Domů / Globální sourcing / Průmyslové elektrické komponenty z Číny

Průmyslové elektrické komponenty z Číny

Čína je největším světovým vývozcem nízkonapěťových elektrických komponentů a jen v Q1 2026 vyvezla zboží za $6.71B (meziročně +19.9 % podle China Customs). PLS Precision nakupuje MCCB, MCB, stykače, relé, spínače, rozvodné skříně a chytré komponenty přímo z výrobního centra Wenzhou–Yueqing a doplňuje je CNC obráběnými skříněmi, svorkovnicemi a nosiči přípojnic z vlastní výroby.

Specifikace nákupu v kostce

PoložkaHodnota
SortimentMCB 1P / 2P / 3P; RCCB 2P / 4P; MCCB; AC stykač
Typické specifikace6–63 A, 4.5/6/10 kA, IEC 60898; 25–63 A, 30 mA, typ A/AC; 100–630 A, 25–50 kA, IEC 60947-2
Cenové rozpětí FOB$0.30 – $120
Typická dodací doba3–6 týdnů
Klíčové normyIEC 60898-1; IEC 62271-100 / -200; UL 489
Hlavní dodavatelské regionyWenzhou-Yueqing; Suzhou; Shanghai; Tianjin; Wenzhou Lishui

Proč nakupovat průmyslové elektrické komponenty z Číny

Globální trh s elektrickými komponenty měl v roce 2024 hodnotu $1.272 bilionu a do roku 2031 má dosáhnout $1.576 bilionu při CAGR 3.1 % (IndustryArc). Čína je jediným největším národním výrobcem a vývozcem a do roku 2031 má držet odhadovaných 39.6 % světového tržního podílu. Vývoz nízkonapěťových elektrických produktů země v Q1 2026 dosáhl $6.71 miliardy, meziročně +19.9 % (China Customs via China Chamber of Electrical & Mechanical Products).

Největší výrobní základna

Jen Wenzhou-Yueqing (Zhejiang) hostí tisíce výrobců elektrických komponentů. Čína vyrábí více nízkonapěťových jističů, stykačů a relé než kterákoli jiná země na světě.

Cenová výhoda 30–60 %

Ceny FOB přímo z továrny u ekvivalentních produktů s certifikací IEC/UL jsou obvykle o 30–60 % pod katalogovou cenou Schneider, ABB nebo Siemens na západních trzích — bez obětování certifikace nebo kvality.

Plné pokrytí norem

Čínské továrny vyrábějí podle IEC 60898 (MCB), IEC 60947 (průmyslové řízení), IEC 62271 (nízkonapěťové spínací zařízení), UL 489 / 1077, GB 10963 a CE/RoHS/REACH. Každá specifikace, kterou západní kupující potřebuje, je dostupná.

Rozpad vývozu Q1 2026 podle kategorie (China Customs, USD):• Spínače: $820M (+8.7 %) • Relé: $490M (+11.6 %) • Automobilové jističe: $440M (+12.0 %) • Pojistky: $130M (+30.2 %) • Ostatní ochrana obvodů: $260M (+16.4 %) • Konektory (největší růstový segment, rychlý meziroční růst tažený 5G, EV a průmyslovou automatizací)

Výrobní klastry elektrických komponentů v Číně

Čínský průmysl nízkonapěťové elektrotechniky se soustředí ve Wenzhou–Yueqing (Zhejiang) a několika satelitních městech. Tato hustota vytváří tvrdou cenovou konkurenci, rychlý vývoj nových produktů a vyspělou exportní infrastrukturu:

CentrumProvincieSpecializaceZástupci
Wenzhou-YueqingZhejiangMCB, MCCB, RCCB, stykače, relé, spínače, rozvodné skříně — srdce odvětvíXUCKY, Delixi, Chint, Hongli, Mingri, Delixi
SuzhouJiangsuSestavy nízkonapěťových spínacích zařízení, OEM/ODM pro mezinárodní značkySuzhou Zhongling (vývoz do Afriky, na Blízký východ, do JAR, EU pod značkami kupujících)
ShanghaiShanghaiVyšší komponenty, chytré jističe, výroba rozvodných panelůDelixi Shanghai R&D, specializovaní výrobci ekvivalentní ABB/Schneider
TianjinTianjinVN spínací zařízení, vakuové jističe, průchodky transformátorůTianjin worlds, Bodian
Wenzhou LishuiZhejiangRozvodné desky, připojovací skříně, krytyRůzné soukromé továrny

Jen Alibaba vrací přes 50,000 aktivních čínských dodavatelů při hledání „circuit breaker“ nebo „contactor“ — plus dalších 30,000+ pro „electrical switch“ a 20,000+ pro „relay“. PLS sestavuje užší seznam 20–30 ověřených továren na kategorii pro skutečnou poptávku RFQ.

Sortiment: co zajišťujeme

PLS zajišťuje celou nízkonapěťovou elektrotechnickou škálu, od jednotlivých komponentů po sestavené rozvodné panely:

Jističe

  • MCB (modulární) 1–125 A
  • MCCB (v kompaktním pouzdře) 100–6,300 A
  • ACB (vzduchové) 400–6,300 A
  • RCCB / RCBO / ELCB (RCD)
  • VCB (vakuové) VN
  • DC MCB pro PV / baterie

Stykače a relé

  • AC stykače 9–620 A
  • DC stykače
  • Stykače pro určené použití
  • Výkonová relé, PCB relé
  • Polovodičová relé
  • Tepelná nadproudová relé

Spínače a zásuvky

  • Rotační vačkové spínače
  • Přepínače (ATS)
  • Odpojovače / izolátory
  • Tlačítka, voliče
  • Chytré WiFi MCB / jističe

Ochranná zařízení

  • Vložkové pojistky (gG/aM)
  • Nožové pojistky NH
  • Miniaturní pojistky
  • Přepěťové ochrany (SPD)
  • Jističe motorů
  • Ochrana proti zemnímu svodu

Rozvody a skříně

  • Rozvodné desky MCB
  • Výkonové rozvodné skříně (XL-21, GGD, GCK)
  • PV combiner boxy
  • Připojovací skříně, svorkovnice
  • Vázací pásky a kabelové kanály

Konektory a vodiče

  • Svorkovnice (pružinové / šroubové)
  • IDC s posunem izolace
  • NN kabely a instalační vodiče
  • Průmyslové zástrčky a zásuvky
  • Příslušenství pro DIN lišty

Zakázkové sestavy: CNC závod Sinbo dokáže vyrobit zakázkové skříně, pouzdra svorkovnic a nosiče přípojnic, které se integrují s nakupovanými jističi — jeden dodavatel, jedna zásilka, jeden standard QC.

Normy, certifikace a shoda

Nízkonapěťové elektrické komponenty jsou definovány mezinárodními normami. Slaďte přesnou certifikaci, kterou váš trh vyžaduje:

NormaRozsahTypické označení
IEC 60898-1MCB pro domácnosti a podobné instalaceCE / CCC / VDE
IEC 60947-1 / -2 / -3 / -4-1Průmyslové spínací přístroje: MCCB, ACB, stykače, spouštěčeCE / TÜV / CCC
IEC 62271-100 / -200Vysokonapěťová spínací a řídicí zařízeníCE / KEMA
UL 489Jističe v kompaktním pouzdře (USA)UL listed
UL 1077Doplňkové ochrany (USA)UL recognized
EN 50549 / VDE-AR-N 4105Požadavky na připojení k síti a PV (EU)VDE / TÜV
GB 10963 / GB 14048Čínské národní normy (povinné CCC)CCC

Poznámka k riziku padělků: trh s nízkonapěťovou elektrotechnikou je jednou z nejvíce padělaných kategorií na světě — falešné značky CE/CCC jsou běžné. PLS nakupuje pouze od továren s ověřitelnými čísly certifikátů a před expedicí audituje certifikáty u vydávajícího orgánu (TÜV Rheinland, VDE, TÜV SÜD, UL, CNCA).

Ceny: rozpětí FOB a nákladové faktory

Cena závisí na typu, jmenovitém proudu, vypínací schopnosti a certifikaci. Typická rozpětí FOB pro objemové kontejnerové objednávky:

ProduktRozsah specifikaceRozpětí FOB (USD)
MCB 1P / 2P / 3P6–63 A, 4.5/6/10 kA, IEC 60898$0.30–$2.50 / kus
RCCB 2P / 4P25–63 A, 30 mA, typ A/AC$1.50–$5.00 / kus
MCCB100–630 A, 25–50 kA, IEC 60947-2$8–$120 / kus
AC stykač9–95 A, 3P, cívka 220/380 V$1.50–$18 / kus
Tepelné nadproudové relé0.1–93 A, párované se stykačem$2.50–$15 / kus
Výkonová rozvodná skříň (XL-21)800×2000×600 mm, sestavená$300–$1,200 / jednotka
Chytrý WiFi MCB (2P, 40 A, Tuya)S integrací aplikace$9–$25 / kus

Nákladové faktory: obsah mědi (postříbřené kontakty přidávají $0.10–$0.50/kus u špičkových produktů), vypínací schopnost, certifikační prémie (s označením CE obvykle o 15–25 % výše než základní CCC) a objemová úroveň. Cenu u prvních objednávek lze vyjednat dolů o 5–15 % z úrovně MOQ, pokud se zavážete k 6měsíční objemové prognóze.

Logistika, kódy HS a obchodní soulad

Nízkonapěťové elektrické komponenty se klasifikují pod HS 8536 (přístroje pro spínání, ochranu a spojování elektrických obvodů) a 8538 (díly):

  • 8536.20 — Automatické jističe
  • 8536.30 — Přístroje pro ochranu elektrických obvodů (pojistky, přepěťové ochrany)
  • 8536.41 / .49 — Relé
  • 8536.50 — Spínače (tlačítkové, otočné atd.)
  • 8536.69 / .90 — Zástrčky, zásuvky, svorkovnice
  • 8537 — Desky, panely, konzoly (sestavené rozvodné skříně)
  • 8538.10 / .90 — Díly pro spínací zařízení a řídicí panely

⚠ Poznámky k obchodnímu souladu

  • Americký Section 301: kombinované efektivní clo ~7.5–25 % na většinu položek HS 8536 / 8537 / 8538 (ověřte podle přesného kódu)
  • EU: žádné specifické antidumpingové clo na čínské nízkonapěťové komponenty, ale CE / RoHS / REACH jsou povinné
  • Indie/Brazílie/Saúdská Arábie: povinná místní certifikace (BIS, INMETRO, SASO) — u první registrace přidejte 8–12 týdnů
  • Většina komponentů není nebezpečné zboží — standardní námořní přeprava, bez poplatku za nebezpečné zboží

Balení a dodací doba: standardní exportní kartony (10–20 ks/karton u MCB; 1–4 ks/karton u MCCB), do 20stopého kontejneru se vejde 18–22 tun. Standardní dodací doba 3–6 týdnů výroby + 25–40 dní námořní přepravy. Chytré / zakázkové komponenty přidávají 2–3 týdny.

Proč nakupovat průmyslové elektrické komponenty přes PLS Precision

PLS Precision je obchodní dceřiná společnost Sinbo Precision Manufacturing Group — závodu o rozloze 34,000 m² v Dongguanu. Dodáváme dosah dodavatelského řetězce obchodní firmy z Wenzhou s inženýrskou hloubkou CNC výrobce:

🔨 Zakázkové skříně a kovové díly

Sinbo vyrábí vlastními silami zakázkové skříně rozvodných panelů, pouzdra svorkovnic, nosiče přípojnic a montážní úchytky. Zkombinujte s nakupovanými jističi do panelu sestaveného na klíč — jeden dodavatel, jedna zpráva QC.

🔎 Ověření proti padělkům

U každé zásilky auditujeme certifikáty CE / CCC / UL / TÜV u vydávajícího orgánu. Testy náhodného vzorkování zahrnují 10× cykly vypínací schopnosti, 1000× mechanickou operaci, dielektrickou pevnost a oteplení podle IEC 60898 / 60947.

📦 Nákup do smíšených kontejnerů

Zkombinujte MCB, stykače, skříně, svorkovnice a kabelové vývodky v jednom 20stopém kontejneru. Konsolidujeme QC, balení, dokumentaci a přepravu do jedné dodané jednotky — není třeba koordinovat pět dodavatelů.

📍 Přístup do delty Perlové řeky + Wenzhou

Dongguan je 1 hodinu od přístavu Shenzhen pro exportní logistiku; měsíčně absolvujeme 4–6 návštěv továren ve Wenzhou kvůli kvalifikaci nových dodavatelů, auditům kvality a sledování výroby. Rychlejší řešení, než by zvládl jakýkoli zámořský kupující.

Časté dotazy
Jaké je MOQ u nízkonapěťových elektrických komponentů z Číny?

U standardních katalogových položek je typické MOQ 200–500 kusů na číslo dílu. U produktů se zakázkovou značkou (OEM) je MOQ obvykle 1,000–5,000 kusů kvůli formě a nastavení etiket. Sestavené rozvodné skříně mají obvykle MOQ 5–20 jednotek na konfiguraci. Menší objednávky konsolidujeme napříč více klienty, abychom snížili efektivní MOQ.

Jsou čínské nízkonapěťové komponenty bezpečné — slyšel jsem o padělaných značkách CE?

Padělání je v této kategorii reálné riziko — některé továrny tisknou značky CE bez skutečné certifikace. PLS tomu čelí takto: (1) audit každého certifikátu proti databázi vydávajícího orgánu (TÜV Rheinland, VDE, TÜV SÜD, UL, CNCA), (2) vyžádání zkušební zprávy s plným pokrytím příslušných článků, (3) náhodné přetestování u třetí laboratoře u prvních objednávek a (4) osobní návštěvy továren k ověření výroby a zkušebního vybavení na místě. Nespolupracujeme s žádnou továrnou, která nedokáže doložit platnou certifikaci.

Můžete vyrábět jističe pod naší vlastní značkou?

Ano — OEM/ODM pod vaší značkou je u čínských nízkonapěťových továren standardem. Typické OEM MOQ je 1,000–5,000 kusů na model, s 2–4 týdny na schválení designu etikety a balení a 4–6 týdny na výrobu. Název vaší značky, logo a jakákoli certifikace private label (přetestování pod vaším jménem) jsou dostupné. Například Suzhou Zhongling vyrábí OEM pro značky jako ETC, Seletra, Stronger a GIE — přes 5,000 zakázkových čísel dílů v aktivní výrobě.

Jaké vypínací schopnosti čínské MCB a MCCB obvykle dosahují?

Čínské MCB podle IEC 60898 obvykle přicházejí s vypínací schopností 4.5 kA, 6 kA a 10 kA. MCCB podle IEC 60947-2 jsou dostupné od 25 kA až do 150 kA při 415 V. Pro průmyslové aplikace vyžadující vyšší vypínací schopnost nakupujeme standardně MCCB 25–50 kA a jednotky 65–85 kA od specializovaných výrobců. Vždy specifikujte vypínací schopnost v Icu (krajní) a Ics (provozní) podle IEC 60947-2.

Jak ověřujete vypínací schopnost a elektrickou trvanlivost?

Předexpediční inspekce zahrnuje: mechanickou operaci (obvykle 8,500–20,000 cyklů podle IEC 60898), dielektrickou pevnost (2.5 kV / 1 min), oteplení při jmenovitém proudu (max. 60–70 K), vypnutí zkratu při Icu v certifikované zkušebně (na vzorcích) a ověření stupně krytí IP u produktů pro venkovní nebo vlhké prostředí. U kritických objednávek zadáváme nezávislý test TÜV nebo Intertek za příplatek.

Co chytré / IoT jističe?

Chytré WiFi MCB, chytré RCCB se vzdáleným monitoringem a jističe kompatibilní s Tuya / SmartLife jsou od továren ve Wenzhou široce dostupné. Typické rozpětí FOB je $9–$25 za kus u jednotek 2P/40A kompatibilních s Tuya s monitoringem přes aplikaci. Napětí, proud, svod a teplotu lze sledovat vzdáleně. Pozor, chytré jističe mají často výrobní dobu 2–3 týdny a pro rebranding potřebují OEM smlouvu s Tuya.

Jaké platební podmínky jsou standardní u objednávek elektrických komponentů?

Standardní podmínky: 30% záloha T/T při objednávce, 70% doplatek proti kopii konosamentu. První objednávky mohou vyžadovat 40% zálohu nebo plný akreditiv. U objednávek nad $50,000 můžeme zajistit akreditiv na viděnou nebo odložený akreditiv 30/60 dní. Některé větší čínské továrny přijímají také OA (otevřený účet) po 2–3 úspěšných objednávkách. Všechny proforma faktury obsahují úplný rozpad nákladů (EXW, FOB, CIF, DDP).

Můžete konsolidovat elektrické komponenty s jinými kategoriemi v jednom kontejneru?

Ano. To je silný rozdíl. Zkombinujte MCB, stykače a relé z Wenzhou s CNC obráběnými skříněmi nebo jinými komponenty v jednom kontejneru. PLS zajišťuje konsolidovaný balicí list, dokumentaci osvědčení o shodě a jednu rezervaci přepravy. Typická kombinace: elektrické komponenty + spojovací materiál + zakázkové kovové díly + plechové skříně. Ušetří 20–40 % na režii jednotlivých zásilek oproti vlastní koordinaci více dodavatelů.

Vyžádat nabídku na průmyslové elektrické komponenty

Pošlete nám BOM, seznam dílů nebo i fotografii jističů/stykačů, které potřebujete. Do 24 hodin odpovíme cenami FOB, dodací dobou a plánem nákupu — zahrnujícím katalogové díly, zakázkový OEM a sladěné skříně.

Kontaktujte nás