Nákup zahradní techniky a elektrického nářadí z Číny
Čína je výchozí světovou výrobní základnou zahradní a elektrické techniky — přes 12 mld. USD vývozu elektrického nářadí, 4.88 mld. USD vývozu zahradní techniky a 47 % světového vývozu ručního zahradního nářadí v roce 2025 (OEC World; čínská celní data). PLS Precision spojuje přímý nákup z klastrů nástrojů v Jung-kangu, Čchang-čou a Čchi-tungu s kovoobráběcí silou naší dongguanské CNC továrny o rozloze 34,000 m² — nože, ozubená kola a hřídele obráběné na jeden standard kvality.
Proč nakupovat zahradní techniku a elektrické nářadí z Číny
Čínský vývoz elektrického nářadí dosáhl v roce 2025 12.0-12.8 mld. USD (HS 8467), meziročně o 4-7 % více, a akumulátorové nářadí nyní tvoří 55-60 % hodnoty vývozu, jak se svět přesouvá na bateriové platformy (Waymore Tools industry briefing, 2026). Ruční a strojní nářadí přidalo v prvních devíti měsících roku 2025 13.6 mld. USD exportní hodnoty (China Commerce Data / China Commerce Industry Research Institute, 2025). Nejrychleji rostoucím segmentem je zahradní technika — motorové pily, sekačky a vyžínače — s vývozem vyšším o 16.2 % na 4.88 mld. USD v roce 2025, zatímco samotný vývoz sekaček na trávu vzrostl o 32 %, tažený 52% skokem do Evropy (China Forestry Machinery Association / čínská celní data, 2026; čínská celní měsíční zpráva o vývozu, 2025). Globálně má trh zahradní elektrické techniky v roce 2025 hodnotu 30.5 mld. USD a do roku 2032 má dosáhnout 43.6 mld. USD (PW Consulting, 2026) a širší trh techniky pro trávníky a zahrady má růst z 44 mld. USD v roce 2025 na 81.9 mld. USD do roku 2035 (Future Market Insights, 2025). USA, Německo a Velká Británie jsou hlavní destinace; Čína drží 47.4 % světového vývozu ručního zahradního nářadí (OEC World, 2026).
Přechod na akumulátory
Akumulátorová zahradní technika dosáhla v roce 2025 49.1 % trhu, protože pravidla nulových emisí typu CARB a hlukové limity EU vytlačují benzinovou techniku z městských trhů — strukturální posun, na který jsou čínští výrobci OEM připraveni (PW Consulting, 2026; CARB, 2024).
Nákladová mezera
Čínská sada 20V akumulátorové vrtačky se prodává za $15-35 FOB a kabelová tlačná sekačka za $29-70 FOB — typicky o 40-70 % pod velkoobchodními cenami ekvivalentních západních značek (Yongkang Sourcing Guide, 2024; nabídky Global Sources). Marže je obchodní případ dovozu.
Provázání s kovoobráběním
Každé nářadí je příběh kovových dílů — nože, ozubená kola, hřídele a kryty motorů. Nákup nářadí vedle kovového zpracování naší dongguanské CNC továrny znamená jednoho dodavatele, jeden standard kvality a žádné mezery v koordinaci u dílů, které se opotřebí jako první.
Dodavatelská mapa zahradní techniky a elektrického nářadí v Číně
Výroba je soustředěna v několika specializovaných centrech, z nichž každé má odlišnou silnou stránku a cenovou hladinu. Jung-kang — Čínou oficiálně označené „Hlavní město kování" — hostí přes 15,000 kovodělných podniků generujících ročně více než 20 mld. USD průmyslové produkce, včetně odhadovaných 200 mil. kusů elektrického nářadí ročně, a samotný jeho International Hardware Market čítá 8,000+ showroomů (Yongkang Municipal Government, 2024). Pro kupující vypadá praktická nákupní mapa takto:
| Centrum | Silná stránka | Pro co nejlepší |
|---|---|---|
| Jung-kang (Če-ťiang) | Hlavní město kování; kompletní řetězec od surovin po hotové nářadí; silné OEM/ODM | Elektrické nářadí, zahradní technika, ruční nářadí, sady více nástrojů (China Hardware Capital; Yongkang Municipal Government, 2024) |
| Čchang-čou (Ťiang-su) | Moderní továrny s robotickým CNC frézováním a odborností na bezkartáčové motory | Sekačky na trávu, zahradní technika, vysoce přesné sestavy motorů (Sellers Union hub guide, 2026) |
| Čchi-tung / Nan-tchung (Ťiang-su) | Průmyslové linky na kotvy a tepelné zpracování pro profesionální nářadí | Vrtačky s příklepem, těžké úhlové brusky, demoliční nářadí (Sellers Union hub guide, 2026) |
| Ningbo (Če-ťiang) | Továrny připravené na vývoz s dokumentací CE/UL a hlubokomořským přístavem | Akumulátorové vrtačky, zahradní technika, výrobky pro EU/US připravené na regál (Sellers Union hub guide, 2026) |
| Dongguan (Kuang-tung) | 150+ výrobců elektrického nářadí; prémiové bezkartáčové motory a lithiové bateriové systémy | Špičkové akumulátorové nářadí, sestavy bezkartáčových motorů (Sellers Union hub guide, 2026) |
| Lin-i / Šan-tung | Nákladově efektivní velkoobjemová výroba zahradní techniky a strojů | Ruční zahradní nářadí, základní vyžínače, sekačky, pojízdné sekačky (Sellers Union hub guide, 2026; nabídky Made-in-China) |
Realita cen a MOQ u dovozu zahradní techniky a elektrického nářadí
Ceny pokrývají velmi široké pásmo podle typu výrobku, zdroje energie a úrovně certifikace. Referenční body FOB z aktivních B2B nabídek a nákupních příruček 2025-2026: ruční zahradní nářadí (lopaty, motyky, hrábě) $0.60-4.00/kus a sady ručního nářadí $1.50-10.00/sada (nabídky Made-in-China, 2025); zahradnické nůžky $1.30-4.60/kus u základních modelů, $19-45/kus u ráčnových nebo 21V akumulátorových typů (nabídky Made-in-China, 2025); sady akumulátorových vrtaček $8-18 (12V) a $15-35 (20V, dvě baterie + nabíječka); 115mm kabelové úhlové brusky $4-12 (Yongkang Sourcing Guide, 2024); kabelové tlačné sekačky $29-70, 36V akumulátorové sekačky $122-135 a benzinové samojízdné sekačky $647-687 (nabídky Global Sources a Alibaba, 2025). Specifikace bezkartáčového motoru přidává $5-15 na kus při FOB, ale je jediným největším faktorem snížení reklamací v záruce (China Electronics import guide).
Reálné benchmarky MOQ
Jung-kangské továrny tier-2 na privátní značky a generické výrobky pracují s MOQ 100-500 kusů, zatímco smluvní výrobci tier-1 vyžadují 5,000+; ruční nářadí s etiketou začíná kolem 300 kusů a akumulátorové nářadí s vlastní formou kolem 1,000 (China Electronics import guide; China Sourcing Agent). Ruční zahradní nářadí je často k dispozici od 100-1,000 kusů (nabídky Made-in-China), sekačky od 500-1,000 kusů (Global Sources; nabídky Alibaba) a jeden exportér nabízí smíšené objednávky již od 100 kusů celkem (Waymore Tools FAQ, 2026). Standardní záruka je 12 měsíců na stroj a 18 na motory a převodovky, s dohodnutelnými dohodami o náhradních dílech na 3-5 let u objednávek ODM (China Sourcing Agent).
Shoda, certifikace a obavy kupujících
Zahradní a elektrické nářadí patří k nejvíce certifikačně náročnému spotřebnímu zboží — motory, nože, baterie a hluk spouštějí regulaci. Zde nákup za nejnižší cenu selhává a zde se seriózní dovozci oddělují. Normy, které kupující poptávají podle trhu:
- EU — označení CE podle směrnice o nízkém napětí (2014/35/EU), EMC (2014/30/EU), strojní (2006/42/EC) a nařízení o bateriích (2023/1542); bezpečnost podle EN 62841 (nástupce EN 60745) a EN 16647 pro zahradní techniku; hlukové protokoly podle EN ISO 3744/22868 (Garden Tool Manufacturers compliance checklist; Youwe Garden Tools)
- USA — zařazení UL nebo ETL (NRTL) pro prodej v maloobchodních kanálech, typicky $3,000-8,000 za SKU a 3-6 měsíců; benzinové motory musí splňovat emisní normy EPA Phase III pro malé motory, jinak jsou na celnici odmítnuty; Kalifornie uplatňuje pravidla nulových emisí CARB pro nové malé spalovací motory pro off-road (China Electronics import guide; Gerudo Logistics; PW Consulting, 2026)
- Německo / UK — certifikace GS (TÜV) tam, kde ji obchodní kanály vyžadují; UKCA pro britský trh (First Rate Tools import guide)
- Všechny trhy — materiálová shoda RoHS/REACH a u bateriového nářadí přepravní testy UN38.3, bezpečnost článků IEC 62133 a dokumentace MSDS (Garden Tool Manufacturers checklist)
Dejte pozor na past výkonového údaje: zfalšovaný motor „750W", který ve skutečnosti odebírá 390W, a hliníkem obalená „měděná" vinutí jsou klasické problémy — při auditu ověřujte průřezy motoru a do smlouvy dejte doložky o testovaném výkonu a měděném vinutí (China Sourcing Agent). Vlastní prohlášení o shodě CE je kus papíru; skutečná shoda potřebuje protokoly třetí strany od akreditovaných orgánů (SGS, TÜV, UL) odpovídající přesně vašemu SKU (China Electronics import guide).
Logistika, kontrola kvality a jak PLS přidává hodnotu
Zahradní technika je objemná, takže záleží na kontejnerové ekonomice. 40ft kontejner pojme zhruba 120-160 tlačných sekaček nebo 20-40 pojízdných sekaček a modely s lithiovou baterií vyžadují certifikáty UN38.3, nabití na ≤30 % stavu nabití a rezervaci nebezpečného zboží podle IMDG před nakládkou (Gerudo Logistics). Plánujte 2-6 týdnů výroby plus 2-5 týdnů námořní přepravy a rezervujte včas před jarní sezónou — sezónní špičky stlačují tovární kapacity (Gerudo Logistics). Náš postup: dohodnutý inspekční standard (typicky AQL Level II, práh 2.5 % vad) v továrně, kontroly motoru a převodovky na vzorcích, předodesílací inspekce třetí stranou s fotografickými důkazy a exportní balení, které při námořní přepravě chrání nože a plastové kryty. LCL kontejnery se smíšenými SKU jsou běžnou cestou u zkušebních objednávek a jeden tovární partner, se kterým spolupracujeme, přijímá smíšené objednávky od 100 kusů (Waymore Tools FAQ, 2026).
Výhoda kovového zpracování
Naše mateřská společnost provozuje CNC továrnu o rozloze 34,000 m² v Dongguanu s 518 stroji a 632 zaměstnanci. Obrábíme nože nářadí, ozubená kola, hřídele a díly krytů motorů vedle nakupovaného zboží — přesně ty díly, které rozhodují o životnosti nářadí — na jeden standard kvality a jednu objednávku.
Ověřování na místě
Dongguan nás staví dovnitř klastru elektrického nářadí v Kuang-tungu a hodinu od Kantonu a Fo-šanu. Auditujeme vinutí motorů na měď, procházíme výrobní haly, ověřujeme výrobní dávky datovanými fotografiemi a řešíme otázky shody nebo QC tentýž den — hodnota nákupního agenta bez přirážky.
Může PLS kromě CNC dílů zajistit i zahradní techniku a elektrické nářadí?
Ano — je to jádro našich nákupních služeb. PLS Precision zajišťuje ruční nářadí, elektrické nářadí a zahradní techniku z klastrů Jung-kang, Čchang-čou a Kuang-tung a spojuje je s kovovými díly, které obrábí naše vlastní dongguanská CNC továrna — nože, ozubená kola, hřídele a kryty. Pokud váš výrobek mísí nářadí s obráběnými kovovými díly, jeden dodavatel pokrývá obě strany: jedna objednávka, jeden standard QC, jedna zásilka.
Jaké je typické MOQ u zahradní techniky a elektrického nářadí z Číny?
MOQ se pohybují od 100 kusů do 5,000 podle výrobku a úrovně továrny. Jung-kangské továrny tier-2 na privátní značky berou 100-500 kusů; ruční nářadí s etiketou začíná kolem 300 kusů; akumulátorové nářadí s vlastní formou kolem 1,000; sekačky 500-1,000 kusů; a smluvní výrobci tier-1 chtějí 5,000+. Vyjednáváme zkušební množství prověřitelným prvokupcům a můžeme smíchat SKU v jednom LCL kontejneru, abyste minima dosáhli rychleji.
Jaké certifikace potřebuji k dovozu zahradní techniky a elektrického nářadí na svůj trh?
Seznam certifikací závisí na cílovém trhu a na tom, zda je nářadí kabelové, akumulátorové nebo benzinové. EU vyžaduje označení CE podle směrnic o nízkém napětí, EMC, strojních a o bateriích, s bezpečností testovanou podle EN 62841 a hlukovými limity podle EN ISO 3744. USA vyžadují zařazení UL nebo ETL pro maloobchodní kanály a emisní certifikaci EPA Phase III pro každý benzinový motor. Bateriové nářadí potřebuje UN38.3 a IEC 62133 a Německo může přidat GS. Úplný seznam certifikací pro váš trh sestavíme před vaším závazkem.
Jak předcházíte podvodům s výkonovým údajem a problémům s kvalitou nářadí?
Smluvním ověřením, ne důvěrou. Auditujeme vinutí motorů na čistou měď, žádáme fotografie průřezu nebo rozebraného motoru a do smlouvy píšeme doložky o testovaném výkonu a měděném vinutí, aby motor deklarovaný jako „750W" nemohl být odeslán jako 390W. Každá objednávka se před nakládkou kontroluje podle dohodnutého standardu (typicky AQL Level II, práh 2.5 % vad) a nevyhovující dávky odmítáme v továrně.
Jak řešíte lithiové baterie a přepravu nebezpečného zboží?
Bateriová logistika je disciplína, ne dodatečná úvaha. Každý bateriový pack se expeduje s protokoly o zkouškách UN38.3 a dokumentací MSDS, packy se nabíjejí na ≤30 % stavu nabití a rezervace nebezpečného zboží podle IMDG se potvrzuje u dopravce před nakládkou. Chybějící UN38.3 nebo neodpovídající certifikáty jsou nejčastější příčinou zadržení v přístavu — certifikáty ověřujeme proti databázím vydávajících orgánů před odesláním, ne v destinaci.
Jaká je reálná dodací lhůta a jak řešíte sezónní špičky?
Počítejte 2-6 týdnů výroby plus 2-5 týdnů námořní přepravy. Jaro je kritická sezóna — sekačky a vyžínače jdou první, tovární kapacity se stlačují a přepravní kapacita se zužuje. Výrobu rezervujeme včas, obrábění komponentů (nože, ozubená kola, hřídele) řadíme do naší vlastní dongguanské továrny, aby nikdy nečekalo na dodavatele, a kontejnery stupňujeme před špičkovými týdny. Před vaším závazkem dostanete přepravní kalendář s daty, ne s rozpětími.
Zajišťujete zahradní techniku a elektrické nářadí z Číny?
Pošlete nám cílové výrobky, specifikace a cílový trh. Do 24 hodin odpovíme plánem nákupu pokrývajícím tovární možnosti, požadavky na certifikaci, obrábění kovových dílů, inspekci a pořízenou cenu.
Kontaktujte nás