2 malá VMC nebo soustruhy; pro 5osé portálové stroje, těžké soustruhy a horizontální vyvrtávačky je nutný 40stopý OT (open-top) nebo FR (flat-rack) kontejner. Standardní dodací doba je 4–8 týdnů u katalogových strojů a 8–14 týdnů u zakázkové konfigurace nebo 5osého stroje s CE oznámeným subjektem. Námořní přeprava 25–40 dní do USA/EU, 12–20 dní na Blízký východ / do jihovýchodní Asie, 35–55 dní do Latinské Ameriky / Afriky. Exportní dokumentace: obchodní faktura, balicí list, osvědčení o původu (Form A / E / F / RCEP), CE prohlášení o shodě, zkušební certifikát ISO 230, fumigační certifikát.
Proč nakupovat CNC obráběcí stroje přes PLS Precision
PLS Precision je obchodní dceřiná společnost Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC závod o rozloze 34,000 m² v Dongguanu provozující 518 CNC strojů (Makino, Mazak, Tsugami, DMG MORI, SODICK, Star). Obráběcí stroje, upínací systémy a nástroje nakupujeme pro vlastní výrobu — a nyní tento nákupní kanál otevíráme zahraničním kupujícím, kteří chtějí stroj čínského původu bez loterie zvané Alibaba.
🔨 Stroje ověřené uživateli
Každý stroj, který doporučíme, nejprve hodnotíme na vlastní dílně s 518 stroji z hlediska tepelného driftu, vibrací, ovladatelnosti řídicího systému a poprodejní reakce. Pokud model nedokáže na reálné zakázce u Sinbo udržet ±0.01 mm, klientům ho nedoporučíme.
🔍 Ověření ISO 230 a CE
Před expedicí: vyžádáme čerstvý protokol přesnosti polohování ISO 230-2, provedeme kruhový čtyřkvadrantový test a ověříme index technického spisu CE (nebo certifikát oznámeného subjektu u 5osých strojů). U 5osých strojů navíc vyžádáme data tepelného driftu vřetene a video z kontrolního testu.
🧱 Sladěné upínání a nástroje
Stroj bez přípravků, držáků nástrojů a řezných nástrojů je velmi drahé těžítko. Stroj dodáváme v jednom kontejneru s upínáním navrženým Sinbo (vakuové, hydraulické, zakázkové svěráky) a karbidovými nástroji třídy Zhuzhou, což u konsolidované přepravy šetří 15–25 %.
📍 Pokrytí 4 center
Liaoning (Shenyang / Dalian) pro těžké soustruhy a 5osé stroje; Guangdong (Dongguan / Shenzhen) pro střední soustruhy a VMC; Jiangsu / Zhejiang pro EDM a brusky; Anhui / Hubei / Yunnan pro speciální a vojenskou přesnost. V kombinaci s přejímacím testováním v Dongguanu provozujeme nákupní síť napříč více klastry s jedinou objednávkou.
Co neuděláme: neodešleme stroj, který jsme fyzicky neviděli běžet; nedoporučíme 5osý portál kupujícímu, který potřebuje jen 3osé VMC; nepřijmeme provizi u stroje, který neprojde přejímacím testem Sinbo. Naše pověst visí na každém stroji, který nese náš balicí list.
Výhled odvětví: trendy a rizika 2026–2028
Odvětví CNC obráběcích strojů prochází cyklem strukturálního upgradu. Při závazku na majetek s životností 10–20 let je důležité rozumět směru vývoje:
| Trend | Směr | Důsledek pro kupující |
|---|---|---|
| Exportní jednotková cena Číny | +40 % v roce 2025; +15.7 % na začátku roku 2026 | Střední čínské stroje se posouvají k evropským cenovým hladinám — dřívější objednávky zachytí rozdíl |
| Lokalizace 5osých strojů | Domácí podíl 59.5 % v roce 2025 (oproti 6 % v roce 2015) | Čínské 5osé stroje jsou nyní skutečnou alternativou k DMG / Mazak za 40–50 % ceny |
| Lokalizace CNC systémů | HNC / GSK / KEDE u 30–42 % nových strojů | Domácí řídicí systémy se zlepšují, ale Fanuc / Siemens jsou stále preferovány kvůli servisní síti |
| AI / chytré CNC | AI-CNC Huazhong typu 10 uvedené v dubnu 2025 | Adaptivní řezání, prediktivní údržba — u strojů z roku 2026+ se ptejte na AI možnosti |
| Vysokorychlostní a vysoce tuhá litina | Domácí podíl ≥ 60 % nových prémiových modelů | Prověřte dodavatele odlitků; pryskyřičný písek nebo keramická forma proti zelenému písku ovlivňují tlumení |
| Vřeteno / kuličkový šroub / lineární vedení | Špičková úroveň stále z 60–80 % dovezená (NSK / THK / FAG) | U prémiových provedení ověřte původ; domácí náhrada přidává 20–30 % k míře opotřebení |
| Japonská exportní kontrola 5osých strojů (srpen 2026) | Přísnější posuzování japonského vývozu 5osých strojů | Přesouvá poptávku k čínským 5osým strojům v ASEAN, Rusku a části EU |
| Americký Section 301 / EU CBAM | Tlak cla a uhlíkové daně na hranicích | Před srovnáním spočítejte celkové náklady na dodání (stroj + clo + CBAM + přeprava) |
| Konsolidace / bankroty | Shenyang Machine Tool po restrukturalizaci; dluhové zatížení Dalian Machine Tool | Kontinuita poprodejního servisu a náhradních dílů — prověřte stabilitu mateřské skupiny |
Pohled PLS: ideální volbou v roce 2026 je střední 3osé VMC nebo šikmý soustruh (USD 18,000–$45,000 FOB) pro zakázkové dílny Tier-2 a domácí 5osý otočný stůl (USD 70,000–200,000) pro letecký / zdravotnický Tier-1. Prémiové evropské a japonské stroje stále vedou v tepelné stabilitě a přesnosti 5osého obrábění — ale mezera se natolik zmenšila, že pro 80 % kupujících je správně specifikovaný čínský stroj racionální volbou.
Jaké je typické MOQ u CNC obráběcích strojů z Číny?
U katalogových strojů (šikmý soustruh, malé VMC, mini soustruh) je MOQ 1 souprava — většina dodavatelů na Made-in-China a Alibaba uvádí cenu za jednotlivou soupravu. U 5osých strojů je MOQ také 1 souprava, ale dodavatel obvykle vyžaduje 30% zálohu a doplatek proti kopii B/L. U objednávek celých flotil (10+ strojů stejného SKU, např. pro řetězec zakázkových dílen) počítejte s objemovou slevou 5–15 % a dobou výroby 8–14 týdnů. Můžeme také konsolidovat různorodý 20stopý nebo 40stopý kontejner se 2–3 různými typy strojů plus sladěným upínáním a nástroji pro jednoho klienta.
Jsou čínské CNC stroje stejně dobré jako DMG MORI, Mazak, Haas nebo Doosan?
U 80 % běžného soustružení, frézování a vrtání drží špičkové čínské stroje od Dalian Kede (5 os), SMTCL (těžké soustruhy, portály), Shenyang Machine Tool a Dalian Machine Tool nyní opakovatelnost ±0.005 mm a jsou do 10–15 % od výkonu střední evropské úrovně za 40–50 % ceny. Sinbo používá Makino a Mazak na nejnáročnější letecké práce, ale naše flotila VMC pro běžný hliník a ocel zahrnuje domácí stroje. Kde evropské a japonské stroje stále vedou: dlouhodobá tepelná stabilita (8hodinový drift), přesnost simultánního 5osého obrábění v tepelných cyklech a globální servisní síť. Pro letecký Tier-1 a zdravotnické implantáty mají prémiové stroje stále výhodu. Pro automotive Tier-2, hydrauliku a běžné zakázkové dílny je hodnota nyní jasně na čínské straně.
Mají čínské CNC stroje označení CE a UKCA?
Většina exportních strojů z Guangdongu a Jiangsu má vlastní prohlášení o shodě CE podle směrnice o strojních zařízeních 2006/42/EC s prohlášením o shodě a technickým spisem. U 5osých obráběcích center a turn-mill kompozitů vyžaduje příloha IV směrnice o strojních zařízeních typové ověření oznámeným subjektem (např. UDEM NB2292, TÜV Süd) — vždy si vyžádejte skutečný certifikát a čtyřmístné číslo NB na prohlášení o shodě. Pro britský trh (Anglie, Wales, Skotsko) je od 1. ledna 2025 nutné samostatné označení UKCA; Severní Irsko stále uznává CE. Ověřujeme skutečný index technického spisu, ne jen logo CE v brožuře.
Jaký kód HS použiji pro dovoz CNC obráběcího stroje?
Podle hlavní funkce: HS 8457.10 pro obráběcí centra (VMC, HMC, 5osá centra s ATC), HS 8458.11 pro horizontální NC soustruhy, HS 8458.91 pro ostatní NC soustruhy, HS 8459.61 pro NC frézování, HS 8459.21 / 8459.70 pro NC vrtání, HS 8460.23 pro NC hrotové broušení, HS 8456.30 pro EDM, HS 8456.11 pro laserové řezání a HS 8466.93 pro díly a příslušenství (držáky nástrojů, sklíčidla, náhradní díly ATC). Vždy zkontrolujte svou místní 10místnou HTSUS / 8místnou CN / 12místnou národní příponu GCC. Nesprávně klasifikovaný 5osý stroj jako 3osý může vyvolat přezkum z důvodu obcházení cel.
Co mám zkontrolovat při přejímacím testu u výrobce (FAT) před expedicí?
Pět nekompromisních kontrol: (1) přesnost polohování a opakovatelnost ISO 230-2 pro každou osu — vyžádejte skutečný zkušební protokol, ne datový list; (2) kruhový čtyřkvadrantový test (ISO 230-4) při poloměru 100 mm s překrytím celého rozsahu posuvů — odhalí nesouosost serv a vůli; (3) tepelný drift vřetene při 80 % jmenovitých otáček po dobu 4–8 hodin; (4) čas výměny nástroje a spolehlivost ATC — proveďte 100 po sobě jdoucích výměn nástroje pod zátěží; (5) zkušební řez na vzorovém dílu (např. ocel 4140 při plné hloubce řezu) pro ověření kvality povrchu, rozměrové stability a odvodu třísek. QC Sinbo doporučuje, aby se kupující FAT zúčastnil osobně nebo přes živé video; klientům, kteří nemohou cestovat, poskytujeme videoověření.
Může PLS spojit CNC stroj s upínáním, řeznými nástroji a zárukou?
Ano — to je náš nejsilnější rozdíl. Stroj dodáváme s upínáním navrženým Sinbo (zakázkové svěráky, měkké čelisti, vakuové desky, hydraulická sklíčidla) a karbidovými řeznými nástroji třídy Zhuzhou v jednom kontejneru, což u konsolidované přepravy šetří 15–25 % oproti samostatným dodavatelům. Standardní záruka je 12 měsíců od data B/L, s dálkovou diagnostickou podporou QC Sinbo. Za příplatek můžeme zajistit také instalaci na místě, uvedení do provozu, školení obsluhy a 2letou prodlouženou záruku krytou vlastním servisním týmem Sinbo v Dongguanu plus partnerskými agenty v EU, USA a jihovýchodní Asii.
Jaká je typická dodací doba objednávky CNC stroje z Číny?
Katalogové stroje skladem: 2–4 týdny výroby + 25–40 dní námořní přepravy do USA/EU. Katalogový stroj sestavovaný na zakázku (jiné vřeteno, ATC, řídicí systém): 4–8 týdnů výroby. 5osé obráběcí centrum s CE oznámeným subjektem: 8–14 týdnů výroby včetně kontrolního testu, plus 4–6 týdnů na papírování NB. Těžký portál nebo velká horizontální vyvrtávačka: 12–20 týdnů. Doporučujeme objednávat 4–6 měsíců před cílovým datem instalace u 5osých strojů a 2–3 měsíce u katalogových 3osých. Námořní přeprava 12–20 dní na Blízký východ / do jihovýchodní Asie, 25–40 dní do USA/EU, 35–55 dní do Latinské Ameriky / Afriky.
Jak PLS ověřuje kvalitu stroje před expedicí?
Třístupňové ověření. Úroveň 1 — audit továrny: navštívíme výrobní místo, zkontrolujeme odlitky (pryskyřičný písek vs. zelený písek), montáž (klimatizovaná hala vs. otevřený provoz) a jsme svědky celé zkušební sekvence ISO 230. Úroveň 2 — účast na FAT: buď QC Sinbo cestuje do továrny (výjezd 3–5 dní, náklady ~$2,500 přeúčtované v pořizovací ceně), nebo dodavatel poskytne živě streamovaný FAT podle našeho kontrolního seznamu. Vyžádáme si zkušební protokoly v PDF a 5minutové video zkušebního řezu. Úroveň 3 — opětovná inspekce před expedicí: po FAT a před nakládkou kontejneru znovu ověříme hodnoty ISO 230-2 stroje, balení (mořem odolná dřevěná bedna, značka ISPM-15, vakuově balená elektronika) a dokumentaci (CE / UKCA prohlášení o shodě, zkušební protokoly ISO 230, balicí list, COO). Neúspěch v úrovni 3 znamená, že se kontejner nenaloží — to je pravidlo, které drží naše jméno mimo špatné zásilky.
Vyžádat nabídku na CNC obráběcí stroje z Číny
Pošlete nám požadovaný typ stroje (soustruh, VMC, HMC, 5osý stroj, EDM, bruska), pracovní prostor, preferovaný řídicí systém a účel použití. Do 24 hodin odpovíme užším výběrem kvalifikovaných dodavatelů, cenami FOB, plánem ověření zkoušek ISO 230 a plánem shody CE / UKCA / oznámený subjekt — s oporou o stejnou přísnost při hodnocení strojů, jakou uplatňujeme na vlastní dílně s 518 stroji.
Kontaktujte nás