Domů / Globální sourcing / Nákup průmyslových ventilů a trubkových tvarovek z Číny

Nákup průmyslových ventilů a trubkových tvarovek z Číny

Čína je největším světovým výrobcem ventilů a jen Wen-čou (Če-ťiang) hostí tisíce výrobců v kategoriích kulových, šoupátkových, přímých, zpětných, klapkových a speciálních ventilů. PLS Precision nakupuje ventily a trubkové tvarovky přímo z klastrů Wen-čou a Li-šuej a k tomu v továrně Sinbo v Dongguanu o rozloze 34,000 m² vlastními silami přidává CNC obráběná tělesa ventilů, zakázkové rozdělovače a přesné těsnicí plochy.

Specifikace nákupu v kostce

PoložkaHodnota
SortimentMosazný kulový ventil (1/2″ – 2″, 600 WOG); Nerezový kulový ventil (1/2″ – 4″, 1000 WOG); Nerezový šoupátkový / přímý / zpětný (2″ – 12″); Klapkový ventil (mezikružový, 2″ – 24″)
Typické specifikaceCW617N, závitový, ekonomický; 316, plovoucí, přírubový/závitový; CF8/CF8M, 150#
Rozsah cen FOB$0.20 – $500
Typická dodací doba6–8 týdnů
Klíčové normyAPI 600 / API 603; API 602; API 6D
Hlavní dodavatelské regionyWen-čou (Long-wan / Jung-sing / Jung-ťia); Li-šuej (Čching-tchien / Long-čchüan); Tchien-ťin (oblast Po-chaj); Su-čou / Šanghaj; Šan-tung (Lin-i / Po-tchou)

Proč nakupovat průmyslové ventily z Číny

Globální trh průmyslových ventilů měl v roce 2024 velikost přes $80 miliard a do roku 2030 by měl dosáhnout přibližně $110 miliard při ročním růstu 5–6 % (odhady odvětví ověřené vůči více zdrojům). Čína je jedinou největší výrobní zemí a představuje odhadem 35–40 % světové výrobní kapacity ventilů. Jen Wen-čou — konkrétně okresy Long-wan, Jung-sing a Jung-ťia — hostí přes 1,000 registrovaných výrobců ventilů od rodinných dílen po veřejně obchodované skupiny.

Koncentrovaný dodavatelský řetězec

Slévárna, obrábění, montáž a zkoušení v okruhu 5–10 km ve Wen-čou. Tato vertikální integrace snižuje jednotkové náklady a zkracuje dodací lhůty — těleso kovaného ocelového ventilu, které v Evropě trvá 6–8 týdnů, je z Wen-čou dodatelné za 3–4 týdny.

Kompletní materiálová škála

Výrobci ve Wen-čou pokrývají uhlíkovou ocel (WCB/WCC), nerez (304/316/316L/321/347), duplex (2205/2507), bronz, MONEL, INCONEL, Hastelloy a titanové slitiny. Jakýkoli provozní tok, jakákoli tlaková třída.

Každá norma, každá certifikace

API 600, API 602, API 603, API 6D, ASME B16.34, ANSI/ASME B16.5, DIN 3202, JIS B2002, BS 1873, GOST, GB/T 12232. Tlakové třídy od 150# do 2500#. K dispozici požárně bezpečné provedení API 607 / API 6FA.

Klíčová odvětví konečného užití: ropa a plyn, petrochemie, chemické zpracování, energetika, voda/odpadní vody, těžba, celulóza a papír, potravinářství a nápoje, farmacie, námořní aplikace, HVAC, požární ochrana.

Čínská centra výroby ventilů

Čínský průmysl ventilů se soustředí do tří hlavních regionů, z nichž každý má jiné specializace:

CentrumProvincieSpecializaceVýznamní hráči
Wen-čou (Long-wan / Jung-sing / Jung-ťia)Če-ťiang1,000+ výrobců ventilů — nerezové kulové, šoupátkové, přímé, zpětné, sanitární, kryogenní, ze speciálních slitinWenzhou Yilian, Wenzhou Suntti, Xiongtai, Wenzhou Lanke, Wenzhou Gaoshan
Li-šuej (Čching-tchien / Long-čchüan)Če-ťiangNerezové trubkové tvarovky, příruby, sanitární trubky — sesterský klaster Wen-čouStovky továren na kované a svařované tvarovky
Tchien-ťin (oblast Po-chaj)Tchien-ťinVelkorozměrové šoupátkové / přímé / zpětné ventily z odlévané oceli, požární ventily, nízkotlakéTianjin Tanggu, Bohai Valve Group
Su-čou / ŠanghajŤiang-su / ŠanghajKlapkové ventily, vykládané ventily, mezikružové provedení, pneumatické a elektrické pohonyTianjin Worlds, Shanghai Audren, Suzhou Walter
Šan-tung (Lin-i / Po-tchou)Šan-tung / Che-pejŠoupátkové ventily z litiny, ventily pro vodovody, tvarovky z tvárné litinyLinyi Huamei, Botou Valve, Afcon Yahua
Chu-pej / Che-nanChu-pej / Che-nanVysokotlaké ventily z kované oceli, jaderná / elektrárenská třídaHubei YST, Mafic Shanghai

Jen na Made-in-China vrátí dotaz „ball valve“ přes 5,000+ aktivních dodavatelů; „gate valve“ přes 3,500; „stainless steel pipe fittings“ přes 8,000. PLS pro skutečné poptávky vybírá 20–40 prověřených továren na kategorii.

Sortiment: co nakupujeme

PLS nakupuje celé spektrum průmyslových ventilů a tvarovek — od komoditních vodovodních ventilů po konstruované ventily ze speciálních slitin pro ropu a plyn:

Uzavírací ventily

  • Kulové ventily (1/2″–48″)
  • Šoupátkové ventily (odlévané + kované)
  • Přímé ventily (odlévané + kované)
  • Zpětné ventily (kyvné, zdvižné, dvouploténkové)
  • Klapkové (mezikružové, s očky, přírubové)
  • Kohoutové ventily

Speciální ventily

  • Regulační ventily (pneumatické, elektrické)
  • Pojistné / přepouštěcí ventily
  • Kryogenní ventily (−196 °C)
  • Sanitární ventily (farmacie / potravinářství)
  • Vykládané ventily (PTFE, PFA, guma)
  • Filtrační Y-kusy

Nerezové trubkové tvarovky

  • Kolena 90° / 45° / 180°
  • T-kusy rovné / redukční
  • Redukce soustředné / excentrické
  • Víčka, nákružky
  • Unie, šestihranné niple
  • Kříže, zátky, redukční objímky

Příruby a spojky

  • Příruby na krček, nasazovací, slepé
  • Na zásuvný svar, závitové
  • Přesazené, deskové, clonové
  • ANSI / DIN / JIS / GOST
  • Nerez / uhlíková / slitinová
  • Rychlospojky

S pohony a pneumatické

  • Pneumatické pohony (hřebenové)
  • Elektrické pohony (uzavírací, modulační)
  • Elektromagnetické ventily (přímé, nepřímé)
  • Polohovače a koncové spínače
  • Cívky elektromagnetických ventilů
  • Ruční převodové nouzové ovládání

Mosaz a bronz

  • Mosazné kulové ventily (CW617N)
  • Mosazné šoupátkové, zpětné, rohové
  • Bronzové ventily (námořní)
  • Bezolovnatá mosaz (NSF / cUPC)
  • Vodoměrové ventily
  • Uzamykatelné magnetické ventily

Zakázkové obrábění: CNC továrna Sinbo vyrábí zakázkové komponenty ventilů — nestandardní koncová připojení, speciální vnitřní díly, úpravy těles, zakázkové rozdělovače — pro malé až střední objemy. Zkombinujte je s nakoupenými katalogovými ventily pro řešení na jednom místě.

Normy, materiály a tlakové třídy

Specifikace ventilů definují mezinárodní normy. Sladťte se s přesnou normou a materiálem, které vyžaduje vaše potrubní třída:

NormaRozsahTlaková třída
API 600 / API 603Šoupátkové / přímé ventily se šroubovaným víkem pro rafinerie150# – 2500#
API 602Kompaktní kované šoupátkové, přímé a zpětné ventily z uhlíkové / nerezové oceli800# – 4500#
API 6DPotrubní kulové, šoupátkové, zpětné a kohoutové ventily (plný průsvit)150# – 2500#
API 607 / API 6FAPožárně bezpečné zkoušky pro čtvrtotáčivé ventily s měkkým sedlemVšechny třídy
ASME B16.34Tlakově-teplotní klasifikace ventilů (USA)150# – 4500#
EN 12266 / DIN 3202Zkoušení průmyslových ventilů (EU)PN10 – PN420
JIS B2002 / B2071Universální / přímé ventily (Japonsko)10K – 40K
MSS-SPNormy pro sedla, těsnění, značení—

Běžné materiály: WCB / WCC (uhlíková ocel, ASTM A216); 304 / 304L / 316 / 316L (austenitická nerez, ASTM A351 CF8/CF8M); 2205 / 2507 (duplex, ASTM A890); bronz (B62 / B61); MONEL 400, INCONEL 625/825, Hastelloy C276, titan Gr.2 / Gr.7 (speciální slitiny).

Ceny: rozsahy FOB a nákladové faktory

Cena ventilů se dramaticky liší podle typu, rozměru, materiálu, tlakové třídy a certifikace. Níže jsou typické rozsahy FOB pro velké kontejnerové zakázky (tržní reference Q1 2026):

ProduktSpecifikaceRozsah FOB (USD)
Mosazný kulový ventil (1/2″ – 2″, 600 WOG)CW617N, závitový, ekonomický$0.50–$3.00 / kus
Nerezový kulový ventil (1/2″ – 4″, 1000 WOG)316, plovoucí, přírubový/závitový$3–$80 / kus
Nerezový šoupátkový / přímý / zpětný (2″ – 12″)CF8/CF8M, 150#$30–$320 / kus
Klapkový ventil (mezikružový, 2″ – 24″)Těleso z tvárné litiny, sedlo EPDM$12–$220 / kus
Šoupátkový z kované oceli (1/2″ – 2″, 800# – 1500#)A105 / F11 / F22, API 602$50–$500 / kus
Nerezová trubková tvarovka (1/2″ – 6″)304/316, 150# závitová nebo na zásuvný svar$0.20–$15 / kus
Nerezová příruba (1/2″ – 24″)304/316, 150# na krček$1.50–$300 / kus
Pneumatický pohon (spárovaný s ventilem)Hřebenový, hliníkové těleso$50–$500 / kus

Nákladové faktory: třída materiálu (316 přidává 40–80 % oproti 304; duplex 2205 přidává 200–300 % oproti 316), tlaková třída (každý skok třídy přidává 20–50 %), certifikace (API 6D vs. základní, +15–30 %) a speciální zkoušení (požární bezpečnost, nízké emise, NACE MR0175, +20–60 %).

Logistika, HS kódy a obchodní shoda

Ventily a tvarovky spadají pod HS 8481 (kohouty, ventily a podobná zařízení) a HS 7307 / 7308 (trubkové / potrubní tvarovky):

  • 8481.30 — Zpětné ventily
  • 8481.40 — Pojistné nebo přepouštěcí ventily
  • 8481.80 — Ostatní zařízení (kulové, šoupátkové, přímé, klapkové, kohoutové)
  • 7307.21 / .22 / .29 — Nerezové trubkové tvarovky (kolena, T-kusy, příruby)
  • 7307.91 / .92 / .99 — Tvarovky z uhlíkové/slitinové oceli
  • 7308.20 / .30 — Ocelové příruby
  • 7415.21 / .29 — Mosazné / měděné tvarovky

⚠ Poznámky k clům a shodě

  • Americká Section 301: kombinovaná cla 7.5–25 % na HS 8481 / 7307 / 7308 — ověřte podle 10místného kódu HTSUS
  • EU: žádné specifické antidumpingové clo na ventily z Číny, ale CE / PED jsou pro tlaková zařízení povinné
  • Směrnice o tlakových zařízeních (PED 2014/68/EU): kategorie I–IV podle tlaku / objemu / média — vyžaduje označení CE + notifikovanou osobu pro kat. III+
  • Rusko: povinná certifikace EAC; první registrace 3–6 měsíců
  • Saúdská Arábie: pro celní odbavení nutné SASO + SABER

Balení a dodací lhůta: standardní námořní dřevěné bedny nebo překližkové latě (malé ventily mohou jít v kartonech), do kontejneru 20ft se vejde 800–1,200 malých kulových ventilů nebo 100–200 velkých šoupátkových ventilů. Standardní výrobní lhůta 3–6 týdnů u katalogu, 4–8 týdnů u speciálních slitin nebo konstruovaných ventilů. Námořní přeprava 25–40 dnů do USA/EU. Doplnění oblíbených rozměrů: 1–2 týdny.

Proč nakupovat ventily přes PLS Precision

PLS Precision je obchodní dceřiná společnost Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC továrny v Dongguanu o rozloze 34,000 m² s 518 CNC stroji. U ventilů konkrétně spočívá naše výhoda ve spojení dosahu na dodavatelský řetězec Wen-čou s vlastním přesným obráběním zakázkových těles a vnitřních dílů:

🔨 Zakázková tělesa a vnitřní díly ventilů

Sinbo CNC obrábí zakázková tělesa ventilů, koncová připojení, nástavce dříků a přesné těsnicí plochy pro malé až střední objemy. Zkombinujte je s nakoupenými katalogovými ventily a získáte konstruované celky bez investice do nástrojů.

🔨 Zkoušení a dohledatelnost

Před expedicí: hydrostatická zkouška (podle API 598 / EN 12266), pneumatická zkouška pro vzduchové provozy, zkouška nízkých emisí (API 624 / ISO 15848), PMI (pozitivní identifikace materiálu) u slitinových ventilů a kompletní materiálové certifikáty (EN 10204 3.1).

📦 Nákup ve smíšeném kontejneru

Zkombinujte kulové, šoupátkové a klapkové ventily, tvarovky, příruby a pohony v jednom kontejneru. Konsolidujeme balicí listy, certifikáty a přepravu do jedné dodané jednotky — nemusíte sami koordinovat pět továren.

📍 Nákup ze dvou uzlů

Dongguan (jih ČLR) pro exportní logistiku + Wen-čou/Li-šuej (východ ČLR) pro výrobu ventilů. V kombinaci s pravidelnými návštěvami továren a schopností předexpediční inspekce v obou regionech.

Časté dotazy
Jaké je typické MOQ u průmyslových ventilů z Číny?

U standardních katalogových kulových, šoupátkových, přímých a zpětných ventilů: typické MOQ je 50–200 kusů na kombinaci rozměr/materiál. U konstruovaných nebo slitinových ventilů (316L, duplex, MONEL, Hastelloy): MOQ je obvykle 10–50 kusů kvůli minimálním poplatkům slévárny. Trubkové tvarovky a příruby mají nižší MOQ (500–1,000 kusů u tvarovek, 20–100 kusů u přírub). Menší zakázky konsolidujeme napříč více klienty, abychom snížili efektivní MOQ.

Jsou čínské ventily certifikované podle mezinárodních norem?

Ano. Výrobci ve Wen-čou vyrábějí podle API 600, API 602, API 6D, ASME B16.34, DIN 3202, JIS B2002, GB/T 12232, BS 1873, GOST a systémů kvality ISO 9001. Mnozí drží monogramy API 600 / 6D (licence ke značení). Mezi běžné certifikace patří CE, PED 2014/68/EU (pro EU), CRN (Kanada), EAC (Rusko) a SASO (Saúdská Arábie). Každý certifikát ověřujeme vůči vydávajícímu orgánu a poskytujeme dokumentaci řetězce custody.

Jaké materiály jsou u ventilů z Číny dostupné?

Kompletní škála: uhlíková ocel (WCB / WCC / LCC, ASTM A216 / A352), nerezová ocel (304 / 304L / 316 / 316L / 321 / 347, ASTM A351 CF8 / CF8M), duplex / super duplex (2205 / 2507, ASTM A890), bronz (B62 / B61), MONEL 400, INCONEL 625 / 825, Hastelloy C276, titan Gr.2 / Gr.7 a vykládané varianty (PTFE / PFA / guma). Materiály vnitřních dílů (sedlo, kotouč, dřík) následují stejnou škálu plus 17-4PH, Monel K500 a natvrdo navařovaný Stellite.

Jak se ověřuje kvalita ventilu před expedicí?

Standardní předexpediční inspekce: hydrostatická zkouška pláště (1.5× jmenovitého tlaku po 30–60 sekund podle API 598), zkouška sedla (1.1× jmenovitého tlaku vzduchem, vodou nebo petrolejem), zkouška nízkých emisí (API 624 / ISO 15848 u měkkých sedel), PMI (pozitivní identifikace materiálu) u slitinových tříd, vizuální a rozměrová kontrola podle schváleného výkresu a požárně bezpečná zkouška (API 607 / API 6FA), je-li specifikována. Kompletní inspekční zprávu s fotografiemi poskytujeme před uvolněním B/L.

Dokážete nakoupit balíky ventilů s pohony (pneumatické nebo elektrické)?

Ano — kompletní balíky s pohonem včetně kulového/klapkového ventilu + pneumatického/elektrického pohonu + elektromagnetického ventilu + koncového spínače + polohovače. Běžné kombinace: hřebenový pneumatický pohon s elektromagnetickým ventilem na přírubu Namur, elektrický pohon s uzavíracím/modulačním polohovačem. Montáž a zkoušení probíhá ve Wen-čou nebo v našem konsolidačním uzlu. Typické prodloužení lhůty 2–3 týdny. Příplatek k FOB $50–$500 za balík ventil-pohon podle třídy krouticího momentu a příslušenství.

Jaký je rozdíl mezi ventily API 600, API 602 a API 6D?

API 600 pokrývá šoupátkové, přímé a zpětné ventily se šroubovaným víkem pro rafinerie a vysokoteplotní provoz (typicky 150#–2500#, uhlíková ocel nebo nerez). API 602 pokrývá kompaktní šoupátkové, přímé a zpětné ventily z kované oceli pro vysokotlaký provoz (800#–4500#). API 6D pokrývá potrubní kulové, šoupátkové, zpětné a kohoutové ventily pro provoz na potrubí (plný nebo redukovaný průsvit). Pro většinu průmyslových a chemických aplikací jsou nejběžnější specifikace API 600 / 6D.

Jaké platební podmínky jsou u zakázek ventilů standardní?

Standardní podmínky: 30 % záloha T/T při objednávce, 70 % zůstatek proti kopii Bill of Lading. U konstruovaných nebo slitinových zakázek továrny často vyžadují rozdělení 40 % / 30 % / 30 % (záloha / uprostřed výroby / před expedicí). Akreditiv na viděnou je k dispozici u zakázek nad $50,000. Opakovaným klientům nabízíme flexibilní podmínky a u hodnotných zakázek dokážeme platby rozložit podle zkušebních certifikátů.

Dokážete odeslat smíšené ventily a tvarovky v jednom kontejneru?

Ano — to je jedna z našich nejsilnějších přidaných hodnot. Zkombinujte katalogové kulové a šoupátkové ventily, tvarovky, příruby a pohony z více továren ve Wen-čou / Li-šuej do jednoho FCL. PLS konsoliduje v našem uzlu a poté naloží jeden kontejner s jedním balicím listem, jedním souborem certifikátů a jednou přepravní rezervací. Ušetříte 20–40 % režie na zásilku oproti vlastní koordinaci. Typická konsolidace: 8–15 různých položek v jednom kontejneru 20ft.

Vyžádejte nabídku na průmyslové ventily a trubkové tvarovky

Pošlete nám seznam ventilů, P&ID nebo poptávku — do 24 hodin odpovíme cenou FOB, dodací lhůtou a plánem nákupu pokrývajícím katalogové ventily, zakázková tělesa a kompletní balíky s pohony.

Kontaktujte nás