Nákup průmyslového kování a spojovacího materiálu z Číny
Čína je největším světovým výrobcem a vývozcem spojovacího materiálu, ročně vyrábí přes 8 mil. tun spojovacího materiálu — více než 40 % světové produkce. PLS Precision zajišťuje standardní i zakázkové průmyslové kování přímo z čínských výrobních center a přidává CNC obrábění pro nestandardní díly, které katalogové nabídky nepokryjí.
Specifikace nákupu v kostce
| Položka | Hodnota |
|---|---|
| Sortiment | Šestihranné šrouby; Šestihranné matice; Podložky (ploché); Samovrtné vruty |
| Cenové rozpětí FOB | $0.50 – $20 |
| Typická dodací lhůta | 6–12 týdnů |
| Hlavní dodavatelské regiony | Chaj-jen (海盐); Jung-nien (永年); Wen-čou (温州); Dongguan (东莞); Če-ťiang |
Proč nakupovat průmyslové kování z Číny
Globální trh průmyslového spojovacího materiálu měl v roce 2024 hodnotu přibližně 97 mld. USD a do roku 2032 má dosáhnout 137 mld. USD, s růstem tempem CAGR 4.5 % (Fortune Business Insights). Čína tomuto trhu dominuje ohromným rozsahem:
8M+ tun ročně
Čína ročně vyrábí přes 8 mil. tun spojovacího materiálu — více než 40 % celkové světové produkce. Tento rozsah vytváří cenové výhody, kterým žádná jiná země nedokáže konkurovat.
Vývoz ~$9.7B
Čínský vývoz spojovacího materiálu dosáhl v roce 2024 přibližně 9.7 mld. USD a směřoval do 200+ zemí. Exportní infrastruktura — logistika, dokumentace, obchodní financování — je vyspělá a efektivní.
Každá třída, každá norma
Čínští výrobci produkují spojovací materiál podle norem ISO, DIN, ANSI/ASME, JIS a GB — od komoditní jakosti třídy 4.8 po vysokopevnostní legovanou ocel třídy 12.9. Když existuje specifikace, Čína ji vyrábí.
Klíčová odvětví pohánějící poptávku: stavebnictví a infrastruktura, automobilový aftermarket, stroje a zařízení, nábytek a skříňový nábytek, HVAC, solární montáže a obecná průmyslová údržba.
Výrobní centra spojovacího materiálu v Číně
Čínský průmysl spojovacího materiálu se soustředí do čtyř hlavních výrobních základen, každá s odlišnou specializací:
| Centrum | Provincie | Rozsah | Specializace |
|---|---|---|---|
| Chaj-jen (海盐) | Če-ťiang | 15,000+ firem na spojovací materiál | „Hlavní město spojovacího materiálu" Číny — zajišťuje ~30 % exportního objemu; celá řada standardního i zakázkového spojovacího materiálu |
| Jung-nien (永年) | Che-pej | 3.5 mil. tun roční produkce | Největší výrobní základna podle objemu; standardní spojovací materiál, šrouby, matice za komoditní ceny |
| Wen-čou (温州) | Če-ťiang | Významné exportní centrum | Spojovací materiál z nerezu, speciální slitiny, nestandardní zakázkové díly |
| Dongguan (东莞) | Kuang-tung | Zaměření na přesnost | CNC obráběný spojovací materiál, vysoce přesné kování, kombinované kovoplastové sestavy |
Jen na Alibabě vrací dotaz „industrial fasteners" 100,000+ produktů. Made-in-China.com uvádí srovnatelnou šíři. Výzvou je odfiltrovat ověřené výrobce od překupníků z obchodních společností — právě zde PLS přidává hodnotu díky auditům dodavatelů na místě.
Sortiment: co zajišťujeme
PLS zajišťuje celé spektrum průmyslového kování — od komoditního standardního spojovacího materiálu po zakázkové CNC obráběné kování:
Spojovací materiál
- Šestihranné šrouby (všechny třídy)
- Zápustné šrouby s hranatou hlavou
- Strojní vruty
- Samovrtné vruty
- Šrouby s vnitřním šestihranem
- Závitové tyče
- Kotvicí šrouby
Matice a podložky
- Šestihranné matice (třída 8/10/12)
- Pojistné matice (s nylonovou vložkou)
- Přírubové matice
- Ploché podložky
- Pružinové podložky
- Pojistné podložky
- Svařovací matice
Kování a fitinky
- Panty (závěsné, klavírní, skryté)
- Držáky a podpěry
- Rukojeti a úchytky
- Zámky a západky
- Řetězy a ocelová lana
- Lanařské fitinky
- Kolečka a pojezdová kolečka
Nýty a čepy
- Trhací nýty (pop nýty)
- Plné nýty
- Vidlicové čepy
- Pružinové čepy
- Kolíky
- Závlačky
- Pojistné kroužky
Zakázkový CNC spojovací materiál: když standardní katalogové díly nesedí — šrouby s osazením, speciální tvary závitů, kombinované sestavy spojovací materiál + svařenec — obrábí je vlastní CNC továrna Sinbo. Jeden zdroj pro standardní i nestandardní díly.
Normy, třídy a materiály
Specifikace spojovacího materiálu jsou definovány mezinárodními normami. Pochopení třídy a materiálu je pro správný nákup klíčové:
| Třída | Materiál | Pevnost v tahu | Typické použití |
|---|---|---|---|
| 4.8 | Nízkouhlíková/středněuhlíková ocel | 400 MPa | Univerzální, lehké zatížení |
| 8.8 | Středněuhlíková ocel (kalená a popuštěná) | 800 MPa | Konstrukce, automotive, stroje |
| 10.9 | Legovaná ocel (kalená a popuštěná) | 1,040 MPa | Vysoce namáhané spoje, díly motorů |
| 12.9 | Legovaná ocel (kalená a popuštěná) | 1,220 MPa | Letectví, přesné nástroje, kritické sestavy |
| A2-70 | Nerez 304 | 700 MPa | Odolnost proti korozi, venkovní, potravinářský průmysl |
| A4-70 | Nerez 316 | 700 MPa | Námořní, chemické, farmaceutické prostředí |
Klíčové normy: ISO 4014/4017 (šestihranné šrouby), ISO 4032/4033 (šestihranné matice), ISO 7089/7090 (podložky), DIN 912 (šrouby s vnitřním šestihranem), ANSI/ASME B18.2.1 (palcové šestihranné šrouby), JIS B 1180 (šestihranné šrouby). Čínské normy GB jsou z velké části harmonizované s ekvivalenty ISO.
Ceny: rozpětí FOB a nákladové faktory
Ceny spojovacího materiálu závisí na materiálu, třídě, velikosti, povrchové úpravě a objemu. Zde jsou typická rozpětí FOB u velkoobjemových objednávek:
| Produkt | Uhlíková ocel (FOB/kg) | Nerez 304 (FOB/kg) | Nerez 316 (FOB/kg) |
|---|---|---|---|
| Šestihranné šrouby | $1.20–$2.50 | $3.50–$6.00 | $5.50–$9.00 |
| Šestihranné matice | $0.80–$1.80 | $2.50–$5.00 | $4.00–$7.50 |
| Podložky (ploché) | $0.50–$1.20 | $2.00–$4.00 | $3.50–$6.00 |
| Samovrtné vruty | $1.80–$3.50 | $4.00–$8.00 | $6.00–$12.00 |
| Nýty (trhací) | $1.50–$3.00 | $3.50–$7.00 | $5.00–$10.00 |
| Zakázkové CNC šrouby | $3.00–$8.00 | $6.00–$15.00 | $10.00–$20.00 |
Klíčové nákladové faktory:
- Objem: cena za kg klesá o 30–50 %, když přejdete z 500 kg na 10+ tun
- Povrchová úprava: pozinkování přidává $0.20–$0.50/kg; žárové zinkování přidává $0.50–$1.00/kg; Dacromet přidává $0.80–$1.50/kg
- Třída: třída 12.9 stojí o 30–60 % více než třída 8.8 u stejné velikosti
- Zakázkové vs. standardní: nestandardní velikosti nebo tvary závitů vyžadují účelové nástroje, což přidává jednorázové náklady na formu $500–$2,000
Logistika: kódy HS, balení a doprava
Průmyslový spojovací materiál se klasifikuje pod kódem HS 7318 (vruty, šrouby, matice, podložky a podobné výrobky ze železa nebo oceli) s klíčovými podkódy:
- 7318.15 — Ostatní vruty a šrouby (s maticemi/podložkami nebo bez nich)
- 7318.16 — Matice
- 7318.21 — Pružinové a pojistné podložky
- 7318.22 — Ostatní podložky
- 7318.23 — Nýty
- 7318.24 — Závlačky, kolíky a podložky
⚠ Spojovací materiál je hustý a těžký
Spojovací materiál patří k nejpřepravně efektivnějšímu produktu — vysoká hodnota na kg, kompaktní, stohovatelný. Klíčová logistická hlediska:
- Standardní exportní balení: vnitřní plastové sáčky (antikorozní) + vnější kartony (25 kg) + palety
- FCL je silně preferováno — 20ft kontejner pojme 18–22 tun spojovacího materiálu
- Balení VCI (Vapor Corrosion Inhibitor) je k dispozici pro nerez a vysoce jakostní spojovací materiál
- Smíšené kontejnerové objednávky jsou běžné — spojte šrouby, matice, podložky a kování v jedné zásilce
Typická dodací lhůta: standardní katalogové položky 2–4 týdny. Zakázkový spojovací materiál (nové nástroje) 4–6 týdnů. Doprava 25–40 dní po moři. Plánujte 6–12 týdnů celkem.
Orientace v clech a obchodních bariérách (2025–2026)
Spojovací materiál čelí významné celní expozici na klíčových západních trzích:
| Trh | Clo / sazba | Podrobnosti |
|---|---|---|
| Spojené státy | ~2.5% základ + 25% Section 301 + 10% reciproční | Kombinovaná efektivní sazba přibližně 37.5 % u ocelového spojovacího materiálu (HS 7318). Section 301 List 1 pokrývá většinu kódů HS spojovacího materiálu. Cla podle Section 122 ve výši 10 % platí na veškerý čínský dovoz. |
| Evropská unie | Antidumping: 22.3–86.5% | EU udržuje antidumpingová cla na čínský ocelový spojovací materiál od roku 2009, prodloužená do roku 2028. Sazby se liší podle firmy — spolupracující výrobci dostávají nižší sazby. Spojovací materiál z nerezu čelí samostatným clům. |
| Blízký východ / Afrika | 0–5% dovozní clo | Většina zemí GCC a Afriky udržuje nízká cla. Spojovací materiál je pro infrastrukturní projekty nezbytný. Klíčový růstový trh pro čínský vývoz. |
| Jihovýchodní Asie | 0% podle FTA ASEAN-Čína | Zóna volného obchodu ASEAN-Čína eliminuje cla u většiny kódů HS spojovacího materiálu. Vietnam, Thajsko a Indonésie jsou významnými dovozci. |
Strategie: pro kupující z USA/EU může nákup u čínských továren s individuálními antidumpingovými sazbami (namísto sazby „všech ostatních") výrazně snížit pořízenou cenu. PLS spolupracuje se spolupracujícími výrobci, kteří mají ověřené nižší celní sazby. Spojení nákupu spojovacího materiálu s CNC obráběnými komponenty ve smíšených objednávkách navíc může optimalizovat celkovou pořízenou cenu.
Proč nakupovat průmyslové kování přes PLS Precision
PLS Precision je dceřiná obchodní společnost Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC továrny o rozloze 34,000 m² v Dongguanu. Naše jedinečná výhoda na trhu spojovacího materiálu je schopnost spojit nákup standardního kování se zakázkovým CNC obráběním:
🔧 Zakázkový CNC spojovací materiál ve vlastním závodě
Šrouby s osazením, speciální tvary závitů, kombinované sestavy spojovací materiál + svařenec, prototypový spojovací materiál — vše obráběné v CNC dílně Sinbo. Žádná samostatná investice do nástrojů u maloobjemových zakázkových dílů.
📦 Smíšené kontejnerové objednávky
Spojte spojovací materiál od více dodavatelů s CNC díly, plechovými díly a extruzí — vše konsolidované v jednom kontejneru. Jedna faktura, jeden protokol QC, jedna zásilka. Zjednodušuje vaše zásobování.
📋 Plná sledovatelnost
Materiálové certifikáty (EN 10204 3.1), protokoly o mechanických zkouškách (tah, tvrdost, zkušební zatížení), výsledky solné mlhy pro povrchovou úpravu — zdokumentované pro každou dávku. Stejné standardy kvality, které uplatňujeme u vlastních CNC dílů.
📍 Poloha Dongguan
1 hodina od přístavu Šen-čen, návštěvy továren spojovacího materiálu v deltě Perlové řeky tentýž den. Výrobu kontrolujeme a problémy řešíme rychleji, než by dokázal jakýkoli zámořský kupující.
Jaké je MOQ u standardního spojovacího materiálu z Číny?
U standardního katalogového spojovacího materiálu (ISO/DIN/ANSI) je typické MOQ 500 kg na velikost nebo přibližně $1,000–$2,000 na položku. U zakázkového spojovacího materiálu vyžadujícího nové nástroje je MOQ obvykle 1,000–5,000 kusů, aby se odůvodnily náklady na formu. Objednávky napříč více klienty konsolidujeme, abychom menším kupujícím snížili efektivní MOQ.
Jak ověřujete kvalitu spojovacího materiálu před odesláním?
Každá dávka prochází předodesílací inspekcí: rozměrové kontroly (závitový kalibr, posuvka, mikrometr), mechanické zkoušky (pevnost v tahu podle ISO 898-1, tvrdost podle ISO 6506/6508, zkouška zkušebním zatížením), ověření povrchové úpravy (test solné mlhy podle ASTM B117, měření tloušťky povlaku) a sledovatelnost materiálu (hutní certifikáty, analýza chemického složení). Kompletní inspekční protokoly s fotografiemi dodáváme před nakládkou kontejneru.
Můžete dodat spojovací materiál podle konkrétních norem (ISO, DIN, ANSI, JIS)?
Ano. Čínští výrobci produkují podle všech hlavních mezinárodních norem spojovacího materiálu: ISO (4014, 4017, 4032, 7089 atd.), DIN (912, 931, 933, 934 atd.), ANSI/ASME (B18.2.1, B18.2.2, B18.6.3 atd.) a JIS (B 1180, B 1182 atd.). Čínské normy GB jsou z velké části harmonizované s ekvivalenty ISO. Dodržujeme přesnou normu a třídu uvedenou ve vašem kusovníku.
Jaké povrchové úpravy jsou u spojovacího materiálu k dispozici?
Mezi běžné možnosti patří: pozinkování (čiré, žluté, modré — nejběžnější, 5–25 μm), žárové zinkování (HDG, 45–85 μm, pro venkovní/konstrukční použití), Dacromet/Geomet (bez chromu, vynikající odolnost proti korozi, 500+ hodin solné mlhy), černění (dekorativní, mírná ochrana proti korozi), niklování (dekorativní + antikorozní) a pasivace (u nerezového spojovacího materiálu). Hodiny solné mlhy specifikujeme podle vašich environmentálních požadavků.
Jak antidumpingová cla ovlivňují dovoz spojovacího materiálu z Číny?
EU udržuje antidumpingová cla 22.3–86.5 % na čínský ocelový spojovací materiál, přičemž sazby se liší podle konkrétního výrobce. Továrny, které spolupracovaly s vyšetřováním EU, dostávají nižší individuální celní sazby — spolupracujeme právě s těmito výrobci. USA uplatňují přibližně 37.5% kombinovaná cla (základ + Section 301 + Section 122). Pro trhy Blízkého východu, Afriky a jihovýchodní Asie jsou cla typicky 0–5 %. Pomáháme strukturovat objednávku a vybírat dodavatele tak, aby pořízená cena byla minimální v plném právním souladu.
Můžete spojit standardní spojovací materiál se zakázkovými CNC obráběnými díly v jedné objednávce?
Ano — je to jedna z našich klíčových diferenciací. CNC továrna Sinbo umí obrábět zakázkový spojovací materiál (šrouby s osazením, speciální závity, prototypové kování), zatímco současně nakupujeme standardní katalogové díly od ověřených dodavatelů. Vše se konsoliduje do jedné zásilky s jednotnou dokumentací QC. Jeden dodavatel, jedna faktura, jeden standard kvality — žádné přehazování odpovědnosti mezi dodavatelem spojovacího materiálu a obrobnou.
Jaká je typická dodací lhůta u objednávky spojovacího materiálu?
Standardní katalogové položky: 2–4 týdny výroby. Zakázkový spojovací materiál (nové nástroje): 4–6 týdnů. Povrchová úprava: přidává 1–2 týdny u speciálních povlaků (Dacromet, Geomet). Námořní doprava: 25–40 dní do USA/Evropy. Celková dodací lhůta je typicky 6–12 týdnů od PO po dodání. Doporučujeme zkušební objednávky (500 kg) před závazkem k plným kontejnerovým nákladům.
Jaké platební podmínky jsou standardní u objednávek spojovacího materiálu?
Odvětvový standard je 30% záloha při potvrzení objednávky, 70% doplatek proti kopii konosamentu. U prvních objednávek někteří dodavatelé žádají 40/60 nebo plnou předplatbu. Opakovaným klientům nabízíme flexibilní podmínky a u objednávek nad $30,000 umíme zajistit akreditiv (L/C). Všechny platby jsou sledovatelné a proforma faktury obsahují úplný rozpis nákladů.
Vyžádejte nabídku na průmyslové kování a spojovací materiál
Pošlete nám seznam spojovacího materiálu, kusovník nebo i fotografii toho, co potřebujete. Do 24 hodin odpovíme cenou, dodací lhůtou a plánem nákupu — pokrývajícím standardní katalogové díly i zakázkové CNC obráběné kování.
Kontaktujte nás