Nákup hydraulických a pneumatických systémů z Číny
Čínský průmysl tekutinové techniky vykázal v roce 2024 průmyslovou produkci 1,609 mld. CNY (CMPA) a rekordní vývoz 62.8 mld. USD — první rok, kdy čínský vývoz hydrauliky a pneumatiky převýšil dovoz. PLS Precision spojuje CNC továrnu o rozloze 34,000 m² v Dongguanu s prověřenými vztahy s výrobci OEM v klastrech tekutinové techniky Ťiang-su, Če-ťiang, Šan-tung a Kuang-tung a dodává těla ventilů, víka válců, rozvodné bloky a kompletní dílčí sestavy.
Specifikace nákupu v kostce
| Položka | Hodnota |
|---|---|
| Sortiment | Pneumatický solenoidový ventil (série 4V / 2V / 3V); Mosazný ruční / pákový ventil; Minipneumatický válec (ISO 6432 / MAL); Standardní pneumatický válec s táhly (SC / SU) |
| Cenové rozpětí FOB | $0.10 – $900 |
| Typické MOQ | 10 – 100 kusů; 5 – 50 kusů |
| Typická dodací lhůta | 6–12 měsíců |
| Hlavní dodavatelské regiony | Ťiang-su (Čchang-čou / Wu-si / Suzhou); Če-ťiang (Ningbo / Wen-čou / Yuyao); Šan-tung (Jen-taj / Wej-fang); An-chuej (Ning-kuo); Šanghaj |
Proč nakupovat hydraulické a pneumatické systémy z Číny
Hydraulické a pneumatické systémy jsou svaly moderního průmyslu — každé rameno bagru, tovární lis i balicí linka běží na tekutinové technice. Globální trh tekutinové techniky má do roku 2030 dosáhnout 58.5 mld. USD, s růstem tempem CAGR 4.2 % (Grand View Research, 2024), a Čína je nyní největším světovým vývozcem, který proměnil dlouholetý dovozní deficit ve strukturální obchodní přebytek.
Rekordní rozsah vývozu
Čínská asociace průmyslu hydrauliky, pneumatiky a těsnění (CMPA) vykázala za rok 2024 průmyslovou produkci 1,609 mld. CNY (+6.6 % meziročně), rozdělenou na hydrauliku (782 mld. CNY), pneumatiku (376 mld. CNY) a těsnění (430 mld. CNY). Vývoz tekutinové techniky v roce 2024 dosáhl 62.8 mld. USD — nového historického maxima a prvního roku, kdy vývoz převýšil dovoz.
Nákladová výhoda
Ceny FOB z Číny u komoditních pneumatických solenoidových ventilů (série 4V / 2V / 3V) začínají na $1.20/kus (Xhnotion, Made-in-China), mosazné ruční ventily na $2.40/kus, kompaktní pneumatické válce na $5–$15/kus a pneumatické válce s táhly na $10–$30/kus. Hydraulické směrové ventily (ISO 4401 / NG6 / NG10) začínají na $20–$50/kus u komoditních jakostí.
Kompletní dodavatelský řetězec
Jen Če-ťiang a Ťiang-su hostí přes 9,700 podniků hydrauliky a pneumatiky (5,747 v Če-ťiangu + 3,999 v Ťiang-su podle Qichama, říjen 2025) — zhruba polovinu celostátního počtu. Ningbo je největším světovým klastrem pneumatických komponentů. Lití, kování, obrábění, těsnění a montáž sídlí v dosahu několika hodin jízdy.
V roce 2024 Čína vyvezla 13 mil. hydraulických válců a systémů v hodnotě 1.2 mld. USD (IndexBox), s průměrnou cenou FOB $92 za kus. Hlavními destinacemi byly Spojené státy (1.9 mil. kusů, $226M), Indonésie (1.4 mil. kusů) a Rusko (617K kusů).
Dodavatelská mapa hydrauliky a pneumatiky v Číně
Čínský průmysl tekutinové techniky je organizován do specializovaných regionálních klastrů, z nichž každý má odlišné silné stránky. Pochopení této geografie je nejrychlejší cestou k nalezení správného dílu ve správné továrně.
| Region | Specializace | Klíčoví hráči a poznámky |
|---|---|---|
| Ťiang-su (Čchang-čou / Wu-si / Suzhou) | Hydraulické válce, čerpadla, motory, kompletní systémy pro stavební stroje | Hengli Hydraulic (601100) — největší čínský výrobce hydraulických komponentů; Anhui Zhongding (sídlo Ning-kuo, provozy v Ťiang-su); Guorui Hydraulic |
| Če-ťiang (Ningbo / Wen-čou / Yuyao) | Pneumatické válce, solenoidové ventily, FRL jednotky, fitinky — největší světový pneumatický klastr | Ningbo Intell, Xhnotion, Xinchao, VPC, Xingyu Electron, Hearken, Stronger Hydraulic, provozy Airtac China |
| Šan-tung (Jen-taj / Wej-fang) | Hydraulická kladiva, válce, zubová čerpadla, hydraulika mobilních strojů | Yantai Eddie Precision (603638); významný klastr hydrauliky těžkých strojů |
| An-chuej (Ning-kuo) | Těsnění, pryžové hadice, integrace hydraulických systémů, internacionalizace přes akvizice | Anhui Zhongding (000887) — akvíroval 26 zámořských firem; největší světový dodavatel pryžových těsnění |
| Šanghaj | Špičkové proporcionální / servo ventily, integrované hydraulické agregáty, centra výzkumu a vývoje | Bosch Rexroth China, Parker Hannifin China, JV Eaton China; systémové inženýrství |
| Kuang-tung (Dongguan / Šen-čen) | Přesné CNC obráběné ventilové bloky, rozvody, víka, zakázkové dílčí sestavy | Sinbo Precision (mateřská firma PLS) — 34,000 m², 518 CNC strojů; rychlé přesné komponenty |
Na Alibabě a Made-in-China vrací klíčové slovo „pneumatic cylinder" 5,000+ ověřených dodavatelů a „hydraulic valve" 8,000+. Jen Ningbo uvádí 1,200+ výrobců pneumatických komponentů, více než činí součet Německa a Japonska.
Klíčové kategorie produktů a kódy HS
Vývoz tekutinové techniky se dělí mezi několik rodin kódů HS. Správná klasifikace je kritická pro proclení a optimalizaci cel.
| Kód HS | Popis | Typické produkty | Poznámky k vývozu Číny 2024 |
|---|---|---|---|
| 8412.21 | Lineární hydraulické / pneumatické motory (válce) | Hydraulické válce, pneumatické válce, válce s táhly | 13M kusů / $1.2B (jen válce, IndexBox) |
| 8412.29 | Ostatní hydraulické / pneumatické motory a pohony | Hydraulické motory, pneumatické motory, rotační aktuátory | Používáno ve stavebních strojích; vysoký tuzemský růst |
| 8412.90 | Díly hydraulických / pneumatických motorů a pohonů | Víka válců, písty, ucpávky táhel, kryty motorů | 2024: 1.82 mld. USD (WITS); hlavní odběratelé USA $234.9M, Německo $203.8M, Austrálie $134.3M |
| 8481.20 | Ventily pro oleohydraulické / pneumatické převody | Směrové rozváděcí ventily, tlakové ventily, průtokové ventily, solenoidové ventily | Vývoz Číny 2025 ~$1.7B (TradeInt); MFN 5% |
| 8481.80 | Ostatní kohouty, ventily (zbytková kategorie) | Procesní solenoidové ventily, rohové ventily, sanitární ventily | Vývoz Číny 2025 ~$17.0B (největší v rodině 8481) |
| 8481.90 | Díly kohoutů, ventilů | Těla ventilů, víka, šoupátka, sedla — CNC obráběné | Vývoz Číny 2025 ~$5.6B |
| 7307 | Fitinky pro trubky (železo / ocel) | Fitinky hydraulických hadic, adaptéry NPT / BSP / JIC, příruby | Zahrnuto v „ocelových výrobcích" $7.13B / měsíc (prosinec 2024) |
| 4009 | Vulkanizované pryžové trubky, hadice | Hydraulické hadice, pneumatické PU / nylonové hadičky, vysokotlaké hadicové sestavy | Segment v řádu miliard; sídlí vedle dodavatelů fitinků |
Důležitá poznámka: HS 8481.20 je správný kód pro směrové / tlakové / průtokové ventily tekutinové techniky, nikoli 8481.80. Ten je zbytkovou kategorií, kterou někteří dovozci chybně používají. Chybná klasifikace může vyvolat zadržení na celnici a dodatečná cla.
Cenový rozpis: rozpětí FOB podle produktu
Ceny tekutinové techniky se dramaticky liší podle složitosti, certifikace a objemu. Níže uvedená rozpětí jsou skutečné nabídky FOB z Alibaba a Made-in-China (nabídky Q4 2025 – Q2 2026):
| Produkt | Rozpětí FOB (USD) | MOQ | Poznámky |
|---|---|---|---|
| Pneumatický solenoidový ventil (série 4V / 2V / 3V) | $1.20 – $22 | 10 – 100 kusů | 3V100 mini za $1.20; 4V210 G1/4 za $5; 4V310-10 za $4.60 |
| Mosazný ruční / pákový ventil | $2.40 – $9 | 5 – 50 kusů | Ruční ventily 3R/4R 5/2 od $2.40; mechanické MSV od $3.00 |
| Minipneumatický válec (ISO 6432 / MAL) | $0.34 – $20 | 1 – 100 kusů | Kompaktní SDA od $0.34; mini MA od $4.80; nerez $8–$10 |
| Standardní pneumatický válec s táhly (SC / SU) | $5 – $30 | 1 – 20 kusů | Hliníkové tělo; montážní rozměry ISO 15552 |
| Rotační pneumatický aktuátor | $10 – $100+ | 1 – 20 kusů | MSQB hřebenový $22.98–$36.79; stůl HRQ až $100 |
| Pneumatická fitinka (push-in / mosaz / nerez) | $0.10 – $1.00 | 100 – 1,000 kusů | Velký objem; niklovaná mosaz $0.20–$0.43; nerez $0.50–$1.00 |
| Hydraulický směrový ventil (ISO 4401, NG6/NG10) | $20 – $200 | 1 – 50 kusů | Komoditní D03 / D05 od $20; servo / proporcionální $100–$200+ |
| Vysokotlaký hydraulický ventil (35 MPa+) | $43 – $900+ | 1 – 10 kusů | Kazetové ventily, sekční ventily; ekvivalenty Rexroth $200–$600 |
| Hydraulický válec (obecné strojírenství) | ~$92 průměr / kus | 10+ kusů | Průměr FOB IndexBox 2024; špičkové svařované válce $300–$2,000 |
| CNC obráběné tělo ventilu / rozvodný blok (zakázkové) | $8 – $150+ | 10 – 100 kusů | Hliník 6061 / 6063; tolerance ±0.05 mm; složité víceportové bloky dražší |
⚠ Pozor na skryté nákladové faktory
- Jakost těsnění: NBR vs. FKM (Viton) vs. EPDM — FKM stojí 3–5x více, ale je nutný pro vysoké teploty nebo chemickou odolnost
- Tlakové zatřídění: 7 bar vs. 10 bar vs. 16 bar vs. 35 MPa — tlaková třída může zdvojnásobit cenu podobně vypadajících ventilů
- Napětí cívky: DC 24V je standard; varianty AC 110V / 220V / 380V mohou nést MOQ postihy
- Povrchová úprava: tvrdě anodizovaná, niklovaná nebo nerezová těla přidávají 20–60 % k základní ceně
- Certifikace: CE, UL, ATEX nebo CCC přidávají 5–15 % a vyžadují audity továren
Kritické normy a certifikace
Komponenty tekutinové techniky pracují pod vysokým tlakem, často v bezpečnostně kritických aplikacích (stavebnictví, těžba, letectví, medicína). Shoda s normami není diskutabilní — ani pro bezpečnost, ani pro proclení.
🌐 Mezinárodní normy (ISO / ANSI / NFPA)
- ISO 4391 — Čerpadla, motory a integrální převody: definice parametrů a písmenné symboly
- ISO 4406 — Klasifikace čistoty hydraulické kapaliny (např. kódy počtu částic „18/16/13")
- ISO 4413 — Hydraulická tekutinová technika — obecná pravidla a bezpečnostní požadavky na systémy
- ISO 4414 — Pneumatická tekutinová technika — obecná pravidla a bezpečnostní požadavky na systémy
- ISO 6162 — Hydraulické čtyřšroubové dělené přírubové spoje (ekvivalent SAE J518)
- ISO 10770 — Hydraulické ventily — metody zkoušení pro charakterizaci výkonu
- ISO 1219 — Grafické symboly a schémata zapojení pro tekutinovou techniku
- ISO 15552 — Pneumatické válce s odnímatelným uchycením — standardní montážní rozměry
- ISO 6020 — Hydraulické válce — rozměry a identifikační kódy
- ANSI / NFPA T3.21.3 — Normy průměrů vrtání válců a táhel (USA / Severní Amerika)
- SAE J1074 — Zkušební metody hydraulických ventilů (americká automobilová norma)
- DIN 51524-1 — Klasifikace hydraulických kapalin a zkušební metody (Evropa)
🇨🇳 Čínské národní normy (GB / GB/T)
- GB/T 7935-2005 — Hydraulická tekutinová technika — obecné požadavky na hydraulické komponenty (základní národní norma)
- GB/T 2346 — Jmenovité tlaky systémů a komponentů tekutinové techniky
- GB/T 2348 — Průměry vrtání válců a pístních tyčí
- GB/T 2349 — Základní řady zdvihů pístů válců
- GB/T 14039-2017 — Hydraulická tekutinová technika — Filtry — hodnocení filtrační účinnosti
- GB/T 15622-2021 – Hydraulická tekutinová technika — třídění energetické účinnosti (podporuje ekodesign)
⚠ Tipy ke shodě
- Pro vývoz do EU: označení CE, PED 2014/68/EU pro tlaková zařízení >0.5 bar
- Pro vývoz do USA: zařazení UL pro elektrické cívky, ASME B31.3 pro potrubí
- Pro prostory s nebezpečím výbuchu: certifikace ATEX 2014/34/EU nebo IECEx
- Pro dodávky jakosti OEM: minimum ISO 9001; IATF 16949 pro automobilovou hydrauliku
Logistika, cla a hlediska přepravy
Hydraulické a pneumatické komponenty jsou obvykle malé, husté a s vysokou hodnotou na krychlový metr. Jsou ideální pro námořní konsolidaci, ale celní expozice se výrazně liší podle destinace.
| Trh | Kombinované clo (základ HS 8481.20) | Poznámky |
|---|---|---|
| Spojené státy | ~30–55% | MFN 2 % + Section 301 (+25 %) u některých položek tekutinové techniky. Section 232 (ocel/hliník) se může vztahovat na těla ventilů a fitinky. Další cla možná v rámci probíhajících obchodních opatření. |
| Evropská unie | ~1.7–5% | MFN 1.7 % u většiny podpoložek HS 8481.20; žádné aktivní antidumpingové clo na obecné ventily tekutinové techniky. Uhlíková daň CBAM se může od roku 2026 vztahovat na ventily s tělem ze železa/oceli. |
| ASEAN (RCEP) | 0–5% | RCEP a FTA ASEAN-Čína nabízejí preferenční sazby 0–2.5 % u většiny položek HS 8481 / 8412. Silné růstové trhy: Indonésie, Vietnam, Thajsko, Malajsie. |
| Blízký východ / GCC | ~5% | Standardní dovozní clo GCC. Saúdská Arábie a SAE jsou významnými odběrateli hydrauliky stavebních strojů. |
| Rusko / EAEU | ~5–10% | Společný vnější sazebník EAEU. Rusko je podle IndexBox mezi top 3 odběrateli čínských hydraulických válců. |
| Latinská Amerika | 5–14% | CMPA označila Latinskou Ameriku za nejrychleji rostoucí destinaci (+26.8 % meziročně v roce 2024). |
📦 Balení pro vývoz
- Ventily: jednotlivé PE sáčky + vnitřní krabice + hlavní karton (10–50 kusů / karton)
- Válce: pěnou chráněná víka, uložení v dřevěné bedně, antikorozní olej na pístních tyčích
- Rozvodné bloky: pěnová vložka vyrobená na míru, VCI sáček, paleta stažená páskou + smršťovací fólie
- Hadice: svinuté, svázané, obalené plastem, na paletě nebo v kartonu
- Náhradní díly / těsnění: zatavené PE sáčky s pohlcovačem vlhkosti, označené číslem dílu a dávkou
- Pádové testy křehkých položek podle ISTA 1A nebo 3A; pád z 1 m u válců, 0.6 m u krabic s ventily
🚚 Způsoby přepravy
- FCL (20ft / 40ft): nejlepší pro ≥15 m³; námořní přeprava 22–38 dní do většiny přístavů
- LCL: praktické pro objednávky se smíšenými SKU <5 m³; konsolidace přidává 7–10 dní
- Letecká doprava: pro vzorky, urgentní náhradní díly nebo vysoce hodnotné servo ventily (>$500/kg)
- Expresní (DHL / FedEx / UPS): 3–7 dní celosvětově; pro prototypy a vzorky malých sérií
- Železnice (Čína–Evropa): 18–25 dní; rostoucí možnost pro zásilky tekutinové techniky s CE
Běžné obavy kupujících — a jak je PLS řeší
1Konzistence kvality těsnění a komponentů
Kupující se obávají, že materiály těsnění budou degradovány (NBR místo FKM) nebo že výtěžnost tlakových zkoušek poklesne. Vyžadujeme materiálové certifikáty na úrovni dávky (sledovatelná šarže NBR / FKM / EPDM), 100% tlakovou zkoušku každého válce (1.5x pracovní tlak, 30sekundový výdrž) a bublinkový test těsnosti každého ventilu. Protokoly posíláme e-mailem před odesláním.
Čistota a shoda s ISO 4406
Znečištěná hydraulická kapalina je příčinou #1 selhání servo ventilů. PLS nakupuje pouze u továren s čistými prostory na místě (ISO 14644-1 třída 7 nebo lepší) a testováním čistoty podle ISO 4406. U špičkových systémů můžeme díly dodat omyté a dvakrát zabalené na cílové kódy čistoty (např. NAS 6 / ISO 4406 18/16/13).
Duševní vlastnictví u zakázkových ventilových bloků
Váš design zakázkového rozvodu nebo těla ventilu je cenný. Podepisujeme smlouvy NNN (Non-Disclosure, Non-Use, Non-Circumvention) dříve, než sdílíme výkresy, omezujeme přístup na jeden jmenovaný inženýrský tým a archivujeme CAD soubory s řízeným přístupem. Váš design nikdy není znovu použit, prodán ani uváděn pro jiné zákazníky.
Návštěvy továren a audity ve výrobní lince
Většina zámořských kupujících nemůže továrnu v Ťiang-su nebo Če-ťiangu navštívit osobně. PLS provádí plánované audity dodavatelů, inspekce v lince u kritických operací (obrábění, montáž, tlaková zkouška) a předodesílací inspekce. Fotografické a video důkazy s časově orazítkovanými QC protokoly posíláme v angličtině do 24 hodin od inspekce.
Nakládka kontejnerů se smíšenými SKU
Objednávky tekutinové techniky obvykle zahrnují 30–50 SKU ventilů, fitinků, hadic a příslušenství. PLS konsoliduje SKU z více továren do jednoho kontejneru, aplikuje jednotný balicí list a nakládá podle vašich pokynů k trasování. Dostanete jednu fakturu, jeden balicí list, jeden konosament — místo žonglování s 5–10 dodavateli.
Záruka, vratky a poprodejní servis
Pokud ventil selže v dohodnuté záruční době, PLS koordinuje RMA s továrnou OEM, řídí výměnu nebo dobropis a hradí zpětnou logistiku vadné dávky. Držíme 1 % hodnoty objednávky jako záruční rezervu — uvolněnou po 12 měsících bez reklamací. To vás chrání, aniž by továrna zmizela.
Proč nakupovat hydraulické a pneumatické systémy přes PLS Precision
PLS Precision je dceřiná společnost pro mezinárodní obchod skupiny Sinbo Precision Manufacturing Group — CNC továrny o rozloze 34,000 m² v Dongguanu s 518 stroji a 632 zaměstnanci. Zde je, čím se lišíme od obchodní společnosti nebo jednoho prostředníka na Alibabě:
🔧 CNC obráběné ventilové komponenty ve vlastním závodě
Těla ventilů, rozvodné bloky, víka válců, ucpávky táhel, písty a pouzdra šoupátek obrábíme přesně ve vlastním závodě. Tolerance až ±0.02 mm u kritických šoupátek; drsnost povrchu Ra 0.4 u těsnicích vrtání. Jeden dodavatel, jeden standard kvality, žádné přehazování odpovědnosti mezi slévárnou a obrobou.
🏭 Přístup ke klastrům do 1–3 hodin
Z Dongguanu je to 1 hodina vysokorychlostním vlakem do Ningbo (pneumatické hlavní město Číny), 1.5 hodiny do Čchang-čou / Wu-si (hlavní město hydraulických válců) a 2 hodiny do Šanghaje (špičkové proporcionální ventily). Továrny dodavatelů navštěvujeme tentýž den kvůli auditům, inspekci prvního kusu nebo řešení problémů — což většina zámořských kupujících nedokáže.
📊 Transparentní rozpis nákladů
Vidíte tovární cenu OEM, náš poplatek za nákupní službu, CNC dokončení (pokud je), náklady na QC a dopravu — vše položkově. Porovnejte řádek po řádku s jakoukoli konkurenční nabídkou. Žádné skryté provize ani vracené marže.
📜 Kompletní exportní dokumentace
Certifikát o původu, Form A / E / RCEP (podle toho, co je pro vaši destinaci nejvýhodnější), podpora technického spisu CE, tovární protokoly o zkouškách, materiálové certifikáty a fumigační certifikáty pro dřevěné balení — vše vyřizuje náš interní logistický tým. Dostanete dokumentový balíček připravený k proclení.
Typické komponenty, které zajišťujeme nebo CNC obrábíme
Jaké je MOQ u hydraulických nebo pneumatických komponentů z Číny?
MOQ závisí na typu produktu. Komoditní pneumatické položky (solenoidové ventily, válce, fitinky) obvykle vyžadují 10–100 kusů na SKU. Hydraulické směrové ventily a válce začínají obvykle na 10–50 kusech. Zakázkové CNC obráběné ventilové bloky / rozvody mohou začínat na 10–20 kusech — náklady na nástroje se amortizují, neúčtují zvlášť. U kontejnerů se smíšenými SKU konsolidujeme od více dodavatelů, takže efektivní MOQ na položku je flexibilnější než u objednávek od jednoho dodavatele.
Jak dlouho trvá od objednávky po dodání?
Standardní dodací lhůta je 4–8 týdnů výroby plus 22–38 dní námořní dopravy podle destinace. Celkem od PO po dodání to je obvykle 8–12 týdnů. Zakázkové rozvodné bloky přidávají 2–3 týdny na CNC programování a schválení prvního kusu. Opakované objednávky se stabilními specifikacemi lze expedovat za 2–3 týdny. Vždy doporučujeme vzorek / dávku prvního kusu o 2–4 kusech před závazkem k plné výrobní sérii.
Jaké normy kvality dodržují čínští výrobci tekutinové techniky?
Špičkoví čínští výrobci hydrauliky a pneumatiky splňují ISO 4406 (čistota), GB/T 7935 (obecné hydraulické požadavky), ISO 4413 / 4414 (bezpečnost systémů), ISO 15552 (uchycení pneumatických válců) a ISO 10770 (zkoušení ventilů). Pro zákazníky z automobilového průmyslu je vyžadována IATF 16949. Pro vývoz do EU se na většinu sestav ventilů >0.5 bar vztahuje označení CE podle směrnice o tlakových zařízeních (PED 2014/68/EU). Pomáháme vybírat továrny odpovídající úrovni certifikace, kterou váš cílový trh vyžaduje.
Může PLS zakázkově obrábět těla hydraulických ventilů a rozvodné bloky?
Ano — je to jedna z našich klíčových diferenciací. CNC továrna Sinbo o rozloze 34,000 m² v Dongguanu zvládá přesné soustružení, 4- a 5osé frézování, hluboké vrtání a dokončovací broušení těl ventilů, rozvodných bloků, vík válců a zakázkových hydraulických dílčích sestav. Pracujeme s hliníkem 6061-T6 / 6063, ocelí 45# / 40Cr, nerezem 304/316 a mosazí C36000. Typická tolerance: ±0.02 mm u kritických těsnicích vrtání; drsnost povrchu Ra 0.4–0.8. Materiálové certifikáty a protokoly o tlakových zkouškách dodáváme ke každé dávce.
Jsou čínské hydraulické komponenty spolehlivé pro bezpečnostně kritické aplikace?
U bezpečnostně kritických použití (stavební stroje, zvedací plošiny, brzdy vozidel, důlní technika) nakupujte pouze u továren s IATF 16949 nebo ekvivalentním systémem kvality, se sledovatelnými materiálovými certifikáty na úrovni dávky, 100% záznamy o tlakových zkouškách a alespoň 5 lety zkušeností s vývozem do regulovaných trhů. Hengli Hydraulic (601100), Eddie Precision (603638) a Anhui Zhongding (000887) dodávají velkým světovým výrobcům OEM v takových systémech. Vyhněte se obecným dodavatelům na Alibabě nabízejícím „hydraulické směrové ventily" pod $20 pro práci v bagrech — obvykle nemají data z tlakových zkoušek.
Jak cla ovlivňují dovoz tekutinové techniky z Číny do USA?
Dovoz čínské tekutinové techniky do USA nyní čelí kumulovaným clům: MFN 1.7–2.5 % na HS 8481.20, plus přirážky Section 301 (typicky +25 % u vybraných podkódů), plus přirážky Section 232 na ocel/hliník u ventilů s tělem ze železa nebo oceli. Kombinované efektivní sazby mohou dosáhnout 30–55 %. Přesto zůstává čínská tekutinová technika nákladově konkurenceschopná, protože základní ceny FOB jsou o 40–70 % pod domácími alternativami v USA. Kupující vypočítají celkovou pořízenou cenu (FOB + doprava + clo + celní odbavení) a stále nacházejí zdravé marže, zejména u často spotřebovávaného zboží, jako jsou fitinky a těsnění. Pomáháme strukturovat klasifikaci HS pro optimalizaci v plném právním souladu.
Jaké platební podmínky jsou standardní u objednávek tekutinové techniky z Číny?
Odvětvový standard je 30% záloha T/T při potvrzení objednávky, 70% doplatek proti kopii konosamentu. První objednávky mohou vyžadovat 40/60 nebo 50/50. Opakovaným odběratelům nabízíme 20/80 nebo i otevřený účet po 6–12 měsících historie. Akreditiv na viděnou přijímáme u objednávek >$50,000. Nástroje pro vzorky OEM se obvykle účtují zvlášť (vratné při objemu 5,000 kusů nebo na konci 12 měsíců). Všechny platby jsou sledovatelné a dodáváme proforma faktury s úplným rozpisem nákladů pro vaše dovozní prohlášení.
Jaká je typická záruka u čínských hydraulických a pneumatických komponentů?
Záruční podmínky se liší podle produktu: 12 měsíců je odvětvový standard pro pneumatické válce, solenoidové ventily a FRL jednotky; 12–18 měsíců pro hydraulické válce a směrové ventily; 6–12 měsíců pro čerpadla a motory (typickým režimem poruchy je opotřebení těsnění). Záruka pokrývá výrobní vady, ne běžné opotřebení, nesprávné použití ani poškození kontaminací. PLS drží 1 % hodnoty každé objednávky jako záruční rezervu, uvolněnou 12 měsíců po dodání, pokud nejsou podány reklamace. Pokud je vada potvrzena, koordinujeme RMA, výměnu nebo dobropis — nehoníte zámořskou továrnu sami.
Vyžádejte nabídku na hydraulické nebo pneumatické komponenty
Pošlete nám kusovník, výkresy dílů nebo výkonové specifikace — tlakové zatřídění, průtok, napětí, velikost portu, typ kapaliny, požadované certifikace. Do 24 hodin odpovíme plánem nákupu, cenovým rozpětím FOB a dodací lhůtou pro každou položku, plus doporučením továrny a kódu HS.
Kontaktujte nás